Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzósok fórum

Fogszabályzósok (beszélgetős fórum)


27. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 25. - Nyulacska88)
2012. ápr. 19. 09:13
Köszi, h ezt leírtad!:) Az ijfusági fogorvos, akihez járunk, azt mondta, h most már érdeke a TB fogszabályzónak is, h hozzá menjek! Azt hiszem egyébként, már más rendszer van, bérlik a rendelőket és úgy kapják utána a pénzt, vagy ilyesmi?! Meglátjuk, most már elmegyünk, úgysem rakják fel rögtön, addig még lesz időnk dönteni!
26. Nyulacska88 (válaszként erre: 22. - D6d0a67fc0)
2012. ápr. 19. 08:27
Nagyon szívesen. Tudom, nem egyszerű a döntésig eljutni, mi is sokat tipródtunk rajta, de most, így utólag, ismerve mindent, azt mondom, ne gondolkozzon egy percet se, vegyen egy mély levegőt és vágjon bele. Ne foglalkozzon azzal, hogy 17 éves, csak azzal, hogy egészséges és szép fogai lesznek egész életében :).
25. Nyulacska88 (válaszként erre: 23. - D6d0a67fc0)
2012. ápr. 19. 08:24

A fiamnak tömésre lett volna szüksége egy éve januárban, mert volt egy kis lyuk az egyik fogán. Akkor volt átalakulóban Nálunk a rendelői időpontfoglalás, és rossz helyre írtak be bennünket. Mikor bejelentkeztünk a megbeszélt napon a kartonozóba, ott mondták, hogy melyik emelet, hányas szobába kell menjünk. Mikor behívták, akkor derült ki, hogy fogszabályozásra írtak be bennünket, és a dokinő azonnal foglenyomatot akart csinálni, és már be is írták 4 hónappal későbbi időpontra, hogy addigra minden kész lesz és mehet a fogszabályozóért. Se röntgen, se semmi. Csak neki akartak esni, mint Tóth az ajtónak. Az asszisztens már keverni akarta a foglenyomathoz a cuccot, amikor kinyögte a dokinő, hogy 3000,- Ft a lenyomat. Mondtam neki, hogy "nincs nálam" pénz, csak egy tömésre jöttünk. Eszembe sem volt ott megcsináltatni.


Azonnal abbahagyták, és mondták, hogy menjünk vissza januárban, akkor megcsinálják a lenyomatot.


Mikor hazaértem, utána néztem a Neten, hogy a lányom régi dokija hol dolgozik, és mivel a neten nem volt rajta, három hétbe is beletelt, míg megtaláltam. Kiderült pont abban a városban van rendelője, ahova mi költöztünk. Felhívtam, másnapra időpontot adott, majd közölte, hogy röntgen nélkül nem csinál semmit. Két fajtát csináltatott ( OP és Tele), kérte, hogy lemezre irassuk a röntgenek eredményeit, és amint áttanulmányozta és megcsinálja a kezelési tervet jelentkezik. Két hét múlva hívott, hogy menjünk egy megbeszélésre mindhárman. Ott elmondta a gondokat, megbeszéltünk mindent,végigmondta a gyerek számára is érthetően a folyamatot és nem utolsó sorban az árakat. Akkor ott közöltem, hogy egyszerre nem tudom kifizetni. Korrekt módon megegyeztünk a részletfizetésben, és legyártatta a sepckó cuccokat. Berakattuk és azóta a kiálló fogai visszamentek a sorba, a harapása is sokat javult. Mi tavaly március 10-én voltunk röntgenen, március 22-ére készült el terv, és március 29-én a dokinő már betette a fixet és beigazította a kivehetőt. 6 hetente kell visszamennünk az igazítások miatt, várnunk soha nem kell, viszont ezért 7.000,- Ft-ot fizetünk.


Véleményem szerint egy TB rendelőben nem ennyire körültekintően és a gyermekedre szabottan folyik a dolog. Azért tudom ezt ennyire határozottan állítani, mert a lányommal még a TB rendelőbe jártunk ehhez az orvoshoz, és a dokinő akkor többször mondta, hogy nem engedik azzal és úgy dolgozni, ahogy kellene. Ez 12 éve volt, azóta a helyzet az eü-re szánt egyre kevesebb pénz miatt csak egyre rosszabb.

24. Nyulacska88 (válaszként erre: 21. - D6d0a67fc0)
2012. ápr. 19. 07:59
A fix , azaz alul-felül a fogakra illesztett drótos fogszabályozó árát, ami a Te lányodnak kell nem tudom. Azért írtam le, hogy a fiamnál a felső kivehető + az alsó( ami két karikán egy szál drót) mennyi volt, mert ennek az árát tudom. Remélem ezzel a kombinációval el tudjuk kerülni a drótos verziót. Az is elképzelhető, hogy a mi dokinőnknél is 300 e Ft körüli összegbe kerül a teljesen fix alulra-felülre, de az a helyzet, hogy inkább kifizetem, mint egy életen át szenvedjen a lyukas fogaktól, vagy a rossz harapás okozta problémáktól.
23. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 20. - Nyulacska88)
2012. ápr. 19. 07:52

Még konkrétan nincs orvosunk, jövő hétfőn megyünk a TB-re, oda vagyunk bejelentkezve már kb. 6 hete!

Gondolom elküldenek röntgenre meg megcsinálják valamikor a lenyomatot. Mi az ijfusági fogorvoshoz járunk maszekba is, mármint a szűlök, a Lányomnak még tb-re csinálja ugyanaz a doktornő. Egyébként ugyanazok az orvosok vannak a maszek rendelésen is, akik a TB rendelésen. A Lányomnak egyik tanára javasolt egy fogszabályzó orvost bent a belvárosban, ott jártunk, 20 percig voltunk nála, csak belenézett a szájába (3 ezer Ft) és Ő mondta, h valószinüleg húzni kell, de tutit csak a lenyomat és rtg. után tud mondani. Gondolom az sem lenne kevés pénz, ezért most megvárom, h mit mondanak a TB rendelésen, és meglátom milyen ott a hozzáállásuk! Ha még felmerül bennem, h hogyan tovább, legfeljebb elviszem még egy orvoshoz, (csak ugye szinte mindenhol fizetni kell)!

22. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 19. - Nyulacska88)
2012. ápr. 19. 07:46
Köszi a válaszodat! - Kiváncsi leszek rászánja-e magát a Lányom! Én most teljesen rábízom, persze tudom, h tőlem is várja a támogatást!
21. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 18. - Pucca)
2012. ápr. 19. 07:45
Köszi a választ! Érdekes különbségek vannak az árakban! Akkor a Te orvosod nem is csinálja olyan drágán!
20. Nyulacska88 (válaszként erre: 15. - D6d0a67fc0)
2012. ápr. 18. 22:32

Nálunk a fiam kapott tavaly alulra fix , felülre kivehető fogszabályozót, de Nála a helyzet rosszab, mint a lányomnál volt. A kicsinek "rossz a harapása", zárt helyzetben az alsó fogsora előrébb van, mint kellene, e miatt az alsó fogsorára belül kapott egy fix, két fogára ragasztott merevítőt, így a kivehető fogszabályozó egyszerre koordinálja a felső és az alsó szabályozást, tolja kifelé a felső fogsorát, hogy normalizálódjon a helyzet.


Mindezért 125.000,- Ft-ot és a röntgenekért + 6 e Ft-ot fizettünk maszek alapon.


Én ragaszkodom ehhez az orvoshoz, mivel Ő csinálta meg a lányom "mosolyát". Kiváló szakember, ha a Te Maszek dokid is jó szakember, ne sajnáld a pénzt, hidd el, az évek során ennél jóval többet fog költeni a lányod a tömésekre, pótlásokra, ha a helyzet így marad.


Az én dokim egészségkártyát is elfogadott, és részletfizetésben is meg tudtam vele állapodni, szerintem a Tiéd is bele fog ilyen megoldásokba menni.


Mi 6 hetente járunk igazításra, ennek ára 7.000,- Ft.

19. Nyulacska88 (válaszként erre: 12. - D6d0a67fc0)
2012. ápr. 18. 22:21
15 éves elmúlt és kb 3 évig volt fix fogszabályozója. Ne aggódj, nem késő a Te lányod esetében sem, max tovább tart a kezelés, mint egy kiskamasz esetében.
18. pucca (válaszként erre: 15. - D6d0a67fc0)
2012. ápr. 18. 20:39
nekem maszek orvos fogja csinálni :D a fogszabályzó készülék 100.000 / fogív :D szóval összesen 200.000 . és a húzás pedig 6 ezer / fog :S:D
2012. ápr. 18. 19:11

Egyébként van már egy fogszabályozós fórum, ide is benézhettek:


[link]

16. Daphnee (válaszként erre: 12. - D6d0a67fc0)
2012. ápr. 18. 19:10
17 évesen késő? Én 35 vagyok, és 3 hónapja van! :)
15. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 14. - Pucca)
2012. ápr. 18. 18:51
:) Akkor Te sem kapkodtad el nagyon!:) Az a helyzet, h a Lányom nem is akart idáig foglalkozni vele, most kezdett érdeklődni a fogszabályzás iránt! Egyébként Neked TB-re, vagy maszek alapon csinálják? TB-re nekem azt mondták, h 93 ezer Ft lenne alul-felül, a maszekba (1 helyen voltam) 340 eFt-ot mondtak+ a havi igazítás.
14. pucca (válaszként erre: 12. - D6d0a67fc0)
2012. ápr. 18. 18:06
én is annyi vagyok :D
13. pucca (válaszként erre: 11. - Nyulacska88)
2012. ápr. 18. 18:05
Köszi szépen :) Bnőm nem nagyon hordta azt az átlátszót és visszaáltak neki majdnem ugyanoolyan ferdére a fogai :S tanulok más hibájából :D
12. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 11. - Nyulacska88)
2012. ápr. 18. 18:04
Megkérdezhetem, h hány évesen rakták neki fel, mert az én lányom most töltötte a 17. évét és nem tudom, h nem késő-e?
2012. ápr. 18. 18:00

A lányomnak volt, és neki is 2-2-öt húztak. Mikor meghallottuk, hogy a dokinő szerint csak így lehet megoldani, a biztonság kedvéért elvittük még két fogszabályozós dokihoz. Mivel mindkettő ugyan azt mondta, mint az első, megnyugodtunk és engedtük, hogy kihúzzák. A gond az, hogy a torlódó fogak között nem lehet tisztítani tisztességesen a fogakat, így idővel kilyukadnak és a vége a tömések utána ígyis-úgyis a húzás. A lányom most 24 évesen tökéletes fogsorral rendelkezik, és bár az elején, amikor nekikezdtünk a dolognak, még hisztizett a fogai elvesztése miatt, ma azonban azt mondja, jó döntés volt mind a húzás, mind a fogszabályozás.


Emlékeim szerint a foghúzás után kb 2 héttel tették fel Neki a fix szabályozót. Ennek oka, hogy a többi fogat minél előbb a helyére tudják húzni, és ne "dőljenek meg " a fogak, ami lyuk két oldalán vannak.


Csak egyetlen és fontos dolgot tarts be, ezt a lányom hanyagolta. Amikor majd leveszik a fix fogszabályozót, fogsz kapni egy átlátszó a fogaidra szabott műanyagot, melyet lehetőség szerint sokszor kell viselj, éjszakára is fel kell tedd. Ez fogja a fogszabályozó levétele után a helyén tartani a fogaidat. Ennek viselését ne hanyagold el, mert a fogaid a fogszabályozó levétele után szabadon fognak mozogni, a műanyag viszont a helyén fogja őket tartani addig, amig azok fixen állnak majd már egyedül is.

10. pucca
2012. ápr. 18. 17:58
azért csak egyet kell alul, mert nem férnek el, ha 2-t húz meg nagyon sok hely lenne..
2012. ápr. 18. 17:55
ha rögzül azt mondta nem fog vándorolni ... egyébként a számban kész káosz van ...a bölcsesség fogam már elvileg kint van mert most 1-2 éve nőtt plusz fogam és alig fér ki a vége nem is nagyon... 1.5 év lesz a rögzítő is a fogszabi után... húzás nélkül esélytelen hogy elférjenek :S....
8. emmaszabo22 (válaszként erre: 7. - D6d0a67fc0)
2012. ápr. 18. 17:54
Szerintem akkor már több helyük lesz. Egyébként öcsémnek húztak és neki sem másztak vissza...pedig ő az éjszakait nem is használta.
7. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 4. - Emmaszabo22)
2012. ápr. 18. 17:51
Én is ettől félek, h esetleg "visszamásznak" a helyükre utána, és fölösleges volt az egész! Nem tudom, h az garancia-e arra, h nem vándorolnak vissza, h ha kihúznak belőle néhányat?!
2012. ápr. 18. 17:50

Szia :)


Nekem alul és felül is kettőt húztak,mielőtt felkerültek a sínek. Körülbelül két hetet vártunk a felrakással, azt is csak azért, hogy ne legyen érzékeny a felülete.

Egyébként vigyázz, ha esély van rá kéress röntgent, ha még nincsenek bölcsesség fogaid, mert nekem a fogszabályzó leszedése után kezdtek el nőni, és most tolják a fogsoromat megint.

2012. ápr. 18. 17:47

Szia!

Nekem már lassan 2éve, hogy van fogszabályzóm, a bölcsességfogaimat húzták ki (amit nagyon nem sajnálok mert állandóan csak ki-be vándoroltak) tavasszal húzattam ki a fogaimat és nyáron tették fel a fogszabályzót! DE nekem nagyon lassan gyógyult a helye szóval ezért húzódott el ennyire!

2012. ápr. 18. 17:44
Nekem 3 és fél évig volt fogszabályzóm utána 2 évig éjszakai, és nekem nem húztak ki 1et se. Azt mondták nem kell...na persze. 3 éve hogy nem kell használnom és elmozdultak...mehetek megint fogszabályzásra ami felnőtt fejjel egy vagyon. HA jobb orvoshoz kerülök, és ő kihúzott volna 1-2t lehet most nem lenne ilyen bajom :S
3. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1. - Pucca)
2012. ápr. 18. 17:33
Gondolom egyébként várnak egy kicsit, míg begyógyul! Nem sajnálod kihúzatni, nincs más megoldás? A Lányom azt mondta, h ha csak húzással lehet megoldani, akkor nem engedi. Én meg nem tudom mit mondjak neki, mert eléggé rázós dolog, egészséges fogakat elveszíteni!?
2012. ápr. 18. 17:31
Szia! Az én Lányomnak is ugy néz ki, h ki kell huzni felül is és alul is 2-2-öt! Nem értem, h Neked csak alul egyet húznának? Azért nem értem, mert nem szimmetrikusan kell? Egyébként Neked is torlódnak a fogaid azért kell majd húzni? A Lányomnak csak alul torlódik, ezért mondták, h felül is valószinűleg húzni kell. Még nem tuti, mert még nem csináltak lenyomatot, csak ránézésre mondták.
2012. ápr. 18. 17:09

Hamarosan lesz fogszabályzóm, azt mondta a doktornő, hogy felül 2-t kell húzni, és utána felteszi a felső fogszabit majd 3-4 hónap múlva, alul húz egyet ki és megy fel az alsó...


A kérdés az lenne, hogy húzás után egyből felrakja, vagy várni kell míg begyógyul a húzás ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook