Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás: A Titok - 1. rész fórum

Fogyás: A Titok - 1. rész (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyás: A Titok - 1. rész

1 2 3 4
51. Chalesii (válaszként erre: 50. - 300c83c7b2)
2013. jún. 8. 08:19
A vonzás törvénye konkrétan az, ahogyan bevonzod az életedbe a gondolataiddal a körülményeidet (akár negatívat, akár pozitívat). Ha többet szeretnél megtudni róla, akkor étvágygerjesztőnek ajánlom "A titok" című filmet, és ha mélyebben szeretnéd is megérteni, akkor Esther és Jerry Hicks könyveit.
50. 300c83c7b2 (válaszként erre: 49. - Lakatalin)
2013. jún. 8. 07:30

Egyetértek!Alig várom a folytatást!Az emberi elme és a hit csodákra képes.Nekem ez először a negatív dolgoknál tűnt fel,amitől nagyon féltem az bekövetkezett.Nem véletlenül mondják milyen fontos a pozitív életszemlélet.

Pontosan mi az a vonzás törvénye?Sejtéseim vannak,de nem vagyok biztos benne,hogy jól gondolom.

2013. jún. 7. 21:35
Sziasztok.Megállás nélkül olvastam az első részt,és kíváncsian várom a másodikat.Nekem csak 2-3kg plusszom van,sportolok is,ezzel a módszerrel tuti megoldom.Kérek mindenkit,hogy ne "fikázza" a cikke.Akit nem érdekel,az olvasson mást.És ha valakinek még mindig nem esett volna le,az író nem szerelmi ügyekben kért tanácsot,csupán megosztja velünk sikertörténetét,és ezzel segíteni próbál valamennyiünknek.Köszönjük!Várom a folytatást!
48. Chalesii (válaszként erre: 47. - Miss x)
2013. jún. 7. 21:29
Ahogy gondolod :)
47. miss x (válaszként erre: 44. - Vivien22)
2013. jún. 7. 21:23
látod, te is tettél a fogyásodért. a te történeted csak annyit különbözik a topicnyitó eddig megismert történetével, hogy elképzelted magad soványan, hogy milyen leszel karcsún. a ti viszont állítólag nem tett semmi többet, míg te igenis életmódot váltottál. fejben eldöntötted és tettél is érte. nekem a te történeted hiteles, és azt mondanám, hogy követendő példa lehet, ugyanakkor azt nem mondanám senkinek sem, hogy ne tegyen semmit, csak álmodozzon, hogy milyen szép lesz karcsún és közben egyen ugyanúgy, mint eddig. mert ennek csúnya csalódás lesz a vége.
46. miss x (válaszként erre: 42. - Vivien22)
2013. jún. 7. 21:18

tudom, mi a vonzás törvénye és azt is tudom hogyan működik és te is leírtad a működésének a lényegét: tenni is kell érte.


tehát látom magam fitten,izmosan az még nem elég, hanem el kell mennem edzeni is hozzá. szerintem iszonyú butaság azt mondani, hogy elég elképzelni magam karcsún és közben ehetek bármit, mert úgyis lefogyok. az is igaz, hogy az "á, nekem úgy sem sikerül" hozzáállás nem fog sok sikert hozni.

2013. jún. 7. 19:44

Vivi!


Gratulálok neked! Nagy erő kell hozzá, hogy a folyamatos negativitásból egycsapásra átforduljunk és neked sikerült :) Tartsd is meg az elégedettség érzését és álmodd tovább! Az apró hibákat is eltüntetheted, amint nem gondolsz rájuk hibaként. Egyébként csíkjaim nekem is vannak, de én szeretem őket :) Ahogy lefogytam, olyan különleges megjelenést kölcsönöz, mint egy tetkó :D A világért se válnék meg tőlük. De te eltüntetheted, hogyha szeretnéd :) 7 évente az ÖSSZES sejtünk kicserélődik, tehát csak rajtad áll, hogy a hiteddel megtartod e a hibáidat vagy sem. Ha valaki abban a hiszemben van, hogy valami végleges és eltüntethetetlen, akkor hiába újul meg a teste folyamatosan, megújítja a hibákat is.

2013. jún. 7. 19:36

Az én kis történetem:


Kicsi korom óta én voltam minden társaságban a legducibb.

Az unokatesóim mind vékonyak voltak, még a nővérem is, sőt az osztályban én voltam a legkövérebb, de szerintem nem hazudok nagyot ha azt állítom, hogy még az évfolyamban is. Természetesen mindig én voltam a gúny középpontjában az általános suliban, nagyon sok kis gonoszságot elkövettek ellenem, és mindenféle gúnynevet rámaggattak az osztálytársaim. Sokszor mentem emiatt sírva haza, mindig amolyan kirekesztett személyiség voltam. Hihetetlen de igaz, ha most azokra az időkre gondolok, még mindig kicsit összeszorul a szívem.

Következett a középsuli, -megjegyzem nem véletlenül- egy lányosztályba jelentkeztem.

Ott viszonylag nyugodtabb volt az életem, nem volt piszkálódás, sőt a lányok kedveltek is engem, mindig sokat bohókáztam … Szóval elvoltam……..

Gond igazából azzal volt, hogy ott is elég kirekesztettnek éreztem magam….. Az összes „barátnőm” csinos volt, szép ruhákba jártak, mindegyiknek volt már barátja.

Nagyon rossz volt tiniként ez megélni….nagyon kisebbségi érzésem volt. Nem mentem sehová, még az osztályteremből sem mentem ki,nehogy egy fiú is meglásson. Nem akartam, hogy lásson egyáltalán valaki is.

A korombeliek eljártak már bulizni, partykra, ahová engem már alapból el sem hívtak, de ha hívtak is, nem mentem el.

Szóval Én csak amolyan átlagos, szürke, csúnyácska dagadt lány voltam, akivel senki nem akart barátkozni, vagy megismerni.

Teltek az évek, elvoltam, közben mindent ami rossz volt annak a számlájára írtam, hogy ilyen vagyok. Utáltam magam.Utáltam mindenkit. Utáltam, és egyre rondábbnak éreztem magam……így ment ez addig míg 18 évesen elértem a 105 kg.

Mondanom sem kell, hogy mindig keményen fogyókúráztam……de semmi…..igazából mindig nagy zabálás lett a vége a dolognak.

DE bennem igenis érett a nő, tudtam, hogy én nem vagyok ilyen. Úgy éreztem, hogy a saját testem foglya vagyok, és hiányzott az az érzés, hogy szeretnék szerelmes lenni, szeretnék csókolózni mert addig ez nem történt meg velem.

Változatok!!!!

XXXX Január elsején elkezdtem fogyókúrázni. Minden pillanatomban megéltem, hogy a testem fogy.

Nem volt olyan nap, hogy meztelenül ne nézzek tükörbe és vizsgálgassam magam.

Már láttam magamban, a szép ruhákat amiket hordok, a fiúkat akik megfordulnak utánam, minden elalvás előtt képzelődtem az első csókomról…..Rengeteg boldog pillanatról elmélkedtem, és már ezek a gondolatok , hogy MAJD milyen jó lesz, szóval már ezek boldoggá tettek.

Közben persze diétáztam, délután 4kor uzsiztam és nem vacsoráztam., heti 2szer mozogtam.

Az édességet, a kenyeret, a szénsavas üdítőket teljesen kiiktattam az étrendemből.

Nem egészen 1 éven beül 63kg-ra le sikerült fogynom 

Szinte kivirágoztam. Kontaktlencsére váltottam, a hajam megnövesztettem leengedve hordottam, és persze be is festettem. A legcsinibb rucikat vettem, és nagyon szépnek éreztem magam.

Tudom, tudom….most jönnek savanykodók kommentjei: …..hogy de milyen csúnya lett a bőröm, meg hogy kinyúlt meg ilyenek……..

Igazából, tényleg nem tökéletes. Sok csík van az oldalamon, és a hasam se lesz sose feszes.

De soha nem éreztem rondának, sőt ha szolizok egész halványnak tűnnek, alig észrevehető. A hasam se lóg, ahogyan most sokan elgondoljátok. Jó petyhüdt kissé, de nem az az extrém kategória ahogy a Tvben mutogatják. Én egész megbarátkoztam vele.

És őszintén?? Nem is érdekelt. Senkit, semelyik partneremet. Sőt, testhez simuló ruhában is meg tudtam jelenni, a kis csíkok meg végképp nem izgattak.

Nem, nem érdekelt, mert már én így voltam boldog, ahogy voltam!!!!! A csinos, divatos,i tt-ott a problémás részeket kissé eltakaró ruhákban.


Megrészegített az az időszak szó szerint, a legszebb évek jöttek.

Erről nem mesélnék hosszasan , hisz gondolhatjátok, hogy mindent bepótoltam……….

Iszonyatos nagy érzelmi viharok, kapcsolatok, de így visszagondolva minden úgy volt remek ahogy megtörtént, mindent úgy éltem át ahogy meg kellett.

Ma már nyugodt, kiegyensúlyozott kapcsolatban élek 3 éve a párommal.

Azóta visszaszökött jó pár kg, és 75kg vagyok, de ez nem is lényeges.


Történetem végezetéül annyit mondanék: , az , hogy sikerült lefogynom, azt előbb el kellett hinnem, hogy meg tudom valósítani.

Remélem tetszett a storym.


Vivi

43. Chalesii (válaszként erre: 42. - Vivien22)
2013. jún. 7. 19:21

Valójában nem túlzás, amit állít (bár gúnyból ugyan). Csak azért tűnik túlzásnak, mert nagyon erősen fennállnak a kollektív hiedelmek, amiket mindenki magába szív már gyerekkorától. De ha ettől képes lenne valaki teljesen megszabadulni (ami igencsak nagy meló lenne, de semmi sem lehetetlen), akkor képes lenne izmot növeszteni, sőt, továbbmegyek, megállítani az öregedést. Ha belegondolsz, nagyon sokan bizonyították már, hogy lehetetlennek hitt dolgokat el lehet érni hittel. Például ott vannak azok, akik eltüntetik a rákot a szervezetükből és az orvosok tanácstalanul állnak az új eredmények előtt, vagy az, aki feláll a tolószékből, pedig egész életére ott kellett volna maradnia (az orvosok szerint). Ez éppen olyan, minthogy párezer éve mindenki meg volt győződve róla, hogy a föld lapos és lepottyanunk a széléről... úgy gondolták, nem lehet másképp. Most mi mégis tudjuk, hogy másképp van. A jövőben már ez sem lesz másképp...

Igazából nekem nem származik belőle semmi károm, ha valaki nem hisz benne, vagy gúnyolódik rajta, mert nem az én teremtésembe szól bele ezzel. MInt korábban is írtam, aki megérti és átérzi, azokhoz szól az egész... Azt például nem is nagyon értem, ha valaki hülyeségnek tartja, akkor miért szán arra időt és energiát, hogy itt maradjon vitatkozni. Ha én valamit hülyaeségnek tartok, azzal egyszerűen nem szoktam foglalkozni....ha nem tetszik valami, akkor nem nézem, nem olvasom, stb. :)

42. Vivien22 (válaszként erre: 41. - Miss x)
2013. jún. 7. 18:41

Szia,


Szóval én maximálisan hiszek benne, és ne túlozd el légyszi ezt az egészet, mert amit te mondasz az már köszönőviszonyban nincs az egésszel.

Saját tapasztalatból hiszek benne, a gondolatoknak- úgy mint a jóknak mint a rosszaknak -teremtőképességük van.

Hallottad már azt, hogy minden agyban dől el?!Vagy a vonzás törvényéről?Valamelyest igaz.....ne de megintcsak ne képzelj őrületes dolgokat hozzá, csak annyit amit kell.

Ha te tényleg elhiszed magadról, hogy képes vagy dolgokra, sikerülni fog a célod, olyannak látod magad aki akarsz lenni, akkor sikerülni is fog.

Persze ezalatt mindvégig kell is tenned érte.

Ez vezetett/het a fogyáshoz is.De ez csak egy példa.


Mivel úgy látom sok mindenkit érdekelnek az ilyen történetek én is elmesélem az enyémet.

Hamarosan látni fogjátok :)

41. miss x (válaszként erre: 40. - Chalesii)
2013. jún. 7. 18:21
szóval ha azt vizualizálom, hogy feszes, színizom testem van, akkor olyan lesz? tudok izmot növeszteni azáltal, hogy vizualizálom? ugye ezt nem gondolod komolyan
2013. jún. 7. 16:55

Az itt a probléma, hogy a második részt senki nem várja meg. Mikor elmondtam jópárszor, hogy abban van a magyarázat.

A mozgás részére is.


Másfelől egyértelmű, hogy azoknak szól, akik el tudják ezt hinni. Akik nem, azoknak úgysem használna, hiszen minden a hiedelmeken alapul. Ha te azt hiszed, csak akkor lehet feszes bőröd, ha fizikálisan teszel érte, akkor NEKED nem is lehet másképp. Ha plöttyedtnek képzeled magad mozgás nélkül, akkor olyan is leszel. Nem mondtam senkinek, hogy ne mozogjon...azt mondtam, ne tegye, ha nem esik jól, és ne tegyen olyat, ami nem esik jól. Sokak igenis kínozzák magukat vele, mert olyan mozgásformára kényszerítik magukat, amit elengedhetetlennek hisznek, de közben, mivel nem szeretik és nem megy nekik, folyamatosan a kudarc állapotában tartja őket, és ez az érzés igeni kínzó, lelkileg, ami nem tesz jót sem neked, sem a testednek.

A bőröm feszességével semmi bajom nincs -20 kiló után sem, sőt, eltűnt a narancsbőröm is.


Másik dolog a nem mindenkinél működik: De. "Sajnos" működik, ha akarod, ha nem :) Ezért fontos, hogy mire gondolunk, mert aki nem hisz benne, és tovább teremti "tudatlanul" a negatív környezetet, és egyre inkább belefordul, az ember legyen a talpán, ha majd ráébred az egészre és ki bír mászni belőle... bár termszetesen az is csak rajtunk múlik, de sokkal könnyebb "jó helyről indulni", nem?

2013. jún. 7. 13:09

Nekem nagyon tetszett, várom a folytatást! :)

37. kommentelőnek üzzenném, hogy mindenkinek használ aki hisz benne! Hitt nélkül semmi sem használ!

Én pont a mai nap kezdtem el diétázni ismerem a vonzás törvényét mindenképpen alkalmazni fogom! :)

2013. jún. 7. 12:47
Elég csúnyán hangzott, hogy a sportot kínzásnak nevezted. Nekem, személy szerint, öröm a sport. Kiadom magamból a nap folyamán felgyűlt feszültséget, határozottan boldoggá és energikusabbá tesz. És hogy melette még feszes és csinos is lettem, az egy bónusz:)
2013. jún. 7. 12:22
Én hiszek benne,csak az a baj,hogy nem mindenkinél működik.Az pedig valóban igaz,hogy sport nélkül soha nem lesz szép a test,maximum vékony.De annak semmi köze a csinossághoz.
2013. jún. 7. 11:43

Ja!!! Hogy ennek az egész cikknek a fő mondanivalója nem is a fogyás? Az csak a mézes madzag, igaz??? :DDDD Hanem az ezotériás hülyítés????? Jaj, hagyjuk már! Miért folyik ez mostanában a csapból is??? Nagyon unom már!

További jó "bevonzást" kívánok!!! :DDDD

35. michelle.r (válaszként erre: 1. - Chalesii)
2013. jún. 7. 09:32

Well done ;)


Nagyon várom a folytatást. Igen, a világ, az ember pontosan így működik, legyen szó diétáról, munkáról, bármiről. Klassz, hogy erre nem életed derekán jöttél rá ;)

34. Krisz42 (válaszként erre: 33. - Miss x)
2013. jún. 7. 08:55
Ő még abban a korban van még,amikor a test mozgás nélkül is kinéz valahogy.Az más kérdés, h minél később kezdi az ember,annâl nehezebb lesz beiktatni az életébe a rendszeres mozgást.Igazad van,nem kínzás a testmozgás és senki nem írta azt sem,h konditerembe kellene járni.Sőt,az tönkrevághatja az ízületeket.20évvel ezelőtt még nem volt ennyi konditerem,mégis voltak fitt,sportos emberek.A napi rutin nem elég mozgás,de a nőknek különben is nehezebb a súlytartás is.Az állandòan változò hormonszînt miatt mindenki mindenre máshogy reagál,főleg manapság,mikor minden tele van női hormonokkal.Szòval szép és jò ez a cikk,de nem sok nőnek fog hasznâlni a dolog.
33. miss x (válaszként erre: 30. - Chalesii)
2013. jún. 7. 08:23

az a baj, hogy a mozgast kinzaskent emlited. en ertem, hogy mit is akartal megosztani, hogy vizalizaltad, hogy vekonyabb vagy es sikerult is.


de azzal remelem egyetertesz, hogy szep, tonusos, feszes testet megiscsak rendszeres sporttal lehet elerni, es teljesen mas fittseget ad, mint a kethavonta egyszeri uszas. mar nem tudom ki irta, de o arra akart utalni, hogy hiaba fogy le valaki, ha nem mozog, lottyedt lesz a teste.

2013. jún. 7. 07:00

Szia ! Olvastalak, nagyon jól írsz és klassz a tartalma ! A 2. részt nem találom, fent van már?!

Engem nagyon érdekel, mert hiszek abba amibe Te :)

31. t.Ili
2013. jún. 7. 00:49

minden az agyban dől el :)

Ahogyan a rossz gondolatok meg tudnak betegíteni, úgy a jók meg tudnak gyógyítani.....

Hihetetlen,hogy az agy mire képes! Mindenünket irányítja,még az emésztést is :D

A dolog működik...aki nem hiszi, az csak maradjon kövér :))

Jó a cikk, és kedves, humoros egyéniség vagy.

Jót nevetnék, ha annak a pasinak végül Te adnád ki az útját :D

Sok sikert a következő -20 kilóhoz !

2013. jún. 7. 00:11

A cikk lényege éppen az, hogy nem függ a fogyás ezektől a dolgoktól. Konkrétan nem mozogtam semmit mellette. Szeretek sétálni, táncolni, nagyritkán eljutok lovagolni és úszni kb párhavonta egyszer. Simán lehet fittnek lenni az átlagos napi tevékenységek mellett is, nem kell hozza fittnesskiralynonek meg testépítőnek felcsapni.

De úgy látom páran nem értették meg, hogy nem egy új diétás módszert akartam megosztani, hogy mit egyél meg hogyan mozogj, hanem kizárólag a szellemi hátterét. Bár gondoohattam volna, hogy úgyis lesz aki megtámadja. ... Végülis ez velejárója minden megnyilvánulásnak. Aki érti, érti, aki nem, annak tényleg jobb, ha kínozza magát, mert hite szerint csak úgy érhet el bármit is, és amíg így van, másképp nem is fog menni.

29. miss x (válaszként erre: 28. - Chalesii)
2013. jún. 6. 22:45

egyelore az jon le a cikkedbol, hogy sutiztel, csokiztal, nem fogtad vissza magad es fogytal. az, hogy mit mozogsz mellette, nem irtad, igy teljesen jogos, ha vki ugy ertelmezi, hogy minden edzes nelkul fogytal.


amugy gratula a fogyashoz!

28. Chalesii (válaszként erre: 26. - 0e83a78045)
2013. jún. 6. 22:21
Egyrészt te valamit nagyon félreértettél, ha úgy gondolod, hogy csak sütit eszek egész nap :-D eszek én mindent és épp ez a lényeg. Másik, hogy azt ki mondta, hogy nem vagyok fitt? Ez is ugyanúgy a gondolatokon múlik, nem az edzésen. Szokásom felszaladni a negyedikre puszta jókedvből, és órákat "sétálni" amit ne sétatempóban érts. Nem kell ehhez túlhajszolni magam nap mint nap valami gépen vagy erőltetni olyan mozgásformákat, amit nem szeretek. De azt is vegyétek figyelembe, hogy itt csak simàn elmondtam, hogy mi történt velem, várjátok ki a folytatást, mielőtt konkrét észrevételt tesztek.
27. b01dd5e4f1 (válaszként erre: 1. - Chalesii)
2013. jún. 6. 22:13

Teljesen egyetértek veled.

Jól látod és az élet egyéb területein is alkalmazható ez.

2013. jún. 6. 21:44

ezzel a lustálkodással meg sütievéssel 1 a gond, hogy még nem látod át.

Persze kinek mi a a célja.Gyanítom a többség nem vékony akar lenni hanem fitt,egészséges.egy rákos beteg is vékony, mégsem irigyli senki.


szóval attól hogy x kiló sütitől lefogysz, még erőd nem lesz, de a végére fogad sem a cukortól.


inkább edz, az kitartóvá tesz, hisz hidd el, amikor majd felfutsz megállás nélkül a kékes tetőre, akkor leszel magadra igazán büszke, és nem akkor amikor 50 kilóra fogysz, bár boldogan, de tönkretéve a testedet.

én is elkövettem a te hibádat, nekem is mondták, nem hallgattam rájuk, aztán ....

de ma már vágom:)


sok sikert!

2013. jún. 6. 21:33
Ó, nagyon tetszett a cikked! :) És ebben tényleg van valami, nekem is sokkal jobban megy fogyás, ha lelkes és boldog vagyok. Most egy kicsi válságba kerültem, tornázok, okosan eszem, de állandóan az jár a fejemben, hogy mi lesz, ha nem sikerül , még mindig kövér vagyok, stb. :S Ezek a negatív gondolatok mintha blokkolnának. Elolvasom a könyvet, illetve várom a folytatást!:)
2013. jún. 6. 20:51
23. kunoi (válaszként erre: 10. - Chalesii)
2013. jún. 6. 20:48

Nem álszenteskedésről van szó, hanem arról, hogy a történetedből úgy jön le, hogy azért nem kellettél neki, mert 5 kiló még rajtad volt. Akkor te fogalmaztál rosszul, vagy bővebben ki kellett volna fejtened a pasi-vonalat, mert ahogy a hozzászólások mutatják, mindenki úgy értelmezte, ahogy én is, hogy csak akkor kellesz neki, ha lefogytál...

Valóban jó, ha szebb tudsz lenni a párodnak, és a párodnak is jobb lehet, meg a kapcsolatnak is, ( ezt én is tudom nagyon jól,így egyetértek vele), de aki szeret, az mindenhogy szeret!

22. Nissi
2013. jún. 6. 19:41

Szia!

Nagyon tetszett a cikk, ma este már kezdem is az álmodozást:).

A vonzás törvénye müködik, de mint mindenhez ehhez is kitartás kell, napok, hetek, hónapok mulva lesz eredmény és sokan feladják. Egyébként az agykontroll is ezzen az alapon müködik.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook