Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt! fórum

Fogyjunk együtt! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. júl. 20. 09:10

Szevasztok! Az a helyzet, hogy Dittiritti azóta sem szólalt meg, hogy bejelentkezett hozzánk! Ezért nem tudom, mi lehet vele??? Jó lenne ha jelentkezne, akár csak egy mondat erejéig is!


Naphal: szerintem ilyen melegben nem feltétlenül mérvadó, hogy mennyit jártál a WC-re. Nagyon sok folyadékot veszítünk a verejtékezéssel, azért is kell(ene) ilyenkor jóval többet innunk, mint egyébként.


Csikil4ny: én is megyek főzni. Megcsinálom a vegyes-zöldséges májat, meg van néhány db. csirke szárny-közép (egyszer akciósban árulták!), azt megsütöm. És (gondolom én) melléjük a petrezselymes párolt rizs + paradicsom-saláta jó lesz. Van még egy kis zöldbab-levesem tegnapról.

Szóval éhen-halni sem ma, sem holnap nem fogok! :))

987. csikil4ny (válaszként erre: 984. - 7e137d638c)
2014. júl. 20. 09:00

Gratulálok, ez már szép eredmény! Csak így tovább!


Én főzöm az ebédet: tökfőzelék csibecombbal kifejezetten diétásra sikerül: a főzeléket turmixolom, épp egy leheletnyi tejföl kerül bele, semmi más, a combot meg són sütöm. Nálatok mi lesz az ebéd?

986. Naphal (válaszként erre: 984. - 7e137d638c)
2014. júl. 20. 08:45

Gratulálok, szerintem részben/egészben, de a mozgásnak biztosan volt köze a minusz dekákhoz.

Én most annak is örülök, hogy tegnap óta nem lett több a súlyom.

Este jöttem.rá, hogy megittam 3,5l vizet + kb még 1l egyéb folyadékot és ahhoz képest alig jártam wc-n.

985. Naphal (válaszként erre: 983. - 7e137d638c)
2014. júl. 20. 08:41

Hello!


Szerintem nyaral vagy a nyaralásra készül. :-)

Vagy "csak" a családdal, házzal foglalkozik.

2014. júl. 20. 08:24

Egyébként a tegnapi teljesítményem:

3000 lépés = 50 perc helybenjárás!!!!

Egy nekifutásban 600 lépés kb. 10 perc alatt, és így, 10perces ütemezésben, 5x600=3000 lépést jártam le, közte néhány perces pihivel, de az 50 perc tiszta lépegetéses idő!

Nagyon büszke vagyok magamra, eddig még csak a 3x600 lépés ment le, tegnap még további 2x600-at mellétoltam!

Folyt is rólam a víz, tisztességgel = 30 dkg mínusz! Napok óta stagnáltam fogyás tekintetben, hogy ez a 30 dkg most ennek az intenzív mozgásnak köszönhető, vagy egyébként is mutatkozott volna. Mindegy remélem ma este is meg fogom tudni csinálni, és ezek után már ez lesz a minimum!!!


Nálatok mi újság, hogyan haladtok?

983. 7e137d638c (válaszként erre: 950. - Dittiritti)
2014. júl. 20. 08:02

Szia!

Hova tűntél? Merre jársz, hogyan telnek a napjaid?

Nem vagy talán beteg, vagy nyaraltok?

Vagy csak éppen sok a tennivaló és nincs időd??

Kérlek jelentkezz!

2014. júl. 20. 07:20

Szevasztok!

Szép jó reggelt mindenkinek!

Itt a nyár, gyönyörű napsütés, még sok is a jóból!

2014. júl. 19. 20:14
Jó éjt!
980. 7e137d638c (válaszként erre: 979. - Csikil4ny)
2014. júl. 19. 19:55

Oké! Holnap majd beszélünk.

Jó pihenést kívánok. Most már én is éppen ki akartam kapcsolni a gépet, akkor láttam, hogy jelentkeztél.

Örülök, hogy jól vagy, további szép estét!

2014. júl. 19. 19:51
sziasztok, ma falun voltunk azért nem láttatok fórumozni, közben piknikeztünk, nagyon sokat ettem, holnap majd a mérleg nem lesz a barátom. :(
978. 7e137d638c (válaszként erre: 977. - Naphal)
2014. júl. 19. 16:18

Én sem szoktam enni sem reggel, sem d.e. Azt hiszem ez azért gond!

Így leginkább 11 - 1/2 12 körül ebédelek, 3-kor uzsi, legkésőbb 1/2 6-kor vacsi. Ideális lenne, ha már 6 után sem ennék, bár van, aki azt mondja, hogy gyümölcsöt még szabad, ha viszonylag későn fekszem.


Mindenesetre a KalóriaBázisra már felvéstem a tervezett vacsimat is, és egy szeled görögdinnyét, és még akkor is belül maradok az 1200 kcal-on.

Estefelé szoktam kb. 20 perc helybenjárást csinálni, ami a napi torna még a napi rendszeres/rendszertelen gyalogláson felül. :)))


A serpenyős pizza linkjét azért tettem fel, mert írtad, hogy férjed imádja a pizzát. Ilyen melegben egyszerűbb serpenyőben, mint a tűzhely sütőjével bemelegíteni a konyhát/lakást.


További szép napot! Azért pihenjél is, holnap is nap lesz!!!

977. Naphal
2014. júl. 19. 16:08

A mai napom kicsit másképp alakult mint amit terveztem.

Az uzsonna lett az ebéd 11 fele, úgy hogy 1/2 3kor már olyan éhes voltam, hogy egy hagymás rántottáig jutottam + paradicsom+sajt.

Ez van, legalább egyszerűen megoldottam. :-D


A serpenyős pizza ötletes dolog, csak sajnos nem ehetek tejfölt, sem majonézt. :-(

Sajna elég szűk a tejtermékes repertoár (konkrétan 3 féle dolgot eszem/ehetek).


Megyek takarítani, mert baromira eltelt ez a nap és még sehol sem tartok... :-(

2014. júl. 19. 11:28

Szégyentelen, hogy nálunk a mellehúsát 1600/kg áron adják, amelyik üzletben is nézem. Akciósban a combot adják farrésszel együtt 530-ért. Ezt szoktam általában venni, és vagy egyben sütve, vagy a csontról lefaragva, felcsíkozva akár valami tokányféle-szerűségként. A húsos csontot pedig bele a levesbe, még a karaláb-levest is képes megdobni.

Vagy kb. 700/kg-ért adják a csontos részt: far-hát-nyak-szárny, és akkor ezekből pöri, vagy rizses-hús, vagy pirított tarhonyával...


Pupusa a recept szerint 30 lisztből 6 db sül ki, amit írt hozzá olaj, nekem azzal nem akart összeállni, így pótlólag még ráérzésből öntöttem rá. Mivel egyébként is írja, hogy pihentessük egy kicsit, szerintem bármilyen más fajta lisztből is sikerülnie kell.

Csak liszt, olaj, só, sütőpor, víz kell hozzá és egy teflonos serpenyő.


[link]


Az alján van egy videó, csak 5 perc, mindenképpen nézd meg! Én csináltam töltelékkel is + üresben is sütöttem. A töltelékek = hűtőben levő maradékok!


[link]


Ez pedig egy serpenyőben süthető pizza. A recept szerinti anyagból egy kb. 30 cm átmérőjű pizza sül ki. Ehhez sem kell a sütőt felmelegíteni, másrészt a hűtőből sokféle maradékot elnyel!

975. Naphal (válaszként erre: 974. - Naphal)
2014. júl. 19. 11:08
Mármint sokszor előfordul, hogy azonnal megsütöm és utána megy a fagyasztóba. :-)
974. Naphal (válaszként erre: 971. - 7e137d638c)
2014. júl. 19. 11:06

Én a csirkével vagyok így.

Havonta 1x veszek mellett (fizu után megkeresem, hogy akciós) és be a fagyóba. Combot meg amikor olcsóbban látok. Sokszor megsütöm, aztán a maradék sült combot egyesével becsomagolom és azt is lefagyasztom.

973. Naphal (válaszként erre: 972. - 7e137d638c)
2014. júl. 19. 11:03

Köszi, a neten olvastam róla.

Ha sikerül összehozni a zabpehely lisztből, akkor érdekelne, hogy hogyan csináltad. Akkor a barátom is ehetne végre vmi "normális" dolgot. Pld. gyros pitában vagy az lehetne neki egy pizza alap. :-)

Imádja a pizzát, de már vagy 4 éve nem evett.

972. 7e137d638c (válaszként erre: 970. - Naphal)
2014. júl. 19. 09:46

Most találtam rá a "Pupusa"-ra, ill. van még egy "indiai-lepény" receptem.

Én is most akarok átállni a búza-lisztről, (nemsoká elfogy ami még van) vettem zabpehely-lisztet 650 Ft/kg.

A pupusát kipróbáltam fehér-lisztből, (töltelék nélkül is lepényként) most az fog következni, hogy megnézem a zabpehely-lisztből is. Azt írják, hogy a tészta meggyúrva a fagyasztóban is tárolható. Ha valóban így lesz, akkor teljesen átállok, hogy azt készítem kenyér helyett! Üres serpenyőben kell sütni, nem kell hozzá semmi sütő!

Ha gondolod, felrakom a linket.

971. 7e137d638c (válaszként erre: 969. - Naphal)
2014. júl. 19. 09:38

Igen!

Valahogy én is így vagyok! Májat veszek, mert az a legolcsóbb, sőt a sertésmáj még olcsóbb mint a csirke!

Rászoktam, hogy a sertés-májból egyszerre veszek egy kilót (600 Ft/kg), akkor abból tudok szelni úgy, hogy lesz belőle 1-2 evésre rántott máj, a többit felcsíkozva, szétadagolva resztelt májnak, vagy mint holnap zöldséges májat csinálok körettel. Egy kg-ból kb. 8-10 tányérra (főre) tudok készíteni.


És baromfit is ha akciós, abból vásárolok, és rakom a fagyóba, szépen beosztva, általában 2 napra/tányérra-valót főzök egyszerre. Így nem kell minden nap főznöm. Két napja vettem, 530-ért adták, most hónapokra tele a hűtőm husival.

970. Naphal (válaszként erre: 967. - 7e137d638c)
2014. júl. 19. 09:31

Nem is a ch a baj, hanem pld.a búza.

Csak olyan kenyeret ehetek, amiben nincs élesztő és abszolút nincs benne fehérliszt. Ilyet meg nem igazán találni.


Pld. a barátom vett nekem gabona kolbász, amiben búza, rozs, stb és fűszerek vannak (mert a rendes kolbászokat nem szeretem, de az illatukat imádom). Nagyon fini, de ebben a formában sem bírja a gyomrom. Csak a tönkölybúza ami jöhet, attól nincs bajom.

969. Naphal (válaszként erre: 967. - 7e137d638c)
2014. júl. 19. 09:25

Őszinte leszek: sajnálom a húsra a pénzt, mert olyan drága. :-(

A fiamnak megveszem, de magamon spórolom meg.

Majd a jövő héten - a nyaralás alatt- eszem.


Érdekesen hangzik. :-)

A régiek olyan ötletesen tudtak főzni. Mindent felhasználtak - mégha kevés is volt- és finomakat készítettek.

Szeretem a régi szakácskönyveket is. :-)

968. 7e137d638c (válaszként erre: 966. - Naphal)
2014. júl. 19. 09:22

Uborka saláta, vagy paradicsom saláta mellé, tökéletes kaja.

(Paradicsomot cikkekre vágok, valami picike kis édesítő-szerrel + 1-2 korty vízzel, majd a legvégén egy kis citromlét (nem ecetet) szoktam használni.)

967. 7e137d638c (válaszként erre: 965. - Naphal)
2014. júl. 19. 09:09

Paradicsomos krumpli = nagymamámtól tanultam, szegény ember eledetele:

Felteszed a krumplit főni, mintha krumpli-főzeléket akarnál = vöröshagymát, babérlevelet, sót bele, de kevés lével.

Megfőzöd a paradicsom-mártást (a dobozka püréből), majd a kettőt összeöntöd, és forralsz még rajtuk egy kicsit. Ha most husit nem akarsz, jó hozzá a bundás-kenyér is, persze ha ch kizárva, akkor ez is kizárva!!!

De elvileg, ha karikára szelt főtt tojást is kavarsz bele, egy kicsit laktatóbb lesz!

966. Naphal (válaszként erre: 964. - 7e137d638c)
2014. júl. 19. 09:08

Az ugrott be a krumplis tésztáról (amit imádok, meg a káp.tésztát is), hogy végülis ha megcsinálom az alapot, arra üthetek tojást is és egy paraszt reggeli féle lesz - csak nekem ebédre.


Zseni vagy, köszi szépen! :-)

965. Naphal (válaszként erre: 964. - 7e137d638c)
2014. júl. 19. 09:04

Mi az a paradicsomos krumpli?

Olyat még nem ettem.

Tésztát sajnos nem lehet, mellőznöm kell egy ideig.

964. 7e137d638c (válaszként erre: 962. - Naphal)
2014. júl. 19. 09:01

- Paradicsomos krumpli vagy ha veszel egy db-ka fehérkáposztát is, akkor paradicsomos káposzta (ha kell a recept írom!)

- Zöldségleves + paprikás krumpli vagy palacsinta

- Főtt tojás + héjában főtt karikára szelt krumpli + szálára vágott vöröshagyma, rétegesen lerakva, sózva-bors (vagy amit akarsz), ha nem tejföllel, akkor egy pici paradicsommal öntsd fel, és süsd őket össze a sütőben. Először egy fóliát rá, hogy a hagyma is átpuhuljon. Valami hasonlót fogsz kapni mint a rácponty

- paraszt tarhonya


Persze azt is jó lenne tudni, alapjaiban milyen féle-fajta kajára gondoltál, mert így azért csak vaktában lövöldözök.

963. Naphal (válaszként erre: 961. - 7e137d638c)
2014. júl. 19. 08:42

Ezt kipróbálom, köszi, mert hiába ülök, kezdek most is gyengülni. Brutál alacsony.

A normális így ma-holnap 40 évesen 130-135 körül lenne (a net szerint), nekem meg 86-88. Ha feljebb megy, akkor kb 96. :-(

962. Naphal (válaszként erre: 960. - 7e137d638c)
2014. júl. 19. 08:39

Hát, tojást és zöldségeket mindenképp veszek a piacon.

Van paradicsom konzerv, krumpli, s.répa, hagyma, liszt max sűrítésre, mert mert drága a tk.tönkölybúzaliszt és nem akarom elhasználni.

Fagyóban cseresznye.

2014. júl. 19. 08:38

Vérnyomás!

Tapogasd ki, a két kisagy között van egy kis mélyedés (ott hátul a nyaktőnél!).


Ha a vérnyomásod magas, akkor a két hüvelykujjaddal onnét kiindulva, enyhe nyomással húzd lefelé, egészen a nyakcsigolyán, addig a kiemelkedő dudorig. Ezt megcsinálod többször, kb. 4-5 alkalommal. Néhány perc múlva lehet érezni a javulást.


Ha alacsony a vérnyomásod, akkor a nyaktőnél, a csigolyádon van az a csontkiemelkedés, onnát kiindulva felfelé a két kisagy közötti lyukkal bezárólag. Szintén a két hüvelykujjal, enyhe nyomással, de akkor felfelé húzod a vérnyomásod!


Esetenként az én vérnyomásom is leesik, ez a módi szokott segíteni + kávé!

960. 7e137d638c (válaszként erre: 958. - Naphal)
2014. júl. 19. 08:33

Szia-szia!

Persze, hogy jöhetsz, szeretettel fogadlak!


Mid van otthon, amiből "alkotni" lehet valamit?

959. Naphal (válaszként erre: 958. - Naphal)
2014. júl. 19. 08:31

Látszik, hogy nincs rendben a vérnyomásom.

Normálisan már írni sem tudok (nehezebben megy a koncentrálás). :-(

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook