Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiatalon szülni fórum

Fiatalon szülni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fiatalon szülni

1 2 3 4 5 6
113. spinneli (válaszként erre: 90. - Megi04)
2013. máj. 31. 15:12

Mi számít késői szülésnek, ha mára korainál tartunk?

:)

112. megi04 (válaszként erre: 104. - 130454e42d)
2013. máj. 31. 15:11
Mert nekem valahogy furcsa az,hogy 20-30 éve még teljesen normális,és elfogadott dolog volt fiatalon szülni.És abban az időben is volt,aki orvos,mérnök,bármi lett.Most meg nem hogy nem fogadják el,aki fiatalon szül,hanem lenézik,és éppen csak le nem k.rv@zzák!Mert az biztosan hülye,értelmi fogyatékos,hiszen honnan tudná,hogy mit,hogyan kell???Régen,honnan a fenéből tudták? Gondolom onnan,hogy az utódnemzéssel együtt jár az anyaösztön.
111. Mazsinka (válaszként erre: 107. - Liza2013)
2013. máj. 31. 15:10
Azért valljuk be, a teherbe esett 18 évesek nagy százaléka besikerült, a többi meg felelőtlen elgondolás szüleménye. Nem kétlem, lehet valaki jó anya ilyen idős korban, csak azért lehetett volna még érni, tanulni, tapasztalni, pénzt szerezni.
110. megi04
2013. máj. 31. 15:07
*az "azonnal" után felkiáltó jel akart lenni!:)
109. megi04 (válaszként erre: 107. - Liza2013)
2013. máj. 31. 15:07
(49?????Nekem baba kell,de azonnal????Hol a zuram??????????????????????)
108. megi04 (válaszként erre: 106. - Bd55e3f068)
2013. máj. 31. 15:05
Elnézést,erre nem figyeltem,összefoglalóan írtam.Nem volt szándékom neked "beszólni".Csak a véleményemet akartam leírni.
2013. máj. 31. 15:05

Sziasztok!


Én szültem 18 és 40 évesen is és közte is, most 49 évesen dilemmázok a véletlen babámmal.

Amit szeretnék leírni Nektek, hogy ahogy minden kornak, úgy minden korban szült babának is külön szépsége van.

106. bd55e3f068 (válaszként erre: 103. - Megi04)
2013. máj. 31. 15:01
A karriert, lenézést csak te keverted ide, mert be kellett szólnod nekem.
105. spinneli (válaszként erre: 10. - Cippora)
2013. máj. 31. 15:01
Hát nem tudom, én ugyanannyi pozitív-negatív sztorit hallottam arányaiban fogadott, és ügyeletes dokiktól egyaránt.
104. 130454e42d (válaszként erre: 103. - Megi04)
2013. máj. 31. 14:58
Átolvastam. "Én nagyon örülök,hogy az elsőt fiatalon szültem,így legalább nem néznek a gyerek nagyijának,és talán nem fogom a pár évest árván hagyni" Ebből a mondatodból más jön le. Miért nem lehet elfogadni, hogy más másként gondolja helyesnek, és nem mindenkinek ugyanaz a jó? Ez oda-vissza érvényes.
103. megi04 (válaszként erre: 91. - 130454e42d)
2013. máj. 31. 14:54
Ha gondolod,olvasd át még egyszer.Nem nézem le azokat,akik idősebben szülnek.Azokat nézem le,akiknél első a karrier(egészségükre)és lenézik azokat,akik fiatalon szülnek.Mindenkinek,magánügye,hogy mikor szül.
102. megi04 (válaszként erre: 93. - Bd55e3f068)
2013. máj. 31. 14:51
Akkor vedeld.Rád fér:)
101. 130454e42d (válaszként erre: 100. - Mazsinka)
2013. máj. 31. 14:48

Én szültem fiatalon és idősebben is. Akkor hová álljak?

Ezért mondtam, hülyeség általánosítani, aki ilyenek alapján ítél meg valakit az magáról állít ki bizonyítványt.

100. Mazsinka (válaszként erre: 99. - 130454e42d)
2013. máj. 31. 14:45
Pl. engem anyám fiatalon szült. Viszont sosem járt bulizni utána, hogy "kiélje magát". Aki "olyan", az bulizás és kiélés után is megtalálja a módját, hogy tovább folytassa ezt az életformát.
99. 130454e42d (válaszként erre: 97. - Mazsinka)
2013. máj. 31. 14:41
Persze. Az is lehet, aki fiatalon szül pár év múlva akarja bepótolni a bulikat, és elhanyagolja a gyereket. Sokminden lehet, miért kell általánosítani?
2013. máj. 31. 14:40

Én jelenleg a 33.hétben vagyok.Anno 3éve kislányommal fogadott orvosom volt.Októberben amikor terhes lettem,egyből hívtam a dokit,hogy őt szeretném megint orvosomnak.Na itt jött a hidegzuhany:Januártól nem vállal szülést.Ezért 3lehetőségem volt:

1:Megszülöm a xxker Dél-Pesti kórházban,ahova lakcím szerint tartozunk,fogadott dokival

2:Megyek magánba

3:Kislányomat Uzsoki kórházban szültem,de mostmár cím szerint oda kell tartozni.Viszont itt nincs doki akit feltunék fogadni,miután ahogy írtam nem vállal már szülést.A másik doki meg csak Kistartcsán és mi a 18-ba lakunk.


Ezek után úgy döntöttem,hogy inkább bejelentkezek a húgomhoz a 14kerbe csakhogy az Uzsokiban szülhessek ÜGYELETESNÉL!minthogy a Dél-Pestiben választotnál,ami olyan undorító,hogy max meghalni mennék oda,nemhogy újszülöttel.

A magán meg anyagi miatt kizárva.

Szóval emiatt én nem érzem magam rossznak,hogy ügyeletest választok..pénzt kell a zsebébe tömni és megkérni úgy oldja meg a dolgot,hogy utána még szeretném használni az alsó részemet..

97. Mazsinka (válaszként erre: 96. - 130454e42d)
2013. máj. 31. 14:38
Az egy dolog, hogy felelőtlenül esett teherbe a fórumindító, de lehet, időközben rájött, hogy szép dolog az anyaság, és mindent próbál helyrehozni, a medrébe terelni. Lehet, a karrierista meg szülés után is az marad, aki volt. Hiába van pénze, ha jelenlétével nem biztosítja a szeretetéről a gyermeket. Ezek persze csak feltételezések.
96. 130454e42d (válaszként erre: 94. - Mazsinka)
2013. máj. 31. 14:34
Mindkettő önigazolás. Ugyanúgy ha indul egy fogyókúrás fórum ott mindenki kiakad a dagadt, hájas kifejezéseken, de simán piszkafáznak csontkollekcióznak. Fogalmam sincs, mire jó.
95. cicakaktusz (válaszként erre: 3. - B74f6e5cdd)
2013. máj. 31. 14:34

Nekem sem volt egyik szülésemnél sem fogadott orvosom, de mind a két esetben az ügyeletes orvos lelkiismeretesen állt mellettem, és egyáltalán nem éreztette velem, hogy egy vagyok a sok közül. Akkor-egy kis úlzással-egyedüli nő voltam a Földön. Két különböző kórház, két különböző orvos, két különböző szülésznő.

A felkészítő tanfolyamról meg annyit, hogy a szülésről meg csak annak van fogalma, aki már szült egyszer. És az is csak viszonyítási alap. Az elsőnél, nem kelhettem fel, nem ehettem, nem ihattam, és kacsáztattak, problémamentes terhesség után. A másodiknál veszélyeztetett terhesség volt, de felkelhettem, adtak enni, inni, éa a vécére mehettem pisilni, míg be nem kötötték az infúziót. A hasonlóság a két szülésben az volt, hogy mind a kettőt indították.

Sok jó infót kaphatunk a tanfolyamon, de ha az ellenkezik az adott kórház protokolljával, akkor dobhatod a kukába a tanultak többségét.

94. Mazsinka (válaszként erre: 91. - 130454e42d)
2013. máj. 31. 14:31
Miért nézik le többen a felelőtlen féltinit, mint a karrierista vénlányt? Egyik sem jobb a másiknál, vagy épp rosszabb. Honnan tudhatjuk, ki milyen anya?
93. bd55e3f068 (válaszként erre: 90. - Megi04)
2013. máj. 31. 14:30

Én a fogadott orvos rendszerről semmit nem írtam, úh. a témában ne velem kiabálj.

A többi marhaságod is ennyire veszem magamra. A levendula és a citromfűtea nyugtat. Szép napot!

92. tilbog
2013. máj. 31. 14:24
Csak annyit, hogy dédanyám 35 évesen szülte meg nagyapámat. Az első és egyetlen gyerekét.
91. 130454e42d (válaszként erre: 90. - Megi04)
2013. máj. 31. 14:21
Te lenézed azokat akik idősebben szülnek, mások azokat akik fiatalon. Egálban vagytok, nem?
90. megi04 (válaszként erre: 12. - Bd55e3f068)
2013. máj. 31. 14:18

Agostina..Én az első fiamat nem fogadott orvosnál szültem.És igen,a többit nem azért szültem fogadott orvosnál,mert bármelyik megszülte volna helyettem,hanem azért,mert ahány medikus elment előttem,az megvizsgált!És soha,semmilyen papírt nem írattak velem alá!!

A másodiknál,már volt felkészítő tanfolyam,ami abból állt:"Ez a vajúdó,az a szülőszoba.Ez egy szülő ágy,az a szülőszék,nem ajánlom!Az a mosdó." Ennyi.Baromira felkészülhettek a kismamák!(Én már szültem,nekem azért volt kötelező részt venni,hogy apuka bejöhessen.És marhára nem érdekelt senkit,hogy tudom,mi hol található,részt kellett vennem).

Nagyon sok esetben előfordul,hogy 2 kismama,ugyan azon kórházban,esetleg ugyan annál a dokinál szül,és mégis más a véleményük az ellátásról.Akkor meg hogy a viharban lehet észt osztani valakinek,ha nem voltunk ott,és nem tudjuk min ment keresztül?

Én nagyon örülök,hogy az elsőt fiatalon szültem,így legalább nem néznek a gyerek nagyijának,és talán nem fogom a pár évest árván hagyni!TERMÉSZETESEN,EZ NEM VONATKOZIK AZOKRA AZ ÉDESANYÁKRA,AKIKNEK NEHÉZSÉGBE ÜTKÖZIK A GYEREKVÁLLALÁS,ÉS CSAK KÉSŐN TUDNAK SZÜLNI!!!!MINDEN ERŐMMEL DRUKKOLOK NEKIK!!!

De nagyon ocsmánynak tartom,hogy lenézik azt,aki korán szül.Főleg úgy,hogy az orvos tudomány mai állása szerint,a nőknek 18-26 éves korig van a legnagyobb esélye az egészséges magzat világra hozatalára!

Még egyszer említeném,nem azokra a nőkre gondolok,akiknek probléma,bármilyen szempontból a babvárás,fiatalabb korban!!

89. szafaripók (válaszként erre: 88. - Zefex)
2013. máj. 31. 14:13

Nem ezt mondtam.

És a fórumindítót sem bántani akartam. Csak leírtam azt, hogy szerintem miért hibás a logikája, vagy mi az, amiben szerintem óriásit téved.

Az, hogy mi hogy éltünk, nőttünk fel, stb., nem önigazolás, hanem egy módja annak, hogy hogyan nem csinálta pl. a fórumindító.

És amit még nem sikerült észrevenned, azért írtam ezt le, mert úgy gondolom, hogy a szülőnek ugyan kötelessége segítenie a gyerekét, de a gyereknek meg kötelessége nem csupán erre építeni!

88. zefex (válaszként erre: 87. - Szafaripók)
2013. máj. 31. 14:05
Bocsánat! Akkor már minden jogod megvan bántani. Hajrá!
87. szafaripók (válaszként erre: 84. - Zefex)
2013. máj. 31. 13:51

Igen, a szülő kötelessége segíteni a gyerekét és viszont. De azért ne erre építsen már az ember...

Nekem a szüleim nem raktam alám semmit, és a párom alá se. Ő szerencsésebb volt, mint a mi családunk, de hogy hol tartunk, az annak köszönhető, hogy megdolgoztunk érte.

Igen, amíg tanultunk, otthon laktunk mind a ketten, a párom családjába nem mennék bele, de a szüleim mindig azt mondták, hogy gyerekként az a dolgom, hogy tanuljak. De amint befejeztem a gimit, kerestem diákmunkát, hogy ezzel is segítsem a szüleimet - legalább annyiban, hogy azt az (anyagi) terhet, amit én raktam rájuk, valamennyire enyhítsem...

86. f08844d0fd (válaszként erre: 84. - Zefex)
2013. máj. 31. 13:46
Szerintem egy szülőnek, ha a gyereke bajban van segíteni kell. Ugyan úgy a gyereknek is kell ha a szülő bajban van.
85. Mazsinka (válaszként erre: 84. - Zefex)
2013. máj. 31. 13:42

"Ti nem kaptatok segítséget a szüleitektől?"


Dehogynem kaptak. Csak most ez az a fórum, ahol ugyanazon dolog miatt épp fikázni kell a fórumindítót, történetesen azért, mert a szülei segítették. Más fórumokon nem volt baj, hogy anyuka, apuka házat, lakást, kocsit vett a gyereknek, mert az "alap". Tudom, volt már erről vita.

84. zefex
2013. máj. 31. 13:36

Ha a szülő segíteni a gyerekét anyagilag (is), miért ne tenné? Ti nem kaptatok segítséget a szüleitektől? Tanulóévek alatt teljes ellátást (amit természetesnek vettetek és esetleg eszetekbe sem jutott még megköszönni), lakást, autót, kapcsolatokat a munkába álláshoz?

Nem várok rá választ, de aki itt nagyon emlegeti a felelősséget, nem volt soha úgy, hogy akár meg is foganhatott volna egy nem kívánt élet? Vagy talán már több abortuszon is túl van, és akkor szegről-végre még gyilkos is?

Gondolatban már játszom a nagymamasággal, bár még nincs itt az ideje. Fiús anyag vagyok. Mostani gondolkodásommal inkább szülessen meg a megfogant gyerek, mint veszélyeztetni az anya életét, és azt, hogy a későbbiekben szülhessen. Ezt átbeszéltük otthon, és azt is, hogy segítenék a felnevelésben.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook