Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Félrenyelt a gyermek fórum

Félrenyelt a gyermek (beszélgetős fórum)

2018. okt. 14. 20:51
Köszönöm szépen mindenkinek!!! Már most nyugodtabb vagyok, azóta sem volt semmi gyanús, szépen aludt, jól vette a levegőt, evett, ivott, szerintem is ingerelné, ha csak egy kis darabka is bent lenne...
5. globus (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2018. okt. 14. 14:14
Nyugodj meg, nincs semmi baj. Ha félrenyel valaki, addig köhög, míg idegentest van a légutakban, ez reflexes elven működik, akárhány évesek vagyunk. Ha jól van, nem ingerli, akkor nincs ott semmi :)
2018. okt. 14. 14:00

Ne aggódj, minden rendben van.

Az én kislányom kicsi kora óta képes bármit félrenyelni. Nem egyszer kellett benyúlnom a szájába. Sorolhatnám,hogy mitől, de egy csomó alkalom volt sajnos. Abban bízom, hogy majd kinövi.

2018. okt. 14. 12:29

Egyszer mi is jártunk így. Fiam kicsit meg volt fázva és répát evett, azt nyelte félre. Brr. Azóta is rossz rágondolni.

Szerintem ne aggódj, ha bármi lenne ott irrítálná a légcsövétés és köhögne tőle.

2. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2018. okt. 14. 11:23

Jól csináltad, szerintem kijött aminek ki kellett jönni,

Csak hogy megnyugodj hívd fel a védőnőt, de ügyes voltál.

2018. okt. 14. 11:18

Sziasztok!


Ma délelőtt történt a közel 3 éves kislányommal, hogy túrógombóc evés közben az utolsó falatnál félrenyelt (nem ugrált, nem szaladgált, nem volt nagy falat). Elkezdett fuldokolni, öklendezni, gyorsan a combomra vettem, fejjel lefelé fordítottam, a lapockái közé ütöttem, adtam neki vizet és ezt megismételtem még 2x. Azóta nem köhög, rendesen tud levegőt venni, beszélni, még arra is rávettem, hogy hangosan szívja visszafele a levegőt, nem tudom honnan jött ez, de talán ha még ott lett volna ételdarab, nem tudja megcsinálni. Látszólag semmi baja, de mégis van bennem kétség, hogy mi van, ha egy kis túródarab mégis lejjebb került a légcsőbe és ott maradt? Vagy annak is lenne jele (köhögés, nehéz légvétel)?


Holnap felhívom a védőnőt, illetve szerdán megyek a kisebbik lányommal tanácsadásra, ott mindenképpen megkérdezem doktornőt, de addig ideges vagyok...


Csak lenne valami tünete, ha nem ürül ki teljesen a légcső, még akkor is, ha egy kisebb darab mélyebbre ment, ugye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook