Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bécsben vagy az Osztrák határ környékén élő Magyarokat keresek fórum

Bécsben vagy az Osztrák határ környékén élő Magyarokat keresek (beszélgetős fórum)


23. Zamila (válaszként erre: 22. - Szuzan)
2013. jan. 22. 09:51
Ha csak a férjed keresete van,érdemesebb inkább itthon határ menti városba faluba költözni,kinti fizetés+ magyar árak,így meglehet élni,de tapasztalatom szerint elég drága kint az élet,bár mondjuk nem tudom mennyit keres a párod.
22. Szuzan (válaszként erre: 21. - Krisztinucika)
2013. jan. 21. 13:25
A férjem dolgozik kint ,vagyis jelenleg itthon van fagy szabin:( én sajnos nem sok mindent tudok németűl:( ( tudom nem egysezű így de hát valahogy el kell kezdeni:(((
21. krisztinucika (válaszként erre: 20. - Szuzan)
2013. jan. 21. 13:03
Attól függ szerintem minden, hogy mi a szakmád és mennyire beszélsz németül, esetleg tudsz-e még plussz idegen nyelvet. A jó szakembert jó nyelvtudással jól megfizetik. Ez nem személyes tapasztalat, de van kint tanár ismerős, nem rossz nekik ott:)
20. Szuzan
2013. jan. 21. 12:13

Aranyosak vagytok ,hogy biztatok.Köszönöm.

Jókat írtok,amiért hálás vagyok.Jobb ezt más szemével látni ,mint a neten keresgélni.Amit ugyan már elkezdtem ,de ez így nekem érthetőbb.

19. Nyulacska88 (válaszként erre: 13. - Szuzan)
2013. jan. 21. 12:09

A gyerekek miatt ne félj, itt Németországban annyira befogadóak, hogy hihetetlen. Otthon a fiamat két év alatt fogadták be az új osztályba ( 5. -es korában sulit cseréltünk) itt ez egy nap volt.


Ég és föld a különbség, majd meglátod. A gyerekekért vannak itt a tanárok, és nem fordítva. Hidd el, jobban jársz, ha helyi suliba iratod be őket, és nem keresel nekik magyar sulit.


Normál esetben amikor lakcímre bejelented őket, akkor kijelölnek számukra egy sulit. Bemész, körbenézel, beszélsz az igazgatóval, megtudod, meyik osztályba kerülnének. A fiam végeztt 7-es, de itt kértem, hogy ismét 7. osztályba tegyék, így "nyer egy évet" és nem bukdácsol. Megtanulja a nyelvet, és egy már ismert osztályközösséggel együtt megy 8. osztályba. Ha rám hallgatsz, Te is így cselekszel. A gyerek ugyan elveszít egy évet, azonban ez a pályaválasztásnál kamatostul megtérül. A fiam otthoni osztálytársai most írták a felvételiket, a fiamnak erre van még két éve.

18. Pera0322 (válaszként erre: 4. - Szuzan)
2013. jan. 21. 12:09
Szia! Én Bécsben élek. Egy kisebb lakás bérleti díja 500€-tól kezdődik, plussz 3 havi kaució. Határ a csillagos ég:) ha szeretnétek kijönni, akkor fontos h beszéljetek németül. Lehet h sokan tudnak angolul, de csak németül hajlandóak megszólalni. (Ez az én tapasztalatom.) A nyelv pedig nélkülözhetetlen a hivatalokban, iskolában stb. Úgy tudom van itt magyar nyelvű iskola, de a saját érdekében jobb lenne a gyermeket német nyelvűbe iratni, nagyon hamar ráragadna a nyelv!
17. Szuzan
2013. jan. 21. 12:05

Igen ezt rögtön gondoltam,hogy ott sem egyszerűbb a helyzet .A kezdet mindenhol nagyon nehéz.

de gondolom azért megéri hosszú távon

2013. jan. 21. 12:05

A gyerekekkel kapcsolatosan nekem megoszlik a tapasztalatom. A nagy 5 éves volt, vele vért izzadtunk mire megtanult németül, a kicsi nyitottabb, kevesebb trauma is érte, ő szinte szívja magába a németet.

Nehéz de nem lehetetlen. ;)

15. Nyulacska88 (válaszként erre: 10. - Szuzan)
2013. jan. 21. 12:02

A neten lévő hirdetések drágák, és legtöbbje közvetítőé, ami még jobban megdrágítja, hiszen ott a kaució költségén kívül a közvetítőt is neked kell fizetni.


Érdemes helyi újságokban keresgélni. Jellemzően a helyi újságokba meghirdetett lakások olcsóbbak, és sokkal kevesebben jelentkeznek rájuk, tehát nagyobb eséllyel indulhattok.


Érdemes minimum 3 havi kaucióval továbbá egy teljes hónapra elegendő pénztartalékkal ( kb 3000 €) -val nekiindulni, mert a váratlan dolgokra is fel kell készüljetek. ( pl. iskola, kaja az első fizetésig, telefonvásárlás, internetbekötés stbstb.)


Sajnos én németországi tapasztalattal rendelkezem, azzal Ausztriában nem sokat érsz.

2013. jan. 21. 12:00

Az albérlet árak nagyon eltérőek.

Kärnten kis városban 450 majd 500 € volt egy 3 szobás bútorozott lakás amiben benne volt a közösköltség és a fűtés, a villany havi 50 € volt.

Burgenlandban egy nagyobb város a fertő-tónál, 4 szobás üres lakás 823 euró plusz villany 55 €, gáz 35 €, gis-tévé adó 45 €(két havonta)

Internet mindkét helyen 20-30 euró (de ugye ez sok mindentől függ)

13. Szuzan (válaszként erre: 12. - Nyulacska88)
2013. jan. 21. 11:57

Értem ,köszönöm.

Tudom,a gyerekek hamar tanúlnak ,de mégis kicsit félek.ezért egyenlőre óvatos vagyok.De régóta szerettem volna ezeket megtudni ,mik a lehetőségek kint:((

2013. jan. 21. 11:54

Vannak a neten olyan fórumok, ahol a külföldön ( pl. Ausztriában) élők segítenek, válaszolnak a feltett kérdésekre. Érdemes végigolvasni a Téged érintő dolgokat, és ha marad még kérdésed, amire nem válaszoltak, akkor regisztrálj, és tedd fel őket.


Általánosságban elmondható, az iskolás korú gyerekek, még ha egy kukkot sem beszélnek, hamar belerázódnak a dolgokba, hamar elsajátítják a nyelvet, 3-4 hónap alatt már kézzel-lábbal is, de megértetik magukat.


A fiam 14 éves és egy kukkot sem beszélt németül, mikor kijöttünk Németországba. Most, 2 hónap elteltével skypen beszélget a német osztálytársaival. Hozzáteszem, nem akart megtanulni németül, tehát Ő nem hogy szorgalmas nem volt, de a kötelezően feladott dolgokon kívül semmi pluszra nem volt hajlandó, s jobbára azokat is úgy kellett "beleverni".

11. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Szuzan)
2013. jan. 21. 11:52
Ingatlanirodák oldalát otthonról is meg tudod nézni.
10. Szuzan (válaszként erre: 7. - Bd55e3f068)
2013. jan. 21. 11:51

Értem .A férjem volt kint és készül is ki ,de ha ő kint van nem igen tud szét nézni .dolgozik .

Meg aztán ő nem egy intézkedős fajta.

Agyalok sok mindenben ,nem szeretem ha szét van a család:(( de tudom nem egyszerű.Köszönöm azért a választ.

9. Porcica (válaszként erre: 7. - Bd55e3f068)
2013. jan. 21. 11:48
Én is köszönöm az infót!
2013. jan. 21. 11:48

Én is útjára indítottam pár hete egy kérdést, és arra egy lélek sem válaszolt... Pedig csak annyit szerettem volna tudni, hogy mennyibe kerül kint kb egy albérlet, és mennyi a rezsi költsége.


Lám nagyon segítőkészek a honfitársaink, főleg külföldön, már Dánban is tapasztaltam... Mintha a helyükre pályáznánk, vagy mi...

7. bd55e3f068 (válaszként erre: 4. - Szuzan)
2013. jan. 21. 11:46

Kb. 60 km-es körzetet lőttél be, szóval ha így vesszük, van. Magyarországon van magyar nyelvű iskola.

Itt albérlet 50-60 ezer alatt nem nagyon van, és jót találni nehéz, azokat legtöbbször meg sem hirdetik. Átlagosan az 50-60 egy garzont jelent.

A közelben jó munkát találni nem egyszerű, csumpi vackot lehet, ott cserélődnek az emberek. És német nyelvtudás nem árt.


Van olyan ismerősöm, aki Bécstől nem messze 300 eur + rezsit fizet családi házra (faluban), Bécsben rezsivel együtt 7-800. Az utóbbiak 60-70 nm-es lakások jó közlekedési lehetőséggel. Ha jó lakást akarsz Bécsben találni, akkor nem árt ha van 3-5ezer euród indításnak.

6. Szuzan (válaszként erre: 3. - Globus)
2013. jan. 21. 11:34
Én nem épen ilyenre gondoltam,csa mivel én Magyar országon élek ,nem igazán tudom a lehetőségeket:((((Természetesen minden válasznak örülök.
5. bd55e3f068 (válaszként erre: 3. - Globus)
2013. jan. 21. 11:33
Tőletek is kijárnak. Menjen hozzád! :D
2013. jan. 21. 11:31

Szeretnék érdeklődni ,hogy mik a lehetőségek?Nagyon elgondolkodtam,hogy valamerre lépnem kellene ,de iskolás korú gyermekem van ,nemtudom mik a lehetőségek.

Magyar nyelvú iskoláról tudsz? albáérlet kb mennyiért találok?

köszönöm elöre is a segítségedet.

3. globus (válaszként erre: 2. - Bd55e3f068)
2013. jan. 21. 11:30
Odaköltözhetne-e hozzád valaki, amíg kijár Ausztriába dolgozni? :)
2013. jan. 21. 11:28
Mi a kérdés?
2013. jan. 21. 11:24
Bécsben ,vagy környékén élő Magyarokat keresek információt szeretnék gyüjteni ,ha tudtok segítsetek légyszives.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook