Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Figyelemzavar - avagy harc az iskolával fórum

Figyelemzavar - avagy harc az iskolával (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Figyelemzavar - avagy harc az iskolával

1 2 3 4 5
35. Éva82 (válaszként erre: 33. - Mamma2)
2014. aug. 15. 09:26
Igazad van, de ez engem nem zavar! :) Lehet, hogy hülye vagyok, de ez nem számít, jó vastag a bőr a képemen. A lényeg a végeredmény, mégpedig a gyerek! Amikor volt "gyerekeim" (többségében roma) visszajárnak megmutatni saját gyerekeiket, tanácsot kérnek(és megfogadják azt!) a nyakamba ugranak, ha véletlenül találkozunk, nekem az az elismerés! Legalábbis én annak érzem. Az, hogy évente 1-2x néhány keménykedő szülő feljelent, vagy esetleg meg akar verni (tettlegességre eddig még nem került sor, remélem nem is fog) kicsit sem zavar. Csak a gyerekből legyen picit "jobb" ember, és akkor megéri!
34. Kilimcs (válaszként erre: 28. - Alicewonderland)
2014. aug. 15. 09:19

akkor miért nem mennek a tescoba robotolni??? ne dramatizálj már. Egyengyerekeket nem kunszt tanítani, az nem pedagógia..


Tudod amiket írsz, ott bukik meg hogy vannak tanító tanárok. Érdekes, amikor az egyik által kezelhetetlennek kikiáltott osztály, ygerek, a másik tanároknál kezesbárány...

akkor hogy is van ez??


hagyjuk...

33. mamma2
2014. aug. 15. 09:15
Nagyon lehangoló, sértő, és szánalmas felfogás a szülők részéről ez az iromány. Nagy divat ma a pedagógust hibáztatni, szakmailag lehúzni, megsemmisíteni emberségében és alkalmasságában azt a tanárt tanítót, aki nem a "nem közösségbe" való egyedi elbánást igénylő gyerekkel foglalkozik csak és kizárólag...a többi 20 gyermek hátrányára! A szülőnek el kéne gondolkozni azon, hogy ő mindent megtesz-e gyerek érdekében? megfelelő iskolába járatja? eleget foglalkozik vele? - e helyett különböző elméleteket /indigó, meg stb/ gyárt, az helyett, hogy megtalálná a megfelelő intézményt a gyerek fejlesztésére, oktatására akár bentlakással is! Nehéz a pedagógus pálya, eleget tenni a szülőknek, a vezetésnek, mindenkinek, és közben mosolyogva szép szóval nevelni, tanítani a gyerekeket....elviselni a sok sértést, kritikát, és semmi elismerést! Elmarasztaló "szakvéleményt" sokszor olyan szülőktől, akik a nyolc általánost is a "léc alatt átlökdösve" végezték el, és úgy gondolják, hogy ők jobban ismerik a pedagógus szakmát, mint azok, akik egyetemet főiskolát végeztek! Szomorú....és sajnos ezért ilyenek a mai gyerekek, mert a tanárnak nincs tisztelete, sem tekintélye, sem megbecsülése!
32. Éva82 (válaszként erre: 30. - Alicewonderland)
2014. aug. 15. 08:36

De miért ne szólnál hozzá többet?



Ja, nekem is van másodállásom, hidd el, tudom, miről beszélsz...

31. Éva82 (válaszként erre: 30. - Alicewonderland)
2014. aug. 15. 08:35
Ezért mondom,hogy most már!!! Folyamatos nagy összegű béremelések vannak, most szeptemberben jön a következő. Kb. 1 éve normalizálódni látszik a helyzet!
30. Alicewonderland (válaszként erre: 27. - Éva82)
2014. aug. 15. 08:33
Nem fogok hozzászólni többet,de..A pedagógus munkaidőn kívül a másodállásábandolgozik,hogy eltsartsa a családját.Két pedagógus szülőm van,az apámnak két tanári diplomája,amiből az egyik gyógypedagógus.Többet látom munkásruhában mint másban,mrzőgazdaságból él meg a családom.Kislánykoromban még akartam tanítónéni lenni,de ők beszéltek le róla..Pedig nem diákgyűlölők a szüleim.
29. Éva82 (válaszként erre: 28. - Alicewonderland)
2014. aug. 15. 08:30
azért most már nem olyan rossz a helyzet!
28. Alicewonderland (válaszként erre: 15. - 96e4cb8ca7)
2014. aug. 15. 08:29
Megélhetési pedagógus?Tudod te,mennyit keres egy tanár? Aki ilyet ír,mint te,beraknám pár hétre tanítani,egy olyan iskolába,ahol az osztály fele HHH,halmozottan hátrányos helyzetű.Utána rimánkodnál,hogy inkább mész a Tescoba robotolni.
27. Éva82 (válaszként erre: 25. - Alicewonderland)
2014. aug. 15. 08:28

Na jó, eddig csak olvastam, nem akartam hozzászólni. Előrebocsátom, hogy 9 éve gyógypedagógiai iskolában dolgozok, 6-24 éves fogyatékos, és HHH-s gyerekekkel.


Többször volt már lehetőségem "megfékezni egy dühöngő, verekedő, egzaltált tizenévest." Sőt, még huszonévest is!!!! A dolog lényege a bizalom! Én bízok a gyerekben, ő is bennem! Akkor bármit megtesz nekem, és én is neki! Igenis lehet szép szóval, türelemmel célt elérni! Igazatok van, nem lehet tanórát tartani, ha van egy ilyen gyerek a csoportban. DE!!! Ha a pedagógus szánna rá egy kis időt, (mondjuk a sajátjából, munkaidőn kívül) és önszorgalomból foglalkozna a gyerekkel, na nem oktatná, csak beszélgetne, játszana vele, urambocsá elvinné fagyizni, sétálni....és még sorolhatnám...akkor pár hét/hónap alatt olyan szereteten alapuló bizalom alakulna ki közöttük, hogy utána nyugodtan tarthatna órát is! Kenyérre kenhetné a gyereket! Ezt garantálom! A pedagógusnak is sikerélményt okozna. Mert úgy nem is lehet, hogy 45 percig figyelnek, aztán kész, megy mindenki a dolgára. Ez működik az egészséges, normális ütemben fejlődő gyereknél, de nem a figyelemzavarosnál!


Ha a bizalmába férkőzöl, szereted, akkor nem kell megfékezni, nem fog dühöngeni! Vannak módszerek, amikkel áttörést lehet elérni, és ez elsősorban a pedagógus személyiségétől, hozzáállásától függ.


Viszont azzal nem értek egyet, hogy mindenkit el kell fogadni úgy, ahogy van. Nem kell, lehet alakítani mindenkin, (ahogy a gyerekek is alakítanak rajtunk) ez a nevelésük lényege. Persze, én speciális iskolában dolgozok, teljesen más módszerekkel, mint a normál iskolákban.


Elhihetitek, tudom miről beszélek, pillanatnyilag a csoportomban 19 db 18-24 éves fiú van.

26. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 24. - Alicewonderland)
2014. aug. 15. 08:21
Csak mert a pedagógus képtelen minden speciális nevelési igényű gyerekre külön figyelni, mert érthető nincs kapacitása, akkor automatikusan joga van mindenféle szemétséget elkövetni a problémás gyerek ellen? Lásd a cikkben... Ez nem hibáztatás kérdése, az emberi gonoszság, a gyerek ellen való áskálódás az ami felháboritó.
2014. aug. 15. 08:09
...még egy gondolat:egy rokonomnak van tapasztalata azzal,milyen begyógyszerezett,idegi problémás gyereket tanítani... Időnként olyan rohamai voltak a gyereknek,hogy összerugdosta a diáktársait meg a tanárokat.Ezt a gyereket végül kiemelték az iskolából.Persze itt is voltak okosok,akik szerint szép szóval,szeretettelmindent meg lehet oldani.Kíváncsi lennék,éles helyzetben hogy fékeznének meg egy dühöngő,verekedő,egzaltált tizenévest.
2014. aug. 15. 08:02

Egy átlagos iskolában,az agyonterhelt pedagógusoknak egyszerűen nincs lehetősége külön-külön speciálisan foglalkozni a különleges igényű gyerekekkel."Divat" a pedagógust hibáztatni mindenért.Ehhez is mindenki ért,mint a focihoz meg a politikához.El kellfogadni,hogy amilyen feltételek most rendelkezésre állnak,abban a mindenféle figyelemzavaros,sajátos nevelési igényű,indigó- meg szivárványgyereket-ahogy virágnyelven hívják msanapság ezeket a problémás gyerekeket-képtelenség külön tutujgatni.Az én kisiskolás koromban,vagy huszonöt éve még a normál általános iskolának volt kapacitása külön osztályt működtetni azoknak a diákoknak,akik nem voltak értelmi fogyatékosak,tehát nem kellett kisegífő iskolába irányítani őket,de képtelenek voltk a normál keretek közt tanulni.Ma ez nem megy.

Az is megérne egy misét,miért van manapság ennyi problémás gyerek.Én azt tapasztalom,sokszor a szimplán rosszul nevelt,elkényeztetett gyerekek lila elveket valló szülei szajkózzák,hogy az ő gyerekük annyira különleges,hogy egy normál iskola alkalmatlan neki...

23. pomponlány (válaszként erre: 22. - Pomponlány)
2014. aug. 15. 01:24

...André Stern-t itt is meg lehet nézni:


[link]


Szerintem, nagyon tanulságos.

22. pomponlány (válaszként erre: 20. - Szandus19)
2014. aug. 15. 01:17

Nem, nem vagyok semilyen oldal vezetője. Az álltalam ajánlott oldalra véletlenül bukkantam, ugyanis André Stern-t kerestem, aki sosem járt iskolálába...


Am, írhatsz ha akarsz.

2014. aug. 14. 21:44
Úr Isten!Minek nézek én elébe!Kis faluban lakunk és az én gyerekem most kezdi az első osztályt.4,5 évesen egy súlyos agyvelőgyulladáson esett át,agysérülése és epilepsziája maradt vissza.Folyamatosan fejlesztésre hordom,különböző itthoni fejlesztő tornát csinálunk.A fejl.ped.szerint valami disz.vissza fog maradni.Már előre rettegek az iskolakezdéstől.Persze ezt a gyerek előtt nem említem,nem akarom őt is frusztrálni.
20. szandus19 (válaszként erre: 18. - Pomponlány)
2014. aug. 14. 20:24
Te vagy az oldal vezetője? lenne egy kérdésem, megírnám priviben. :-)
19. pomponlány (válaszként erre: 18. - Pomponlány)
2014. aug. 14. 19:11
Ja, és véleményem szerint, nincs problémás gyererk, csak problémás társadalom!
18. pomponlány (válaszként erre: 1. - Petiandi)
2014. aug. 14. 19:10

Ajánlom figyelmedbe:


[link]

17. pomponlány (válaszként erre: 11. - Szandus19)
2014. aug. 14. 19:08
Minden szóval egyetértek!:)
2014. aug. 14. 16:56
*próbálkozott, nem próbálkoztak
15. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 12. - AnciPanci)
2014. aug. 14. 16:55
Sajnos a megélhetési pedagógusok is a pályán vannak, azok akiknek közük nincs a gyerekneveléshez, utálják a munkájukat - mert nem hivatásnak tekintik - és ki nem állhatják a gyerekeket. Azok, akikre disznót nem biznék, nem hogy a gyerekemet, csak éppen lusták voltak még időben pályát változtatni, most meg már nics hova menniük. Igy marad az iskola/óvoda ahol 20-30 éve be vannak betonozva és szó szerint már csak kirobbantani lehetne őket. Ezek a frusztrált, többnyire idegbeteg személyek semmit és senkit nem viselnek el, ami/aki csak egy kicsit is eltér a tucattól. Ha ilyennel találkoznak, elgurul a gyógyszerük és a minimális, szánalmas kis ''hatalmukat'' - micropower - onnantól arra használják, hogy ártsanak annak aki különbözik. Közben csak a saját elcseszett életük feszültségét vezetik le ezen a gusztustalan módon, ahelyett, hogy keresnének egy jó pszichiátert. Szerintem a kisfiad egy ilyen, magát tanárnak nevező senki áldozata lett. Nagyon jól teszed, hogy kiállsz érte. Ha másképp nem megy, irasd másik suliba, bármilyen távol is legyen az, mert igy nem járhatja végig az iskolát anélkül, hogy egy életre sérült legyen. Annak idején egy bizonyos tanárselejt nálam is próbálkoztak hasonló trükkökkel (csipte a szemét, hogy utálom a tantárgyát), ő szerencsére nem lelt követőre a többiek között, de a kisfiadnál sajnos más a helyzet :/
2014. aug. 14. 16:16
Köszönöm!
2014. aug. 14. 14:38

Legyel buszke magadra, keves a jo pedagogus, aki van az meg kincs! :)


en is a sulivaltast javasoltam, vagy az OO-t, ha megoldhato. :)

2014. aug. 14. 14:24

Én pedagógus vagyok (óvóped.), és bár én nem vagyok "sorozat-nevelő", elfogadok minden gyereket olyannak, amilyen.... Én! De a gyerekemmel foglalkozó kollégám!!! képtelen volt erre! Át is írattam másik óvodába!!! Egyszerűen képtelenek votak elfodadni őt olyannak, amilyen! Még a Nev.Tan-ba is elküldtek minket!Nem minta gyerek, de nem is akatram hogy az legyen! Ő így egyéniség, és én hagyom!

Szóval én nem szidom a pedagógusokat, nekem is rengeteg törelemre, higgadságra van szükségem ezt így csinálni...de én még viszonylag fiatal vagyok! Sokan erre képtelenek.... És ahogy látom egyre kevesebben vagyunk...! Folyamatosan hiányzik 1-2-3 kolléga! Senki nem jön erre a pályára. Nagy a felelőség, kevés az elismerés (és nem az anyagiakra gondolok)...szóval szerintem ma már csak az van a pályán, aki ezt hivatásszerűen csinálja és a gyerekek iránt érzett szeretetből, lelkesedésből és alázatból!!!!!!!!! Mint én...

De visszatérve a kisfiadra! Én biztos vagyok benne, hogy keresnék egy másik, a közelben lévő iskolát Neki, azaz tanítónénit! Aki minden gyereket szeret...Én is kivettem a fiam a másik oviból, és minden nap 1 órát buszozok vele, pedig ő kisebb mint a tiéd! Megéri! Nem mutogatnak rá, nincs folyton büntetésbe, szívesen jár oviba, szereti az óvónéniket, Ők pedig elfogadják olyannak amilyen! Ez mindent megér....

11. szandus19 (válaszként erre: 10. - Kilimcs)
2014. aug. 14. 14:06
Teljesen igaz, amit irtal. Sajnos a magyar oktatasi rendszer botranyos es a szinvonal nem javul, hanem romlik. ITT most nem a habiszi teszt meg meres eredmenyekre gondolok, hanem arra, hogy egy gyermeknek mit kell atelnie oktatas, tanulas es iskola cimszo alatt. A gyerekek erdeklodese es tudasszomja kiolthatatlan, egeszen addig, amig at nem lepik az iskola kapujat. Vegul csokken es megszunik letezni....
2014. aug. 14. 13:59
nem a pedagógusokról van szó (bár azok közt is van aki ha lenne pályaalkalmassági sehol se taníthatna..) hanem a rendszerrről. Ez több mint a pedagógusok. A amgyar oktatási rendszer zárt és semmi köze az élethez. Az hogy vannak jó iskolk, az azoknak a pedagógusoknak köszönhető, akik Akkor is tanítani akarnak, és nem bifláztatni, egyenembert gyártani, hanem csupa nagybetűvel PEDAGÓGUSOK. nekik hála. A többi meg tudod mit, sírhat hogy miért nincs egyengyerek, mert nincs. akármennyire erőltetnék. De egyszercsak csak eljön majd az idő, hogy igenis lesznek komoly pályaalkalmasságik a pedagógiai területeken, mind a segítőpályákon, és visszatér a szemlélet, hogy nem a ygerek van az iskoláért hanem az iskola a gyerekért. Mert most ez hiányzik de nagyon nagyon sok helyen.
2014. aug. 14. 13:57
Nyilvan van kivetel, azoknak tisztelet. De az atlag sajnos ilyen es tok mindegy mi miatt frusztralt azt nem vezetheti le a gyerekeken bent az osztalyban. Ha en gyogyszeresz lennek es frusztralt lennek vajon elfogadnak oknak, ha veletlenul rossz dozist irnek a dobozra es meghalna a beteg tuladagolasban? Mindenkinek el kell latnia a munkajat, aki nem birja a strapat ne menjen gyerekek kozelebe (ovono, gyerekorvos, tanito, tanar, gyermekapolo, stb), mert nem valo neki. En imadom a sajatom, de tudom magamrol, hogyha meg lenne 25-30 gyerek rambizva idegroncs lennek, pedig tanarnak tanultam. Olyan ember ne legyen tanar akit nem vettek fel mashova. Ez nem munka, ez hivatas es ha valaki keptelen oktatni es nevelni akkor is ha van mondjuk egy ADHD-S tanulo az integralas miatt akinek a szulei meg raadasul egyutt is mukodnenek, az jogosan kap szidast. Onkritika... Csak sok tanarnak nincs.
2014. aug. 14. 13:35
Helyes! Szidjuk csak a pedagogusokat!
2014. aug. 14. 13:03

Ha a gyermeked Sajátos Nevelési Igényű ( amit speciális képességeket vizsgáló intézet állít ki) törvénybe előírt fejlesztést-segítséget-KELL hogy kapjon. Gondolok itt: gyógypedagógusra, utazó pedagógusra, fejlesztőpedagógusra stb..! Érdemes az ezzel járó kellemetlenséget "túlélni", mert utána már az iskola nem tudja lerázni azt, ami egyébként a kötelessége!

Egyébként a felsőoktatásban (az alapképzésben) tanítanak integrációt...megemlítik, de azt hogy ez mit jelent, mit kell tenni, hogyan kell differenciálni AZT NEM! Sajnos! Pedig egyre több ilyen gyerek van-hála a felgyorsult életnek, a folyton dolgozó szülőknek 8 és nem bántásból írom, meg kell élni valamiből), a sok éterben keringő szmognak. Sajnos az én fiam is elszenvedi mindezt...

2014. aug. 14. 12:46
Szomoru helyzet, amikor a tanar nem segit, hanem ront a helyzeten. Viszont ha mar ennyire rossz a helyzet, akkor ha van lehetoseg, ero es energia erdemes lenne elgondolkodni az otthonoktatason. Az ilyen figyelemzavaros gyerekeknek a csalad tesz szerintem a legjobbat es a nyugalom, hiszeb nem eri millio inger masjk 30 gyerektol, amo szinten csak porgeti tovabb a figyelmet mas iranyba. Nekem ugyan nincs gond a fiammal -vagy meg nem derult ki, mert csak 3 eves-, de mi problemak nelkul is az otthonoktatast valasztottuk a parommal, mert jobb a gyereknek a csaladban es egyebkent is mindketten a magyar oktatasi rendszer velejeig latunk. Egyebkent altalanos igazsag, hogy azt a gyereket akit nem leheg beskatulyazni a tobbi 30 melle, mert egy icipicit is mas, azt megalazzak nyilvanosan, kikozositik, eloszor csak a tanar, majd a gyerekek is, ugymond "kiveti magabol az osztalykozosseg". Ez a gyermek lelki allapotanak ea fejlodesenek nagyon rosszat tesz. Es ha a lelek beteg elobb vagy utobb a test is az lesz. Aki csak teheti ne tegye ki ennek az oktatasi rendszernek a gyermeket.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook