Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyáshoz ötletek fórum

Fogyáshoz ötletek (beszélgetős fórum)


2019. dec. 16. 18:15
Nem vagyok annyira édes szàjú :) néha azért persze rám jön az édesség ehetnék. Karàcsony ide vagy oda nekem mindegy xD előtte is duci vagyok meg utàna is 🤣🤣🤣
27. V.Krisztina17 (válaszként erre: 25. - Beebanya)
2019. dec. 16. 15:59
😂😂😂 nálam nem ilyen durva,csak tavaszara +5kg. Nem bírom tartani. Nemsokára jön a bejgli,hájas kifli... Imádom !
2019. dec. 16. 10:55

Egyelőre a napi 20 perc tornaés a heti 1x félóra futàst tudom beiktatni.


Kitalàltam nagyjàból hogy mit szeretnék enni naponta ( napi 3* fogok enni többre nem lesz időm reggeli, ebéd( ha belefér) és vacsi


Remélhetőleg idővel lesz látszatja :)

25. beebanya (válaszként erre: 22. - V.Krisztina17)
2019. dec. 13. 07:31
Szia. Volt ilyen ismerősöm. Gyönyörűen lefogyott aztán 1 év múlva 2x akkora lett.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Matrica84)
2019. dec. 12. 20:33
Mindenképp megpróbàlkozom ezzel (is) 👍👍👍👍
23. Matrica84 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 12. 13:04
Alapvetően az a baj, hogy kevés infóra nehezen tudnak pontos tanácsot adni. Ha jól értelmeztem, az a gond, hogy a korábbiról ülőmunkára váltottál, és a derékfájás miatt a korábbi sportot is nélkülöznöd kell. Hogy így mennyit fogyaszthatsz ahhoz, hogy ne hízz (ill. fogyj, ha ezt látod szükségesnek), először is érdemes lenne kiszámolnod, hogy mennyi energiát használsz fel egy nap - ezeket általában a kalóriaszámolós oldalakon a kalkulátorok kidobják, hogy a magasságoddal, jelenlegi súlyoddal, ülőmunkával kb. mennyi. Aztán azt is végiggondolni, hogy eddig egy nap körülbelül mennyit vittél be étellel-itallal - ebből már könnyebb lenne kiindulni, hogy ezen mit lehet változtatni. :)
2019. dec. 11. 18:05
Liszt cukor elhagyás,már látványos
21. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 11. 17:59
Kb. 30 éven át ettem délben a kiflit, tejföllel, akármivel, és otthon este vacsorára a főtt ételt. Persze arra vigyáztam, hogy lehetőleg este 6-ig, és utána viszont semmi!!
20. Lávli (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 11. 17:06

Nekem pont az a bajom a toast kenyérrel, hogy olyan kis semmi 1-2 szelet, jól lakni nem lehet annyival, annál több szelet meg katasztrófa.

Én ha eszem vacsira péket, akkor az ált. 1 kifli, de akkor nem szalámikkal meg sajtokkal, hanem csak kefírrel.

Ha meg sonkát, sajtot, túrót eszem, akkor azt kenyér nélkül, sok uborkával.

De legtöbbször almát vagy körtét, kis marék kölesgolyóval.

Azt tudom ajánlani (a kölesgolyót) napközbenre is, ha megéhezel, de csak olyan fél maroknyit. Finom, jól eltelít és alacsony a kalória tartalma.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
2019. dec. 11. 16:54
Nálam egy picit azzal is van, gond hogy egyszerűen nincs szünet ( napi 20 perc ebéd és ennyi) és ez idő alatt ugye max egy leves vagy valami amit el lehet fogyasztani ( esetemben ezért joghurtozok)
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Lávli)
2019. dec. 11. 16:47

Senki nem mondta, hogy 4-6 szelet kenyér, nagyon max 2-t szoktam enni. Édességet alapból nem szeretem, chipset meg max évi 2*/3* eszem, pékárut szintén nem eszek ( nyilván ugye a kenyér de abból is a tk megy jobban)


Ha vacsira nem kenyér akkor mi? Mi az amit te pl szoktál enni?

17. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 11. 16:46

Ha tudsz valami főtt ételre üzemibe, vagy közeli talponálló, stb. előfizetésest, az lenne a legjobb. Ha pedig a főttet este eszed.

Ez nem azt jelenti, hogy nem ehetsz kiflit, felvágottal, túrót, főtt tojást, hasonlókat.

A főtt ételnél is nyugodt lélekkel megeheted a húst, főzeléket, a köretre kell odafigyelni, hogy abból mértékkel, mert a fehér rizs, a főtt/sült tészta, kenyér féle rakodik nagyon.

Ha tudsz otthon sütni teljes kiőrlésű lisztből kenyeret, és akár magaddal viszel belőle a munkahelyre, az lenne a legjobb.

16. Lávli (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 11. 16:42
Hát pedig 2 banán, joghurt, vacsira (4-5-6???) szelet toast kenyér (vacsira miért kenyér?) bármivel, szerintem épp hogy belefér az 1200 kaloriaba, és akkor semmi kis egyéb ezen kívül. Se kis csoki, se 10 deka fornetti, se fél pogácsa, semmi.
2019. dec. 11. 16:35
Csak akkor arra lennék kíváncsi ki mit eszik ha ülőmunkát végez, senki? Én se gondolnám, hogy napi 2 banán meg joghurt, vacsira meg esetleg sima toast kenyérrel.1200 kalória felett lenne.
14. 4477403e12 (válaszként erre: 12. - Matrica84)
2019. dec. 11. 16:14

En nagyon szeretek szinte minden gyumolcsot,napi 3db-ot biztosan eszem.

Ez olyan 300-400 kalória,attól függ milyen gyümölcs.

Ha ugyanennyi kalória értékben fogyasztok napi szinten édességet,kenyeret,chipset,szóval szenhidratdús "nem táplálékot" akkor mindig elkezdenek felkuszni a dekák,majd kilók.

Meg soha nem hiztam attól,ha az édes utáni vágyamat gyümölccsel csillapítottam.

Én egészséges vagyok,semmi olyan kínom nincs,amiért figyelnem kéne a ch mennyiségre,meg minőségre,csak a saját tapasztalatom írtam le.

13. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Matrica84)
2019. dec. 11. 14:10

[link]


A gyümölcsöknél is érdemes nézni, hogy melyik GI % kategóriába tartozik, és célszerű a 0-55 % közötti, alacsony kategóriásat fogyasztani. A szervezet ezeket a ch-kat lassan bontja le, tehát tovább telíti a gyomrot, később éhezünk meg utána.

Pont ilyen a banán is! :))

Közepes kategória az 56-75 %, és lehetőleg óvakodjunk a 76-100 % közötti kajáktól, legyen az akár gyümölcs, akár más egyéb kaja.

12. Matrica84 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2019. dec. 11. 13:21
Ez azért ebben a formában nem igaz. (Csak annyiban, hogy van benne szénhidrát, cukor, de valljuk be, kevesebb, mint egy szelet csokitortában. :) ) Szóval ha nincs valakinek spec érzékenysége/betegsége, kár a gyümölcsökből mumust csinálni. Egy banán meg egy joghurt reggelire nem mondhatni, hogy kalóriatúltengést okozna...
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 10. 22:14

A banán hizlal.

És az összes gyümölcs is....

2019. dec. 10. 20:23
Irodába mit egyek? Reggelizni tudok és műszak vége felé 20 perc szünet. Reggelire banán joghurt esetleg? Ebédre mit amit 20 perc alatt " kényelmesen" meglehet enni?
9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - V.Krisztina17)
2019. dec. 10. 06:45

Az mindenkinél úgy van, aki kifejezetten fogyókúrázik és nem az addigi étkezési-mozgási szokásain módosít.

- nem ideig-óráit lemondani bizonyos kajákról, amíg elérjük a kívánt súlyt, majd utána bepótoljuk, hanem kicserélni a nem igazán hasznos ételféleségeket valami másfajtára, és attól kezdve azt esszük, és az abból készített kenyeret, kiflit, egyebeket esszük

- megtanuljuk, hogyan figyeljünk oda a mennyiségre, a minőségre

- amit a fogyózás alatt tornáztunk, mozogtunk, annak a tizede is elég esetleg, de minden nap, és nem először belehalni, utána vissza a fotelba...

Ez a módszer lassabban hoz eredményt, de ha teljes életmód-váltást hajtunk végre, és attól kezdve igyekszünk így élni, akkor már sokkal kisebb az esélye a jojózásnak.

2019. dec. 9. 20:54
Nekem nagy bajom,hogy lefogyok,aztán nem tudom megtartani. Vissza hízok 4-5 kg aztán kezdhetem előről.
2019. dec. 9. 14:46

Mozgás, mozgás, mozgás. Ha nő vagy, azt tanácsolom jár el olyan csoportos órákra, ahol az edzőt érdekli a vendégei állapota. Odafigyel a helyes kivitelezésre, és kiemelt figyelmet fordít a tartóizmok erősítésére.


Valószínűleg az ülőmunka miatt van fájdalmad, de helyes mozgással ez simán helyrehozható lehet. A futás viszont nem a gerincproblémák barátja.


A kajára érdemes odafigyelni. Kalória számlálás, de leginkább minőségi ételek.

2019. dec. 9. 14:44
[link] vagy [link] hetente 2x,3x. Én a súlyzót vizes műanyag flakonnal helyetesítem (ha nincs súlyzód) . 1200 körüli kória kaloriabazis.hu vagy yazio telefonos app. Az italokat is írd be. Ha lehet üdítőket ne igyál, inkább 2-3 l vizet. Fehér lisztes, cukros ételeket csökkentsd a minimumra, ha lehet du már egyáltalán ne egyél ilyesmit.
2019. dec. 9. 07:01

Napi 1000-1200 kcal, 100-130 gr Ch között igyekszek maradni. Ez mellé az alacsony GI %-os kajákat elsősorban, azokból kevesebb is elég, később éhezünk meg, mert a szervezet a benne levő ch-t lassabban bontja le.

Alacsony 0-55 %, közepes 56-75 %, magas 76% - 100.


[link]


És persze a napi mozgás. Jó lesz az, menni fog.

2019. dec. 9. 06:00
Én nem kalória számolással fogytam,hanem szénhidrát számolás,azaz cukorbeteg étrend. Nem vagyok cukor beteg,de ez a legjobb,napi 120 gr szénhidrát, Rékával torna,bolond a csaj de hatásos. 😀
2019. dec. 8. 22:51

Én mindenkinek a nemevős diétát javaslom, azaz napi 1200 kalória, de az lehet bármi.


A derekadhoz egy jó gyógytornász kellene, aki megtanítja a háton és hasonfekvős gyakorlatokat, ami a gerinc melletti izomzatot erősíti.

2019. dec. 8. 22:36

A youtube-on rengeteg torna van, válogass.

Pl. Leslie Sansone 1, 2, 3 mérföldes helybenjárós gyakorlatai.

2019. dec. 8. 21:08

Kedves Olvasó!

Kb 2 éve ülőmunkát kezdtem végezni. ( Előtte raktáros voltam) sokat futottam viszont vmiért nem tudtam utána futni egyszerűen nem bírtam 3m-nél többet.

Aztán ugye jött a tél utána tavasz :) Aztán tavasszal szerettem volna futni,de beszúrt a derekam és nem tudok futni. ( Sétánál is olyan érzés mintha belekapaszkodnának és lehúznának.)


Bármi olcsó diéta esetleg? Otthoni derék kímélő torna?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook