Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás futópadon fórum

Fogyás futópadon (beszélgetős fórum)


9. eandi78 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 4. 12:41

Egy használható futópad nagyon drága és kezdetben nagyon lassan kell futni a fogyáshoz. Kivéve, ha nincs extra jó keringésed. Fogyni akkor lehet, ha aerob zónában futsz. Ez kb. 140-150-es pulzus, de egyéni. A sprintek nem fognak zsírból égetni. Magasabb a pulzus, több energia kell az izmoknak és nem a zsírhoz fog nyúlni, hanem az izomhoz. Ha van kerékpárod sokkal inkább érdemes görgőben gondolkozni, amíg nincs jó tökéletes arra, hogy egy kis aerob állóképességet adjon és amikor jó idő lesz, nem sétálni kell az aerob zónához, hanem könnyű futás már belefér.

Emellett nem árt arra figyelni, hogy kalória deficit legyen.

Nekem évekre volt szükség, hogy a futástól formás legyek. Nem gyors folyamat ez. Szeretni kell a futást és kitartani mellette.Nem fogyás céljából kezdtem futni, de alakult az is ;)

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Dad1f54482)
2022. febr. 4. 12:20
Köszönöm, megfogadom!
7. dad1f54482 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 4. 09:28

Ha nem vagy kész egy nagyobb étkezési reformra, akkor elég két dolgot észben tartanod.


1. Ha szarokat (finomságok) szeretnél enni, akkor mindenképpen időzítsd a sport elé. Energiát fog adni a mozgáshoz és le is dolgozod egyben.


2. Edzés után figyelj a fehérje bevitelre. Az izomzatnak szüksége van rá. Ha ezt kihagyod akkor bár fogyni tudsz, de "puha" leszel. Rosszabb esetben a bőr is lógni fog rajtad, de feszes szép tested biztosan nem lesz.

6. Jucus43 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 4. 09:01
Nem a bemelegítésen van a hangsúly, hanem az edzettségen. Ahhoz, hogy elkezd a HIIT edzést, muszáj először alapedzettségednek lenni. Ezt néhány hét alatt el tudod érni közepes futásokkal.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Dad1f54482)
2022. febr. 4. 08:22
Igen, számomra a helyes táplálkozás a nagyobb kihívás sajnos. Nagyon nehezen állok ellen a finomságoknak 🙄
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Jucus43)
2022. febr. 4. 08:21
Köszönöm a biztatást 🙂 Persze, nem eshetek neki egyből bemelegítés nélkül, mert valószínűleg nagyon kárt csinálok, mint hasznot. Ha már nem vagytok "barátok", nem szeretnéd véletlenül eladni? 😁
3. dad1f54482 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 4. 08:12

Fogyás szempontból nincs jelentősége hogy futópadon vagy szabadban futsz. Mozgás mindkettő.


Helyi zsírégetés nincs. Egyéni ki hol fogy eloszor.


Ha nem szoktál futni akkor mindenképpen lassabb futásokkal kell kezdeni. Fokozatosság fontos.


Szerintem nem olyan lényeges, hogy közepes vagy gyorsabb tempóban futsz. inkább az étkezésnek van nagyobb szerepe.

2. Jucus43 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 4. 08:10

Szia.

Nekem van futópadom, régebben használtam is, de egy ideje nem vagyunk barátok, úgyhogy még a nagy mínuszokban is kint futok.


A padon intervallumos futást csináltam: egy perc gyors gyaloglás, egy perc lassú futás, egy perc sprint. Mit ne mondjak, az edzettségem ellenére jól kifulladtam. Általában 10 kört csináltam ebből.


Ha kitartóan csinálod, biztosan, hogy lesz eredménye néhány héten belül.

Ha rászánod magad az intervallumos edzésre, előtte mindenképpen kell, hogy legyen alapedzettség, mert nagyon kimerítő. Néhány hétig csak lassú kocogással kezdeném.

2022. febr. 4. 07:55
Nagyon kezdő vagyok a témában. Fogyni szeretnék olyan 6-7 kg-ot, elsősorban hasi zsír csökkentése lenne a cél. Mivel a szabadban futás nagyon gyorsan kicsinálja a mandulámat, így most be akarok szerezni egy futópadot. A kérdésem az, hogy futópadon is el lehet érni ugyanazt az eredményt, mint ha szabadban futnék? Illetve sokat olvasgattam a témában, egyik oldal konkrétan azt javasolja, hogy az egyenletes, közepes intenzitású futással lehet leghatékonyabban zsírt égetni, másik vélemény szerint pont az ellenkezője- gyors sprintekkel, intenzívebb, rövidebb futás javasolt. Melyiket érdemes inkább alkalmazni? Kb. hány hét/hónap kell ahhoz, hogy valami látszata legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook