Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzügy-számvitel felsőoktatási szakképzésről mi a véleményetek? fórum

Pénzügy-számvitel felsőoktatási szakképzésről mi a véleményetek? (tudásbázis kérdés)

2014. febr. 10. 16:14

Azért, mert csak önköltséges alapképzésre vennének fel, és nem mindegy hogy ha kb. 200.000 Ft-ba kerül egy félév akkor ebből 7 van, vagy csak 4...

Egyébként ez nem egyéves okj, hanem 2...


Itt olvastam:

"ha pedig ugyanazon a szakterületen jelentkeztek alap- vagy osztatlan képzésre, a megszerzett kreditek 75 százalékát beszámítják. A kétéves felsőoktatási szakképzésen 120 kreditet kell összegyűjteni (ebből 30 a szakmai gyakorlat teljesítése), tehát 90-et számítanak be: egy hároméves alapképzés esetén tehát 180 kredit helyett már csak 90-et kell megszereznetek"


remélem jól értelmeztem...

2014. febr. 10. 14:32
az 1 éves okj-nél tuti nem számítanak be annyi tantárgyat hogy akár 1 félévet is beszámítsanak, szerintem
13. Kangaroo Island (válaszként erre: 12. - 45b4ec3330)
2014. febr. 10. 14:32
de mi értelme van 2 évet elpazarolni okj-re azért, hogy 2 év alatt végezd el a főiskolát ami alapból 3,5?
2014. febr. 10. 14:21
Ezt nem kérdezni akartam...csak én így tudom, és akkor önköltséges formában az alapképzés olcsóbb lenne, mivel nem 7 félévig tart, vagy rosszul tudom?? Az a kérdés, hogy alapkézre ilyen formában majd lesz-e esélyem, hogy felvegyenek..?
2014. febr. 10. 14:17
Tudom hogy értelmetlen mellé, de ha elvégzem a felsőoktatási képzést, akkor az alapképzésbe ezt beleszámítják és így az alapképzés kevesebb ideig tart?
2014. febr. 9. 21:25

Saját hibámból tudom, hogy nem szabad megállni.... amikor technikus lettem, úgy éreztem jó fizetés, jó beosztás, mi kell még? Nos hamar rájöttem, nincs mese, tovább kell tanulni..


Nem volt egy lakodalmas menet, de megérte.


....már előttem írták, hogy a felsőfokú szakképesítés értelmetlen egy főiskolai szak mellett...de...a mérlegképes nem hátrány. Azzal már jó vagy...

Nagyon fiatal vagy, nem szabad aprózni. Merd nagy fába vágni a fejszéd!


Ja, nem lesz olcsó, de semmi sincs ingyen. A tanulás, önképzés igencsak megtérülő beruházás.


járj szerencsével. sok sikert!

2014. febr. 9. 18:44
Azt tudom, hogy esélyem sincs, hogy felvegyenek államilag finanszírozott alapképzésre ilyen pontszámmal, de felsőoktatási szakképzésre sem?
2014. febr. 8. 21:05
alig van államilag finanszírozott gazdasági szak, ami van oda meg max. pontszám kell kb...
2014. febr. 8. 17:47
Most számoltam ki, 314 pontom van, attól, hogy 20 éves vagyok kaphatok plusz pontot hátrányos helyzetért? Azzal együtt 354 pontom lenne...
2014. febr. 7. 18:53
Kb. 300 ponttal véleményetek szerint költséges diplomás képzésre lenne esélyem, hogy felvegyenek? Úgy gondolom most perpillanat, hogy csak úgy érné meg felsőoktatási szakképzésre menni ha azután elvégzném ezt is...
5. syria (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2014. febr. 6. 22:09

A pénzügy-számvitel felsőoktatási szakképzés elvégzése nyerő, ha vállalkozási- és bérügyintéző akarsz lenni.


Semmivel nem nehezebb, mint bármely felsőoktatási iskola. :)

2014. febr. 6. 21:56
Közgáz szakon voltam, eléggé az elején járunk még a mostani képzésen számvitelből, de úgy általánosan elmondhatom h minden elég könnyen megragad. Nem tudom, hogy megérné-e itt hagyni ezt a sulit és inkább abba belekezdeni...hol arra jutok hogy igen megyek, hol arra hogy inkább befejezem ezt, majd megpróbálom megcsinálni a mérlegképest.
2014. febr. 6. 21:28
Tanultál valaha szàmvitelt? Van affinitàsod a szakma fele? Érdekel? Az biztos hogy olyan szakma ahol minden pillanatban keszen kell allnod a folyamatos vàltozàsok miatt. Jò szakma, kell a logika, èrteni kell. A szàmolàs csak plusz. Talàn ez az egyik olyan szakma amit vagy értessz vagy sem mert nehezen tanulható, vagy nem. Föleg egy fösulin. Szerintem nehéz de ha az ember igazân foglalkozik vele akkor nem olyan vészes.
2014. febr. 6. 21:23
én amondó vagyok, hogy azok a szakmák amiknek van főiskolai megfelelője nem sokat ér ha a felsőfokú verziót végzed el, csak 1,5 év pluszt jelent a felsőfokúhoz képest. tanulj könyvelőnek, annak tuti hasznát veszed.
2014. febr. 6. 20:53

Mi a véleményetek erről?Mennyire nehéz? Mennyire hasznos elvégezni?

Most vállalkozási- és bérügyintézőnek tanulok, de gondolkozom azon, hogy menjek-e inkább erre a képzésre?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook