Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fóghúzás-sztkban fórum

Fóghúzás-sztkban (beszélgetős fórum)

2012. máj. 30. 18:27
Menj el maszekba húzatni, és utána intézd a TB felé. Így nem kell annyit várnod. gondolom minél hamarabb szabadulnál attól a fogtól.
2012. máj. 30. 13:33

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kicsit a "TB nem fizetésére" ment a hangsúly :)

5 hónapja nincs fizetve "csak", nem több éve, de mivel folyamatosan munkát keresek és adom le az önéletrajzokat stb.... így gondoltam 1-2 hónap nem gond, de mivel már 5 hónap lett belőle és most jól is jönne, ha lenne tb-m, most így gáz, elég nehéz munkát találni, főleg gyerekkel, de ez már egy másik téma. :)

7. kisj (válaszként erre: 1. - Enikő27)
2012. máj. 30. 08:32

Nem kell ott és akkor fizetned.

De a tb-t intézd el,mert előbb-utóbb gondod lesz belőle.

6. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Enikő27)
2012. máj. 30. 07:44

Szerintem van olyan eset, amikor az ember ennyit sem tud fizetni és erre találták ki az Önkormányzatnál a Szociális osztályt. Menj be és mond el, hogy nincs munkád, nem tudod a TB-t fizetni és akkor ők fizetik helyetted. Néhány papírt kell vinni.


A foghúzás elvileg ingyenes. Tehát bemész az SZTK-ba és kihúzzák, mint sűrgősségi eset.

2012. máj. 29. 23:08
ezert (is) tart itt a magyar egeszsegugy...meg az egesz orszag...ez nem kivansagmusor, hogy akarom-e fizetni vagy sem...sajnos fizetni kell es kesz...sogorom 5 eve tutti nem fizeti (persze sörre meg cigire van penze), es ha majd egyszer vele is visszafizettetik kamatostol akkor meg az allam lesz a szemet, hogy mit kepzel...
2012. máj. 29. 22:37
A részletfizetést azért írtam, hogy ne kérd úgy, mert 2000 ft-ba kerül a bélyeg és még nem is biztos, hogy belemennek a részletfizetésbe, így buknál 2000 ft-ot. Nekem is azt mondták, hogy csekken fizessem simán de ha nem tudom egy összegbe akkor minél többet egy összegbe próbáljak meg. Én 3 részletben fizettem ki úgy, hogy nem kértem részletfizetést. Aztán kaptam egy 5000 ft-os csekket a kamatról, hogy fizessem be. Azóta rendszeresen fizetem magam után a tb-t. Sajnos kötelező, én is azt hittem hogy ha nem járok orvoshoz, akkor nem kell.
2012. máj. 29. 22:33

A tb-t sürgősen intézd el! Menj be a legközelebbi APEH kirendeltségbe és kérj csekket, hogy tudd fizetni. Ugyanis kötelező! Ezt én sem tudtam és visszamenőleg ki kellett fizetnem az összeget + kamatot. Ne halogasd! Ott majd kapsz egy papírt, azzal 1-2 hétig járhatsz már orvoshoz ingyenesen és utána már bekerülsz a rendszerbe rendesen. Van egy átfutási idő míg a gépbe kerülsz de mihelyst elintézed, már aznap ingyenesen mehetsz orvoshoz, csak a papírt vidd igazolásként.


Részletfizetést nem érdemes kérned. Jelezd az APEH-nál, hogy szeretnéd kifizetni, ott kiszámolják neked, hogy mennyivel tartozol és próbáld meg 2-3 részletben kifizetni. Később kapsz tőlük majd egy értesítést, hogy mennyi kamatot kell még fizetned (ez nem olyan sok).


Egyébként fogalmam sincs, hogy ilyen esetben hogy működik ez az egész. De mindenféleképp fizetni kell a TB-t!

2012. máj. 29. 22:27
foghúzást akartam írni, nem fóghúzást :P
2012. máj. 29. 22:26

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne, hogy ha sztk-ba megyek, akkor alapesetben nem kell fizetni a foghúzásért?

A bal felső 4 es fogam kettétört és elkezdett nagyon mozogni, ki akarom húzatni.

Január óta nincs TB-m, így akkor azért fizetnem kell valamennyit ott azonnal?


Előre is köszönöm a válaszokat :)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook