Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Férjem és a gyereke fórum

Férjem és a gyereke (beszélgetős fórum)


104. kriszta773 (válaszként erre: 99. - 00d2211c1a)
2014. júl. 24. 11:15

de ezzel mindenki így van, hogy addig szép és jó, míg a másik úgy viselkedik, ami jólesik neki :) te is biztosan másképp viselkedsz vele, ha valami nem tetszik vagy bánt

lehet, hogy pont azért passzol le otthon, mert nemnormális módon viselkedsz a gyerek jelenlétében és követelőzöl meg hisztériázol ugye, amit itt is leírtál

103. 00d2211c1a (válaszként erre: 102. - 3d787b167a)
2014. júl. 24. 11:13
Aláírom! Nem vitatkozom.
2014. júl. 24. 11:11

Medve Apám.................. :/



Eszter!


Te nem vagy normális!

101. gribedli*** (válaszként erre: 47. - 00d2211c1a)
2014. júl. 24. 11:11

Bocs, fel kell nyitnom a szemedet, mert nem te vagy neki az atyauristen, meg akkor sem, ha a gyerek nincs, hiszen lam, hazassagi szerzodes, stb. Te tobbet adsz bele a kozosbe, ahogy irod, de nem illet meg semmi a kozosbol... Ez nem gondoskodas a reszerol, anyagi reszrol egyaltalan nem. Van eletbiztositasa, ami teged ilketne, ha o meghal? Van vegrendelet, amiben te orokolsz utana mindent? Milyen atyauristenseg ez?


Talan ezek az okok sokkal nyomosabbak, nem a gyerek a gond, hanem meg egy sorozat mas dolog.

100. e49241a632 (válaszként erre: 93. - 00d2211c1a)
2014. júl. 24. 11:07
Minden embernek szüksége van privát szférára. Ha neked nem (vagy úgy érzed, hogy nem) valami sérülhetett benned, ami azt generálja, hogy teljes függőségben létezel a párodtól és szorongást kelt benned ha akármilyen kis időt is, de nem csünghetsz rajta. Szerintem a gyereket is ezért nem tudod elfogadni, továbbmegyek, nem hogy elfogadni nem tudod, de havi két napra nem tudsz lemondani a nonstop figyelemről. Valamikor valahol nagyon sérülhettél, mert az itt elénk tárt kapcsolat nagyon messze áll az egészségestől.
99. 00d2211c1a (válaszként erre: 94. - Angelic smile)
2014. júl. 24. 11:07

Éppen ezért nem értem én sem.


Mert a tenyerén hordozz, igaz addig,amíg azt csinálom, ami neki tetszik és ami neki jó. De ha ellenkezem, akkor megváltozik, nem beszél velem, elmegy... én meg olyan vagyok, hogy fordulok kettőt és megbocsájtok, elfelejtem és megy minden a régi kerékvágásba... a tenyéren hordozás, a hízelgés, a szeretgetés...

98. vizslava (válaszként erre: 83. - 00d2211c1a)
2014. júl. 24. 11:06

Te egy végtelenül önző emberke vagy! Jobban örülnél annak, ha a férjed nem is törődne az első házasságából származó gyerekével? Nehezményezed, hogy nem veled foglalkozik mikor hazajöttök, és hogy a szülei megkértek ne csüng rajta és ne ülj az ölébe. Ezt normális embernek mondani sem kellene. Szerintem felnőtt emberek mások társaságában nem nyalják-falják folyton egymást. Te olyan vagy, mint a ragadvány (már ha tudod hogy mi az). Az egy szúrós növény, ami belekapaszkodik az ember ruhájába,és nem lehet tőle megszabadulni. Nem szabad ilyen szinten rátelepedni a másikra! Folyton azt hangoztatod, hogy te mennyit teszel a kapcsolatodért, csak éppen azt az egyet nem adod meg a férjednek, ami neki nagyon fontos lenne, hogy elfogadod a gyermekét. De hiszen tudtad, hogy gyereke van, és akkor nem érdekelt. Én szülőként azt mondom, hogy ha válás után új kapcsolatot kezd az ember, akkor is első a gyerek marad. Ha a párom nem fogadja el, akkor pá! Akármennyire is szeretem, sose lesz elsőbb, mint a fiam/lányom. Ha te ezt várod el, akkor nagyon nagy baj van az értékrendedben. A fórum nyitásakor nem írtad le a férjed rossz tulajdonságait, csak miután elkezdted kapni a dorgálásokat. Ezek után hivatkozni a féltékenységére és a szabadságod korlátozására, kicsit úgy tűnik, mintha saját magadat mosdatnád. Persze nyilván a férjed se hiba nélküli ember, de ha téged elvisel, akkor olyan nagyon rossz nem lehet.

Ha te akarod ezt a házasságot, akkor nagyon meg kell változnod.

97. andi6020 (válaszként erre: 30. - 00d2211c1a)
2014. júl. 24. 11:05
Mindenki annyit enged meg magának, amennyit megengednek neki. Te engeded, ennyi. Mondjuk tőled is tűr az ember rendesen, de ki nem szarja le? Lényeg lenne, hogy ne a gyerek szívjon.
96. d20c30cb4c (válaszként erre: 1. - 00d2211c1a)
2014. júl. 24. 11:01
Sajnos el kell fogadnod, hogy a gyerek az első. Miért sajnálod a gyerekkel töltött időt, amikor külföldön csak a tied a párod? Ez önzőség!! A gyereknek szüksége van az apjára... Egyébként személyes sztori, hogy Apukám felesége a legjobb barátnőm lett, Apu közben meghalt tragikus hirtelenséggel, de köztünk a feleségével mélységes családi és szeretetteljes kapcsolat maradt. Ő a családom azóta is, hozzá járok haza vidékre. Te miért nem tudsz ilyen lenni? Ne legyél önző és féltékeny!!
95. c9c4640453 (válaszként erre: 83. - 00d2211c1a)
2014. júl. 24. 11:01

Mert kizár téged a szituból a hozzáállásod vagy hozzá nem értésed miatt. Amiben ő is segíthetne neked, hogy könnyebben alkalmazkodj, és ez figyelem nélkül megint gáz. Kérdezd meg hogyan tudod elégedetté tenni, mit vár.


Azért fontos neked is beleadni amit tudsz, hogy tanulj belőle, plusz tiszta lelkiismerettel szállj ki a dologból.

Még egyszer írom, ha te mégis képtelen vagy őt/őket így elfogadni, akkor ismerd fel, hogy neked márpedig más igényeid vannak és ez neked nem kell. Így legalábbis. Lehet a gyereknevelési elveivel van nagy gondod?

94. angelic smile (válaszként erre: 79. - Unom)
2014. júl. 24. 11:01
Tudod, én azért nem tudom elhinni, hogy ez a férfi ilyen, mert akkor az a férfi beteg. A tenyerén hordja, és közben ilyeneket követel meg? Nekem ez valahol nem stimmel. Bár nem én vagyok ebben a szakértő, hanem édesanyám. :D
93. 00d2211c1a (válaszként erre: 85. - E49241a632)
2014. júl. 24. 11:00
Igen, azok vagyunk, amikor itt kint együtt vagyunk.
92. gribedli*** (válaszként erre: 19. - 00d2211c1a)
2014. júl. 24. 11:00
Ez szerintem inkább a te fejedben létezik vagy fenyegetőzhettél, utalhattál rá korábban, hogy azt a nyamvadt 2 napot, amit a 30-ból a gyerekével tölt, te úgy fogod megbosszulni, hogy összejössz valakivel.
91. kriszta773 (válaszként erre: 78. - 00d2211c1a)
2014. júl. 24. 10:59
ugyan már, a gyerek nem veletek él, nem is a férjeddel élt, nem voltak együtt mindennap reggeltől estig, csak láthatáskor. majd biztos lepasszolja ezt az időt is, hogy veled lehessen
90. angelic smile (válaszként erre: 88. - 82d45dcd14)
2014. júl. 24. 10:57
Így-így! :)
89. angelic smile (válaszként erre: 83. - 00d2211c1a)
2014. júl. 24. 10:57
Nem ez a dolga! :) A hsz-ed többi részére az előző hsz-emben válaszoltam.
88. 82d45dcd14 (válaszként erre: 83. - 00d2211c1a)
2014. júl. 24. 10:56
Nem,nem az a dolga,hogy körbeugrálja....az a cseléd dolga..
87. unom (válaszként erre: 83. - 00d2211c1a)
2014. júl. 24. 10:56
Ja, ha neked ez normális akkor tűrj, az is a feleség dolga.
86. angelic smile (válaszként erre: 78. - 00d2211c1a)
2014. júl. 24. 10:56

Látod, ha ezt így írod le, már nem is vagy ellenszenves! Így érthető, hogy fáj. De te nem ezt emelted ki, hanem, hogy mennyire gyűlölöd azt a gyereket, aki tulajdonképpen miről tehet? SEMMIRŐL!


Nézd! Nekem rengeteget utazik a férjem a munkájából adódóan. Örülnék, ha a hónap 28 napján a miénk lenne, de megértem, hogy mennie kell. Próbáld meg te is úgy felfogni a dolgot, hogy az életed 93 %-át vele töltöd. Egyet minden további nélkül megígérhetek! Ha lesz közös gyereketek, ez biztos, hogy meg fog változni! :) De kérlek, ne ezért szülj gyereket!

85. e49241a632 (válaszként erre: 78. - 00d2211c1a)
2014. júl. 24. 10:55

Te ha hazajöttök nem látogatod meg a szüleidet? Én örülnék annak a havi 2 nap szabadságnak, amikor a férjemen kívül más, számomra fontos emberekkel találkozhatok.

Amit írtál az elsőben, hogy még wc-re is együtt mentek, az komoly? Mik vagytok ti, sziámi ikrek?

2014. júl. 24. 10:55

Nem fogadod el a férjed. Része a gyermeke. Ha szeretnéd átéreznéd a fájdalmát, már nem is lenne gond.

Eleve abból a helyzetből indultál, hogy mi mindent megteszel, csak hogy vele lehess. Ha a behódolást választottad, akkor ez így is marad. Ha behódolsz, vállalod, hogy megtanulsz más értékrend szerint élni. De ha mégsem megy, akkor szembe kell nézni azzal, hogy képtelen vagy ezzel azonosulni. A férjed változni nem fog legfeljebb szeretlek is meg nem is kapcsolat lesz belőle, ha erőszakoskodsz. Akárhogy is nézzük, ő diktál. Mert ő annyit ad és úgy, hogy te a fájdalom ellenére tűrsz. És az ember lányának is van büszkesége. Az egészben ilyenkor az a legrosszabb, mikor érzed, hogy te nem tudsz ennyit nyújtani (lelki sérülés miatt), szeretetből, érdeklődésből, megértésből.

Rengeteget kell fejlődni egy nőnek, ha fel akar érni arra a szintre, hogy a férfitől azt kapja amit vár anélkül, hogy ezt a kapcsolatra menne. Ahhoz adnod is kéne értéket, pl. hogy kellemesen töltöd az időt gyermekével, segítesz nevelni.


De ha a vele kettesben töltött időben téged nem kérdez semmiről, látványosan unja, ha beszélsz, és csak a saját dolgairól fecseg folyton, hogy érzelmileg neki mi bánata van, akkor jobban jársz, ha hanyagolod. Lehet bánata, de keressen mást arra, hogy fájdalomcsillapító legyen.

Bár ez azért is lehet, mert ilyen a hozzáállásod.

Először tehát illeszd bele magad a világába, ha ezek után sem kapod meg azt a figyelmet, akkor otthagyod.

83. 00d2211c1a (válaszként erre: 76. - Angelic smile)
2014. júl. 24. 10:55
Mert számomra nem ez a fő probléma! Tisztába vagyok vele, hogy egy feleségnek ez a dolga, hogy körbe ugrálja a férjét, párját. Nem érdekel az, amiket megtiltott, mert miért érdekelne?? Valóban nem akarok senkinek sem tetszeni, csak neki... De ha én ennyi mindenről lemondtam érte, miatta, akkor neki miért esik nehezére az, hogy amikor ott van a gyerek oda jöjjön hozzám is megpuszilni vagy csak megérinteni a karom???
82. unom (válaszként erre: 78. - 00d2211c1a)
2014. júl. 24. 10:53
Próbáld a saját életedet élni ilyenkor, találkozz a családoddal, barátnőkkel, szükséged lesz rájuk. Ne hódolj be ennyire, nem lesz jó vége.
81. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 00d2211c1a)
2014. júl. 24. 10:53

Ne mártírkodj, a szabadideje 90%át veled tölti és te féltékenykedsz arra a picire ami a szegény gyereknek jut havonta egyszer!


Másrészt nem látom, hogy te milyen áldozatot hoztál érte már az elején is, hiszen ha szerelmes voltál, a saját szükségleteidet követted, ezért hagytad ott a régi kapcsolatodat. Nem olyannal jöttél össze, akit utáltál és miatta otthagytál valakit, akit szerettél, hanem fordítva. Márpedi ez nem áldozat, mindössze követted a vágyaidat.


A beteges féltékenységedet kezeltetném, mert nem látod, hogy ez nem normális. Körülötted mindenki utálatos és önző, csak te nem, gondolod te. De nem veszed észre, hogy ebben a kontesztusban te mennyire utálatos és önző vagy. Ferde tükörrel látod a világot.

2014. júl. 24. 10:51

Elrontottad az elején, mikor féltékeny voltál a gyerekre.Nagyon bután viselkedtél; ahelyett, hogy szeretted volna a gyereket, amivel magadat is jobban megszerettetted volna a férfivel.

Te taszítottad egyre messzebb magadtól azzal, ahogy a gyerek miatt viselkedtél.:(

Hány éves a gyerek?

S mit nem lehet szeretni , elviselni egy gyereken, -nem is veletek él.

Nem értelek.

79. unom (válaszként erre: 76. - Angelic smile)
2014. júl. 24. 10:51
Apám volt ilyen, így közelről láttam, hogy létezik. Velem teljesen normális, kiharcolta, hogy ő neveljen. Viszont a nőkkel undorítóan viselkedett, sokban hasonlított a topicban leírt pasihoz.
2014. júl. 24. 10:50

Nem volt gond a gyerek. Nagyon szerettem, sokat játszottam vele, sőt többet, mint az apja. Én voltam az, aki leült vele társasozni, kártyázni, rajzolni, addig amíg apuka aludt mellettünk, névnapi, szülinapi ajándékokat én vettem (saját pénzből) a tortát én intéztem.. majd a vége az lett, hogy minden apától van, holott én jártam utána dolgoknak és én fizettem. Annyit legalább mondhatott volna, hogy TŐLÜNK van.


Az első gond akkor kezdődött, amikor kértem, hogy most már jó lenne, ha kettesben is eltöltenénk egy kis időt, de erre nem volt hajlandó. Most őszintén ez olyan nagy bűn, ha friss kapcsolatban vágyik valaki arra is, hogy külön töltsenek ketteseben egy kis időt?


A harmadik pedig az, amikor kiköltöztem hozzá és mentünk haza. Én úgy gondoltam és elnézést, de még most is úgy gondolom, hogy ha valaki egy párt alkot, akkor az egy pár akkor is, amikor otthon vannak, még akkor is ha csak ritkán és ott van a gyerek. Nem tartom fairnek, hogy mivel mi itt kint együtt vagyunk, ezért ha haza utazunk, akkor én ne legyek a férjem mellett, hanem maradjak otthon a szüleimmel, majd ha indulunk vissza, akkor vegyen fel a ház előtt... Mondhat itt bárki bármit, ezt akkor is így érzem. És semmi probléma nem lett volna, ha akkor ezzel nem állnak elém és nem vágják a fejemhez és nem éreztetik velem, hogy egy fölösleges púp vagyok...

77. kriszta773 (válaszként erre: 74. - Unom)
2014. júl. 24. 10:49
én az írásból csak azt látom, hogy mint egy hisztis kisgyerek, a középpontban akar állni folyton, és ha ez nem így van, akkor minden rossz, amit a férje mond vagy tesz. egyáltalán nem hiszem, hogy bármi igaz és valószerű lenne, amit a férjére vetít, már az röhejes, hogy ő mennyi mindent feláldozott és megtett érte. mert ugye az ő meglátása szerint még a munkáját is a férje miatt veszítette el, na persze...
76. angelic smile (válaszként erre: 73. - Unom)
2014. júl. 24. 10:47

Én nem hiszem, hogy ez a férfi ilyen lenne. Már maga az a tény, hogy a gyerekéhez ragaszkodik, - pedig a legtöbb férfi valóban úgy dobja el a kapcsolatot a gyerekével, mint a piszkos alsóneműjét, ezt valaki jól megfogalmazta,- sem ezt mutatja. De emberből vagyok, én is tévedhetek.

Még annyit azért hozzátennék, illetve megkérdeznék, hogy a férj ezen rossz tulajdonságai az egyébként terjedelmes fórumindító hozzászólásból miért maradt ki?

75. angelic smile (válaszként erre: 72. - Kriszta773)
2014. júl. 24. 10:43
Nem szeretném, ha a fórumindító megharagudna, de szerintem a sok negatív kritika miatt találta ki ezeket. :( Elnézést, ha nem így van, de számomra ez úgy hülyeség, ahogy van. A férfiak szeretik a szépet és ha büszkélkedhetnek a barátnőjükkel, feleségükkel. Ha ez a férfi nem ilyen, akkor érdemes lenne egy kiállítást szervezni neki és ott mutogatni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook