Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fizetési meghagyásnak mi a pontos menete? fórum

Fizetési meghagyásnak mi a pontos menete? (tudásbázis kérdés)


11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - 6924d8a23f)
2023. okt. 31. 17:56
Hát kiderül. Majd ha arra kerül a sor. Majd jelzem.
10. 6924d8a23f (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 31. 16:07
Sajnos ha bíróságra kerül az ügy,ott nagyon erős bizonyítékok kellenek,nálunk még tanúkat is idéztek be,sosem tudtam eldönteni merre billen a mérleg...Pedig nekem is minden bizonyítékom megvolt,de olyanokat kérdezett hogy lefagytam. Tehát készülj fel nem lesz egyszerű történet,nekem szerencsém volt igaz buktam rajta,de legalább valamennyit visszakaptam tőlük!
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. okt. 31. 13:04
Úgy hogy nálam van az igazolás, hogy mennyit fizettünk be.
8. Channa* (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 31. 08:32

Húú, ezt, hogyan tudod bizonyítani, mármint azt, hogy te fizetted? Mert gondolom az kevés, hogy azt mondod, hogy te fizetted...


Sok sikert! Remélem, hogy nem felesleges köröket futsz!

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 6924d8a23f)
2023. okt. 30. 18:47
Hát nekem is végig kell szerintem, de ingyenes jogi tanácsadáson felvilágosított az ügyvéd, sőt még pár hitelt itt hagyott amit egyedül kellett kifizetnem, azoknak a fele is visszajár, az is sorra kerül majd, csak ugye mindenhez pénz kell. Számítok rá hogy ellentmondanak, de akkor fogadok ügyvédet. A szükséges papírok, igazolások a befizetésekről a végrehajtótól nálam vannak...
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. okt. 30. 18:45

Magánszemély vagyok, nem adtam kölcsönt. A volt férjem és családja 2005-ben felvett jelzálogkölcsönét fizettük mi vissza,házasságunk alatt, elváltunk és a befizetett összeg felére tartok igényt, mert sem a hitelükhöz, sem az ingatlanukhoz nincs közöm. Mivel házasságba hozott hitelük, ezért a fele nekem visszajár a befizetett összegből, és csak hitegettek, mert alkeszek.

Ezért indítottam fizetési meghagyást. Ha ellentmondanak akkor is a kezembe a papír ,igazolás a végrehajtótól a kifizetett pontos összegről, és természetwssen a kölcsönszerződésúk is rendelkezésre áll. Csak fizetni nem akarják, csak hitegetnek.

5. 6924d8a23f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 30. 17:07
Végigjártam,nekem is több mint 1 millióval tartoztak és bizony ellentmondtak! A közjegyző értesített hogy bírósági perré vált a FMH! Bárminek ellent lehet mondani ( csupán időhúzás ) végett is,úgy hogy ne áltasd magad! 5 tárgyalás után ő keresett meg ügyvédje által peren kívüli egyezséggel,elfogadtam,így 15 nappal ki is lettem fizetve! A bíróság kemény....Ott mindent is bizonyítani kell! Sok sikert :)
4. aileron44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 30. 17:07

Talán segít, olvasd el!


[link]

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 30. 14:41
Kell, hogy küldjön értesítést, egyedül ő tudja, hogy érkezett-e ellene valami fellebbezés, akármi, vagy mehet az ügy tovább a maga útján.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 30. 14:23

Ha jól értem, akkor magánszemély vagy és magánszemélynek adtál kölcsönt úgy, hogy közjegyzői okirat készült?


Mert ez esetben úgy tudom, hogy nem lehet ellentmondást beadni, hanem azonnal végrehajtandó.

2023. okt. 30. 13:51

Sziasztok!

Tartoznak nekem 1.000.000ft-al,FMH kértem az illetőre,ha nem mond ellent, és 15 nap után jogerőre emelkedil, akkor arról a közjegyző engem is értesít hogy jogerőre emelkedett? S gondolom utána azzal lehet végrehajtást kérni...ha valaki mostanában járt ebben a cipőben, esetleg letudja írni pár szóban? Nem fogadtam ügyvédet mert arra már nem lenne pénzem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook