Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fiatalok vs nyugdíj közeliek. Hogy mi? fórum

Fiatalok vs nyugdíj közeliek. Hogy mi? (beszélgetős fórum)


20. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 13. 17:36
Rögtön gondoltam hogy Hälsningar az oka!
19. globus (válaszként erre: 18. - Gyöngy:))
2023. máj. 13. 16:54
Szerintem hányinger akart lenni.
18. gyöngy:) (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2023. máj. 13. 16:30
A Hälsningar-ból gondolva lehet nem Magyarországról van szó, mondjuk akkor sem így kellene lennie.
17. ,zumba (válaszként erre: 15. - Semleges)
2023. máj. 13. 16:23
Még nálunk is számít, mennyi ideje dolgozik ott a munkavállaló. Csak kevés már az ilyen hely.
16. Sirga (válaszként erre: 15. - Semleges)
2023. máj. 13. 13:48

Így, ahogy mondod.

Ugyanez van a biztosítóknál, telefontársaságoknál, stb. A hűség manapság nem becsülendő. :/

2023. máj. 13. 09:11

Már nem erény több tíz évet lehúzni valahol. Kevés helyen becsülik, mondjuk nálunk igen.


De ha belegondolsz pl bankoknál sem becsülik meg a régi, hűséges ügyfelet. Személyesen voltam a bankomnál pár éve. Mindenhol nagybetűkkel kitéve, hogy az ÚJ ügyfelek milyen kedvezményben részesülnek. Kérdeztem a régi hűséges, lojális ügyfeleknek tud valamit ajánlani? Nem tudott. Hát ennyi.

14. timycat (válaszként erre: 13. - Fisica)
2023. máj. 13. 09:09
Igen, teljesen megborították a HR-politikát központilag. Ezek amihez hozzáérnek az "megdöglik"
13. Fisica
2023. máj. 13. 09:07

Nem kell adót fizetnie a 20 évesnek, a 63 évesnek pedig kell.

Ez nem kihasználás, bár rosszul néz ki.

12. globus (válaszként erre: 11. - K-né Zsóka)
2023. máj. 13. 08:48

Pontosan. Nem létezik már a "lojalitás" fogalma, amikor bizonyos hűségesen, becsületesen évtizedekig kitartó alkalmazottak is emelték a cég hirnevét. Most ez a munka, ennyit fizetünk érte, jó napot. Ha nem tetszik, el lehet menni.

Amikor munkába álltam, 3 évente pár száz Ft kötelező béremelés volt. Így lett sz idősebbek bére kicsit több, ami megnyugtató ahhoz, hogy kitartó munkával jobb lehet a nyugdíj.

Most? Röpködés ágról ágra, keress, amennyit bírsz, amennyi elfogy, majd'csak lesz valami, úgysem érjük meg.

11. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 13. 08:18
Ez máshol is így van. Az újon felvett alkalmazott fizetése pár száz forinttal kevesebb mint azé, aki 20+ éve dolgozik. Ez van!
10. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 13. 08:10
Szerintem is felháborító és egyben nagyon szomorú.
9. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 13. 06:59

Akkor képzeld el, hogy nálunk a diplomás kollégsnőm kétszer próbált hangot adni annak, hogy tiz ev alatt picit már emelhetne, igen lemaradtak a bérek. Kirúgta, neki ne mondja meg senki. Egy hónap múlva felvett nem diplomásat azért a bérért, amit nem akart megadni az előzőnek.

Van ez így... mondás szerit szákolt halat nem etetünk.

2023. máj. 13. 02:28

Nem titok, az elozo helyemrol muszaj volt kirugni. Az este tul sokaig tartott.


A "szemét vallalkozo" elhivott teazni par hetre ra, mas fele csoportot ajanlott, mint az AA.

Felajanlotta, hogy hazudjak a CV-ben, es referencianak ott van.



Meg en is voltam "szemét vallalkozo". En Petiket csak szoban csaptam agyon, mikor elkesett egy orat a hetvegi oraallitas utan.

7. Soufflet (válaszként erre: 5. - Violet18)
2023. máj. 13. 02:16

Es az ujnak mennyi volt a jutalek?


Nem is erdekes milyen iparag? Neki csak alapber volt, es meg kellett elnie?

Tolongtak az allasert? Bizonytalan berert? Ingatlan, MLM? Meg ha nem is, mi van az emberek fejeben?

2023. máj. 13. 02:09

Bocsi, itt a valasz: #Kihasználó vállalkozó :Ddddd


Szerintem eleg eletszeru szempontokat irtam, miert ne iteljunk annyibol, amit kiirtal.



Amugy, ha igaz, hogy 62 evesen tolja az ipart, minden tiszteletem.

A volt ferjem pincer volt kb. 25 evig. Neki tunt fel Velenceben, hogy mennyi idos pincer van. Altalaban vagy fizikailag vagy agyilag bedobjak a torolkozot az emberek. Nem jottunk ra, mi a varazs.


Csak tippeltunk: kicsi placc, keves fizikai igenybevetel, rengeteg turisra mindenhonnan, akinek lekoti az agyat masik gondolata, es nem ment pszichologusnak, az talal valami szorakozast abban, amit csinal. Aki 3-4 nyelven beszel, es 60+ is talpon marad, az vagy marad halalig/nyugdijig, vagy kiviszi mosolyogva a sultkrumlival megszort pizzat, es belul mar nem is zokog az eroszak miatt.

2023. máj. 13. 01:52
Ez sajnos sok helyen így van, hiába voltam a régi cégnél már 5 éve, az újoncokat magasabb bérrel vették fel. Eltelt pár év mire 1 szintre hozták az alapot. Igaz, nálunk a jutalék volt az igazi fizetés....
4. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 13. 01:41

A volt munkahelyem is volt ilyen visszasssag. Akit baristanak vettek fel, es ket holnap utan is csak allt a penztarban, nem tudta az italokat, tobbet/ugyanannyit keresett, mint a 4 eve dolgozo barista, vagy en, mint oktato. Ez is az okok kozt volt, hogy elhuzott a kemenymag, a szinvonal leepult, a torzsvevokbol alig maradt valami.

Amugy mas mar emlitette az adozast. De lehet mogotte, hogy emberhiany van, az ujakat be kell halozni valahogy.


Szerintem tok felesleges a hibast keresni, az idosebb uriember eloallhat a fonoknel, aztan vagy emelnek, vagy nem. Ebben a korban, szakmaban ennyi idosen valaszinuleg nem nagyon tud masfele pattogni.

Remelhetoleg a jatt marad nala, es akkor szerintem az o fizetese siman lenyomja a kissracet, mert egy valamire valo helyen, ertekelik, ha nem szazszor fut a pincer, tud teljes etel, ital menure vonatkozo kerdesekre valaszolni. Vagy egy szallodaban foleg erdekes lehet a helyi tajekozottsag. Meg ugye nem tudjuk, milyen a placc felosztas. Ha a regi kisujjbol kiraz 10 asztalt, amig a masik harommal bohockodik ugyanannyi ido alatt, ott is van kulonbseg. Idosb uriemberunk kemenyen nyomja, de a fiatal meg talan eleve nem kap eleg orat ahhoz, hogy megeljen.


Te ebben hogy vagy erintett?

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 13. 00:36
A fiatalok 25 éves korukig adómentesek.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 12. 23:29

A fizetések elvileg titkosak.

100 Ft!!!! A javadra?


Azt gondoltad, hogy neked több a fizetésed, ugye?


Nem igen, tudsz mit kezdeni, max. új állás keresni...

2023. máj. 12. 23:10

Adott egy 63 éves férfi aki pincérként dolgozik és dolgozott világ életében. Az igazi illedelmes, hozzáértő, szakmáját szerető pincér, akit több megyében is elismernek.

Egy neves vidéki szállodában dolgozik jelenleg. Ma délelőtt 10-kor kezdett s hajnali 4-ig dolgozik. Holnap déltől már megint be van osztva minimum éjfélig.

Itt jön a képbe az újonc,aki 20 éves és sosem tanult vendéglátást. Felvették 1 hónapja és semmit sem tud (értsd szó szerint), s ma elszólta magát a fizetéssel kapcsolatban. Kettőjük fizetése között 100 Ft (azaz száz forint) a külömbség.

Hälsningar

Ez csak szerintem felháborító?

Biztos hogy más szakmánál is van ilyen helyzet, de ki a hibás, s mit lehetne tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook