Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló mellett ciszták! fórum

Fogamzásgátló mellett ciszták! (beszélgetős fórum)


17. 5236d12e25 (válaszként erre: 16. - Pönke)
2011. nov. 29. 11:51

Én kapásból több ismerősőmet is tudom neked mondani akik rendszeres gyógyszer bszedése mellett lettek terhesek, nővérem is..

Egyik ismerősőm 4 hónaposan vette észre hogy valami nem stimmel, igaz hozzá kell tennem hogy ő akkor kezdte a gyógyszert szedni, ugyan úgy megjött neki a menzesze és nem voltak tipikus tünetei. Másik ismerősőmnek pedig a doki javasolt új fogamzásgátlót, hát meg is lett az eredménye..

Sok doki hasra csapva ír fel gyógyszert sajnos..

De ha 3 éve rendszeresen szeded ugyan azt és 1 szemet sem hagytál ki, nem hiszem hogy van rá esély hogy teherbe ess.

16. Pönke (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2011. nov. 29. 07:49

Feszülnek a melleim, reggeli émelygés, állandóan fáradt vagyok, feszül lent, középütt a hasam. Néha érzek ilyen bizsergést is a méhem körül. Sokszor van olyan érzésem, hogy mindjárt megjön.Az utolsó mensim se olyan volt mint amilyen már 3 éve szokott lenni. kicsit kevesebb volt, és nam tartott csak 4 napig, a 7 helyett.

Egyébként nagyon sokszor hallottam már olyat, hogy valaki gyógyszer mellett lett terhes. Nem egy ilyen eset fordult már elő. Viszont sináltam két tesztet is és mind a kettő negatív lett. Azért érdeklődtem, vajon mi lehet? De elmegyek orvoshoz, majd ő talán többet tud mondani...

2011. nov. 28. 21:23

Butternut, mi lett veled, amikor kidurrant, milyen érzés? És mi lett a következménye, elmentél orvoshoz, felszívódott a folyadék?


Ponke, nekem is volt már többször cisztám, a legelső erős vérzést okozott, úgy mentem be az ügyeletre, a másodiktól fájt az alhasam a bal oldalon, akkor a doki ijesztett meg, hogy azonnal műtét, mert teniszlabdányi... Aztán a kórházból meg hazaküldtek, hogy nem eszik olyan forrón a kását, így megúsztam egy műtétet és magától el is múlt. Ennek több mint 10 éve, azóta volt gondom vele.


Viszont ritkán olyan iszonyú fájdalom csap le rám, hogy mozdulni sem bírok. De egy óra alatt elmúlik - ez mondjuk bármi lehet.

14. 5236d12e25 (válaszként erre: 12. - Pönke)
2011. nov. 28. 20:55

Elöszőr is egyáltalán nem részletezed mik lennének a vélt "terhes" tüneteid, de szerintem elöbb azzal kellene tisztában lenni mi a terhesség fő tünetei..

3 éve rendszeresen szeded azt írod a gyógyszert, akkor hogy lehetnél terhes? Elfelejtetted bevenni? Ha csak nem ez áll fent akkor nem lehet hogy terhes légy.Ha még csak most kezdted volna a gyógyszert akkor még azt mondanám sajnos megesik hogy egyeseknek nem jó gyógyszert ír fel a nőgyógyász és nem használ, de 3 év után kötve hiszem.

Viszont a tesztet ha tényleg úgy érzed, hogy gond van javasolt megismételni, mert van hogy silány a teszt és nem mutatja még ki a babát csak késöbb, sokakkal megesett ez már.

13. Pönke (válaszként erre: 11. - 5236d12e25)
2011. nov. 28. 15:24
Ja és köszönöm a részletes információt!:)
12. Pönke
2011. nov. 28. 15:24

Ezek elég durva dolgok....

Azért kértem véleményeket tapasztaltabb emberkéktől, mert tényleg terhes tüneteim vannak, de csináltam tesztet és negatív lett. Eszembe jutott, hogy lehet hogy ciszta a tünetek okozója, mivel a bnőm is azt hitte hogy terhes, de kiderült cisztája van.:( Sose volt még ilyen problémám, legalább is nem tudok róla, hogy lenne. 3 éve szedek fog. gátlót, és azóta rendszeres a ciklusom, mindig 29 napra jön meg és mindig normális a vérzésem. Ha nem ciszta és nem is baba, akkor nem tom mi lehet.

11. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Pönke)
2011. nov. 28. 14:15

A gyógyszer pontosan is arra szolgál, hogy elsősorban megóvjon az esetleges nem kívánt terhességtől, másodszor pedig ha nem tökéletes a ciklusod beállítja.

Én pl 2 éve szedek gyógyszert, akkor derült ki hogy van cystám 2 is, és az mellett hormonzavarom van.

Nekem hol 30-45 napra jött meg vagy 1 hónapban 2x, az mellett borzasztó nagy fájdalmaim voltak 2 héttel menzesz előtt, és menzeszkor is, felért egy disznóvágással.

Van akinek vannak cystái de nincs tünete, és van akinek gondjai vannak.

Amúgy pedig nem értem mire érted hogy terhes gyanus tüneteid vannak, a cystától nem émelyegsz és nem hánysz tudomásom szerint ha csak ezeket veszem rögtön terhes tünetnek a többi tünet közül :D

De amúgy: A kisebb petefészek ciszták legtöbbször tünetmentesek, semmilyen panaszt nem okoznak, és csak a nőgyógyászati szűrővizsgálat, vagy egyéb okból elvégzett ultrahang vizsgálat során kerülnek felismerésre.

A nagyobb ciszták feszülést, a környező szervek nyomását, ezáltal fájdalmat okozhatnak. Az alhasi fájdalom fokozódhat mozgásra, jelentkezhet közösülés közben. Szintén előfordulhat vérzészavar, melyet a tömlő hormontartalma, illetve az elmaradt ovuláció kapcsán a sárgatest hiánya okozhat. A fájdalom mértéke nem feltétlenül arányos a ciszta nagyságával. Időnként a ciszták megnagyobbodnak, bevérzések keletkezhetnek bennük, esetleg a tömlő megcsavarodik (torquatio). Ez utóbbi akár igen heves, késszúrásszerű fájdalmat okozhat. Bizonyos esetekben a tömlők megrepednek, tartalmuk a hasüregbe kerül. Ez átmenetileg kisebb alhasi görcsöt, fájdalmat okozhat, azonban a folyadék az esetek döntő többségében szövődményt nem okoz, a hasüregből nyomtalanul felszívódik.

10. Pönke
2011. nov. 28. 10:55
Köszönöm Lányok a gyors válaszokat. Jövő héten mindenképpen elmegyek orvoshoz. Addig is szerettem volna kicsit megnyugodnia válaszok által. Köszönöm!
2011. nov. 28. 10:27

Szia!

Nekem is vannak cisztáim fogamzásgátló mellett. Elvileg a gyógyszernek csökkentenie kellene a ciszták kialakulását, viszont nekem ezzel nagyon sok gondom van a mai napig. A gyógyszer miatt ugyanúgy megjön nekem minden hónapban, viszont ha nem szedsz gyógyszert, akkor bezavarják a ciklust a ciszták. Nagyon sokszor magától kidurrannak és fel is szívódnak ezek a kialakult ciszták, viszont az nagyon fájdalmas nekem, amikor kidurran... Engem már műtöttek is cisztával, de egy pár hónap és ugyanúgy cisztás voltam... :( Mindenképpen menj el orvoshoz és ő meg tudja mondani neked, hogy van-e vagy volt-e cisztád. Amikor nekem kidurrannak mindig van hasűri folyadékom! Szóval ultrahangon minden eldől! Kitartás! :)

8. 07c4794583 (válaszként erre: 6. - Pönke)
2011. nov. 28. 10:12

Azért a terhesség elsődleges jele az a menstruáció elmaradása... és teszt is van a világon :)


nekem a ciszta legfőbb tünete az időnkénti erős alhasi fájdalom volt, ami nem igazán hasonlított a menstruációsra, de azért lehettt érezni, hogy nőgyógyászati a probléma (vagyis én éreztem, hogy nem az emésztőszervrendszer, hanem valami a petefészkek körül lesz)


amikor az egyik kidurrant, na az viszont ultrabrutál volt

2011. nov. 28. 10:10
A ciszták egyik jellemző tünete a rendszertelen menstruáció.
2011. nov. 28. 10:08
Igen tudom. A barátnőim közül voltak egy páran akiknek kiderült, hogy cisztájuk van, de mire a műtét elérkezett volna, a ciszták felszívódtak. (Általában mindegyikük, átmeneti stresszes helyzetben volt.)Az is lehet terhes vagyok.
5. 07c4794583 (válaszként erre: 3. - Pönke)
2011. nov. 28. 10:05

nem árt figyelni, hogy nem nőnek-e nagyon, mert ha igen, az nem jó


tehát ultrahangot kérjél, és még egyet egy hónap múlva (egy csomó ciszta magától eltűnik egyszerűen)

2011. nov. 28. 10:05
Csak kicsit ideges vagyok, mert most derült ki, hogy egyik bnőm, azt hitte, hogy várandós és kiderült, van egy hatalmas cisztája. Nekem is vannak olyan tüneteim, mintha terhes lennék, de fog. gátlót szedek. Nem tudom. Arra gondoltam, lehet hogy ciszta, de rendesen van ciklusom, meg minden.? Nem tudom mi lehet.
2011. nov. 28. 10:02
Köszönöm a gyors választ!
2011. nov. 28. 10:01
Nem feltétlen van összefüggés, én soha nem igazán szedtem fogamzásgátlót, mégis jókorák voltak. A ciklusom teljesen rendszeres volt mindig is.
2011. nov. 28. 09:59
Ha fogamzásgátlót szedek, és esetleg van cisztám, akkor is rendesen lehetnek ciklusaim? Vagy rendszertelenül jön meg, vagy van valamilyen tünete? Köszönöm a válaszokat!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook