Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogorvossal kapcsolatos kérdésem lenne;nagyon várom a reagálásokat, mert én nem tudom megemészteni!!!! fórum

Fogorvossal kapcsolatos kérdésem lenne;nagyon várom a reagálásokat, mert én nem tudom megemészteni!!!! (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. okt. 22. 14:11

Hát a fene tudja, hogy drága-e...

Szerintem még olcsón megúsztátok, mert van olyan maszek nálunk, aki még többet elkér.

De 1 fogért? :S Pfff...

32. Welker Melinda (válaszként erre: 31. - 1eb84e4bad)
2008. okt. 22. 13:23
Szia! Nálunk a két implant volt 350 és a két fog rá szintén 350. Lett volna egy olcsóbb variáció is, de a férjem fémallergiás úgyhogy nem kockáztattunk.
31. 1eb84e4bad (válaszként erre: 30. - Welker Melinda)
2008. okt. 22. 12:57
Jesszus... Az én dokim 120ezerért csinál egy implantátumot, igaz azt nem tudom, hogy a fog rá még menniy pluzban. De ezek horror árak. Ja, és az enyém is a világ legjobbja! :-)
2008. okt. 22. 12:19

Sziasztok.

Nálunk sem jó az Sztk-s rendelés, ha az életem múlna rajta akkor sem mennék hozzá. Mi magánorvoshoz járunk egy tömés 25.000,- a férjemnek két implantátum lett beültetve februárba + a fog rá 700 ezer!!!! Tehát szerintem inkább (sajnos) örülj, hogy "csak" ennyit kellett fizetned és még mindig a sajátjára építették fel mintsem egy mű valamire.

Mondjuk a mi orvosunk sem a legdrágább a környéken mert van drágább is de tuti a világ legjobb orvosa.

2008. okt. 22. 11:35
Én az ingyenes rendeléssel is elégedett vagyok.Ha ilyen adódna biztos nem ugyanahoz a dokihoz mennék vissza többször is,aki ilyen munkát végzett, ilyen árakon.De az is tuti, hogy ezt a békát már le kell nyelned, legközelebb okosabb leszel ( de ne legyen legközelebb sem ).( ezt értsd minden gúny és irónia nélkül )
28. teltzsu (válaszként erre: 24. - Potyek)
2008. okt. 22. 11:15

"Aki olvasta a történetemet, annak még elárulom, hogy a 40ezres foga a fiamnak olyan, hogy már azóta kétszer kellett visszamenni a fogorvoshoz, mert apró darabokban törik le a foga, mivel a végét úgy elvékonyította, hogy csak na!Még jó hogy garanciába megcsinálja, hisz ő nem csinálta meg rendesen. Pedig azt hittem már többet nem kell mennünk hozzá!Szerintem ez nem normális!"


Azt nem értem igazán, minek mész hozzá vissza?! Ez sem normális...


Az első felmerülő probléma után én azonnal más orvost kerestem volna, nem hiszem, hogy nem lehet egyet találni Pesten vagy akárhol máshol az országban...Miért nem kérdezel körbe ismerősöket?! Akár a neten is utána lehet nézni dolgoknak. A gyerekorvost is megkérdezhetnéd, lehet, ő is tud valakit ajánlani...


Ehelyett dobod ki a pénzt az ablakon, arról nem is beszélve, hogy szegény gyereknek mekkora tortúra lehet ez...És a foga is csak egyre rosszabb állapotba kerül, mert egy kontárhoz hordod a gyereket.

27. teltzsu (válaszként erre: 6. - Potyek)
2008. okt. 21. 14:00

Szia!


Nekem anno szintén letört a metszőfogam gyerekkoromban. Akkor ('80-as évek), azonnal gyökérkezelte az orvos a megmaradt csonkot, és azt mondta, majd 18 éves koromban kipótolják a fogam (a mai esztétikus tömésnek megfelelő anyaggal kipótolják egésszé a megmaradt fogrészt).

Szerencsére hamarabb, 12-13 éves koromban megtörtént a pótlás.


A lényeg: a jelek szerint nem átgondolt a fogorvos: a györérkezelés pontosan a fog megmentését szolgálja! Szerintem vidd el a gyereket másik orvoshoz, talán még nem késő.

2008. okt. 12. 13:18
Hozzánk rengeteg beteget küldenek fogdokik hogy mielött a páciens fogát megcsinálják, derítsük ki hogy a beteg nem-e allergiás a fémekre. Ez a vizsgálat nekünk 100.000 ft-ba kerül, amit elvileg a fogdokinak kéne kifizetni, mivel az OEP nem finanszírozza. De ők nem hajlandóak. Oké, hogy tudni akarja hogy allergiás-e a betege fémre, de akkor fizesse ki, és ne a beteg fizesse ki vagy az intézmény aki csinálja.
2008. okt. 12. 13:16
Hát szerintem ha magándokinál voltatok akkor kell fizetni akárhány éves, ha sima szakrendelésre mentek, ott elvileg 18 éves korig ingyenes a fogmegtartó kezelés.
24. potyek
2008. okt. 12. 13:08
Aki olvasta a történetemet,annak még elárulom,hogy a 40ezres foga a fiamnak olyan,hogy már azóta kétszer kellett visszamenni a fogorvoshoz,mert apró darabokban törik le a foga,mivel a végét úgy elvékonyította,hogy csak na!Még jó hogy garanciába megcsinálja,hisz ő nem csinálta meg rendesen.Pedig azt hittem már többet nem kell mennünk hozzá!Szerintem ez nem normális!
2008. szept. 29. 14:48

Én is sokallom, amit kérnek a fogdokik, de azt is figyelembe kell venni, hogy mennyibe kerülnek a dolgok!

Egy kezelőszék 5M Ft-nál kezdődik.. +röntgen + lámpák.....

És amivel dolgoznak sem olcsó. A legtöbb magándoki jobb minőségű szereket hasznnál, mint az SZTK-ban..

22. winny (válaszként erre: 6. - Potyek)
2008. szept. 29. 14:22

Megdöbbentem az összegen.

Ez borzasztó lenyúlás!!!!

21. 1eb84e4bad (válaszként erre: 9. - 7004ca251b)
2008. jún. 19. 18:24
az SZTK miatt nem mennek a mostani fiatol később fogorvoshoz.ugyanis kiskorukban beparáznak a hentesektől...
2008. jún. 19. 11:51
Hát sajna nekem is nagyon sokba került már eddig a fogorvososdi! mindenfélét csinálgattak a fogaimmal, de már alig van, mert végül ki kellett húzatni a nagy részét!:( Szerencsés, akinak nem kell fogorvoshoz járni!!!
2008. jún. 19. 09:47

na hallod énis sokat járok fogorvoshoz,eddig mindig kínlodtam a fogorvosokkal,mindegyikhez félve mentem,de megtaláltam azt aki nekem valo,nem fájnak a kezelések,de nagyon drága,hát ez van.

azt a másik rossz fogat ne csináltasd meg vele

2008. jún. 19. 09:38

Nálunk a gyemekfogászaton nagyon jó fogorvos doktornéni van, 2x kellett tömni a kislányomnak a fogát, szurival érzéstelenítette...és az sem fájt a gyereknek.


Azonban az sztk-ban itt is "hentesek" vannak, nekem is volt egy problémás fogam, magánrendelésre mentem vele. Röntgenezte, hogy nincs-e esetleg góc rajta, majd betömte. 12000 Ft-ot fizettem, és ahogy hazaértem és belenéztem a tükörbe, akkor láttam, hogy amalgámmal tömte be. Én úgy tudtam, hogy magánorvosok már csak fényre kötő tömést használnak, ezért én külön nem is modtam neki...az árat sokallottam magamban, itthon majdnem hisztériás rohamot kaptam.....

17. supin (válaszként erre: 8. - Nizi)
2008. jún. 19. 08:00
Én is így gondolom!! Érdeklődni kellett volna másnál is. Ma ez már így müködik! Sajna.
16. gerna
2008. jún. 19. 05:52
Nálunk is volt fogtörés - de kapásból röntgen, a gyöker és megrepedt, tehát 6 hétre rögzíteni kellett, sínnel, utána ideiglenes korona, aztán 16 évesen végleges korona --- mindez SZTK-ban, és ingyen, tehát: lutri, hogy milyen orvoshoz kerülsz (nem az számít, hogy maszek-e).
2008. jún. 19. 00:10
Most kicsit olvasgattam is a fórumot, mert az előbb csak rögtön reagáltam, hát igen, ha valaki talál egy rendes sztk- s fogorvost (mint én :D ), annak szerencséje van. Nagyon szomorúan olvasom az árakat, amik valósak is, mert ismerőseim is ennyiért járnak, viszont ha ezen múlna és nekem tört volna le a fogam, az bizony úgy is maradt volna, mert ennyi pénzem nem lenne rá! Henteshez én se mennék! Ezért érzem magam elég szerencsésnek!
2008. jún. 19. 00:05
Megmondom őszintén, én ezért nem járok magán orvoshoz, tündéri fogorvos nénim van és mindezt ingyen csinálta volna. Vagyis a korona azt hiszem pénz, de a gyökérkezelés nem, viszont akkor valóban sokszor vissza kell menni és nyilván fizetni kell minden alkalommal, ha már fizetős orvoshoz jár az ember. Mondjuk azt én sem értem, hogy praktikussági okokból akár gyökérkezelhette volna rögtön is, de az akkor is herce- hurca, mert a gyökérkezeléssel 3x kell visszamenni!
13. potyek (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2008. jún. 18. 23:13
Van egy fogdoki,akihez járunk,de ő nem tudott fogadni,amikor az utolsó letörés történt,mert szabin volt és pedig iparkodtam,mert akkor még azt gondoltam,hogy a visszaragasztás is megoldható.Őt ajánlották,közel is volt...és amikor már belekezdett,nem mehettem máshoz.De az tuti,hogy amit látott még egy másik fogon;azt nem engedem megcsinálni;azt majd a mi dokink.Kérdeztem én az elején az árat,de nem tudta,hogy hány öblítésre és hány gyógyszeres tömésre lesz szükség.Alig várom,hogy szabaduljunk tőle és vége legyen;no meg persze,hogy ne fájjon a kisfiamnak.Már több,mint egy hónapja járunk hetente!
12. emagdi (válaszként erre: 6. - Potyek)
2008. jún. 18. 23:06

még annyi eszembe jutott, hogy ha kétségeid vannak, legjobb lenne a fogorvossal megbeszélni, hogy milyen beavatkozásra miért van szükség.

azt is kérheted tőle, hogy adjon egy becslést, hogy mennyibe fog kerülni körülbelül egy adott fog "helyrehozása". akkor majd biztos elmondja hogy mikre van szükség, milyen alternatívák vannak, és normál esetben mennyi lesz a számla vége.

11. emagdi (válaszként erre: 6. - Potyek)
2008. jún. 18. 23:03

sajnos így van ez a fogorvosnál...

nekem is az egyik szemfogam, amit középiskolás koromban kettétört hasonlóan járt. akkor felépítették valami fehér anyagból a letört részt, de nem kellett gyökérkezelni.

aztán egyszercsak lett a letört fogam csúcsánál egy ciszta, amit ki kellett venni. na akkor gyökérkezelte a fogat. és amikor az egésznek vége lett, tett rá egy új felépítést. de mondta, hogy célszerű lenne elmennem csináltatni rá koronát, mert az stabilabb.

de másik fogamnál is volt, hogy ezt csinált vele, azt csinált vele, ideiglenes tömés, aztán végleges, stb.

sajna a fogorvos nem olcsó buli. viszont ha nem bízol a mostani orvosotokban, akkor menj máshoz, fontos a bizalom. (de szerintem nem lesz olcsóbb)


amúgy azért nem gyökérkezelik a fogat, ha nem muszáj, mert az élő fog sokkal erősebb, a gyökérkezelt sokkal könnyebben törik. (legalábbis az én fogdokim ezt mondta)

10. potyek (válaszként erre: 7. - Inci1976)
2008. jún. 18. 22:59
Nem mertem volna az SZTK-ban megcsináltatni a fogát,hisz láttam már gyönyörű mű kapafogakat bőven;sajnos maszek alapon is!Ígyis sírógörcsöt kaptam,amikor a baleset megtörtént;hogy oda az első maradandó foga...
9. 7004ca251b (válaszként erre: 7. - Inci1976)
2008. jún. 18. 22:52
maszeknál nyílván nem.Az sztk-ban dolgozó henteshez meg szerintem aki szereti a gyerekét nem viszi:Dtisztelet a kivételnek,de ami az állami fogászatokon megy,az minden csak nem gyereknek való...
8. Nizi
2008. jún. 18. 22:50
Ez durva!!!! Valószínüleg rossz fogorvost választottál!!
2008. jún. 18. 22:49
18 év alatt nem ingyenes a fogászat??
2008. jún. 18. 22:43

Kb. három éve a kisfiamnak korcsolyázás közben kettétörött az első maradandó foga!Szerencsére megtaláltuk a darabot és vissza is ragasztották neki;mondták:lehet,hogy egy hétig,lehet,hogy egy évig,de lehet hogy 10 évig bírni fogja!Hát középúton megálltunk;húsvét után egy játék közben összefejeltek és újra eltörött a ragasztás mentén.Mégegyszer megragasztották,de ez sem volt megfelelő,megint kettévált.

Április 16-án egy új fogorvos felépítette a fogat;13.000ft-ért.Ez azt jelentette,hogy megmaradt a csonk és hozzá;illetve ráépített.(Régen az ilyet nevezték szerintem koronának)Pont egy hónapra rá;őrülten elkezdett fájni a foga és rohantunk a dokihoz.Közölte,hogy belobban a csonk;így gyökérkezelni kell;így megnyitotta.Mikor megkérdeztem,hogy a csonkot miért nem gyökérkezelte ki,mielőtt ráépít;azt mondta meg akartuk menteni!Itt már nem értettem,hisz a kis csonk csak egy tartóelem már;mert rá és hozzá van építve az új!Ez a mutatvány 5.500ft-ba került.Egy hét múlva öblítés 1.000ft-ért;következő héten szintén.Múlt héten 4.000ft-ért gyógyszeres zár és öblítés;ma pedig 4.500ft-ért röntgen és újabb gyógyszeres tömés.És azt mondja,hogy majd 11.000ft lesz a végleges tömés;de bizony látott még egy rossz fogacskát...

Csajok én teljesen ki vagyok akadva!?Normális ez,hogy egy foggal már 29.000ft-nál tartunk;ha legközelebb a végleges tömést teszi bele és kész;akkor 40.000ft lesz a vége!Nem tudom eldönteni,hogy túl alaposak,hogy ennyi mindent csinálnak vagy hülyének néznek és leveszenek anyagilag!

Nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre!

2008. jún. 18. 22:42
mi a kérdés??
4. yoya
2008. jún. 18. 22:42
Mi történt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook