Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Finnországban élő magyarokat keresek itt a Hoxán fórum

Finnországban élő magyarokat keresek itt a Hoxán (beszélgetős fórum)


2023. febr. 9. 07:51
Találtá?
2019. nov. 6. 10:31

Van itt meg valaki? :) Most nyitottam egy hasonlo forumot:

[link]

2017. febr. 2. 09:53
Sziasztok! Van itt még valaki?
11. Mzsuka (válaszként erre: 10. - Paninaro)
2012. szept. 25. 00:41
Én is tartok a hidegtől..
2012. szept. 12. 18:08
en itt elek tavaly december ota Tampereben.Hogy oszinte legyek nem szeretek annyira itt elni.Az idojarast utalom. iden aprilis kozepeig ho volt( a nagykabatomat egesz majusig hordtam,sot meg talan elejen is) majus vege fele kezdenek zoldulni a fak, es egesz nyaron nem nagyon volt tobb 20 foknal, egy ket nap volt amikor 23-24 fok volt. de egy kezemen meg tudom szamolni. lahangolo nagyon. aki szereti a hideget annak idealis hely :)
2012. aug. 24. 22:57

Köszi az eigi válasokat is. Mi Kourtane-ba megyünk. Éppen 2nappal az odaérkezés után lesz a kislányom 2éves.:)

A hidegtől azért tartok,ott kemények a telek.

8. c8ec504c40 (válaszként erre: 1. - Mzsuka)
2012. aug. 24. 21:46

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredtem, de rámjött a nosztalgiázás, mert én is októberben utaztam ki, s olyankor Finnország még gyönyörűbb...

Érezd jól magad odakint, így ismeretlenül is!:)

2012. aug. 24. 21:44

Az egyik ápolónővel azóta is levelezgetek, olyan jól kijöttünk, nagyon aranyos, mert Mikuláskor igazi finn Télapó lapot küld, aminek a lányom nagyon örül:)


A rénszarvas húst is megkóstoltuk, nem volt rossz, de nekem inkább a különböző halfogások ízlettek.


Egyetlen egy dolog volt ott rossz, mégpedig az, hogy amikor hajnalban keltem, hogy beérjek a kórházba, az erdő szélén álló buszmegállóban általában tök egymagam álltam és vártam a buszt. S hidjétek el, nem egy arra járó embertől féltem...

2012. aug. 24. 21:41

A szabad időnkben sokat kirándultunk a tavakhoz, az erdőben, Lahti belvárosában ottani fiatalokkal.

Persze szaunázni is elmentünk együtt.

Meg voltunk egy lahti-i nyelviskolában, ahol a finn emberek magyarul tanultak! Beültünk az órájukra, s magyarul tanítottuk őket, aztán meg ők minket finnül, nagyon jól szórakoztunk. Azóta is el tudok számolni 10-ig finnül, olyan eredményesek voltak.

2012. aug. 24. 21:38

Szia. Én nem élek Finnországban, nem is éltem ott, de pár éve kiutaztam egy hónapra tanulmányi útra és az egyik kórházban voltam gyakorlaton.

Azért írok, mert isteni jól éreztem magam!

Finnország gyönyörű, én (mi - pár társammal) Lahtiban kaptunk egy-egy apartmant, ahol 2-2-en laktunk, plusz jött velünk egy tanárnő is és egészségügyi végzettségünknek megfelelően gyakorlatoztunk a különböző osztályokon a lahti-i kórházban.

Én a Gyermekosztályon voltam, mivel éppen gyermekápolóit végeztem. Nagyon jó volt, az orvosoktól kezdve-a nővéreken át mindenki nagyon kedves volt, a kórházi feltételek természetesen mint egy többcsillagos szállodáé.

A beteg kisbaba nevére is emlékszem a mai napig, akit nagyrészt én ápolgattam, míg ott voltam, nagyon szép neve volt - Carita - azóta már mekkora lehet!

A kórházi kaja isteni, ott ettem életem legfinomabb halát, vastag, fehér húsú, ízletes, a tetején mandulával... azóta is érzem a számban az ízét.

2012. aug. 24. 21:27
Én Vantaa-ban voltam és a Laurea University-ben tanultam, mint registered nurse.
2012. aug. 24. 21:12

Szia!


A férjem már kint van kb 1,5hónapja.Mi kb 1-1,5évre megyünk. Tesóm meg már 2éve kint él,ő nem is akar már hazajönni.

Te merre voltál,mit tanultál?

2012. aug. 24. 21:04
Szia, én három hónapig tanultam ott májusban jöttem vissza. Ismerek pár magyart, aki ott él. Ha tudok segíteni írj nyugodtan.
2012. aug. 24. 21:00

Sziasztok!


Októberben költözünk egy időre Finnországba. Vannak itt kint élő magyarok,vagy akik mostanában készülnek kifele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook