Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló alternatívák fórum

Fogamzásgátló alternatívák (beszélgetős fórum)


1 2
31. warj (válaszként erre: 30. - Ágota 77)
2009. nov. 19. 19:58
Köszönöm, megnézem majd a fórumot.
30. Ágota 77 (válaszként erre: 29. - Warj)
2009. nov. 19. 18:21

Szia

Én is az általad említett spirált használom. Sok jót és rosszat is tudok róla mesélni. (Problémám volt vele, így több fórumot is végigolvastam a témában.) Itt is van egy fórum a Mirenások tapasztalatiról:

[link]

Sok szerencsét a jó megoldás kiválasztásában!

29. warj
2009. nov. 18. 11:36

Sziasztok én csak most tévedtem a fórumra, de én is évek óta próbálom a legjobb megoldást megtalálni. Én pl 12 éve elváltam és egyedül nevelek két gyerkőcöt, amikor van partnerem az általában hosszú távú dolog, most éppen alakulóban van valami. Tehát én pl 3 havi gyógyszert szedtem be, majd letettem róla elolvasva a mellékhatásokat. Régen próbáltam a húrkot (12 éve), akkor szülés után rakták fel kb 6 héttel. Hát mit mondjak kb 15 napig menstruáltam utána néhány nap szünet és újra, egy év után sem állt be és levetettem a húrkot. Mostanában újra gondolkodtam ezen a megoldáson, hiszen nagyon sok fejlődés van ezen a téren is. Nekem a nőgyógyász ajánlott egy olyan újfajta méhen belüli fogamzásgátló eszközt ami 5 évig ad védetséget, és még csökkenti vagy meg is szünteti teljesen a menstruációs vérzést. Ez tök jól hangzik egészen addig amíg meghallod az árát (kb 1,5 éve 40.000 Ft), ami ha leosztod az 5 évvel az kb 667 Ft/nap és így már baráti az ára is, de én pl állandóan azon paráznék, hogy most azért nincs vérzésem mert terhes vagyok, vagy azért mert ez a fogamzásgátló hatása.

Én nem szeretnék már több gyereket, de tekintettel arra, hogy 36 éves vagyok nem szeretném még elkötettni a petevezetéket, még azért az esélyt nem akarom elvenni magamtól ennyire.

Az óvszertől nekem folyamatos használat mellett állandóan gombás fertőzésem volt. Hát nem kívánom senkinek.

A hűvelygyűrű mellékhatásairól nem olvastam. De a hűvelykúp, tableta, golyó ügyében volt olyan ahol maga a nőgyógyász is azt mondta, hogy minimum óvszerrel együtt mert nem nyújt 100% biztonságot.

Szóval nem könnyű a választás. Én ugyan még most kezdek bele egy kapcsoltba, ha minden jól megy, de nyílván belátható időn belül sor kerül a sexualitásra is. És szeretnék időben felkészülni erre, amenyire lehet (ha nekem kell védekezni).

Őszintén szólva fogalmam sincs mit csináljak. A hurok anno igaz gondot okozott, viszont 6 héttel szülés után, tele stresszel a válás miatt, azt hiszem ma már talán nyugodt lelkiállapotban és a szűlés után helyreállt belsővel (volt rá 12 év) szerintem nem lehet gond.

28. Ágota 77 (válaszként erre: 27. - Ti-mici)
2009. jún. 1. 08:11
Igen, én is a legelterjedtebb, beváltabb dolgok mellett szoktam dönteni. Már csak ezt kell megkeresni, ezért is jók a fórumok.
27. ti-mici (válaszként erre: 25. - Ágota 77)
2009. máj. 30. 21:46

persze mindenki agodik magaert, nincs is ezzel gond! neha en is tulagyalok mindent, de aztan megis csak a kegelterjedtebb es leghasznaltabb dolog a jo...ha mar anyian hasznaljak...


es a kivetel a szabalyt erositi vagy hogy is van pontosan... :P

26. ti-mici (válaszként erre: 24. - Ágota 77)
2009. máj. 30. 21:43

igen az is megtortenhet, hogy talan a gyartasnal ment ferre valami, amitol ezek megtortentek, lehet allergia is vagy csak siman nem kompatibilis a test a fogigatloval...ezert kene reszletes kivizsgalas, amihez sajna az orvosnak se kedve se ideje...es talan ugy mar megelozhetoek lennenek ezek a dolgok is...


nem ertem...mindenki azt ertette hogy partolom a dolgot vagyis a gyogyszert es mast hibaztatok, aki szedte es az orvost, nem a gyogyszert?


nem ez volt a cel...

25. Ágota 77 (válaszként erre: 23. - Ti-mici)
2009. máj. 30. 21:42

Sajnos (vagy nem) én abba a kategóriába tartozom, aki azt is komolyan veszi ami csak kevés emberrel történik meg. Mert mindig lehetek én is az az 1.

Az én életem mondjuk ezt támasztja alá...

24. Ágota 77 (válaszként erre: 18. - Ti-mici)
2009. máj. 30. 21:39
Ha egy nap 4 lány téved ugyanarra a portálra akik ugyanazt a gyógyszert szedték, akkor az a fogigátló hibája is.
23. ti-mici (válaszként erre: 22. - A13f7a9a16)
2009. máj. 30. 21:38

en sem hibaztatok se vedek senkit es semmit!

ezt most nem ertettem miert is kene mas forumot keressek, es miert lett kihangsulyozva az hogy kedves hoxa tagjai...eleg diszkriminalonak tunik...


talan ferre errtettel...csak azt probaltam mondani hogy amiert a vilagban van 1 1o 1oo ilyen eset, ez nem feltetlenul kell veled is megtortenjen...


es a legjobb az ha leulsz az orvosoddal komolyan es hosszan beszelgetni, ahol mindet merlegeltek es figyelembe vesztek...

2009. máj. 30. 21:34

senki nem hibaztat senkit.

Alternativakrol kerdeztem a kedves hoxa tagjait,keress mas forumot.

21. Ágota 77 (válaszként erre: 16. - Ti-mici)
2009. máj. 30. 21:33

A 17 éves lány aki a Jasmint szedte nem volt talán semmi baja, de a szüleinek volt olyan betegsége ami kockázai tényező, ha erre rákérdez a doki és egy célirányos rutinvizsgálatra elküldi akkor másik tablettát választottak volna. Ha jól emlékszem....

Sajnos az a kényelmesebb ha felírják és szedjük...

20. ti-mici (válaszként erre: 17. - A13f7a9a16)
2009. máj. 30. 21:33

mentseg az mindig volt s lesz is...

de sokan vannak akik pl a yasmint szedik evek ota, ismeroseim is meg amugy...es senkinek semmi baja...


ezek az esetek kb egyediek, persze leteznek, mint ahogy az hogy van aki egy kezdodo rakban meghal es van aki utolso stadiumbol felepul...van aki 2 nap koma utan meghal es van aki 3o ev koma utan felebred...


ehez hozzajatszik a biologia, genetika stb stb stb

nem lehet csak a tablettat hibatatni vagy vedeni...

2009. máj. 30. 21:32
uuuuuuuuuuu,en nem is irtam ilyet,ez a forum nem is errö szol,de mindegy...
18. ti-mici (válaszként erre: 14. - Ágota 77)
2009. máj. 30. 21:30
ez hogy terhesek lettek...hogy is irtad 16-18 evesek...szerinted menyire tudtak hogy mi hogy...elfelejtik bevenni, a pasik kihasznaljak oket ahogy akarjak es kesz is a dolog...ez nem feltetlenul a fogigatlo hibaja...
17. a13f7a9a16 (válaszként erre: 16. - Ti-mici)
2009. máj. 30. 21:30
Remeljük,bar ez mar rajtuk nem segit,es mentseget meg mindig lehet talalni..
2009. máj. 30. 21:28

itt a megelozesrol beszelunk, es hogy ilyen veszelyes es olyan veszelyes es mellekhatas meg stb...es az jobb lenne ha nem szednenk semmit mivel az nem kockazatos...akkor hogy tudnank szabadon elvezni a dolgokat? es aztan jon egy nem kivant terhesseg es abortusz? vagy egybol tonkre vagunk sulit, karriert, eletet mert jon a baba...


ez is nagyon keteselyes dolog...es igy nehez okosnak lenni...


de meg minidg jobb megelozni...


es akik fogigatlot kapnak, elvileg nagyon ki kell legyenek vizsgalva hogy minden ilyen rosszat, mellekhatast stb ki tudjanak zarni, de hat egyszerubb egy receptet megirni mint kiseropapirt az xy vizsgalathoz, ami vagy nekunk vagy az allamnak kerul penzbe...


es ismet...szerintem ezek a nagyon rosszul vegzodott fogigatlo sztoryk hata mogott, atlagon kivuli, nem eszrevett, nem ismert, betegsegek allnak...

2009. máj. 30. 21:27

Hat,en tuti megyek a nögyogyaszhoz es megbeszelem vele,hogy lehet e mas modszert alkalmazni,amivel kiküszöbölhetjük cisztat.

10 eve szedem mar a tabit.

Viszont ha elhagyom,jönnek a fajdalmak meg a ciszta..

14. Ágota 77 (válaszként erre: 10. - A13f7a9a16)
2009. máj. 30. 21:27

Nem tudom, ezt vagy egy másik hasonló esetet olvastam, de én is olvastam.

Korábban jártam egy fórumon, ahol egy bizonyos tabletta mellékhatásai volt a téma és egy napon 4 lány írta (16-18 évesek), hogy terhesek lettek/voltak a terméktől. Akkor minek is szedték őket, ha abortusz lett a vége?

2009. máj. 30. 21:26
A hüvely gyürü ugyan olyan hormon mint a többi ! Én attol is rosszul voltam , bár nagyon kényelmes mert nem felejti el az ember lánya bevenni :D Sajnos nem szedhettem semmit ,és a spiráltól is görcsöltem :( Most már két éve hogy lekötöttek , ez bevált . Aki már nem szeretne több gyereket annak ajánlani tudom. Nem kell félni nem vágnak csak egy centit. Ja.. van még valami golyó is , na annak nincs sok mellék hatása . Felteszi az ember elötte az meg elovad mint egy kúp :)
2009. máj. 30. 21:23

jujj! en is yasmint szedtem, de semmi bajom nem volt...


ok h leteznek mellekhatsok mint mindenben!

de nem lehet hogy mas baja is volt pl annak a lanynak es mas es mas ilyen esetu valakinek?


azert azt sem szabad szem elol teveszteni hogy tobb millioan vannak akik szedik akar evek ota es semmi bajuk...


de hat persze hogy a rosz es ijeszto dologat jobban meghalljuk mint azt hogy valami jo...


es a yasmin egyenlore a legujabb es leg"termeszetesebb" fogigatlo...marmint olyan hormonokat tartalmaz amik a testunkben is megtalalhatok...

11. Ágota 77 (válaszként erre: 9. - Ti-mici)
2009. máj. 30. 21:22
Én is gondban vagyok a választás terén ezért keresem a lehetőségeket és néztem utána a hüvelygyűrűnek is. Én elvetettem, bár a használati módja tetszik. Fokozott kockázatot ír akinek akár a családjában volt/van magas vérnyomás, érrendszeri gond, daganatos megbetegedés, talán a máj is kockázati tényező és még nem soroltam fel minent. Ebből gondolom, hogy mégiscsak az a kevés is éppen elég sok ami hatóanyag felszívódik. De olvastam aki használja és elégedett vele.
2009. máj. 30. 21:19

17 eves lanynak,orvos irta fel a Jasmin nevü f.gatlo tablettat.

Tüdö emboliat es fel oldali benulas lett a mellekhatasa.

A gyogyszer gyartoja,200000 svajci frankot fizet karpotlasul.

Ez svajcban törtent par napja,az eset nem egyedül allo.

9. ti-mici (válaszként erre: 8. - Ágota 77)
2009. máj. 30. 21:14

hat sajna nem volt idom meg pontosan utananezni, hogy mellekhatasok meg minden reszlet, mert vizsgaidoszakban vagyok, igy a tanulas meg a tanulas, de majd utana nezek...koszi h szoltal, ezekszerint mar ezt is ismeritek :)

egy musorban csiptem el h errol beszelnek es erdekesnek talaltam ...

8. Ágota 77 (válaszként erre: 6. - Ti-mici)
2009. máj. 30. 21:11
Olvasd el a betegtájékoztatóját a hüvelygyűrűnek, ha már a mellékhatásoknál tartunk. Ez is elrettentő, ahhoz képest, hogy csak helyileg hat.
2009. máj. 30. 21:08
Igen ijesztő! Ráadásul gyakran vannak olyan mellékhatások amelyek nem is szerepelnek a mi tájékoztatónkban, csak a kutatási anyagokban.
2009. máj. 30. 21:07

Sziasztok

3 eves kapcsom alatt en is szedtem tabblit, nagy gondjaim nem voltak, csak az elejen a szokasos rosszullet stb...de aztan egy ido utan mind meghiztam toluk, igy mind valtanom kellett hogy megint visszanyerjem a regi sulyom...aztan vege lett a kapcsnak es abbahagytam...azota a jelenlegi parommal, ovszer...

de most jelent meg vmi uj hormonos huvelygyuru...felhelyezed 3 hetre, kiszeded 1 hetre, es megint...ok ez is hormonos, de ez ott belul hat, nagyon kicsi a hormon taralma is, es nem jut el a majadig, vagyis nagyon keves mertekben, nem mint a szajon at szedendo tabli...bar egy kicsit draga, de asszem majd kiprobalom...

amugy nekem a sipral megoldas szimpi...de azt fiataloknal nem nagyon lehet alkalmazni...vagyis akik meg nem szultek, vagyis az orvosok tobbsege azt mondja...aztan ki tudja...

2009. máj. 30. 21:06

Petefezsek cisztara irtak fel meg anno!

Idaig be is jött ez a modszer,de ilyesztö milyen mellekhatasai vannak (lehetnek)...

2009. máj. 30. 21:05
Ha belegondol az ember minden módszernek van valami mellékhatása. Valahogyan mégis kell dönteni.
2009. máj. 30. 21:01
A gyermekeim születése előtt én is szedtem 8 évig, nekem nem voltak vele gondjaim. Most viszont nem akarok már tablettát szedni, én is sok rosszat hallottam, olvastam róluk.
2. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 1. - A13f7a9a16)
2009. máj. 30. 21:01

szia!

hacsak teheted más módszer válassz! sajnos elég komoly hatásai lehetnek hosszú távon... én pl 10 hónapja babát szeretnék, és elég valószínű hogy a tabi utóhatásai miatt nem sikerül... egyik barátnőmnek teljesen leállította a ciklusát...

ezeket nem szokták reklámozni és sajnos az orvosok sem figyelmeztetnek, felírják mindenkinek ha kell ha nem... érdemes inkább tényleg más módszert választani, olyan sokféle lehetőség van már...

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook