Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után kinél, milyen mellékhatások léptek fel? fórum

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után kinél, milyen mellékhatások léptek fel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
34. ceci (válaszként erre: 33. - Csillag85)
2009. márc. 25. 15:56
húú de jó Neked,bárcsak én is ezt mondhatnám de sajnos nekem pont az ellenkezője van pár kiló+
2009. márc. 23. 09:00
Nem mondanám mellékhatásnak, de mióta abbahagytam a gyógyszert, sokkal könnyebben fogyok. :))
2009. márc. 17. 14:59

10 évig szedtem (diane-t, majd yadine-t). 14 hónapja hagytam abba. azóta teljesen meseszerű a menzeszem: hol van, hol nincs. legutóbb 4 hónapnyi kimaradás után gyógyszerrel kellett meghozni. és mellé diagnosztizálták a pcos-t...


ahhoz képest, hogy kamaszként azért kezdtem szedni, mert hónapokig megállás nélkül véreztem...

31. alyce (válaszként erre: 28. - Naildi81)
2009. márc. 17. 14:36
Nálam elképzelhető, hogy a gyógyszer súlyosabb dolgokat is művelt a kelleténél, mert ugye mint említettem, nem menstruáltam...a nődoki amikor megvizsgált, azt mondta, hogy túl vastag a méhnyálkahártyám, tehát nem volt normális nyálkahártya leválásom...:( Nem tudom, hogy ez jó-e vagy sem. Mindenesetre hála égnek én nem estem teherbe az egy év alatt amíg nem szedtem, pedig nagyon sokszor játszottunk a tűzzel...ez egy kicsit aggaszt is, mert mi van, ha azért nem jött össze, mert nem lehet majd gyerekem?!:(
2009. márc. 16. 19:57

Ismét itt vagyok... Most már lassan 1.5 hónapja nem szedem a bogyót... A miteszerek, pattanások kezdenek elmúlni, a hajam kevésbé hullik, fogytam 1.5 kg-ot különösebb diéta, mozgás nélkül, jobb a közérzetem,a kedvem, jobban kívánom a szexet és nincs hüvelyszárazság...

Viszont ami nem jó -iszonyúan görcsölt a hasam, az első két nap és az első éjszaka, amikor megjött. Viszont pontosan megjött, így az első hónapban... Jah és a mellbimbó érzékenység elmúlt...

29. Sena
2009. márc. 12. 14:15
Én azt hiszem 3 évig szedtem Lindynettet, de semmi különös nem történt az abbahagyása után. Igaz amíg szedtem csak 4 nap volt a mensim, utána meg 6 nap, de akkor is ennyi volt mielőtt elkezdem szedni, tehát nálam ez a normális.
28. naildi81 (válaszként erre: 24. - Alyce)
2009. márc. 12. 12:40
Én is tiszta ragya lettem. Úgy néztem ki, mint egy kiskamasz. A ciklusaim megnyúltak és a menstruációm se múlt egy 1 hét alatt. Aztán 11 hónappal a gyógyszer abbahagyása után két hét alatt 2x is megjött, a következő hónapban pedig sikerült is teherbe esnem:)))
2009. márc. 12. 11:51
Sziasztok! Én is így jártam, mármint, hogy mióta novemberben abbahagytam a fogamzásgátló szedését, kétszer rendesen megjött, de azóta semmi. Lassan 3 hónapja semmi jele, hogy meg akarna jönni... Ismertek valamilyen homeopátiás szert, teát, vitamint, ami segíthetne? Az az igazság, hogy nem szeretnék megint valamilyan hormontartalmú szerrel beavatkozni a szervezetem működésébe...
26. alyce (válaszként erre: 25. - Vvicus)
2009. márc. 12. 10:57
Igen, sajnos. Ilyenkor ütközik ki, hogy micsoda mérgeket eszünk, amik teljesen felborítják a rendszerünket, és ha már nem szedjük, a szervezetünk nem tudja, hogy hogyan reagálja le...
25. vvicus (válaszként erre: 24. - Alyce)
2009. márc. 12. 10:46
Ez tényleg durva. :-S
24. alyce
2009. márc. 12. 10:45

Elég durva tüneteim voltak tőle, legalábbis számomra azok voltak: tele lettem pattanásokkal, az egész fejem!!:( Pedig sosem volt ilyen gondom. És ezek már nem is pattanások voltak, hanem szinte kelések, ragyák:( Undorodtam magamtól. Plusz nagyon gyorsan zsírosodott a hajam is. És hát nem menstruáltam, az egy év alatt kb. 3-4-szer csak:S

Nálam csupán ennyi:)

23. vvicus (válaszként erre: 1. - E1e9ab571d)
2009. márc. 12. 10:40
Nálam annyi volt, hogy az első mensi iszonyúúúan fájt, de tényleg. Elájultam, falfehér voltam, meg minden. Plusz 3 hónapra rá teherbe estem (azt mondják, utána sokkal könnyebb), de spontán elment a pici élet... Már több, mint két éve nem szedem, nagyon fájdalmasak a menstruációim, mondjuk gyógyszer előtt is az volt, és gyógyszer alatt is volt, hogy éreztem.
22. csillag85 (válaszként erre: 18. - Csillag85)
2009. márc. 12. 10:32
Hétfőn percre pontosan meg is jött. Változás: rengeteg sok-sok vér! :(
2009. márc. 6. 12:39
Én ahogy abbahagytam 6 év után a fogamzásgátlót, utána annyi történt, hogy újra extra erősen görcsölt a hasam mensinél. 2 hónapig bírtam, majd újra fogamzásgátlózni kezdtem, de nem tabit használok, hanem egy sokkal jobbat, az Implanont. Isteni, imádom. Ennél olcsóbb és biztonsáosabb védelem nem létezik.
2009. márc. 6. 12:20
1év után letettem a Mercilont. késik a havim..már lassan 1hónapja..a bőröm is zsírosabb lett,a mellkason is-->pattik:( borzalmas!
2009. márc. 6. 11:58
Miért kéne bármilyen mellékhatásnak fellépni, ha már nem szeded a gyógyszert? Az még érthető, hogy a gyógyszer szedése végett esetleg (nagyon ritkán) előfordul mellékhatás, de az abbahagyása lehetetlen, hogy bármi "mellékhatás" lépjen fel. Ilyenkor az történik, hogy visszaáll a szervezeted olyanra, mint amilyen a gyógyszer szedése előtt volt. Pl ha a gyógyszertől (és nem az évektől) híztál 1-2 kilót, akkor az le fog menni. Ha a gyógyszer hatására elmúltak a pattanásaid, akkor azok újra elő fognak jönni. Ha a gyógyszer hatására nőttek a melleid, akkor utána le fog csökkenni a méretük. Ha a gyógyszer miatt nem fájt a hasad mensikor, akkor gyógyszer nélkül újra fájni fog. És még sorolhatnám...
2009. márc. 6. 11:44
Én kb. 1 hónapja hagytam abba, most kéne megjöjjön hétfőn, kíváncsi vagyok mi változik. :) Eddig fogytam 1,5 kg-t.
2009. márc. 3. 07:41
Most már 3 hete, hogy abbahagytam a bogyeszt. A mellbimbóim iszonyú érzékenyek lettek. Tesztet csináltam, terhes nem vagyok, szóval ez a gyógyszer elhagyásának mellékhatása lesz. Remélem nem sokáig, mert megőrülök annyira érzékeny!
16. ceci (válaszként erre: 8. - Bridzsike)
2009. márc. 2. 23:27
Irod hogy két hónapig megjött utána nem ...ez mit jelentett Nálad?Én két hónapja hagytam abba és az első napra pontosan jött meg,de most már több mint egy hete kellett volna,és semmi...hallottam erről igaz de kábé mikorra állhat be normálisra?ja azok a fránya kilók már most ugrándoznak rám ,rá kellett szánnom magam a tornára
15. e1e9ab571d (válaszként erre: 14. - Sbetti75)
2009. jan. 31. 20:00
Nekem anno Nospa simán elmulasztotta, vagy elviselhetővé tette a görcseimet.
2009. jan. 31. 18:57
Sajnos nekem sem az Algoflex sem az Algoflex Forte nem vált be erre.
13. moncsicsi83 (válaszként erre: 12. - Sbetti75)
2009. jan. 31. 16:13
Anno én is az algoflex-m et szedtem görcsökre, de rájöttem, hogy a sima algoflex jobb. Az nem is készíti ki a gyomrom és jobban hat.. Habár lehet csak bemesélem.. :(
2009. jan. 31. 08:07
Lassan 1,5 éve, hogy abbahagytam, és úgy jó fél év után kezdtem érezni a jótékony hatását. Nem volt annyira nagyon száraz a bőrőm, a hajam (a hajhagymáim is aktívabbak már egy kicsit)és szépen elkeztem fogyogatni. Egyáltalán nem vagyok kövér, de a fogamzásgátlós idő 10 éve alatt nagyon sunyin felugrott azért egy kevés szerintem dekánként, de folyamatosan. Pedig időnként váltottunk a dokival pirulát. Ezek gyorsan elavultak lesznek a folyamatos új fejlesztések miatt. Viszont a negatívum, hogy a hasam időnként irgalmatlanul tud fájni. Anno pont ezért kezdtem tablettát szedni. És, igen, én is meg tudom erősíteni, hogy erősebb lett a vérzés. (De ennek megvan a biológiai magyarázata.) Van valakinek valami tuti homeopátiás szere ilyen típusú hasgörcsökre? Én Algoflex-M-et szedek rá, de nagyon "gáz" hatóanyagai vannak, és féltem a gyomrom.
11. moncsicsi83 (válaszként erre: 10. - Od)
2009. jan. 31. 07:51
Akkor ezek szerint amióta abbahagytad sem görcsölsz és nem is lett erősebb a vérzésed? Igaz én Harmonettet szedtem, de nekem is tabletta szedése előtt ezek a tünetek voltak. Most akarom abbahagyni, az utolsó adagot szedem. Lehet akkor nekem sem térnek vissza a tünetek?
10. od
2009. jan. 31. 07:40

Én lindynettet szedtem 4 évig, most 3. hónapja, hogy nem szedem, de még semmi változást nem tapasztaltam..de az is lehet, hogy még nem ürült ki a szervezetem eléggé.

Korábban (a tabletta szedése előtt) nagyon görcsöltem, mikor megvolt, erős vérzésem volt. A tablettával ezek mind-mind elmúltak. De mondom, szerencsére eddig nem történt semmi változás..

2009. jan. 28. 10:05
Nekem semmi változás nem volt(a lindynett20-ast szedtem 4-5 évig)......de ha visszagondolok volt a változás hogy rá 3 hónapra már ott volta pocakomba a babánk :D:D:D:D:D:D:D
2009. jan. 28. 09:46

Szia!


Én mikor tavaly abbahagytam a fogamzásgátlót, híztam 5 hét alatt 5 kilót. Pedig amikor elkezdtem, akkor semmit. De azt is úgy, hogy az abbahagyás után 2 hónapig megjött, a harmadik hónapban már nem, és akkor jött fel az 5 kiló. Gondolom addira ürült ki a szervezetemből..


Egyik barátnőm is abbahagyta, ő nem hízott semmit, neki viszont nagyon pattanásos lett az arca. De pár hónap után egész szépen elmúlt.


De sztem arra kell gondolni, hogy hosszú távon egészségesebb, ha nem szeded.

2009. jan. 26. 10:07
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat :)
2009. jan. 26. 10:03

Amikor abbahagyod a fogamzásgátló szedését, akkor visszatér minden a régi kerékvágásba, ergo minden ugyanolyan lesz, mint a tabletta szedése előtt. Nekem pl. erősebb lett a vérzésem, mint ahogy régebben is volt és hatalmas görcseim lettek, szintén mint a tabi előtt.

Nem szeretem a fogamzásgátlót, mert minden este be kell venni, oda kell figyelni rá. Viszont jótékony hatása volt a görcseimre, így valamit ki kellett találnom. Így rátaláltam az Implanonra, amit beültettek az alkaromba (semmi nem látszik belőle, csak ügyesen ki lehet tapogatni), ettől három évig nem esek majd teherbe. Három év múlva ki kell szedni. Ha mégis szeretnék gyermeket három éven belül, akkor korábban ki kell szedetni, várni egy mensit és jöhet is a "babagyártás". Sokkal olcsóbb, mint a fogamzásgátló tabletta, kényelmesebb, biztonságosabb és még olyan is alkalmazhatja, aki vmilyen okból nem használhat tablettát. És természetesen azóta egyáltalán nincsenek görcseim és még kevesebb a vérzésem. Amikor "megjön", akkor kb. napi 3-4 csepp jön. Imádom.

Ami nem tetszik benne, az az, hogy egyáltalán nem érzem, hogy megjön. A tabletta mellett éreztem, kicsit fájt a hasam, éjjel is fölkeltem rá, ha megjött. Ebből viszont semmit nem érzek. De nem is baj, hisz olyan kevés jön. :D

2009. jan. 26. 09:37

Szia!

Emlékszem amikor én abbahagytam a tabletta szedését, a fogyás volt jellemző, mert a szedésnél 3-5 kg híztam. Továbbá a tabletta szedésénél azért vigyázni kell, mert nagyon megvastagszik a méh fala.

A libidóra meg semmi kihatása nincsen ha szeded akkor sem ha nem szeded akkor sem. Ez hülyeség.

Attól függ a pasid milyen ügyes, és hogy te épp mennyire kívánod a szexet.

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook