Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Főgáz fórum

Főgáz (beszélgetős fórum)


1 2
31. editrol (válaszként erre: 30. - Amaunet)
2019. jún. 21. 13:05
Nyilván ha küldik a számlát rendezni fogom. Az a lényeg hogy őket az érdekli hogy az elszámoló számla szerinti összeget befizetem e? Hogy mikor volt a fogyasztás azzal foglalkoznak vagy csak rendezem
30. Amaunet (válaszként erre: 29. - Editrol)
2019. jún. 21. 08:54

1-2 m3 eltérés még magyarázható szezonban, de gondolom nem ennyit "csippentettél" le, mikor diktáltál. És ma már ugye nincs fűtés, az órák nem pörögnek.


Nekem mondjuk érthetetlen, hogy miért kell kevesebbet diktálni? Hiszen azt is ki kell majd fizetni és kényelmetlen lesz majd a nagy számla.

29. editrol (válaszként erre: 28. - Amaunet)
2019. jún. 21. 06:42
Köszönöm. Valahol azt olvastam hogy hiába olvasnak évközben is csak az évi nagy leolvasásnál kell hogy egyezzen. De ezek szerint sajnos nem így van. Mégegyszer köszönöm
28. Amaunet (válaszként erre: 27. - Editrol)
2019. jún. 20. 22:40
Természetesen a mostani leolvasás alapján.
27. editrol (válaszként erre: 26. - Amaunet)
2019. jún. 20. 21:53
A mostani leolvasás alapján vagy pedig a januári leolvasás alapján?
26. Amaunet (válaszként erre: 25. - Editrol)
2019. jún. 20. 21:46
Ha havi diktálás alapján fizetsz, akkor a leolvasás szerinti óraállással fognak számlázni.
2019. jún. 20. 21:43
Sziasztok.Az lenne a kérdésem hogy havi diktálás alapján fizetem a gáz számlát. Az utolsó téli hónapokban kevessebbet diktáltam ugy voltam vele hogy a januári éves leolvasásig részletekbe be diktálom. Ma viszont leolvasták.ebben az esetben ki kell most fizetnem az elmaradást vagy valóban csak az évi elszámolást nézik?
24. fincsi5 (válaszként erre: 20. - Fociviki)
2017. dec. 7. 15:42
Na, ez jó hír, érdemes volt kiírnod a fórumot.:)))
23. sanyinak (válaszként erre: 19. - 5236d12e25)
2017. dec. 7. 15:10
Albérlet esetén is havonta elszámolok. Hiszen ki tudja, meddig fog tartani...
2017. dec. 7. 13:04

Nem hiszem el, ez a hónap a különleges számlák hónapja számomra.

Most hozta a postás a szemétszállító számláját. Kibontom és nem hiszek a szememnek. 2015-ben kötelezték a céget elszámolásra, kiküldött 2013 első félévére tételes felsorolást, amit 2017.11.29 készített el, különbözet megfizetés esedékes 2017.11.29, de postázás 2017.12.01 és ma kaptam, vagyis 2017.12.07-n

Rettenet...

21. ab61752c45 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2017. dec. 7. 12:41
én is átalányt fizetek.télen ingem gatyám rámenne.
20. fociviki (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2017. dec. 7. 12:37

A tanácsodat megfogadva jártam el.

Bementem az ügyfélszolgálatra és kértem a részfizetést, adtak...

És a havi diktálást is elrendeztem :)

Úgy láttam nem csak nekem volt bajom a számlával, sokan voltunk ugyanabban az ügyben


Minden hónapra van rezsire félretett keretem, de nem meríthetem le egyetlen számla miatt. Úgy látszik a rezsi-csökkentett havi keretemet növelnem kell.

19. 5236d12e25 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2017. dec. 7. 06:38
2 albérletben fizettünk 2-2 évig átalányt nem kis összeget. Év végén elszámolás még is jött a szép kövér csekk.. volt mikor 45 ezer.. az utolsó albérletnél diktáltunk,nincs meglepetés..
18. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - 12d083b51b)
2017. dec. 6. 08:34

Persze, a nő betyárul tiltakozott az ellen, hogy átálljak átalányról havi diktálásra. Én meg csak azt hajtogattam, hogy: higgye el, jobb lesz ez így!

Aztán mikor már harmadszor kérdezte, hogy miért? "Mert akkor nem fogok havonta idejönni, hogy magára borítsam az íróasztalt!" ... minden ügyfél, akik a sorukra vártak, hangosan kezdtek el nevetni, az ügyintéző az összes asztalnál olyan kicsire húzták magukat össze... persze ezt a dupla számlázást a főnökség találta ki, nem ők, de hát kinek mondjam, ha nem nekik! :))

17. 12d083b51b (válaszként erre: 16. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 6. 08:26

Éveken keresztül fizettem a gáznál-villanynál az átalányt. Kb. 10 évvel ezelőtt január-február-március hónapokban a gázosok küldtek számlát hó elején, küldtek hó végén... a fél város sarokig állt sorba reklamálni... én csak márciusban mentem be, akkor már annyi előlegem volt a tényleges felhasználáshoz viszonyítva, hogy május végéig kitartott.

Akkor álltam át a havi diktálásra. Nehogy már fél évre előre beszedjék a pénzemet és ők használják! Meg tudom azt csinálni én is!

Azóta mindig annyit fizetek, amennyit valóban elhasználtam, és így karácsony előtt sincs meglepi!!!

2017. dec. 6. 08:19

Emiatt kerek atalnyos fizetest; igy nem az van, hogy nyaron 4 m3, telen meg 340 m3, hanem elosztva egyenletesen; ezert telen-nyaron fizetek havonta 9 ezer gazszamlat es kesz. Az ev vegi leolvasast pedig buheralni nem lehet. Nagy valtozas nincs benne evek ota. Amikor szeptember elejen bekapcsoltam mar a gazfutest, az pech. Ha nem voltam itthon hetekig, szerencse.

De nem sulyos tizezrek bantak a tarcamat.

Tudom, sokan idegenkednek az atalanyos fizetesi modtol.

15. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - Fociviki)
2017. dec. 6. 08:14

Ha most ezek a számlák egy kicsit borítják a költségvetést, inkább menj be a szolgáltatóhoz, a legnagyobb összeg egy részére kérj egy hónap fizetési halasztást. Ha most csak a felét fizeted ki, adjanak rá új csekket... Meg fogják tenni, és a gépben rögzítik, hogy egyezség alapján csúszol a fizetéssel, nem mennek a nyakadra kikapcsolni a szolgáltatást.

Nálunk legalábbis nagyon szolgálatkészek ez esetben, ha valaki önként bemegy és szól, mintha nem tudják, hogy mért nem megy az összeg.

14. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - Fociviki)
2017. dec. 6. 08:10

Így van! A számla alján apróbetűsben is ott van, hogy a következő diktálás időpontja:... általán 5-6 napot adnak gázra, villanyra, nem ugyanazok a napok, de nálam van egy dátum, amikor mindkét helyre tudom küldeni.

Vagyis minden hónapban ugyanazon a napon letudva, a villanynál a rendszer rögtön ki is számolja, hogy mennyi lesz a számla összege.

13. Channa* (válaszként erre: 10. - Smirnoff)
2017. dec. 5. 18:48

Így-így.

Így könnyebb.

12. Channa* (válaszként erre: 3. - 5236d12e25)
2017. dec. 5. 18:47
Igen, ez az átalány. Nekem ilyen van, de minden hónapban ki tudom fizetni a neten. Természetesen van elszámolás, de még mindig jobb, mint a téli hónapokban fizetni 60 ezret az átalány 15 ezre helyett, vagy nyáron 3 ezret....
11. Channa* (válaszként erre: 1. - Fociviki)
2017. dec. 5. 18:45

És miért várod papíralapú számlaként?

Nekünk van netes regisztrációnk, ahol havi szinten ott vannak a számlák, kifizethetem ugyan ott és így nem fordulhat elő, hogy nem kaptam meg papíron, azaz nem tudom kifizetni....

2017. dec. 5. 18:01
Én meg pont azt szoktam gáz esetében, hogyha már tudtam az átlag fogyasztásom, akkor annyit vagy picit afölé lőve fizettem részletet, mert akkor a téli különbség egy része már nyáron egyenlítve.
2017. dec. 5. 17:56
én diktálom minden hónapban,ingyenes a telefon pár perc az egész,nem ér meglepetés mindíg tudom mennyi lesz a számla
8. fociviki (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2017. dec. 5. 17:45

Rendben a havi óraállások diktálása be van ütemezve.

Elő-szilveszteri fogadalom :)


Azt hiszem van egy idősáv amikor fogadják, minden "közműnél" megnézem és bejegyzem.

2017. dec. 5. 17:19

Egész évben átalányt fizettél, nov. elején leolvasták az órákat, és most egyrészt kiszámlázták az éves különbözetet az átalány és leolvasott fogyasztás között.

Másrészt gondolom kaptál egy következő havi átalányt.

De: gáznál, villanynál vagy egy-egy értékhatár, ha a havi fogyasztás azt nem éri el, akkor abban a hónapban számlát nem küldenek, hanem a következő hónapban számláznak ki 2 havi fogyasztást.

Már évek óta én is havonként neten elküldöm a leolvasott óra állást, és amikor novemberben ők is megnézik, nem igazán van különbözet! Nem ér ekkora sokk!!

2017. dec. 5. 17:04

Igen Nemzeti Közművek az összefoglaló monstrum.


A "gázos" online felületre külön kellett regisztrálni, és akkor is akadozott...

Azt hiszem a víz és a villany is hozzájuk tartozik most már, de ott normálisabbnak tűnik valahogy, mert havi befizetésem van. Meg ott chat is van az online közönségszolgálatnál, ha valamit nem tudok válaszolnak, nem kell bemenni vagy telcsizni...

2017. dec. 5. 15:47

Egyébként már nem is Főgáznak hívják, hanem valami Nemzeti Közműnek.

Komoly előrelépés a rezsiharcban! :) :)


Előre közölték, hogy megváltozik a számlák kiküldési menete (el kellett volna olvasni :).

4. ab61752c45 (válaszként erre: 1. - Fociviki)
2017. dec. 5. 15:42
igen,egyet karácsonyra küldenek,a másikat január elsejére.optimisták.
3. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fociviki)
2017. dec. 5. 15:40

Még is mit vársz ha nem diktálsz? Ha nem diktálsz akkor hasra csapva az addigi fogyasztás alapján küldenek egy saccolt számlát- átalányt- év végén pedig jön a leolvasás után az összesítés vagy a túl fizetés -ergo visszakapsz x összeget, vagy a fogyasztás kiegyenlítése vaskos csekkben.

Célszerűbb minden hónapban diktálni így tényleg annyit fizetsz amennyi a fogyasztás.

2017. dec. 5. 15:38
Nálunk két darab számlát küldtek októberben (átalány van), ill. levelet is, hogy mostantól kéthavonta küldenek két darab csekket. A fizetési határidők maradnak ugyanúgy. De nem egyben számlázta ki a három hónapot.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook