Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fészekrakó ösztön - várandós mamák fórum

Fészekrakó ösztön - várandós mamák (beszélgetős fórum)


16. kozmami (válaszként erre: 9. - Anyucika3)
2012. febr. 20. 03:21
Én hiszek Neked, mert én se pakoltam el szinte semmit. Igenis hamar megtanulja, mi az amit nem szabad. Vannak helyek, amiket direkt kipakolhat, pl a konyhaszekrényből az edények, műanyagok, vagy az egyik fiókban cókmókok, de amúgy sose volt probléma, legalábbis eddig. 1,5 éves. A konnektort is egyet kellett bedugni, ami nagyon izgatta, de egy hét múlva elmúlt aziránt is az érdeklődése.
15. intern (válaszként erre: 12. - Vermer)
2011. szept. 21. 12:21

A lakberendező nem jutott eszembe, mert azt gondolom én is meg tudom álmodni a szobákat. Ráadásul félek, hogy túl sokat kérne a tanácsokért.

Azt én is úgy gondoltam, hogy túldíszített szobát nem szeretnék. Hanem kellemes hangulatút, amiben pihenni is tudnak a gyerkeke. Mert ugyebár külön gyerek hálószoba már nem fért bele a házba. :)

Az tuti, hogy nem a legnagyobb szobát kapják a gyerekek. De hát a nappalit mégsem nélkülözhetjük...

14. Csiby (válaszként erre: 1. - Intern)
2011. szept. 19. 08:56

Két gyermekem van. Mindkétszer a szülés előtt rámjött a fészekrakó ösztön. Nekem a nagytakarítást kellett AZONNAL megcsinálnom. Anyós majd szívbajt kapott mikor meglátta, hogy kilenc hónaposan a létra tetején állva pakolom a függönyöket vissza :) Utólag belegondolva hülyeség volt, de akkor úgy éreztem feltétlenül meg kell csinálnom.


Jó egészséget minden babának és mamának, valamint szép és könnyű szülést mindenkinek!

13. 864c5534c9 (válaszként erre: 11. - Intern)
2011. szept. 19. 08:44

Villanykapcsolók:

nekünk alul vannak, de szerencsére úgy, hogy pont szekrény takarja valamelyest, vagy polc, de amúgy is raktam bele biztonsági dugaszt...


Üvegajtó: hááát, necces..Főleg fiúk nagyon vadak tudnak lenni..

Viszont: nálunk alul nincs, csak az ajtó felső részében üveg, átlátható, onnan olyan jó kukkolni a fiúnkat (2,5 éves) mikor alszik, s be van csukva az ajtó, hogy minden oké-e...Így praktikus...;D De csak míg a kamaszkorba nem ér..;D

12. vermer (válaszként erre: 11. - Intern)
2011. szept. 18. 21:33

Ha jól értem Te már most véglegesre szeretnéd berendezni a gyerekbirodalmat? Ez nem egyszerű, mert folyamatosan változni fognak az igényeik. Annak idején én is rengeteg mindent elképzeltem a gyerekszobával kapcsolatban és a lakással kapcsolatban, hogyan is lehetne gyerekbaráttá alakítani. Két alapvető dolgot emelnék ki, amire lakberendező barátnőm hívta fel a figyelmemet, miután látta, hogy káosz van a fejemben (szerencsére még időben) Az emberek hajlamosak a legkisebb szobát választani a gyerekek birodalmának, pedig pont hogy nagy szoba kell a gyereknek, mert majd idővel ez lesz az egész életterük: ide kell besűríteni a játék, a tanulás, a pihenés , és a szórakozás (barátok fogadása) funkciót! TI már belegondoltatok ebbe?

A másik pedig hogy nem érdemes csicsás, túl színes dolgokat tervezni a gyerekszobába (falfestés, bútorok) ,mert a játékok amúgy is színesek és túl sok lehet majd az ingerből. Szerintem ezek is fontos dolgok és nem mindenkinek jut eszébe.

Remélem segitettem. Ha én nem, még mindig ott a lehetőség „lakberendező szakembert „ kérdezni. Sok sikert a költözéshez.

11. intern (válaszként erre: 2. - 2a4f521b34)
2011. szept. 11. 21:09
Igen, kÖltözés előtt állunk. MÁsodik gyerekre várunk. :) Szeretnénk valami olyan szobát kialakitani gyerkőcöknek, ami kellemes, vidám, és később ha már nem kell nekik hogy ilyen szines legyen a birodalmuk, könnyen lehessen változtatni rajta. Meg arra lennék kiváncsi, érdemes -e lejjebb helyezni pl a villanykapcsolókat, vagy az üvegbetétes ajtókat kicserélni , ha esetleg ajtócsapkodásra kerülne a sor...;) Nektek van ilyesmiben tapasztalatotok?
2011. szept. 7. 10:51

A számítógép felkerült az asztalra, mert folyton kikapcsolta, a billentyűzet vezeték nélküli lett, mert mindig bemászott az asztal alá, és kitépte a gépből - nem kézzel, hanem beleakadt. Az alsóbb polcokról a törékeny dolgok feljebb kerültek. Egyszerűen nem lehet folyton a nyomában járni és mindent tiltani - mert természetesen mindig az érdekli, ami nem kéne, hogy érdekelje:)))

Mi mást nem változtattunk, sajnos néhány könyvet ragasztani kellett, de azért jól elvagyunk:)

A gyerekszoba meg mióta megszületett azóta folyamatosan alakul, gazdagodik, mert egyszeűen így lakjuk be, nem egy készbe fészkeltük be őt:)

9. anyucika3 (válaszként erre: 8. - Fd8e423e9e)
2011. szept. 7. 09:48

Akkor gratulálj:D

De akkor ti mondjuk a plafonra szereltétek a tv,dvd,szgép...stb-t?Mert nálunk minden a helyén maradt mindhárom gyereknél,és nem volt gond megértetni,hogy nem mehetnek a közelébe,ott nincs játszás.Sok minden érdekes a kicsik számára,amit nem engedhetünk meg nekik.Én nem tapasztaltam,hogy olyan nagy probléma lenne velük megértetni,még egy félévessel sem.

8. fd8e423e9e (válaszként erre: 7. - Anyucika3)
2011. szept. 7. 09:33
nem akarok vitatkozni, de egy hathónapos mászó gyerekkel, ha megérteted, hogy nem szabad megfognia ezt-azt, meg nem nyúlkálhat a kábelekhez, stb... akkor csak gratulálni tudok hozzá
7. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Intern)
2011. szept. 7. 09:28

Én már amint pozitívat teszteltem,rögtön elkezdtem készülődni a baba érkezésére.Tervezgettem,főleg a babaszobát,meg vásárolgattam folyamatosan.Azt nem mondanám,hogy keveset költöttem,vagy mindenből a legolcsóbbat vettem,de nem is akartam.A mi bútorainkat nem cseréltük ki,minek?Nem kiskutyát terveztünk a lakásba ami rongál,hanem gyerekeket.

Szerintem először a szobáját érdemes megtervezni,aztán az olyan dolgokat beszerezni ami unisex,én ha akciós dolgot láttam,ami megérte és tudtam kell nekünk,akkor azt meg is vettem rögtön.De én nem vagyok babonás,mire félidős terhes voltam már 2 babakocsit vettünk,meg egy csomó holmit,ruhát,és teljesen kész volt a szobája is.A lakást pedig nem rendeztem át egyik gyerek miatt sem,teljesen jól meg lehet velük értetni mihez nem nyúlhatnak,hol nincs játszás.Ez csakis szoktatás kérdése.

6. Bcicus (válaszként erre: 1. - Intern)
2011. szept. 7. 09:25
Rám egyáltalán nem jött rám a fészekrakó ösztön. Szülés elött 1 héttel vettük meg a dolgokat, mert akkor már muszáj volt.
2011. szept. 7. 09:09

Amire nem jutott idő és tapasztalatból mondom, a legfontosabb minden felesleges dolgot még a baba előtt kidobálni, mert pillanatok alatt tele lesz a lakás a dolgaival, hogy mozdulni sem tudtok.


Jah és már érdemes, ha nagy pakolásban-takarításban van az ember elpakolni az alsó polcokról-fiókokból ami leverhető-lenyelhető, stb... az első időkben nincs rá idő, és utána meg hirtelen elkezdenek kúszni-mászni és csak kapkod az ember.


Egyébként nem érdemes drága dolgokra költeni, mert kinövik, nem tudják még értékelni, viszont szükségük van színes dolgokra, ingerekre - gyermektapéta, bordűr, lelógó kütyük, zenélő-forgó, ezek nálunk beváltak.


Értékes, kényes virágokat jobb elfelejteni, vagy egy ideig másra bízni az öntözésüket.

2011. szept. 7. 09:07

Olcsó szőnyeg: mert lepisili, összefirkálja, leeszi, egyebek...

Ugyanez kanapénál is...Olcsót, aztán mikor már nagyobb a gyerek, akkor vmi komolyabbat, mert úgyis le kell cserélni...


Fal: le lehessen törölni...Pl. tapéta


Fölösleges a gyerekszobát teljesen bébidolgokra berendezni, mert nagyon gyorsan nőnek a picik, s nagyobb gyereknek már más kell...

Pl. falfesték, falmatricák..Csak olyant, ami nagyfiúhoz/nagylányhoz is passzol, mert pik-pak 3-4 évesek lesznek, s akkor már nem nézik jó szemmel a babás matricákat..


Ilyesmi jutott most eszembe..

3. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Intern)
2011. szept. 7. 08:39
Mindenből a legolcsóbbat...
2011. szept. 7. 08:35
Most álltok költözés előtt, vagy mire érted pontosan a fészekrakó szempontokat? Bútorhuzat: fekete és bőr a tuti befutó :))
2011. szept. 7. 08:09
Fészekrakás. Van olyan, aki az első babáját várja és nem érzi, hogy valamit kéne az otthonnal is tenni, felkészíteni a pici érkezésére? HOgyan lehet a legjobbat kihozni belőle? MIk a legfontosabb szempontok szerintetek? Világos bútorhuzatot már ne is válasszunk évekig? Kíváncsi lennék, ti hogy látjátok? Írjatok valami fogódzót. Nálatok hogy jelentkezett a fészerkakó ösztön?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook