Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiatalon (akár nagyon fiatalon) már kismamák, anyukák! fórum

Fiatalon (akár nagyon fiatalon) már kismamák, anyukák! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. okt. 12. 13:44

Hali majd elolvasom!

Nekünk teljesen mindegy hogy mivel fürdünk mert imád fürdeni! Végig vigyorogja az egészet!

ti majdnem 4 hósan mennyit etettek?

mi napközben 2,5 óránként eszünk és egyszer alszik egyhuzamban kb 10 órát! ja és 150 miliket eszik! mindenki szerint rengeteg de nem éri be kevesebbel! teával , vízzel nem lehet átvágni ugyanúgy éhes a törpike! és prsze most is éhes!

2011. okt. 12. 13:38

Sziasztok!

Üdv köztünk Eszter! :) Nálunk volt egy kis gond, írtam szüléstörténetet, ha gondolod az adatlapomon megtalálod. :)

Köszönöm a segítséget, megfogadtam a végig patentos rugi tanácsot. :)

Kis Kopim képzeljétek olyan ügyes volt, nem kiabált miközben vizsgálták, csak morgolódott, pedig doki bácsinál mindíg üvöltenni szokott. Biztos szimpi volt neki a doktornéni. :)

Egyébként minden rendben van.


Nem tudom, hogy minden baba utálja-e a fürcsit, de Kopi végig szokta üvölteni. Ezért már csak minden másnap volt fürdés. Egy hete vettünk Gabi édes álom fürdetőt, és csodák csodájára, azóta teli vigyorral telik a fürdés, és annyira beálmosodik, hogy a kajcit fürdés elé kellett rakni, mert a masszírozás, babaolajozás közben már bealszik a drágám. :) Használja valaki még ezt a fürdetőt?

2011. okt. 12. 13:35
jó neked a 3 nappal! én a 3 hét alatt annyi jajgatást hallgattam hogy komolyan mondom azt hittem végem van!! és nem a gyerekek sírtak hanem a leharcolt anyukák. és még rám voltak kiakadva hogy állandóan mehetnékem volt! Ráadásul vidéken ragadtam, mert balul sült el a nyaralás! ismerősök nulla, látogatók ritkán mert ugye Zalaegersszeg igen csak a világ vége Budapesthez képest! de szerencsére már minden ok hamar bele rázodtam a dolgokba! De most meg itt borzolom a kedélyeket mikor megindulunk csavarogni, babakocsival, kutyával igencsak megnéznek főleg a BKV-n !
1212. kobri29 (válaszként erre: 1211. - Eszterandrea)
2011. okt. 12. 13:20

Szia! Sosem késő, mindig jönnek(-mennek) az újak.

Na, a végig patentos ruciban máris egyetértünk. :) Van egyébként olyan baba, aki szeret öltözni-vetkőzni ilyen fiatalon? :)

Én 20 vagyok, kisfiam 18-án lesz 5 hónapos. A szüléssel minden rendben volt, utána picit besárgultunk, de szerencsére csak három napot töltöttünk kórházban.

2011. okt. 12. 13:10

sziasztok !

nem késő csatlakozni??????

Végre fiatalok!!!!!!! El sem hiszem végre nem savanyú emberek!!!!!! : )

Már elnézést , hogy ilyen nyíltan fejeztem ki magam, de már taliztam egy pár 35 ön felüli anyával és rázott a hideg!

Idén töltöm a 23-at , kisfiam 20-án a lesz 4-hós! Nálatok simán ment a szülés vagy adódtak gondok? mi toxémia miatt kora babák lettünk 7 hónapra sürgősségi császárral! 3 hétig voltunk kórházban és az agyhalál kerülgetett!

A vizsgálatokra a végig patentos rucit ajánlom, mi sem szeretünk öltözni!

1210. kobri29 (válaszként erre: 1209. - 1d97508455)
2011. okt. 11. 13:25

Tudom, hogy nem tőlem kérdezted, de UH. :)

Koponya- és hasi ultrahang az egyik, nekünk ezt még a kórházban megcsinálták, erről nem tudok mit mondani.

A csípő is uh, a csípőszűrésre minden babát vinni kell, ha igaz, legalább kétszer. Ott bodyra kell vetkőztetni a babát, de az ortopéd doki a pelust is le fogja róla venni, amíg megnézi a combjait és a csípőjét. :) Valószínűleg lesz időd kint, várakozás közben levetkőztetni a kicsit, én az ilyeneknél olyan rugit szoktam Danira adni a body fölé, ami végig pattentos elől, abból akkor már csak a kezét, lábát kell kihúzni. :)

Mindenesetre inkább kelljen hosszabban vetkőztetni, minthogy megfázzon, mert ha megfázik és nem kap levegőt meg láza van, azt még jobban fogjátok utálni mindketten, mint az öltözést- vetkőzést. Hidd el, tapasztalatból beszélek, most gyógyult ki az egész család - Danit is beleértve - valami orrdugulásos, köhögős vacakból.

2011. okt. 11. 12:49

Sziasztok. Mi majd csak hónap végén, a hosszú hétvégén költözünk. :)Már előre félek, mennyi időmbe fog kerülni, mire sikerül majd kipakolnom a szekrényekbe. :)

3000gr-al jöttünk haza, most 10 hetesen 5800gr. :)


Azt akarom kérdezni, hogy ti voltatok Imikével koponya és csípő uh-on? ott mit csináltak? Én kértem időpontot, de a röntgenre mondták, hogy manjünk. Nem értem... Most uh, vagy rtg? Na meg azért is érdekel, hogy milyen rucit adjak Kopira, ha le kell vetkőztetni, nem legyen sok idő(utál öltözködni).


öltözködéssel én is gondban vagyok... :(

1208. kobri29 (válaszként erre: 1206. - UjFehérAnna)
2011. okt. 11. 12:41

Szia! Te is eltűntél. :) De gratulálok a költözéshez. :)

Mi vacogunk, már fűtünk éjszakára a hálószobában, ahol Dani is van, a fürdést pedig áthelyeztük a fürdőszobába, ahol könnyebb meleget csinálni.

Az első fogacskánk egyre jobban látszik, az a sanda gyanúm, hogy jön mellette a második is. :)

2011. okt. 11. 11:54
Csicsuka. Kopi hány grammos most? Kíváncsi vagyok Imi babám mennyivel van lemaradva.
2011. okt. 10. 22:02

Sziasztok!

Jajj de eltűnt itt mindenki! :(

Hogy vagytok? Eddig azt kérdezgettük egymástól, hogy bírjátok a meleget? Most azt kérdezem tőletek, hogy bírjátok a hideget? :D Én küzdök vele, főként azért mert nem tudom, hogy öltöztessem a gyermekemet.

ÁTKÖLTÖZTÜNK!!! Be is fejeztük a pakolást, bár persze még van bőven tenni való, még a ruhás szekrényekben is káosz van, kivéve a babáét, abban rend van. :) Nem volt könnyű menet.

Ja és hála az angol víznek a hasfájásból eredő maratoni kiabálások drasztikusan lecsökkentek, max napi 1 órára, ami már teljesen elfogadható, bár az lenne a legjobb ha ez sem lenne.

Oltást is megkaptuk, illetve Imi baba, szerencsére nem volt olyan vészes, de azért fájt a szívem amikor sírva fakadt a csemetém a szuritól. :(

Vanda: hogy van Lili baba?

Csicsuka: készültök a költözésre?

Kobri: hogy vagytok? Dani jól van?

Többiek?

2011. okt. 4. 14:30
banyeg lányok Lili 2 órája üvölt se a babakocsiban se ölben nem jó.kaka volt peluscsere is kajcsi is.szét vet az ideg mi a franc baja van.elszívok egy cigit már nembírom.
2011. okt. 4. 12:44
Köszi a segítséget. Majd pelusozáskor meg is mérem neki. És még annyi... a védőnő azt mondta 4, a betegtájékoztatóra meg az van írva, 6 óránként szabad láz esetén germicid kúpot adni. Akkor most hogy? Bár remélem nem lesz rá szükség, de jobb előre tudni. :)
1203. Miramira77 (válaszként erre: 1201. - D8e82b94f7)
2011. okt. 4. 12:37
Ez majdnem együtt volt! :)
1202. Miramira77 (válaszként erre: 1200. - 1d97508455)
2011. okt. 4. 12:37

Én is a sírás határára szoktam kerülni... :)

Ha melegnek érzed a fejecskéjét, mindenképp mérj, de ha nem, akkor késő délután, este.

A pelenkázón vagy más sík felületen csináld. Pelus le, de legyen alatta. A pociját takard be. A lázmérőt mártsd popsikrémbe, a lábait emeld meg, és egy-két centire sutty, tedd be!

A lázmérőt fogd, de a lábait elengedheted. Tereld el a figyelmét, mondókázz, brümmögj, mutass macit, bármi. Egy két perc az egész!

1201. d8e82b94f7 (válaszként erre: 1200. - 1d97508455)
2011. okt. 4. 12:36
a lázát a popójába mérd.és az ott látott értékből vonj le 5 értéket az a valós láza Kopinak.szegényke sajnálom.és csinálj úgy mintha pelenkáznád kopit emeld fel a lábait és dugd finoman a popijába a lázmérőt legalábbis én Lilinek így szoktam kis krémes lázmérőt dugok a popójába.egy nem a világ vége de van hogy nem csak egyet szívok hanem 3 at...=/ na de mától egyet sem szívok el.
2011. okt. 4. 12:19

sziasztok!

Most értünk haza oltásról. . . szegény Kopi én is sírtam majdnem. :( Amúgy nagyon fájt szegényemnek. . .

most meg már hazafelé a kocsiban elaludt. Mikor kell lázat mérni neki? vagy honnan tudom, hogy lázas? Még sosem mértem neki. milyen testhelyzetben kell? úristen annyira félek. . . :)

A dokitól meg nem lehet kérdezni, mert már bocsánat, de egy nagyképű paraszt. Ma mondtam neki, hogy nem találkozunk többet, mert elmegyünk máshoz, egyből kedves volt. . . . hihetetlen. . Na mindegy.

Mizusj veletek?

Anna, mi is nemsokára költözünk, bár Kopi akkor már 3 hónapos lesz. :)

Wanda hát, az nem jó. :/ Bár egy szál naponta nem a világ, persze jobb lenne, ha az sem lenne... :D Már én is amúgy vágyom rá, de én MÉG erős vagyok... :)

1199. d8e82b94f7 (válaszként erre: 1198. - UjFehérAnna)
2011. okt. 4. 10:15

szia.mi még nem vettünk hol tudok olyat venni?nekem most úgy néz ki az infacol vállt be egyenlőre.

szomorú hír de visszaszoktam a cigire.nem akartam de elszívtam egy szálat mert már nem bíratm idegileg azóta meg minden nap 1 max 2 szálat elszívok.nem lenne baj csak szopizik Lili nem akarok neki rosszat így valamit ki kell találnom cigi helyett.ha rágyujtok inkább eszek egy szem rágót.vagy passz. =(

2011. okt. 3. 21:56

Sziasztok!

Na átköltöztünk! Nem könnyű, pláne egy 2 hónapos csecsemővel. Nem nagyon ajánlom senkinek. De Imi baba nagyon jó baba! MA 2 HÓNAPOS! :)

Kobri. Vigyázz az ujjadra, a pici babák nagyon hevesen esznek, néha még ujjakat is. :)

Amúgy jól vagyunk, de még egyelőre káosz van itthon...

AZ angol víz még mindig használ, valóban enyhíti a fájdalmakat, de ez untig elég nekünk. Vanda nektek használ?

1197. kobri29
2011. okt. 3. 08:04

Képzeljétek, jön Dani első foga! :) Tegnap átharapta vele az ujjamat. :)


Veletek mi újság?

1196. 1d97508455 (válaszként erre: 1194. - Babli)
2011. szept. 30. 14:26
:) ezt is próbáltam már, csak úgy, hogy kinyomok egy kicsit a cicimből, és akkor odarakom a szájához, de ez után is csak pár szívásig bírja, és el is engedi. :/
1195. 1d97508455 (válaszként erre: 1193. - Kobri29)
2011. szept. 30. 14:24
én úgy csinálom tegnap óta, hogy 10-20 milivel kevesebb tápit adok neki, aztán 2 kajci között félidőben, amikor már unja a banánt, és kérné a cumiját, gyors betömöm a szájába a cicim. :D akkor nyel egyet-kettőt, kiköpi, aztán újra. Eljátszok vele így 10 percig. :) Tegnap evvel a módszerrel már annyit evett, hogy tejcis kakija volt, nem az a tápis büdi. már bocsi... :)
1194. babli (válaszként erre: 1189. - 1d97508455)
2011. szept. 30. 14:21

Nekünk a doki azt javasolta,hogy a cumisüvegből csöpögtess a cicidre tejet s már eszik is :-)

Kicsit átvágás,de nálunk bevált a Timinél:-)

1193. kobri29 (válaszként erre: 1189. - 1d97508455)
2011. szept. 30. 13:51

Próbáld esetleg azt, hogy először odaadod neki a cumisüveget és a végén, mikor már nem annyira éhes, de még enne, akkor add oda neki a cicit. Akkor már lehet, hogy nem annyira türelmetlen. :) Mi ezzel a módszerrel majd egy hónapig húztuk még a szopizást. Aztán sajna megjött és szoptatós tea ide vagy oda szinte teljesen elapadtam, fejni sem tudtam már.

Azért a túlzott folyadékbevitellel is vigyázz, teljesen kimossa a szervezetedből az ásványi anyagokat, 4-5 liter talán már túl sok még szoptatás alatt is. :)

1192. d8e82b94f7 (válaszként erre: 1191. - 1d97508455)
2011. szept. 30. 11:27
hát elmész egyhez vp.be akit ismersz vagy hallottál róla és megmondod hol laksz és megkérded megmondaná e hogy ahhoz a körzethez kik tartoznak.én is így csináltam.:)
1191. 1d97508455 (válaszként erre: 1190. - D8e82b94f7)
2011. szept. 30. 11:16

:)

Már úgy várom, h mehessünk... :)

Csak azt nem tudom, h hogyan kell átjelentkezni a védőnőhöz, meg gyerekdokihoz? Honnan tudom meg, h kik azok?

2011. szept. 30. 11:12
csicsu.olvastam a naplód én ugye tudtam az eddigi életedről de azért most is szíven ütött.annak viszont örülök,hogy találtatok lakást jó kis ház az jó helyetek lesz ott!
2011. szept. 30. 10:58

Sziasztok. Az ismerőseim is azt mondják, h csak enyhíti a hasfájást az angol víz, teljesen nem szünteti meg. De azért annak is örülni kell... :)

Képzeljétek már teljesen elapadt a tejcim. Aztán Wanda mondta, hogy csak a szopis teát igyam egész nap. Én eddig ahogy a dobozra rá van írva, csak 3-4 csészényit ittam belőle. Most napi 4-5 liter lecsúszik... :) már egy dobozzal meg is ittam, és folyik a tejci szabályosan a cicimből. :) Csak az a baj, h Kopi rászokott a cumisüvegre, és nem akar cicizni. mindíg csak kiköpi. :( Úgyhogy fejnem kell folyamatosan, és úgy adom neki. Csak a mellszívótól meg kireped a cicim. áhh... mindíg van valami ami határt szab a boldogságnak... :/


Kezdtem én is naplót. ha gondoljátok... Bár eddig csak azt írtam, h eddig milyen volt.

1188. d8e82b94f7 (válaszként erre: 1187. - UjFehérAnna)
2011. szept. 29. 17:01
akkor én is kipróbálom.
1187. UjFehérAnna (válaszként erre: 1186. - D8e82b94f7)
2011. szept. 29. 15:51
Egyelőre úgy néz ki igen, de én már nem merek semmit kijelenteni. Este 7 órakor kezdődött a kiabálás, láb felhúzogatás, tehát poci fájás, akkor foguk és beadtuk neki, hiába van ráírva, hogy étkezés után ha egyszer nem akkor fáj a hasa, tehát beadtuk, pár perc múlva megnyugodott és elaludt. Persze azért éjszaka evés utána felélénkült, akkor is beadtuk neki, és nem kiabált, megint megnyugodott de azért aludni sem akart. Tehát egyelőre úgy néz ki segít. Viszont úgy döntöttem, ha pár nap múlva már ez sem használ, akkor újra a kikevert gyógyszert fogom adni és ezt a kettőt fogok cserélgetni.
1186. d8e82b94f7 (válaszként erre: 1181. - UjFehérAnna)
2011. szept. 29. 11:35
na segített az angol víz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook