Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felsőoktatás: turizmus-vendéglátás. Véleményetek, tapasztalatotok van? fórum

Felsőoktatás: turizmus-vendéglátás. Véleményetek, tapasztalatotok van? (tudásbázis kérdés)

2009. szept. 20. 02:03

Sziasztok!


Én érdeklődni szeretnék hogy továbbtanulásnál probléma -e ha epilepsziás vagyok? Jelentkezhetek vendéglátóira, vagy pedig kizáró ok? Vendéglátói szakmenedzser szeretnék lenni. Írjatok ha tudtok segíteni.

Előre is köszönöm

2009. aug. 4. 20:22
Én egészségturizmus felé gondolkodom, most kéne szakirányt választanom. Nem tudom, érdemes belevágni? Én egy kisvárosban lakom itt nem lenne munka :(
12. petka
2009. aug. 4. 20:20
En ezt tanultam es imadtam. Volt nehany nehez tantargy, de a szakmai resze nagyon jo. Sokat tanultam. Hatrany hogy most ez a slager, es a turizmus ennyi embert keptelen felvenni.
2009. aug. 4. 20:12
Ez most az egyik legnépszerűbb szak, elég magas a ponthatár is. Azt tudom róla, hogy nagyon erős közgazdsági irányultságú. Nem is csoda hiszen a végzettség: Közgazdász turizmus és vendéglátás szakon. Szállodákban, hotelekben vannak gyakorlatok.
2009. febr. 17. 12:30

Remélem azért recepciós álláson kívül van valami jobb is, amit kaphattok ezzel a végzettséggel. De biztos az alapoknál kell kezdeni, nem lehet valaki egyből hotel manager.


Bár külföldön is, akiknek van ilyen végzettsége és személyes ismerőseim, azok mind hotelokban dolgoznak nem extra jó beosztásban, mint a recepciós, báros, pincér, szakács, szobalány, stb. És ugyanezeket a munkákat ugyanúgy megkapja az is, akinek semmilyen végzettsége nincs vagy másmilyen van - ugyanannyi jövedelemért cserébe.


Remélem Mo-on esetleg jobb a helyzet...

9. gabi0630 (válaszként erre: 8. - Virág3)
2009. febr. 17. 12:16

Szia!


Én is ott tanultam 3 évig, ugyanezen a szakon, csak aztán jött a baba, és átjelentkeztem a Kodolányira.

Alapjában amúgy én szeretem, a szakmai tárgyak jók, és érdekesek, csak a gazdasági tárgyak nem kellenének. AMikor én tanultam Veszprémben, kimondottan csak a gazdaságira mentek rá kőkeményen, abból voltak a szűrök.

A végén még a két szakmai nyelvvizsga egy kicsit durva.

8. Virág3 (válaszként erre: 5. - _Brigitta_)
2009. febr. 16. 22:46
Igen, nappalis vagyok Veszprémben, a Pannon Egyetemen.
2009. febr. 7. 19:37
Az unokatesóm és a sógorom is ilyen szakra járnak Veszprémbe, nagyon szeretik, csak a matekkel vannak gondjaik. Magyarországon szeretnének dolgozni, remélhetőleg sikerül is nekik elhelyezkedni. Azt mondják, a válság miatt bajban vannak a szállodák.
6. MelisUK (válaszként erre: 4. - Virág3)
2009. febr. 7. 13:01

De ha külföldre szeretne valaki menni recepciósnak, annak nem kell ez az iskola, csak nyelvismeret.

Sőt, pl angol szakto is ha végeztél, ugyanúgy lehetsz recepciós hotelban. (Unokatesóm is így recepciós Magyarországon.)

Szóval gondolom azért recepciós munkán kívül csak van más esély is...

5. _Brigitta_ (válaszként erre: 4. - Virág3)
2009. febr. 6. 08:29
Nappali tagozaton vagy? Hova jársz?
4. Virág3 (válaszként erre: 2. - _Brigitta_)
2009. febr. 4. 19:35

Szia!


Én idegenforgalmi szakmenedzser szakon végzek idén. Ez a turizmus-vedéglátás felsőfokú szakképzés változata, azaz csak 2 éves, és nem ad diplomát.

Én szeretem. Érdekes dolgokat tanulunk, de nem mondanám könnyűnek a gazdasági tárgyak miatt. Elhelyezkedni leginkább szállodákban lehet, mint recepciós.

Ha van kérdésed, ha tudok, szívesen segítek.

2009. febr. 4. 19:28
Külföldön ez a legfelkapottabb a fiatalok körében. Munka is van bőven, én nagyon ajánlom ezt a szakot, főleg, ha esetleg tervezed a külföldi munkát. Mo-on azért nem olyan felkapott az idegenforgalom, mint máshol. Viszont fejlettebb országok ebből élnek.
2009. febr. 4. 19:28
Sziasztok! Nagyon érdekel ez a szak. Örülnék ha segítenétek abban, mit tudtok róla. Előre is köszönöm!
2009. febr. 4. 19:26
Felsőoktatás: turizmus-vendéglátás. Véleményetek, tapasztalatotok van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook