Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiatalon (akár nagyon fiatalon) már kismamák, anyukák! fórum

Fiatalon (akár nagyon fiatalon) már kismamák, anyukák! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1245. kobri29 (válaszként erre: 1244. - Krampusz4)
2011. nov. 29. 20:52
Köszönöm. Nem voltam még, időpontot kellett kérnem, hetedikére kaptam. Igen, igen, korán belekezdtünk, főleg az én részemről, az uram azért idősebb nálam kicsit. De nem gondoltam, hogy várnunk kellene még. Elvégre mire várjunk? :)
1244. krampusz4 (válaszként erre: 1243. - Kobri29)
2011. nov. 29. 19:13

gratulálok a picikhez :)

voltál már a 12.heti uh-on? minden rendben ment?

akkor ti is jó korán belekezdtetek a családalapításba :) de nem is baj az :)

1243. kobri29
2011. nov. 29. 15:24

Sziasztok!

krampusz4, gratulálok a leányzókhoz. Nekem szent meggyőződésem, hogy nekem megint fiam lesz. Kb. egy év lesz a két pöttöm között, a "nagy" most fél éves, a pocaklakóval 12 hetes vagyok, ha minden igaz. Én is vágytam rá, hogy ikreim legyenek, de most úgy vagyok vele, hogy majdnem. Alig lesz különbség közöttük és volt pár hónapom, hogy kipróbáljam csak egy gyerekkel a "bénázást". :)

1242. krampusz4 (válaszként erre: 1241. - UjFehérAnna)
2011. nov. 29. 10:06

Szia! Gratulálok a kisfiatokhoz :) Bizony,mi egyből két kislányt "hoztunk össze" :) Először megijedtünk a tudattól,mert úgy gondoltuk kezdő szülőkként egyszerre egy pici is elég nagy kihívás lesz.

De ahogy telik az idő úgy szokunk hozzá a dologhoz,és már el sem tudjuk képzelni,milyen lenne ha " csak" egy babát várnék. Ennek is van pozitív oldala ,most még úgy gondolom,hogy nekem egyből az lesz a normális,hogy két bébi van,ezért talán jobban is fogom bírni a strapát :) de aztán majd meglátjuk.

Fizikailag viszont már most nagyon nehéz. Iszonyúan elnyomják a picik mindenemet már most,sokszor kelek fel éjszaka :( De imádom a terhességet :)

2011. nov. 28. 15:58

Szia! Üdvözöllek itt. Egyetértek veled. Mi is a férjemnel mindig fiatalon szerettünk volna szülők lenni. Az én kisfiam most 3 hónapos. Nagyon szeretjük Őt, és mindig mondjuk neki, hogy ha kicsit nagyobb lesz biztos nagyon fogja élvezni, hogy fiaralok a szülei. :) Én 24 éves vagyok.

Ahogy látom 2 kislányt vártok?

1240. krampusz4
2011. nov. 28. 15:40

Sziasztok!

Két kislányt várunk a férjemmel,most vagyunk 16+5 hetesek.

18 évesen házasodtam,nekünk valahogy egyértelmű volt,hogy fiatalon jöhet a baba. Az már csak ráadás,hogy egyből ikrekkel lettem állapotos:)

Nagyon boldogok vagyunk,és egyszer sem éreztük azt,hogy korai lenne. Mióta pozitív lett a teszt rózsaszín ködben élünk mindketten :) Szerencsére a családunk 1000%-osan támogat minket,mivel a leendő nagymama is fiatalon,18 évesen szülte a férjemet:)

Mi abszolút jó dolognak tartjuk ,hogy ilyen korán szülői szerepek elé nézünk. Úgy érzem így könnyebb lesz a terhesség,kevesebb a kockázat,strapabíróbbak ,türelmesebbek vagyunk.

2011. nov. 26. 03:44
en az voltam s nem bantam meg,sokkal jobb,mint 40 korul szulni.en mar 40 eves koromban javanan elveztem az eletemet,mert gyerekeim felnottek es kulon eltek/itt ez a divat/.tudom otthon ez nem igy van.
2011. nov. 13. 13:51
Várom ide vissza a régi már anyukákat és várok új kismamákat, anyukákat is beszélgetni. A kedvet kapott írjon. :)
1237. UjFehérAnna (válaszként erre: 1236. - Kobri29)
2011. nov. 13. 13:50
Naplóztam, hogy tudjál rólunk. :P
1236. kobri29
2011. nov. 2. 23:10
Szia! Nekünk nem volt igazi hosszú hétvégénk, az uram dolgozott hétfőn, most viszont kedd-szerda-csütörtök itthon van, de javarészt orvosokhoz járunk, meg még mindig festegetünk. Szóval semmi komoly. Dani sokat nyöszörög, keveset alszik, remélem, tizennegyedikére megnyugszik, leszokik róla, különben őrületbe kergeti a nagyszüleit, amíg én KRESZ-t "tanulok".
2011. nov. 2. 09:23
Sziasztok! Hogy vagytok? Kérem vissza az életet a fóeumba. Hogy vannak az anyukák és hogy vannak a babák? Mikwt csinAltatok a hosszú hétvégén? Mi jól vagyuk és sok mindent csináltunk. Voltunk születéanapot ünnepelni, Imi baba volt a díszvendég. :) Voltunk Tapolcán és sajnáljzk, hogy Vanda és Lili baba nem voltatok otthon. Gondoltunk rátok a malolnál. :) Ja és voktubk itthon is pihentünk és kertet és lakást rendezgettünk.
1234. kobri29 (válaszként erre: 1233. - UjFehérAnna)
2011. okt. 27. 21:56
Tulajdonképpen elméletileg csak statisztikai célokra van a dolog, szerintem tavaly mi sem nagyon lehettünk megszámlálva. Illetve én, mert Dani ugye még csak friss pocaklakó volt. :) De otthon már nem laktam, itt meg még nem voltam bejelentve. :) De nem találtak meg. Majd idén, mert beírtam Danihoz, hogy "nyelv (amin megért másokat és amin megérteti magát másokkal): magyar" Ez meg így egyértelműen nem igaz, ha érti is a magyart, magát nem érteti meg magyarul, szóval... na sebaj. :) Várom a naplóbejegyzést. :)
1233. UjFehérAnna (válaszként erre: 1232. - Kobri29)
2011. okt. 27. 09:53
:) Ha haza jön a férjem és a népszámláló is elmegy, férjem kezébe nyomom a babánkat és leülök a naplóm elé. :) Képzeljétek, mi Imi babával kimaradtunk a népszámlálásból ezért jön most vissza a srác. Nagypapám nem jelentett le minket oda ahol be vagyunk jelentve, mert nem ott lakunk, anyósom meg nem jelentett ide minket mert nem ide vagyunk bejelentve. Úgy hogy egyelőre mi nem létezünk. :D
1232. kobri29 (válaszként erre: 1231. - UjFehérAnna)
2011. okt. 27. 08:52
Remélem, mihamarabb eljutsz hozzá megint. :)
2011. okt. 24. 12:14
És igen, végre eljutottam a naplómig! :D
2011. okt. 24. 06:33
Hát változó a babák alvási igénye, alvási szokása. Imike cserébe a napi 3 alvásért, este 10-11-ig fent van.
1229. kobri29
2011. okt. 24. 06:28
Érdekes. Most már Dani sem alszik olyan sokat, az éjszakákat, délelőttöket általábban átalussza, délután viszont sokszor nem alszik semmit. Az is előfordul persze, hogy egész nap csak alszik (ha mondjuk nagyon rossz idő lesz hirtelen), de már úgy rendeztem be az életemet, hogy hajnaltól délig meglegyen az ebéd és rendberakjam a lakást is, mert a délután nagyon lutri, ritkaság, ha akkor is alszik.
1228. UjFehérAnna (válaszként erre: 1226. - D8e82b94f7)
2011. okt. 24. 06:24
(Folyt. köv.) sétálni és akkor megszokja, hogy akkor aludni kell. Ja és persze az anyukának ia szüksége van arra az időra amíg a baba alszik. :) Jó vagyunk köszönjük. Imi baba egyszer kel éjszaka 3-4 óra között, és nappal 3x alszik. Egy nagyobbat, 2 rövidet.
1227. UjFehérAnna (válaszként erre: 1226. - D8e82b94f7)
2011. okt. 24. 06:15
Szia! Mitől megy a pocija szegénynek ilyen picin? Elmúlt a hasdájása, az nagyon jó! Ennek örülök. Nekünk még meg van a hasfájás, Gripe Woter- en élünk. Az segít, ki hajtja a szelekert és így elmúlik a fájdalma. Az nem jó ha napközben nem alszik, hisz a csecsemőnek nagy szüksége van alvásra, nappal is, így dolgozza fel a látottakat, hallottakat, plusz akkor fejlödik. Ha sétáltok babakocsival a levegőn akkor elalszik? Ha igen akkor minden délután nagyjából ugyan abbam az időponba vidd el aé
1226. d8e82b94f7 (válaszként erre: 1223. - UjFehérAnna)
2011. okt. 22. 10:09
szia.ittvagyok csak sok a gond.Lili tegnap óta fosik 11 pelust használtunk el csak tegnap plusz még ami pisis volt.már nincs hasfájásunk semmit se használtam és teljesen elmúlott:)Lili baba édes mint mindig.végigalussza az egész éjjelt:)de cserébe napközben nem alszik semmit.ezért is tüntem el.nappal fent van egész nap éjjel meg alszik:)nem baj végülis lényeg h valamikor aludjon.tegnap már sütöttem sütikét is:)végree:)és ti hogy vagytok?
1225. UjFehérAnna (válaszként erre: 1224. - Kobri29)
2011. okt. 22. 07:49
Igen, olvastam a tervedet, sok sikert hozzá. És igen, én voltam, de ne is mondd nem szép emlék, 35 hetes várandósan megbukni. Most úgy áll a dolog,thogy gyüjtőm az erőt meg a pénzt.
1224. kobri29
2011. okt. 21. 21:18

Anna, lehet, hogy neked meg majd azt mondják, mint Danival mondták nekem korábban: lassú súlygyarapodás. Mert ezeknek sehogy nem jó. :)

Képzeljétek, bejelentkeztem jogosítványra, nov. 14-én kezdem a tanfolyamot. Valamelyikütök még terhesen éppen jogsiszerzésben volt, nem? (Anna esetleg?) Azzal végül mi lett?

2011. okt. 20. 12:45

Érdekesek ezek a védőnők, orvosok...

Az én pici fiam mindössze 4740 gramm. Kis pici még mindig. Azt hiszem a vele egykorú babák, már 5 kiló fölött vannak. De majd megnő. Kíváncsi vagyok, mit fognak nekünk is mondani, majd 2 hét múlva mikor megyünk vissza hozzájuk.

Amúgy jól vagytok?

Vanda? nagyon el vagy tűnve. Mi van Lili babával? Fáj még a pocija?

Többiek?

1222. kobri29
2011. okt. 17. 13:52

Nekünk van itthon mérlegünk, bár amióta tápszerezünk, azóta ugye pontosan tudom, hogy mennyit eszik. Főzeléknél, gyümölcsöknél más a helyzet, de érdekes módon csak annyit eszik, amennyi kell neki, utána tolja el a cumisüveget, nem nyitja a száját a kanálra. Szóval ő dönti el, hogy mennyi kaja kell neki. Most, ahogy festegettünk, elkerült a mérleg a helyéről, nem néztem Danit fürdés előtt, de majd ma este megint ráteszem a mérlegre, kíváncsi vagyok. :)

Egyébként az, amit én mérek súlyra, hosszra, bármire, nem jó nekik -még akkor sem, ha ugyanannyit mérnek, mint én. Valószínűleg úgy gondolják, hogy fiatal korom révén képtelen vagyok leolvasni egy számot a mérleg kijelzőjéről. :)

1221. UjFehérAnna (válaszként erre: 1220. - Kobri29)
2011. okt. 17. 09:24
Jó reggelt! Mi jól vagyunk. Érdekesen alakul Imi baba étvágya mostanában. Képes 5 órát napközben is várni 2 étkezés között, aztán 2 óránként kér cicit. Pedig mérleg szerint nem eszik sokat, kb 100-110 g.-okat. Otthon nincs mérlegetek? Vagy az az érték nem jó neki? Öltözködés illetve öltöztetés nálunk sem egyszerű...
1220. kobri29
2011. okt. 17. 08:32

Szép reggelt!

Mi újság? Hogy vannak a nyárvégi, őszeleji babócák? Hogy bírjátok a hideget?

Mi holnap leszünk 5 hósak Danival, mehetünk is rögtön a doktornőhöz. Bár vicces lesz, felöltöztetni úgy, hogy ne fázzon, aztán levetkőztetni teljesen, hogy megmérjék... Remélem, legalább egy ujját leharapja a doktornőnek a felesleges kitérő miatt...

2011. okt. 13. 09:37
Sziasztok! Csicsuka: még nem voltunk csípőszűrésen, mert a költözés miatt még csak most tudtam időpontot kérni. Üdv köztünk Eszterandrea. Én 24 éves vagyok, 2 hónaops a kisfias és minden rendben volt a szülésnél, igaz 37+1 napra született. 2600 g volt. Most 4800. A kisfiam nagyon szeret fürdeni, amíg a vízben van csönd van, nézeget, de elötte utána sokszor kiabál. Nekünk bejött a fürdetőkrém mi szeretjük.
2011. okt. 12. 19:07
Kopi 10 hetes, 150-et minden kajcinál megeszik. 3 kg-al jöttünk ki a kórházból, most 6 kg. Nekünk nem mondtak semmit. Pedig már nagyon zsufi. Éheztetni meg nem fogom... :)
2011. okt. 12. 18:55
Meg tudlak érteni már nekünk is mondták,hogy dundikák vagyunk, nekünk is a védőnő mondta! mi 32. hétre 44 centivel és 1990-el születtünk! két hete voltunk 6100 gramm! ha nem tetszik valami válts nyugodtan dokit mi sem ahhoz járunk akihez alapból tartoznánk.mert az meg a régi ált suli ból a doki! Én csak úgy emlékszem rá a gonosz boszi!
1216. kobri29
2011. okt. 12. 16:20

Az elején Dani is utálta a fürdést, amíg gyógyszertári fürdetővel pancsoltunk, a következő gyereknél azt már ki sem fogom váltani szerintem, Dani három tubusából is kettő és háromnegyed megmaradt, dobhatom ki a fenébe. Most Nivea fürdetővel pancsolunk, azóta nincs ordítás, viszont úszik a lakás és olyan, mintha az apja meg én is fürdenénk.

Majdnem négy hósan mi már 180 tápit ettünk,igaz, hogy csak 3,5-4 óránként átlagban, illetve éjszaka általában fél kilenctől kb 4-ig alszik, akkor nincs kaja. Átvágni Danit sem lehet semmivel, se tea, se gyümölcslé, se víz, tápszer kell neki. Dani most 7 kilónál valamivel több, 3600-zal született, a gyerekorvos szerint kövér, de senki más szerint nem az, most készülök orvost váltani vele, ha így folytatják.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook