Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás: A Titok - 1. rész fórum

Fogyás: A Titok - 1. rész (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyás: A Titok - 1. rész

1 2 3 4
2013. jún. 11. 06:12

Pasi vagyok, tehát hülye is...


Először is megnéztem a képeket, majd a reklámcikk elolvasása után is alaposan "meggusztáltam"...

már-már ügyesnek mondható...de nem.

...az eddig leírtakban-(ami viszonylag jól szerkesztett)-van itt-ott némi hézag(is)...


jó, tudom, más a férfi alkata, talán a bőre is(főleg a pofámon vastag),de nagyon kell vigyázni a súlycsökkentéssel..nekem 30 hónapomba került 23 kiló...sok ám havi(majdnem)egy kiló...


nekem túl szép ez a történet...


bocs, csak erre jártam.

2013. jún. 10. 22:39
Azt is vegyétek figyelembe azért, hogy még mindig van rajtam 15 kiló plusz. Persze, hogy még nem fognak úgy domborodni az izmaim, mint egy címlaplánynak :) De majd ha elérem a 62 kilót, ami az álomhatárom, fel fogok tenni egy bikinis képet és akkor ki lehet beszélni :) De deréktól lefelé már most sincs baj a feszességgel, izmossággal...épp pár napja figyeltem fel rá, hogy a combomon látszanak azok a barázdák, amik az izmos lányokon szoktak... nem nevetni, ha hülyén fogalmazok, nem vagyok ebben szakértő :) De a lényeg, hogy régebben csak egy párna volt az egész, most meg egész másmilyen.
2013. jún. 10. 21:19
De mint írtam a cikk "érdekel", nem megvalósítás szintjén, mert én más utat választottam, hanem mert nyitott vagyok, és a folytatás is érdekel.
78. c9f9b53798 (válaszként erre: 76. - 130454e42d)
2013. jún. 10. 21:11
szülés után nekem is volt kötényhasam, egy év hasizomerősítés hatására nincs - nem kell ehhez semmi hókuszpókusz. Jah és napi tíz perc hasizomról van szó (persze mást is sportolok).
77. c9f9b53798 (válaszként erre: 74. - 130454e42d)
2013. jún. 10. 21:10

Nekem sem volt mázsásan sem narancsbőröm, és most sincs hetven kiló alatt, de azért nagyon jó érzés, hogy a testem izmos, feszes és kemény, ugyanakkor nőies is maradt.


Mindegy is, mert tény, hogy vannak, akik a mozgás kiiktatása nélkül fogynak (általában a kalóriák drasztikus megvonásával, vagy egyoldalú táplálkozással lásd siker-diéták), vagy beiktatják életükbe a rendszeres mozgást és e mellé viszont az egészséges táplálkozást próbálják megvalósítani (ugyanis sportolni csak helyes étkezés mellet lehet hosszú távon és eredményesen).

76. 130454e42d (válaszként erre: 75. - Krisz42)
2013. jún. 10. 21:10
Nem a sport pozitív hatását cáfolom, csak azt mondom, a bőr genetikafüggő. Van akinek 10 kiló fogyás után kötényhasa van, másnak ikerterhesség után sem.
75. Krisz42 (válaszként erre: 74. - 130454e42d)
2013. jún. 10. 21:07
A bőrre nem,de az is elkezd öregedni és a zsírt se tarja formában,csak fiatalon.Ès az se mindegy,mi van alatta,karfiol vagy kemény izom.Ráadásul a genetikailag kevésbé előnyös alakon is sokat tud javítani.
74. 130454e42d (válaszként erre: 73. - Krisz42)
2013. jún. 10. 20:54
Cáfolnám, eddig sport nélkül fogytam, sokat, bőven 30 felett vagyok, és sehol nem lóg a bőröm. Ez inkább genetika kérdése szerintem, a bőrre nem igazán hat a sport.
73. Krisz42 (válaszként erre: 69. - C9f9b53798)
2013. jún. 10. 20:48
Én is így vagyok vele,mert 30utân már nem fogja tartani a bőr sem a zsírt,viszont az izmok mindig ott lesznek,szebb is,egészségesebb is ês jobb érzés is,h megdolgoztam érte,még ha az a munka öröm volt is.
72. c9f9b53798 (válaszként erre: 71. - A36415638d)
2013. jún. 10. 20:42

Én is pont ezt írtam, hogy így is lehet fogyni, csak marad a plöttyedt test.


Nekem is van sok ilyen ismerősöm, hogy ledobja a kilókat, felveszi a ruhát, tényleg jól néz ki, de bikiniben már nem fest a helyzet ilyen jól, mert itt is lóg a bőr, meg karfiolos... és fiatalon ez bizony még gáz.

2013. jún. 10. 20:35

Szia! Az biztos, hogy a cikkhez tartozó képen látszik, hogy nem mozgással fogytál le,mert a felkarod sem lett feszes, hanem látszik a formáján, hogy tónustalan!

Illetve ami furcsa, hogy a cikkben lévő leírtakat nem tudom magamban összetenni a képpel!

A szigorú, borús tekintet, az arcot eltakaró haj, valahogy nem tükröz pozitívat számomra.

Viszont gratulálok a fogyásodhoz!

70. Lakatalin (válaszként erre: 68. - Krisz42)
2013. jún. 10. 20:31

Igazad van, nem a cikk második részétől fogunk lefogyni. Én azért más szívesen elolvasám a végeredményt. Nem hiszek én sem abban, hogy seggen ülve le lehet fogyni, pedig már nekem is sikerült. Csakhogy akkor hónapokig olyan sressz helyzetben voltam, hogy mások szóltak rám (nekem fel sem tünt a fogyás), hogy lassan elfogyok. Ezért várom a cikk végét, kíváncsiságból! Ugyanis én magamtól fogyni nem tudok, csak ha koplalok. Viszont nem vagyok puhos, ezt a mozgásnak köszönhetem.

Szóval akik a hozászólások elején pasiügyben okoskodtak, lehe, hogy éppen a kapcsolat okozta stressz hozta a fogyást.

2013. jún. 10. 20:28

Biztos ez is egy módszer, de én semmi pénzért nem adnám a feszes testem, amit a sporttal értem el, hogy ha megfeszítem a hasam látszanak az izmok...


És ahogy nézem alaposabban a fotót, tényleg látszik a jelentős fogyás, de sajnos a feszesség nem. És nem savanyú a szőlő, mert negyed ennyi idő alatt fogytam 30, majd 20 kg-ot, helyes táplálkozással és sporttal.


Ettől függetlenül "érdekes" a történet, és várom a folytatást.

68. Krisz42 (válaszként erre: 65. - Lakatalin)
2013. jún. 10. 19:16
Ha nem érdekelne,nem olvastam volna el,te is beledumálsz,más is,én is megtehetem.Engem csak az akasztott ki,h mikor sportról írt,akkor szenvedésként írta le és az is hozzátartozik az igazsághoz,h ha nem mozog az ember semmit,akkor lehet,h nem kövér,de mikor már nem lesz fiatal,valamiért lógni fog a melle,feneke,stb.Nekem is volt fiatalon olyan ismerősöm-lâny-,aki 20évesen arânylag jól nézett ki,de mondta barátnőm,h menjek oda hozzá,csak bökjem meg.Hozzânyúltam és olyan érzés volt,mint ha kelttésztába nyúltam volna.Szinte csak zsír volt rajta.Később láttam strandon.Nem volt kövér akkor sem,csak a bőre karfiolos volt.De eldöntheted,h otthon csücsülsz és bevonzod a fogyást vagy többet mozogsz,kevesebb szemetet eszel és akkor 60évesen is izmos leszel és nem kell az orvoshoz járnod,a korodból pedig letagadhatsz 10-15évet.Vagy izmokat is épìtesz csupa pozitív gondolattal?Van amiben én is hittem-pl.h a roysz kapcsolat megbetegíthet,stb.-csak ahogy öregszik az ember,akkor jön rá,h nem minden úgy működik és nem is mindenkinél,ahogy valaki leírja.Ez a téma viszont olyan,h mindenki kapva kap rajta,mert azt gondolják,valaki végre megtalálta a fotelben ülve fogyás titkát,de szerintem a cikk vége utân se lesz kevesebb kövér ember.
67. syria (válaszként erre: 66. - Chalesii)
2013. jún. 10. 18:24

Én elhiszem a történeted. Akik kételkednek, azok valószínűleg nem hisznek a gondolat teremtő erejében.


De azért azt se felejtsük el: nem mindenki képes, alkalmas pl. veled azonos hatásfokkal bevonzani a pozitív dolgokat.

2013. jún. 9. 21:26
Vicces, hogy páran úgy gondolják, hogy nem igaz, amit leírtam. Ami vicces benne, hogyha tényleg úgy lenne, és kemény munkával, meg diétával meg a többi dicséretes dologgal fogytam volna le, akkor miért nem dicsekednék azzal, hogy én milyen keményen megküzdöttem és ezért tapsvihar jár.... Miért titkolnám el és állítanám, hogy nem tettem semmit a fogyásért a gondolatok megváltoztatásán kívül, ráadásul előre tudva, hogy támadások fognak érni emiatt? Ha egy sima sikersztorit írtam volna a kemény munkámról és a gyümölcséről akkor csak dicséret lenne a jussom (amit természetesen nem is kívánok el az arra érdemesektől). De a lényeg, hogy egyetlen okom lehetett csak logikusan a cikk megírására: hogy segítsek, és hogy tényleg az igazat mondjam. Elhiszitek, hogy mennyivel könnyebb lenne azt állítani, hogy milyen keményen megdolgoztam azért a -20 kilóért és fürdeni a dicsfényben? De annak nem lenne értelme, mert először is hazugság lenne, másfelől pedig azzal nem segítek és nem adok semmi újat azoknak a kezébe, akik vágynak valamire.
65. Lakatalin (válaszként erre: 62. - Krisz42)
2013. jún. 9. 21:20

Már ne is haragudj, de ha nem érdekel Chalesii "Titka", akkor légyszi ne dumálj már bele. Lehet hogy a másikunk is mozog annyit, mint te de nem tudhatjuk. Kinek mi a sok. Én ún. ülő munkát végzek, de eközben is lótok-futok néhány száz métert a 8,5 óra alatt. Hajnalban kelünk a fiammal, akivel loholok az óviba, onnan melóba, délután vissza, ügyintézés, bevásárlás, háztartás...stb. Még sem vagyok sovány, pedig még sportra is szánok időt, hetente kétszer egy órát. Én is az a "kövérebb-alkat" vagyok. Bocsi! Nem vagyok lusta, és a napi kilóméterem is meg van, és nem zabálom degeszre magam. A húgom, akit imádok, 15kg-mal könnyebb mint én, nagyjából ugyanez az ő napja is, csak Ő nem jár el tornázni...Bummmmmmmm!

Ha végigolvastad volna a korábbi hozzászólásokat, akkor nem okoskodnál. Néhányunkat érdekelne a folytatás, és lehet, hogy ez a módszer akár még segítene is.

64. Krisz42 (válaszként erre: 63. - Pandrea39)
2013. jún. 9. 13:04
Hidd el,lehet anbyit mozogni,amennyit kelkene,csak másból megy el az idő.A 3.gyerekem születése után nem olvadtak annyira le rólam a kilók úgy ,mint az első kettő után.De attól függetlenül,h nagyon leépültem a szülés miatt,egy idő után tudtam anbyit mozogni csak a gyerekkel is-semmi külön torna,stb.-hogy lemenjen valamennyi.És utâna eltelt több,mint 2év,h újra képes lettem arra,h újra tudjak többet mozogni és a súlyom csökkenjen,de mindent meg lehet oldani.A kicsit oviba vinni-hozni főleg bringával oldottam meg.Mindent meg lehet úgy oldani,h maradjon is idő,mert a mozgás nagyon fontos.Ráadásul azt sokan elfelejtik,h legtöbbször azért is élvezzük,mert termelődik az endorfin.
63. pandrea39 (válaszként erre: 62. - Krisz42)
2013. jún. 9. 10:40

Anno versenyszerűen sportoltam, és igen, igaz, hogy egy deka felesleg sem volt rajtam ! Ebben nincs vita, DE : ha valami oknál fogva nem bírsz annyit sportolni mint előtte, NEM lustaság miatt, akkor bizony nehezebb egy olyan embernek az egészséges súlyfenntartás aki hízásra hajlamos azokkal szemben akik alapból ehetnek büntetlenül .

Az jó ha Te kordában tudod tartani a súlyodat mozgással és megfelelő étkezéssel.

62. Krisz42 (válaszként erre: 60. - Pandrea39)
2013. jún. 9. 09:07
Ez nem igaz így.Mint írtam,csak kevés ember van,aki vmi más miatt kövér.De úgy látszik,nem fogtátok fel a szavak értelmét.Én nem ehettem agyba-főbe és semmit nem híztam,hanem rengeteget mozogtam.Egyébként az alkat nem annyiban szâmít,h kövér vagy sem,hanem hogy milyen formájú a teste.A saját gyerekeimen,mellettem élő embereken is látom,h mi történik.Nagyfiam 7éves koráig normális testalkatú volt.Akkor jöttünk haza Magyarországra.Itthon egy év alatt nagyon meghízott.Ez ment kb.13éves koráig.Mikor nőtt vmennyi lejött,de igazân akkor kezdett fogyni,formâlòdni,mikor kicsit visszafogta az evést ês kemênyen edzeni kezdett.Lányom viszont 1éves korától nagyon vékony volt.14éves korára nőiesedett,most is vêkony ,de csak annyira,amennyire csinos.Jóval kevesebbet eszik,mint a bátyja.Én is kevesebbet eszem,mint régebben.Érdekes,ha alkati kérdés lenne a kövérség,akkor nem lenne egyre több kövér ember a világon.Én azért nem voltam soha igazân túlsúlyos,mert tettem ellene.Ha te is annyit mozogtâl volna,mint én és csak annyit ettél volna,biztos,h egy deka felesleg nem lett volna rajtad.Az emberi izomzat manapság nincs használva.
61. syria (válaszként erre: 53. - Chalesii)
2013. jún. 9. 09:02

Nem, nem! Nem a környezetem miatt szeretnék fogyni, hanem azért, mert így nem érzem jól magam.


Látod, arra még nem gondoltam, hogy képzeljem el magamat a plusz kilók nélkül. Az elképzelt látvány ellenállás nélkül tetszik. Most már csak sűrűbben kell a képzelt tükörbe nézegetnem. :)

60. pandrea39 (válaszként erre: 59. - Vivien22)
2013. jún. 9. 07:19

Az ilyeneknek kár magyarázni ! Nekem is van egy ismerősöm, aki olyan soványka, hogy már jómagam is sajnálom, amiért nem tud hízni. Elmondta, hogy szeretne néhány kilót magára szedni, de nem tud, pedig folyton "zabál" az étel válogatlan minőségében és mennyiségében.

Na ezt nem tudja megtenni egy hízásra hajlamos nő ! Már az étel látványára is hízok, szóval örök csipegetésre vagyok ítélve, azt is figyelve, mi az amit eszek ! NO cukor, no zsír, és igaz ez a finomított lisztre stb. Valljuk be, minden olyanra, amit a legtöbb ember, beleértve magamat is IMÁD !!!

Szóval Ő is nehezen érti a másikat, hiszen Ő rá éppen az ellenkezője igaz !

Persze azért akadnak átlagos testalkatú emberek is, akik klassz alakkal vannak megáldva, figgyet hányva a kalóriaszámlálásnak :) Őket irigylem :)

59. Vivien22 (válaszként erre: 58. - Krisz42)
2013. jún. 8. 22:29

Szia,

Szerintem igenis dícséretre való, ha valaki nagyon nagy feszítések árán megtesz, létrehoz valamit is, ha éppen az a fogyás akkor az.

Utálom azt a sztereotípiát, hogy a ducik állandóan degeszre zabálják magukat, és tehetnek arról hogy így néznek ki.Na persze, részben igaz, mert imádok enni, de ez nem azt jelenti, hogy egyfolytában ettem.

Te valószínűleg sosem voltál túlsúlyos , így nem is tudhatod, hogy egyes embereknek milyen nehéz saját magukkal felvenni a harcot.Ezért nem is tudsz valakinek is gratulálni az ilyesféle sikeréhez.Nem gond ez, csak ezt te nem értheted.

Lehet, hogy nem csúfoltál senkit,de szinte biztos vagyok benne, hogy egy duci barátod sincs, mert fenntartásokkal vagy felénk/feléjük.

Sőt még kicsit sajnálod is őket: "Hisz tehetnek róla, hogy így néznek ki"

2013. jún. 8. 22:14
Igen,a kisgyerek,aki azt sem tudta,mi is az az erőszak,ennek ellenére bevonzotta a pedofilt,igaz?És még sorolhatnâm.Érdekes,valaki akit ismerek,nagyon fêl a katasztròfâktòl,mégsem vonzott be egyet sem.Nekem semmi bajom nem lenne ezzel,ha csak egy kicsit is igaz lenne.De ha mélyen boncolgatom a dolgokat,már ellentmondásokba ütközöm,de persze mindenre rá lehet fogni,h ezért vagy azért nem működött.Igenis tenni kell mindenért.És az kelkene legyen a természetes,h valaki nem kövér.Én nagyon sokáig karcsú és izmos voltam-most sem vok kövér,de azon vok,h az a pussz lemenjen-,de soha nem tartottam ezt dicséretre mêltónak.Soha nem csúfoltam a kövéreket,de a többség magának köszönheti.Nálunk is volt egy nagyon kövér fiú az osztâlyban.14évesen szétszéledtünk.3év múlva alíg ismertem râ.Izmos,magas fiú mosolygott rám és kellett pár másodperc,mire rájöttem,h ki az.Ennyi.Csak neki kell âllni és csinálni.De ezért senkit em kell agyondicsérni.Mindenkinek adottak a lehetőségek,meg lehet talâlni a járható utat.Valaki többet tanul,többre viszi.De nem sajnáljuk azt,aki nem is akart többet tanulni.Én nem ettem mindig degeszre magam,ha szomorú voltam,nem evéssel kompenzâltam és van,amikor nem a tv előtt ültem,hanem edzeni mentem,discóba nem inni,hanem táncolni mentem,a jégpâlyára korizni,a strandra úszni,nem pedig mutogatni magam.És êlveztem,nem gondoltam,h talpig sminkben kellene feküdnöm a napon vagy fontosabbak a műkörmök,mint egy kis hegymászós kirándulás és szívesebben tekerek bicajjal,mint h autóval menjek,az sem érdekel,ha kissé zilált a hajam bringâzás utân.
2013. jún. 8. 21:16

Szia!


Ha jól értem, azt akarod elhitetni, hogy minden megerőltetés nélkül dobtad le a kilókat?

56. 300c83c7b2 (válaszként erre: 51. - Chalesii)
2013. jún. 8. 12:41
köszi!
55. Chalesii (válaszként erre: 54. - Michelle.r)
2013. jún. 8. 10:20

Igen, azt jól látod, hogy minden létre jön, amire a figyelmed fordítod, sajnos az is, ami rossz érzéssel tölt el. De az érzéseid mutatják meg, mi az amit valóban szeretnél és mik azok a dolgok,amik ellentétben állnak a valós vágyaiddal, amiket nem szeretnél. Ezért mondtam, hogy ezzel kideríthető, valóban szeretne e fogyni valaki, hogy valóban a saját vágyaival áll e egyensúlyban a fogyás gondolata.


Van,aki pl. fél a viharoktól, utálja őket, de valakit éppen ellenkező érzések töltenek el, csodálja és szereti a viharokat. Mindketten be fogják vonzani a tapasztalatot, ha erre összpontosítanak, csak míg az első ember azt vonzotta be, amit nem akart, a második azt, amit akart :D

54. michelle.r (válaszként erre: 53. - Chalesii)
2013. jún. 8. 09:57

"Ha jó érzések töltenek el a tükörkép láttán, akkor szeretnéd a fogyást. Ha valami ellenállást tapasztalsz magadban, akkor nem."


Zene füleimnek :))). Pontosan így van, ha jó érzésekkel figyelsz valamire, az jön létre. Vagyis, amin a figyelmed van, az mindig létre is jön, de pont olyan érzésekkel fog eltölteni, mint a folyamat, amely során megteremtődött.

53. Chalesii (válaszként erre: 52. - Syria)
2013. jún. 8. 09:35
Ezt magaddal kell megbeszélned, hogy pontosan mi is a vágyad. Elképzelhető, hogy nem akarod igazán, ha csak a környezeted miatt akarsz fogyni, és valójában te teljesen jól érzed magad úgy, ahogy vagy. A legjobban az érzelmeid alapján tudod ezt eldönteni. Képzeld el magad a fogyás után, de a környezetedtől elvonatkoztatva (mintha csak te lennél a világon egyedül meg egy tükör, amiben nézed magad)... Ha jó érzések töltenek el a tükörkép láttán, akkor szeretnéd a fogyást. Ha valami ellenállást tapasztalsz magadban, akkor nem.
52. syria (válaszként erre: 1. - Chalesii)
2013. jún. 8. 08:31

Nagyon szépen összeszedett, gondosan megírt cikk. Gratula!


A történeted bizonyítja a gondolat teremtő erejét, amiben én is hiszek. Néha megrémülök, amikor rájövök, hogy amit kigondoltam (vagy amitől féltem), egyszer csak megvalósult.

Csak a fogyással kapcsolatban nem akar történni velem semmi. Lehet, hogy nem is akarom igazán?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook