Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fius anyák és menyjelöltek fórum

Fius anyák és menyjelöltek (beszélgetős fórum)


1 2 3
14. tapsi hapsi (válaszként erre: 12. - Black-Gold)
2008. dec. 8. 16:21
A legföbb probléma az volt, hogy az ex-anyósom maga mellé akarta kötni a fiát. Azt szerette volna ha napi 24 órában mellette van. És mivel akkoriban vált el, volt mindig vmi, amivel úgymond zsarolta (depresszióra és egyéb dolgokra hivatkozva). Szálka voltam a szemébe, mert én nem vettem be a hülyeségeit. Ugyanakkor egy hanyag nö volt, aki szinte alig foglalkozott a fiával. Én mostam, vasaltam, föztem rá, mert Ö nem volt rá képes. Persze nem tetszett neki, de arra lusta volt hogy bármit is csináljon. Amikor visszajutottak hozzá dolgok, hogy milyen "jó dolga" van nálunk a fiának, elkezdett áskálódni. Egyszerüen nem bírtam cérnával, mert a párom csak azt mondogatta, hogy mégiscsak az anyja. Amiben egyet is értettem, de szerintem ez nem azt jelenti, hogy ezért neki ne lehetne saját élete...
13. 2d539db31c (válaszként erre: 11. - Black-Gold)
2008. dec. 8. 14:12

Szia! Biztos vagyok abban, hogy egy fedél alatt élve nem lenne ilyen zavartalan az életünk. Kényes helyzet az együttélés. Annak kell elsősorban alkalmazkodnia, aki beköltözik az új családba. Ennek a családnak az élete is megváltozik. Tíz évig meny is voltam férjem szüleivel közös otthonban. Mint volt meny és jelenleg anyós, azt tanácsolom, rögtön az elején tisztázni kell, ki mit vár a másiktól. A másik tisztelete, és az őszinteség alapfeltétele a jó kapcsolatnak. Ne feledjétek, mindenki nyugalomra, békességre vágyik. Egymás magánéletét tartsátok tiszteletben. Olyan hangot engedjen meg a másikkal szemben, amit magatok is elvártok.


Ezt a segítség kérdést nem értem. Mi az, hogy segíteni. Ha együtt éltek és a feladatot közösen oldjátok meg, az már nem segítés. Csak a kölcsönösségben hiszek. Ha én adok egy pohár vizet, nekem is jól esik ugyanaz...Oda-vissza.

12. Black-Gold (válaszként erre: 5. - Tapsi hapsi)
2008. dec. 8. 11:06

Szia! Mik voltak a főbb problémák amik gondot okoztak? Sajnálom hogy ráment a kapcsolatod!

Edit

11. Black-Gold (válaszként erre: 4. - 2d539db31c)
2008. dec. 8. 11:05

Szia! Szerintem jó hogy mindenki a saját otthonában él, de mi van akkor ha erre nincs mód és együtt kell megosztani a napokat, vagy hétvégéket. Valyon akkor is ilyen jól jönne ki a barátnő (menyjelölt) az anyósjelölttel? Vagy kihasználják a hölgyek a helyzetet és nem mutatnak magukból semmit, nem segitenek egyáltalán? Vagy mindent megcsinálnak és haggyák az anyósjelöltet pihenni?

Edit

10. Black-Gold (válaszként erre: 3. - Macs77)
2008. dec. 8. 11:00

Szia Engem érdekel a te véleményed is!

Edit

9. Black-Gold (válaszként erre: 2. - 6e144430cb)
2008. dec. 8. 10:59

Szia! Én olyan anyósjelöltekre gondoltam,(persze a fius anyukákra gondolok) akikhez esténként, vagy hétvégére jönnek a barátnők, vagy menyjelöltek és ilyenkor háziasnak mutatkoznak-e,a hölgyek vagy csak a pihenés, vagy a kiszolgálás érdekli-e őket. Hogy viszonyulnak az anyósjelöltek e helyzethez.

Edit

2008. dec. 7. 23:33
házvezetőnő akart lenni
2008. dec. 7. 23:33
Én nem vagyok házias, nem is áll szádékomban annak lenni, néha heti 1-2 szer főzök, az bőven elég. Takarítást meg változó melyikünk szánja rá magát. Mondjuk nem sokára lesz szerintem ház vezető nő és akkor ezzel sem lesz gond. Az anyósom pedig imádom, és ő is engem.
2008. dec. 7. 22:05
Én imádom a kis menyemet.
2008. dec. 7. 21:38
Le a kalappal madra. Az ex-anyósjelöltem kézzel -lábbal kapaszkodott a (legkisebb)fiához. Egy ideig próbálkoztam nem bosszantani magam, de aztán egyszer elszakadt a cérna. Veszekedések, szitkozódások, a végén már köszönni sem voltunk hajlandóak ha véletlenül (csakis véletlen!!!) összefutottunk. Persze mondanom sem kell hogy ráment a kapcsolat...
4. 2d539db31c (válaszként erre: 1. - Black-Gold)
2008. dec. 7. 21:12

Szia! Menyeim vannak, első l5, a második 3 éve.

Nagyon jó a kapcsolat közöttünk, semmiképp nem tipikus anyós-meny kapcsolat a miénk. Nagyon jó feleségnak, anyának és háziasszonynak tartom őket. Nem várok tőlük segítséget, ők sem tőlem. Nem szólunk bele egymás életébe. Mindenki úgy éli az életét, ahogy a legjobbnak látja. Az unokák felügyeletét meg tudjuk oldani. A két lány is jól kijön egymással. Hétvégenként meglátogatnak, -a fiatalabbal gyakrabban találkozom, ő még a kicsivel otthon van-. Mielőtt elmennek tőlünk, elrakják, elrakatják a gyerekekkel a játékokat, az asztalról leszedik a terítéket, sokszor el is mosogatnak. Ezt egyszer sem kértem tőlük. Igy nekünk sem fárasztó az együttlét, ami a mi esetünkben azt jelenti, hogy a szűk család 11 fő.

Mindnyájan saját otthonunkban élünk, nem kell alkalmazkodnunk egymáshoz.

2008. dec. 7. 19:52

Mielőtt megismertem a férjemet, évek óta önálló háztartást vezettem. Számomra nem gond pl kaját készíteni a páromnak vagy elmosogatni vagy kivasalni az inget. Ezek természetes dolgok szerintem!

Tudom, nem tőlem vártál választ, nem vagyok anyósjelölt :), 31 éves vagyok, és nem tudom, a fiatalabbaknál ez hogy működik (tinik, huszonévesek), szerintem változó.

2008. dec. 7. 19:50
Szia!nekem még nincs meny jelöltem,lévén 19hónapos a fiam,de ismerősök körében láttunk egyet s mást.Szerintem ez változó.Vannak tök rendes,házias csajszik,és vannak olyanok,akik inkább a bulit részesítik előnyben,és egyáltalán nem foglalkoztatja őket a házimunka.Ha magamból indulok ki,nekem sosem volt gond az otthoni munka.18 évesen mentem férjhez,azóta vezetek saját háztartást.
2008. dec. 7. 19:32
Érdekelne kinek milyen tapasztalata van a leendő menyével, vagy a fia barátnőjével. Szerintetek a mai lányok vagy fiatal nők hogy állnak hozzá, vagy hozzáállnak-e mosogatni, vagy segitenek-e főzni stb. Háziasak a mai lányok, nők? Kinek a hibája?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook