Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás, ahol nem az idővel, hanem a türelmetlenséggel állunk hadban...Nyárra már mutasson valamennyivel kevesebbet a mérleg fórum

Fogyás, ahol nem az idővel, hanem a türelmetlenséggel állunk hadban...Nyárra már mutasson valamennyivel kevesebbet a mérleg (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. szept. 25. 19:58

Zebra25 teljesítménye mindenképpen szép, gratulálok.


Nekem szülés után, sőt inkább a szoptatás befejezése után mentek le a kilók valami észveszejtő iramban. Ez azért rendesen katalizálja a dolgot, meg persze a kor is számíthat.


Még gimnazista koromban egyszer leadtam úgy 12 kilót, és utána/közben elkezdtem rendszeresen kocogni. Amíg férjhez nem mentem rendben is voltam. Utána sajnáltam az időt a kocogásra, aztán jött az első gyerek. Őutána, meg a második, meg a harmadik gyerek után még rendbe tettem ezt a dolgot. A baj akkor kezdődött, amikor elgázoltak a bicajommal együtt és a térdem jól megsérült. Először emiatt nem ment a kocogás, aztán jöttek más panaszok is, úgyhogy most már csak a séta, meg jó időben/világosban a bicajozás, már ha van rá idő. Most 50-hez közeledek.


A korábbi években, de már érett asszonykoromban is voltak nagy fogyások, és úgy vettem észre, hogy ha rendesen csinálom, akkor mennek le szépen a kilók, tehát önmagában nem nehezebb leadni, csak el kell látnom a családomat, és bevallom, megingok, amikor jobbnál jobb falatokat hagynak a tányéron. De fegyelmezett vagyok, nem eszem meg, hanem megy a kutyának. ;-)


Lehet, hogy a klimax után megváltozna az, hogy a testem hogy reagál és jobban ragaszkodna hozzám a hájacska. Egyelőre még ezen innen vagyok, viszont ezért is jó lenne mielőbb leadni a felesleget, és aztán most már tényleg kordában tartani a súlyt.


Szerintem nálam az még a baj, hogy fogyás után nem figyeltem magamra és visszajött. Igen, ez a jojó, de van még valami. Én ezt testképzavarnak hívom magamban, ugyanis egyszerűen nem látom magam kövérnek, emiatt nem érzem, hogy bármit is tennem kellene. Nem szoktam mérekezni, és mivel mindenféle méretre vannak ruháim, ha az egyik kényelmetlen volt, akkor felvettem egy másikat, amiben jobban éreztem magam, és nem foglalkoztam vele, hogy hopp, ez egy számmal nagyobb. Max. a szabására fogtam, hogy azért érzem jobban benne magam.

Mire leesett a tantusz, mondjuk szólt az üzemorvos az éves rutinellenőrzésen, már jó nagyra megnőttem. Van ilyen.


Na de most, nem leszek ilyen buta! Hétvégén céges kirándulásra megyek, vasárnap szomszédbuli lesz, de vigyázni fogok, hogy a diétát se itt, se ott ne szegjem meg. És utána jönnek megint szép sorjában a fogyózós hétköznapok. Ádventig nem lesz kihágás, utána meg majd megtervezem a magam diétás karácsonyát. Paleo bejglivel, meg ilyenek. ;-)

13. Zonne
2014. szept. 25. 19:31

Igen, egy idő után nem árt formálódni is kicsit... Hiszen a súly egy dolog, de az összképnek is szépnek kell lennie :-)


Én mostanában már nem számolgatom a kalóriákat, valahogy már hozzászoktam, hogy mit mikor. De amikor elkezdtem, akkor 150g szénhidrát volt az "engedélyezett". Néha ugyan túlléptem, de nem veszélyes mértékben. Az edzőm azt mondta, hogy a nagyon maximum a 170g legyen. Vele súlyzózok hetente egyszer, heti egyszer kombinálom a súlyzót és kardiót, a harmadik edzésen pedig csak kardiót csinálok, pl. futás, ellipszis tréner, kerékpár stb. Mondta az edző a kezdetekkor, hogy ne legyenek túl nagy elvárásaim, látható eredmény 2-3 hónap múlva lesz, most tartok a harmadik hónapnál és hála az égnek már kezd látszani az eredmény... Pedig néha nagyon mélyponton tudok ám lenni sajnos.

12. dittiritti (válaszként erre: 10. - Zebra25)
2014. szept. 25. 18:58
Ezt nevezem! 21 hónap alatt 28 kg! És ugye közben Te is úgy érezted, mehetne gyorsabban, de így visszanézve pont jó volt ez a havi 1,5 kg. Szerintem is ez a tartós! Az biztos, hogy az utolsó kilók a legragaszkodóbbak, de hidd el, csak te érzed úgy, hogy eldeformál. Biztos sokkal csinibb vagy 28 kg nélkül! Mit sportolsz?
2014. szept. 25. 18:56
Igen, így pár nappal negyven előtt én is érzem, hogy nehezebb fogyni.Sok sikert kívánok Zonne! Hány g szénhidrátot fogyasztasz egy nap? Milyen jellegű edzést állítottatok össze?
2014. szept. 25. 15:55

Sziasztok!

Én már csak úgy 8 kilótól szeretnék megszabadulni. Az elmúlt 21 hónapban leadtam 28 kilót. Nem állt szándékomban gyorsan lefogyni, de én ebben látom a tartósság módszerét. Vannak időszakok amikor kicsit világvége hangulatom van, olyankor nem úgy táplálkozom ahogy előtte, nem is mozgok annyit, de szerencsére a súlyom akkor is stagnál. Viszont ez a 8 kiló + még nagyon el tudja ám a testem deformálni. Ennek a nagyon nagy része mind a combomon tobzódik. A következő 1 évben ezektől kívánok megszabadulni. Egyébként egészséges táplálkozás és sok-sok mozgás az én eszközöm a túlsúly ellen:D

Mindenkinek sok sikert kívánok.

9. Zonne (válaszként erre: 7. - Dittiritti)
2014. szept. 25. 14:46

Egyetértek azzal, hogy nincs mindenki számára bevállt módszer. Sőt... Nekem 4 éve siekrült 12 kilótól megszabadulnom 4 hónap alatt, teljesen könnyedén... Nem fogyasztottam cukrot, tésztát, krumplit, kenyerete, stb, heti 3-4 akalommal eljártam úszni egy órát, és ennyi. Most amikor ismét feljöttek a kilók, próbáltam ugyanezt a módszert, ami már egyszer bevállt, hát nem mozdult a mérleg nyelve. Valószínűleg itt már az életmód, a környezet, az életkor is közrejátszik.


Nekem ugyan nincsenek gyerekeim, így könnyebb valamivel beosztani az időmet és az étkezéseket. több hónapos sikeretelenség után rászántam magam hogy befektetek egy edzőbe, és legalább hozzáértő és személyreszabott tanácsokat kapok, mert már elegem volt abból, hogy egyedül semmire sem megyek. Úgyhogy most edzek rendszeresen, heti 3x, és próbálok ténylegesen figyelni úgy az étkezésre, hogy ahogy múlik a nap, úgy kevesebb szénhidrátot fogyasszak. Most harmadik hónapja csinálom ezt, úgy tűnik végre bevállt valami :-)

8. szöszi71 (válaszként erre: 4. - Pasionella)
2014. szept. 25. 14:04
Igen, én is úgy vettem észre, hogy a gyaloglás jó, hogy legalább mozogsz és szintentartod magad. Ha már érzem, hogy a torna is megy akkor ismét belevágok. :)
7. dittiritti (válaszként erre: 5. - Ardilla)
2014. szept. 25. 13:51
Én most úgy próbálom felfogni, hogy nem baj, ha napokig nem fogyok. nem is próbálom keresni az okát. Inkább azt súlykolom magamban, hogy ha lassan is, mintha dióval merném ki a fürdővizet, ne legyen újra annyi a súlyom, mint amiről indultam. ha tyúklépésekkel is, de fogyjak. nekem sem működik egyszerre minden. Azt enni, amit lehet, nem azt, amit megszoktam, mozogni...Nálam ez is úgy működik, hogy fokozatosan. Most a figyelmemet arra fordítom, hogy megtanuljak rendszeresen enni, se nem sokat, se nem kveset és átlagos ember számára is elérhető kajákat. ha ez már simábban fog menni és nem kerül komoly energiába az, hogy nem nyúlok megszokásból a hűtőbe, nem kapom be a lányom maradékát, nem viszek rágcsát az esti filmhez, iszok eleget...ha ez már természetes lesz, akkor próbálok majd figyelmet fordítani a sportra is. meg egy kicsit titkon úgy vagyok vele, hogy egy varázstartaléknak is tartom az intenzív mozgást. ha már nem lesz ekkora túlsúlyom, s a fogyás csupán az étkezéssel nem tartható, akkor a mozgással talán be tudom indítani. Az életmódváltással pedig úgy vagyok, hogy annyiféle példát olvastam már, hogy ki hogy csinálja, de nincs szerintem közös recept. Az ember munka és gyerekek mellett, különböző anyagi és fiizikai lehetőségekkel nem biztos, hogy egy sémát át tud venni egy az egyben. Én mondjuk lusta is vagyok. este mindig tanulok a gyerekekkel egy kicsit, aztán fürdés-vacs-alvás, s bevallom ez este 9-10 között ér véget. Nincs erőm és akaratom nekiállni tornázni ilyenkor. reggel 5-kor kelek, ha torna miatt előbb kelnék, az is csak pár napig, kampányszerűen tartana, mert kevés lenne számomra az alvás. jelenleg tornázni nem tudok eljárni, mert 7.30-ra épphogy beérek dolgozni, délután 6.30-kor megyek busszal haza a lányaimmal. Ők még nem közlekednejk egyedül, ha tornaterembe mennék, akkor az előtérbe várhatnának engem órákig. Aztán később 2 óránként van buszunk, így nagyon későn érnénk haza. Az erdő mellett lakunk, távol a buszmegállótól, naponta 5-6 km-t gyaloglok. ez nekem sem jelent súlycsökkentő mozgást. azért majd töröm a fejem, hogy mit tudnék ez ügyben tenni.
2014. szept. 25. 13:26
Én 30 kg-ot szeretnék fogyni. persze ez egy álom, tudom, de évek alatt remélem sikerül. Én eddig mindennel fogytam, amit kipróbáltam, de amikor stagnált a súlyom, vagy úgy éreztem, nem elég ütemben fogyok, szép lassan elengdtem magam és feladtam. persze akik akkor kezdték, mikor én, és kitartóak voltak és lehet, hogy az elején lassabban is fogytak, ma már 20-on kilókat tudnak maguk mögött. Én is 12 év alatt híztam 35 kg-ot, s nehéz tudomásul venni, pedig így van, hogy évekbe kerül, mire az ember lefogy és megtanulja tartani is az elért súlyt. Ti milyen módszert követtek, ha követtek?
2014. szept. 25. 13:25

Szerintem is agyban dől el: vannak olyan időszakok, amikor sokkal kevésbé visel meg, hogy nem azt eszem, amit akarok. Most például egy ilyennek tűnő időszak van (gyorsan le is kopogom).

Előtte egy elég nehéz hónapokat kellett átélnem, és akkor például egyszerűen nem voltam rá képes, hogy most még egy fogyókúrát is bevállaljak, elég volt a lelki sebeimet rendbe tenni.

Nyáron kezdtem érezni, hogy talán most már menni fog, ezért szeptember 1-én kezdtem a ketogén diétát, és egyelőre rendben haladok vele. Bár ma megmérekeztem és ugyanannyi a súlyom, amennyi a múlt héten ilyenkor, amitől kicsit rossz lett a kedvem, de meg fog jönni, úgyhogy lehet, hogy attól, mert nem történt vétkezés.


Elméletben tudom, hogy életmódot kellene váltani, és jó is lenne, de reggel 8 körül megyek el otthonról, este 7 körül érek haza, akkor meg jön a háztartási munka, amit így sem tudok maradéktalanul elvégezni és nincs segítségem. Alig vagyok otthon, nem érzem úgy, hogy nekem még el kellene mennem valahova ugrabugrálni. A kutyát szoktam elvinni félórácskára, ha belefér.


Nekem egyébként 15 és 30 kilo közötti súlyt kellene még leadnom. Azért ilyen tág a határ, mert az orvos szerint 15 is elég lenne, ha valamely kalkulátorral számoltatom ki, akkor 30-at kellene. Személy szerint annyi kiló szeretnék lenni, amennyi a magasságom -100, így még 23 kilo lenne hátra. Nem akarom mielőbb leadni, jövő nyárig próbálok megszabadulni tőle. Senkinek sem akarok megfelelni, nincs olyan esemény, amin jól szeretnék kinézni, egyszerűen csak azt szeretném, hogy ha majd öreg leszek, ne legyen százféle olyan bajom, ami az elhízásból ered. Mondjuk akkor lesz 100 olyan, ami meg másból ered, de lehet, hogy akkor 200 lenne.


Vitaminokat (B,C,D) és ásványi anyagokat szedek (króm, jód), meg Omega3-6-9-et, és reggel turmixba teszek mákdarálóval ledarált chia magot, amikről ódákat zengenek, bár nem tudom, hogy igaz-e, viszont úgy tűnik, hogy legalább a hashajtót kiváltja. Fogyókúrában ez egy sarkalatos kérdés, de keveset beszélnek róla. És sokat iszok, vizet és zöldteát.


Bocs, hogy ilyen hosszan írtam... :-)

4. Pasionella (válaszként erre: 3. - Szöszi71)
2014. szept. 25. 13:18

Nem kötekedésnek de a gyaloglás max szinten tartáshoz elég, legalábbis nekem mindenképp. Amikor rengeteget gyalogoltam, szintén kb ennyit akkor fogyni nem fogytam de nem is híztam.

Ha nem megy még a heti 3 torna vagy hosszabb ideig az se gond, lehet picikkel kezdeni, 20 perc is elég lenne egy nap plussz mozgásnak.

2014. szept. 25. 12:58

Sziasztok!


Nálam is sokáig a türelmetlenség volt a baj. Nem csináltam semmiféle fogyikat, inkább többet mozogtam és úgy étkeztem, hogy jó legyen. Szerencsére nem vagyok édesszájú és nagy étkű. :) Egy ideje észrevettem, hogy hiába étkezem jól és mozgok (napi szintem 80 perc gyaloglás munkába és haza) mégis feljött rám az utóbbi fél évben 5-6 kg. Egyre fáradékonyabb is vagyok. Sajnos évek óta küzdök a pajzsmirígy alulműködéssel, mire gyógyszert szedek. Tegnap előtt voltam kontroll vizsgálaton és kiderült végre, hogy akárhogy is a pm-em állandó gyulladásban van és ezért van mindez. Sejtettem, hogy valami ilyesmi lehet. Szednem kell szelént kb. 2 hónapig és kíváncsi vagyok lesz-e változás. Már nagyon jó lenne ismét bírni a heti 3 tornát a gyaloglás mellett. Nagyon belefáradtam abba, hogy akárhogy is küzdöttem semmi fogyás, inkább még súlygyarapodás. Amint visszatér az erőm belevetem magam ismét a tornába ezerrel. Jelenleg kb. 10-15 kg-ot kellene leadnom legalább nyárig.


Mindenkinek kitartást és kívánom, hogy elérje amit szeretne!

2. Zonne (válaszként erre: 1. - Dittiritti)
2014. szept. 25. 12:48
Nálam inkább a kitartással van a baj, bár most már egészen jól állok :-) Szerintem az agyunkba be van programozva, hogy ide nekem mindent de azonnal, és azt szeretnénk, hogy ha elkezdünk fogyózni, akkor a következő reggel már - 20kg-vel ébredjük :-) Sajnos nem így van és amint ezzel kibékül valaki, könnyebben megy az egész művelet :-)
2014. szept. 25. 12:14
Várok bárkit egy kis beszélgetésre, eszmecserére, bíztatásra vagy csak napi élménybeszámolóra, akik sok év alatt halmoztak fel nagy súlyt és eddigi fogyókúráik, életmódváltásaik a kitartásuk hiánya miatt kerültek feladásra. Akik fel akarják számolni magukban azt az elvárást, hogy "gyorsan" le kell fogyni. Lassan, de biztosan és tartósan fogyni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook