Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fiam 1 éve munkanélküli, mit tehet itt egy anya? fórum

Fiam 1 éve munkanélküli, mit tehet itt egy anya? (beszélgetős fórum)


1 2 3
10. DomEva (válaszként erre: 9. - Ms_Daisy)
2023. szept. 7. 21:16
Nincs kitartása fogyással kapcsolatban. Decemberben vett 1 hónapos kondibérletet, heti 3 alkalommal ment 1 órát, de mivel 12 lepedőt nem tud kipengetni havonta (azóta meg még emelték az árat) ezért otthagyta az egészet és nem érdekli a súlya egyáltalán.
2023. szept. 7. 21:09

Tényleg fogynia kellene.

Meg egy alapvető hozzáállás kellene nála, hogy igen is 24 éves, dolgozni kell, enélkül haszontalanok a napjai.

8. andi6020 (válaszként erre: 1. - DomEva)
2023. szept. 7. 21:07
Ugyanazokat a tanácsokat fogod kapni, mint fél éve..
7. DomEva (válaszként erre: 4. - Solar-Tochter)
2023. szept. 7. 21:02
Sajnos rezsit kértem már tőle, csak kiröhögött mert tudja, hogy semmi nem történik akkor ha nem fizet. Pénzt nem adok neki semmire. Mosni muszáj, nem hagyhatok koszos ruhákat a szobájában sajnos, az az egész lakásra átterjed a mocsok.. Még a főzésen gondolkodtam de ugye alapjáraton 3 napra előre főz az ember és a hűtőben ott van a kaja, kiveszi saját magának...
6. DomEva (válaszként erre: 3. - Kacsahercegno)
2023. szept. 7. 20:54
Sajnos igen, nehezére esik az is.
5. 55Judit (válaszként erre: 1. - DomEva)
2023. szept. 7. 20:28
Egy fórum jó arra hogy kibeszéld a problémádat ami által talán picivel könnyebb a lelked, de érdemben ilyen dologban kétlem hogy bárki is segíteni tudna. Itt ha valaki panaszkodik, mindig fél információk vannak, nem lehet tudni az előzményeket, azt se hogy ki mikor mit és mennyire rontott el. de az is lehet hogy nincs elrontva semmi, csak fogyatékkal született a gyerek. Ha mégis esett hiba ami rejtve maradt a történetben vissza tudnád csinálni, megoldódna a helyzet. De az is lehet hogy valamilyen szinten fogyatékos a fiad, mert az ő gondolkodása nagyon el van csúszva. Nem kritizálni akarlak titeket és nem is ítélkezek, csak írtam azt ami éppen eszembe jutott az ügy kapcsán és bocsánat, megbántani se akartalak, hisz tudom hogy van neked bajod elég. Sajnálom.
2023. szept. 7. 20:23
Fejezd be a kiszolgálást.Semmit ne tegyél meg neki. Főleg ne adj pénzt a kezébe. Ne főzz rá, ne moss rá. Kérj tőle rezsi hozzájárulást. Oldja meg.
2023. szept. 7. 20:22
És ő is szarszagúan ül otthon, mert a zuhanyzás is túl sok "munka"?
2. 3066f49f9a (válaszként erre: 1. - DomEva)
2023. szept. 7. 19:46
Először is fogyjon le.
2023. szept. 7. 19:27

Sziasztok, remélem nem baj, hogy hosszú! 24 éves slendrián fiú, aki már annyira beleőrült a munkanélküliségbe, hogy saját munkaellenes hitvallással próbálja meg megmagyarázni, hogy miért rossz dolgozni. Nem megyek bele, hogy miket mond, mert még a végén bezárják gumiszobába, de elég durva dolgokat állít, hogy miért rossz dolgozni és miért nem kéne senkinek sem dolgozni.

A lényeg a történetben, hogy amúgy nem egy hülye gyerek, csak eszméletlen lusta. Van egy mérnökinformatikus diplomája amit tavaly szerzett, tehát esze van, csak sajnos ahogy összeszedte az siralmas. Nem BME vagy valami elismert egyetemre ment, hanem az ország leggyengébb kamuegyetemére, amit diplomagyárnak csúfol mindenki sajnos, mert mindenkinek megadják a papírt. És sajnos ki is használta az egyetem adottságát, nem tanult egy szót sem hanem A-tól Z-ig mindent kicsalt. Szóval lényegében papírja van, de tudása az nuku. Mérnökinformatikusként a legalapabb programozói készsége sincs meg.

Tavaly júliusban kapott állást, ami Pesti cég, de Home Office volt, így nem volt probléma az, hogy egy elég deprimáló, munkák hiányában szenvedő, lerobbant ipari városban élünk anyagi okokból. Viszont nem szerette, mert egy nagy multinak dolgozott telefonos ügyfélszolgálatosként és szerinte folyamatosan bántalmazták őt a munkahelyén, így B terv nélkül felmondott Októberben.

Azóta minden nap százával adta be a jelentkezéseket informatikus munkahelyekre de csak a visszautasítás-visszautasítás hátán, hisz nem ért semmihez és megbukik az interjú teszteken folyton. Mostanában már például interjúkig sem jut el valamiért. Vagy pedig át akarták folyton verni külföldről.

Nem akar lejjebb adni, nem akar alja munkát mint szalagmunka vagy gyorsétterem, diákmunkában sem tudta csinálni ezeket. Fizikuma nem is nagyon van sajnos ilyenhez, 130 kg körül mozog és a veséje konstans fáj 2019 óta, ami miatt már az első munkanapján összeesett egy gyorsétteremben diákként 2020-ban...

Nem tudom már eltartani őt, anyagilag nagyon nagy teher, de egyszerűen NEM tudom kitenni a saját fiam meghalni. Viszont már annyira megkattant, hogy már visszautasítja a munkát egy jóideje ezzel a hülye dogmatikus elveivel. Lényegében teljesen mentálisan kuka.

Tavasz eleje óta jár videojátékfüggőséggel pszichológushoz, ahol azon dolgoznak hogy visszaintegrálódjon a társadalomba, de nem értek el semmit.

Mit tehet itt egy anya? Minden nap egyre nehezebb és ki fog pukkani az a bizonyos lufi amit elbírok. Nagyon nagy stresszel jár ez nekem a saját munkám és az általános iskolás lányom nevelése mellett és szívbetegséggel nem sokáig fogok élni már. És a lányom is a rossz mintát látja tőle, hogy a bátyja 1 évig megteheti azt hogy nem csinál semmit.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook