Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után kinél, milyen mellékhatások léptek fel? fórum

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után kinél, milyen mellékhatások léptek fel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
64. youlcsi (válaszként erre: 63. - SzSzV)
2009. okt. 26. 21:24

ez így gáz.

addig ne is kezdj újra gyógyszert, amíg nem tudtok produkálni 1-2 szabályos ciklust.


én is rendszertelen mensire kaptam anno. mióta abbahagytam, ugyanott folytatódott minden, mint ahol abbahagytam... vagyis pont az ellenkezőjébe csapott át, de ez sem jó :s


mondjuk én nagyon szerettem a fogigátlót. kár, hogy nem lehet mellette babásodni :Đ

63. SzSzV
2009. okt. 26. 20:53

Szia! Köszi a válaszod! Az a baj hogy nekem előtte se volt szabályos a ciklusom, általában 6 hétre jött meg de volt olyan is mikor egy darabig mindig 3 hétre jött meg! A gyógyszerrel nem volt gond, mindig napra pontosan megjött, a miatt nagyon jó volt! Most is csak szünetet akartam tartani de azok után amiket olvasgattam a neten inkább nem szedek több fogamzásgátlót!

Én is gondoltam már az orvosra, de ha a következő se jön meg akkor már tuti elmegyek!

62. youlcsi (válaszként erre: 61. - SzSzV)
2009. okt. 26. 08:47

szia!

elég egyénfüggő, de általában azt mondják, 3-6 hónapig is eltarthat, míg rendeződik a ciklus (szerencsések, akiknek rögtön beáll :)).


kérdés, hogy előtte szabályos volt-e a ciklusod. ha igen, akkor jó eséllyel gyorsan helyrejössz. viszont ha még egy mensi kimarad, akkor azért lásson orvos.

61. SzSzV
2009. okt. 25. 20:57
Sziasztok! Én szedtem 2 évig Yadine-t majd 1 évig Belarát! Augusztusban szedtem be az utolsó adagot, akkor meg is jött de azóta semmi se volt! Olyan érdekes érzés van a hasamnál már egy ideje, terhes nem lehetek mert védekeztünk is és a teszt is negatív lett!
60. vvicus
2009. szept. 22. 15:13
Sziasztok! Négy hónapja elkezdtem újra fogamzásgátlót szedni, de mivel nullára redukálta a libidómat, szeptember elején abbahagytam. Szeptember hatodikán jött meg, tehát elvileg csak jövő hétvégén kéne megjönnie, de tegnap elkezdtem vérezgetni, estére abbamaradt, majd ma megint visszatért. Ez normális? Ez most mensruáció, vagy csak valami köztes vérzés? Remélem, hogy majd normálisan beáll, de anno amikor abbahagytam, nem volt ilyen jellegű gondom, pedig ugyanazt szedtem.
2009. szept. 20. 19:26
hát, utólagosan is gratulálok a "mellékhatásokhoz". ilyennek én is örültem volna :)
58. tfazek
2009. szept. 18. 14:04
A mellékhatást Máténak hívják, most 7 hónapos és gyönyörű. Mindenkinek ilyet kívánok:-)
2009. jún. 14. 09:15
terhes lettem egyből.Azóta 8 éves a fiam.
56. youlcsi (válaszként erre: 53. - Birgi89)
2009. jún. 8. 21:46
mennyi idő? az attól is függ, hogy mennyi ideig szedted. nekem anno azt mondták, hogy lehet akár 1 év is (10 évig szedtem, de nem bántam meg).
55. youlcsi (válaszként erre: 52. - Ani2)
2009. jún. 8. 21:44

szia!

ha a 2havonta rendszert jelent, azaz ugyanannyi idő telik el 2 menzesz között mindig, annak lehet az is az oka, hogy csak az egyik oldalon van peteérésed. nézesd meg!

2009. jún. 7. 10:18
Sziasztok! Annak idején Anteovint szedtem (talán már nincs is).Az abba hagyása után az egyetlen mellék hatás az volt,hogy három hónap múlva teherbe estem(így akartuk).A szülés után spirált tetettem fel.Ennek már 8 éve(tavaly cseréltettem).Egy kicsit erősödött a vérzésem,de különösebb problémám ezzel sincs.
2009. jún. 2. 11:12

Sziasztok!


Szeptemberben hagytam abba a Mercilon szedését, és azóta csak 3szor volt meg. De az is olyan volt, hogy igazán max 1-2 napig tartott. A nőgyógyászom azt mondta novemberben, hogy felír nekem egy másik fogamzásgátlót. De már nem akarom magam hormonokkal tömni, így nem mentem bele. De ez sem jó, hogy csak várom a "csodát". Most úgy érzem, hogy következő hónapban el kell mennem megint orvoshoz, ha addig nem jön meg. (4.!)


Mennyi idő kell még, hogy rendbe jöjjek?? Olyan egyszerű volt felíratni, és szedni, csak amikor felírta az orvos, azt elfelejtette közölni, hogy mi lesz, ha abbahagyom.

52. Ani2
2009. jún. 2. 10:42

sziasztok!


Én regulont szedte, kb.8 hónapja abba hagytam. Azóta rendszertelen a mensim. 2 havonta jön meg. Ez normális?

51. ceci (válaszként erre: 49. - Sunbow)
2009. máj. 4. 23:04

utoljára Yadint szedtem,három évig,és igy utolag vissza gondolva ,bár lehet nincs össze függésben de lehet (de nekem ugy tünik)a pánik rohamaim is lehet,ettől voltak...

előtte viszont majd 15 évig szedtem gyógyit ,két három évente változtava a doki tanácsára...

50. youlcsi (válaszként erre: 47. - Ceci)
2009. ápr. 30. 19:06

nekem az előző "ciklusom" sikerült 4 hónaposra. majd norculut, és most 2 hónap után ismét norcolut :( igaz, ezek a problémák nem a fogamzásgátlótól vannak (PCOS), csak mióta nem szedem, azóta nincsenek elnyomva a tünetek.


ja, amúgy a diane35 NEM FOGAMZÁSGÁTLÓ!!! az egy lórúgás-erős hormongyógyszer (nem kell hozzá nőgyógyász; bőrgyógyász, belgyógyász is felirhatja), aminek mellékhatása a fogamzásgátlás.

és még annyi: aminek magas a hormontartalma, nem feltétlen rossz. a választás alapja sosem a hormontartalom, hanem a kivizsgálás eredménye.

49. sunbow (válaszként erre: 47. - Ceci)
2009. ápr. 28. 17:31
Te amúgy milyen gyógyszert szedtél ha szabad kérdeznem?
48. sunbow (válaszként erre: 47. - Ceci)
2009. ápr. 28. 17:06
Ja akkor én még jó is vagyok a két hónappal.. fantasztikus :S
47. ceci (válaszként erre: 45. - 5e48d37001)
2009. ápr. 28. 15:52
Sajnos azt hiszem igazad van,tényleg össze vissza beszélnek a dokik,persze hogy nem mondják el a negativ oldalát a dolognak,igy utólag jövünk csak rá:((már három hónapja nem jött meg nekem)
46. sunbow
2009. ápr. 28. 00:04

őőőő olyan volt mint előtte, normális. Nekem a bőrömön segített szerintem, mert pattanásos voltam anno most meg tök jó :)

Mi neki meg azt mondták, hogy alacsony? Most itt elmosolyodtam magamba..tényleg érdekes dolgok ezek már. Nem is tudom, hogy akkor kire hallgasson az ember.

45. 5e48d37001 (válaszként erre: 44. - Sunbow)
2009. ápr. 27. 23:51

Szia!

Nevetni fogsz,a sógórnőm a 2. gyerkőcnél 8 évvel ezelőtt a diane35-tö9t írták fel szoptatás alatt,mondván alacsony hormontartalmú gyógyszer.

Most így kinek mit higyjünk,össze vissza beszélnek az orvosok,annyira felelőtlenek,játszanak itt velünk,mintha kísérleti nyulak lennénk.

Neked amúgy szép volt a hajad a szedése alatt?Mert nekem a hajamra írtá fel a bőrgyógyász a diane-t,de félek,ha abbahagyom,újra hullani fog.

44. sunbow
2009. ápr. 27. 23:47
Ja észre is vettem.. de aztán abba maradt. Nem mondta az orvos először h ez erős hormontartalmú. Viszont most h másik dokinál voltam nem is értette, hogy írhattak ilyet fel :S jobban utána kellett volna járnom szal grat magamnak :)
43. 5e48d37001 (válaszként erre: 42. - Sunbow)
2009. ápr. 27. 23:42
A diane35-től még hajhullás is lehet,kb a 3. hónaptól:(
42. sunbow
2009. ápr. 27. 23:20

Üdv!


Huu.. elég vegyesek itt a hozzá szólások. Nekem is lenne egy problémám amivel azt hiszem most már minél előbb dokihoz kell mennem, pedig reménykedtem, hogy megúszom. Diana 35 fogamzásgátlót szedtem én is 3-4 évig. Majd szakítottunk barátommal..utána még szedtem egy hónapot. Minden rendben is volt, de miután abbahagytam a szedését nem jött meg. Ez a második hónap :S már minden rosszra gondolok áááááá őrület :S azért vártam eddig mert többtől hallottam, hogy elmaradhat vagy össze-vissza jön meg. Mindig ezek a bajok ah..

2009. ápr. 26. 20:59

Hali!


Én kb. 8 hónap után hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Am én csak a pattanások, meg szőrösödés miatt szedtem. Ja és a ciklusom is elég hosszú volt, volt olyan h pár hónapig nem jött meg.

A tablettától szépen elmúltak a pattanások, s mióta abbahagytam (2 hónapja) azóta sincsenek pattik.

Először 36 napra jött meg a mensim, most meg olyan 26 napra. Ez normális, h ilyen korán megjött?

40. csillag85 (válaszként erre: 39. - Ceci)
2009. ápr. 16. 10:06

Szia!

Nem csináltam tesztet, mert addigra megjött. Végülis 6 napot késett. De elég ijesztő, ha eddig 5 évig minden hónapban pontosan jött meg és most meg nem. Cickafark teát szoktam inni.

39. ceci (válaszként erre: 38. - Csillag85)
2009. ápr. 14. 14:15

Szia Csillag85

valószinű negetív lesz a teszt eredményed,kár volt végig aggódnod a Húsvétot.

én decemberben hagytam abba a yadint,az első mesim nekem is pontosan megjött,de azóta semmi...hosszú hónapok kellenek mire teljesen be fog állni a ciklusunk,ez a mellékhatása a műhormonnak amivel mérgeztük magunkat.van aki szed rá gyógyszert h újra meg jöjjön neki,de hát akkor minek hagytuk abba ha újra valami más hormonal szennyezzük magunkat,(nem bántásként irom ezt ,akinek nem inge ne vegye magára)nekem csinált a nődokim hüvelyi ultra hangos vizsgálatot,igy semmi bajom nincs,na aggódj,inkább méregteleniteni próbáld a szervezeted,pölö csalán tea,vagy salaktalanitó tea,a cickafark teában van valami ami elősegiti hogy a hormonjaink helyre álljanak,fel a fejjel Sorstársam:))))))

2009. ápr. 12. 10:42

Sziasztok!

Én 2 hónapja hagytam abba, első hónapban nem volt semmi gond, pontosan 28 napra megjött ahogy előtte is amíg gyógyszert szedtem, de most már 5 napja késik és ideges vagyok. Nem akarok gyereket!!! Kedden veszek tesztet. De elég szarra sikerült így a Húsvét. :(

2009. márc. 25. 20:00

sziasztok! másfél éve hagytam abba a szedését, azóta igaz rendszeresen "menstruálok" ha azt a másfél nap enyhe maszatolást annak lehet nevezni, amit 3-4 nap barnázás előz meg...

7 hónapja próbálok teherbe esni, nem sikerül... most hormonvizsgálatokra járok... hamarosan kiderül pontosan mit is okozott...

2009. márc. 25. 19:47
2 éve hagytam abba a fogamzásgátlót,az elején nem voltak gondok, aztán kezdődött...egyre többet késett, vagy megjött vagy nem. Aztán már csak gyógyszerrel lehet meghozni (Norcolut), pedig még csak 25 vagyok. Voltam több orvosnál is, és mind ugyanazt mondta. Nehezen fogok teherbeesni, és talán véglegesen is elmúlna a mensim. Sajnos. Úgyhogy eszembe nem jutna fogamzásgátlót szedni többet.
2009. márc. 25. 19:39

iszonyat ronda bőr,sosem szendék ujra

alatta meg migrén töl kezdve minden.

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook