Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fitymaszűkület műtét fórum

Fitymaszűkület műtét (beszélgetős fórum)

15. aniko.kata (válaszként erre: 14. - Mari1962)
2018. szept. 5. 17:54
Szia! Az lenne a kérdésem hogy a herék egyáltalán nincsenek lent? Mert van az inga here amikor a. hetek a zacsi és a hasüreg között"ingáznak" ezt szteroidos injekcióval próbálják meg kezelni. Ha nem sikerül műtik. És van a rejtett here mikor a hasüregben ragadtak a herék. Ezt műteni szokták. Ez a probléma egyébként azért veszélyes mert felnőtt korban nagyobb a here rak esélye. Illetve ugye a nemzőképesség is kétséges.
2018. szept. 3. 17:07
Sziasztok. Itt fitymaszükületről van szó, de hátha valaki közületek hallott már here nélküliségről. Sajnos az unokám így született. Most megy iskolába. Voltak vele kiskorában orvosnál, de én úgy érzem a szülei egy kicsit homokba dugják a fejüket. Tud valaki esetleg egy orvost aki ezzel foglalkozik? Előre is köszönöm.
13. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2018. aug. 29. 14:52

Mi szóról szóra így vagyunk. D

Régi ismerősünk egy urológus, tulajdonképpen felnőttekkel foglalkozik, de a gyereket ugyanezzel két és félévesen műtötte.

Tavaly a férjem volt nála kivizsgáláson.


De a mandulaműtét is 1 dokinál volt férjemnél, és a gyereknél, s 1 napon.


dr. Kincses Gyula, azóta is sajnálom, hogy a politikát választotta.:(


Vagyis én nem tudok róla, hogy Pesten esetleg praktizál-e, aki hozzá kerül, szerencsés.:)

2018. aug. 29. 14:15
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Nyilván nem az a típus vagyok aki fórumon akar gyereket gyógyíttatni. De a helyi kórház szakrendelései kivétel nélkül sajnos nem az emberbarát kategóriában mozognak. Ha gyerekről van szó, inkább másik helyre/ vagy magánrendelésre viszem. Nem akarom hogy negatív élményei legyenek. Mások tapasztalatai pedig szerintem mindenkinek jól jönnek, főleg ha tanulni lehet belőlük
11. Magdalénia (válaszként erre: 10. - Channa*)
2018. aug. 29. 14:02

Értem. Remélem, hogy fognak találni jó dokit, mert tényleg nehéz és a körzeti gyermekorvos, - ahogyan látom, - nem kompetens.

Nem tudom mi a helyzet a Heim Pál gyermekkórházzal. A fiamat a Madarász utcaiban műtötték, de jó régen. Akkor még nem voltak magánműtők. Legtöbb magánorvos ma is állami kórházban tölti részidejét.

2018. aug. 29. 13:32

Igen, ő valóban felnőtt orvos. A férjem dokija volt, így a gyerekkel is foglalkozott, még velem is, pedig én derékbeteg voltam .:D

Jelenleg Szegeden dolgozik. Azért említettem csak meg, hogy lássátok, van neve a szakmában, így nem mondott hülyeséget szerintem.

Nem okoskodni akartam, csak nem értek sok dokit, hogy miért annyira érdektelen, ráérős, stb.

Persze, nem az ő gyerekéről van szó....

9. Magdalénia (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. aug. 29. 12:10
A "foglalj orvost" oldalon a prof. gyermekek vizsgálatát nem vállalja. Talán a kórházban, ahol nem magán rendel?
8. aniko.kata (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. aug. 29. 10:15
Megkérdezhetem, hol rendelem. Mert felénk( Veszprém) a kínálatelég szűkös, a hozzáálláspedig siralmas. Szóval nem gond ha egy jójobb orvos miatt utaznom kell egy másik városba.
7. Channa* (válaszként erre: 6. - Aniko.kata)
2018. aug. 29. 09:15
Nem, nem sejtes volt. A mi urológusunk szerint ezt a beavatkozást 3 éves kor körül kell elvégezni. Ő dr. Pajor László.
6. aniko.kata (válaszként erre: 3. - Channa*)
2018. aug. 29. 08:33
Szia! Köszönöm a választ. Nem lehet, hogy a Ti esetetekben sejtes letapadásról volt szó. A fitymaszűkületnél a bört nem lehet fellazítani
5. aniko.kata (válaszként erre: 2. - Magdalénia)
2018. aug. 29. 08:30
Szia! Ne haragudj, az előző választ nem akartam küldeni. Neked is köszönöm a választ.
4. aniko.kata (válaszként erre: 2. - Magdalénia)
2018. aug. 29. 08:17
Szia! Köszönöm a választ. Nem lehet, hogy a Ti esetetekben sejtes letapadásról volt szó. A fitymaszűkületnél a bört nem lehet fellazítani.
2018. aug. 29. 07:26

Nekem azt mondta az urológus, hogy 3 évesen már célszerű megcsinálni, mert eddig esetleg alakulhat, de ezután már marad és súlyosbodhat, illetve a gyerek is rosszabbul viseli.


A fiam 3 éves volt, amikor nem megműtötték, hanem csak fellazították a bőrt! Azaz ha időben orvoshoz kerül a gyerek, akkor nem műtét lesz!

Nem értem miért kell a gyerekeitekkel kísérletezni...

egy műtét kockázatokkal jár, amíg egy pici beavatkozás nem.

Később már körülmetélik.


A gyerek apjával, azaz férfival nem szoktatok erről konzultálni? Én ha fiús téma merül fel, akkor tuti, hogy nem játszom az okostojást. persze ehhez szükséges egy értelmes pasi is.

2. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Aniko.kata)
2018. aug. 28. 23:03

A fiamnak is volt, teljesen panaszmentesen. 10 évesen műtötték. Egyáltalán nem késtünk el. Inkább az orvos a lényeg, hogy milyen módszert alkalmaz. Nála nem alkalmazott ázsiai fazont és semmi problémája azóta sem.


Szerintem is korai a doki aggodalma, főleg a pici babánál.

2018. aug. 28. 21:58

Sziasztok!

6 éves Kisfiamnak fitymaszűkülete van (szerzett). Egyértelmű hogy műteni kell, a kérdésem az lenne, hogy mikor célszerű.

A 6 éves státusz vizsgálat során detektálta ismét a gyerekorvosunk, hogy szűkülete van, majd ismét beutalt minket a szakrendelésre.

Mikor elmondtam neki, hogy világos a probléma, műtetni fogjuk majd. Akkor gyakorlatilag nekem esett, hogy tönkre fogom tenni a veséjét!?

A Kisfiam rendszeresen pisil, nem kell erőlködnie, folyamatos sugárban történi a dolog, nem szakaszosan. És a körülményekhez képest, tisztán tudjuk tartani, szerencsére még nem volt vele probléma.

Szükségem lenne az több véleményre is, mivel úgy látom, hogy a háziorvosunk megszállottja ennek a kérdésnek (lásd: a 6 hetes Kisfiamnak is felírt egy szteroid tartalmú kenőcsöt, mert szerinte neki is szűkület van).

Előre is köszönöm a segítséget!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook