Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Felkészülés a várandósságra fórum

Felkészülés a várandósságra (beszélgetős fórum)


2015. máj. 1. 19:56

Zebra25 nem vagy egyedül :)

Nekem most az első lépés az hogy testileg felkészüljek, persze a lelki felkészülés folyamatos, de azzal kezdem hogy lefogyok legalább olyan súlyra amennyivel a kisfiammal kezdtem. Aztán jöhet a vitaminpótlás és a többi.

Nekem a szülés felkészülés azért fontos mert császár után hüvelyi szülésre vállalkoznék.


Hunny, csatlakozom :)

2015. ápr. 29. 13:58
Én meg már azt hittem, hogy csak én fofok ennyire a 2. gyerektől:D
4. algea (válaszként erre: 1. - Zelka31)
2015. ápr. 29. 13:30

DE jó, hogy éppen most indítottál ilyen fórumot!


Az én kisfiam is két éves, néha nem egyszerű még elképzelni sem, hogy őmellette hogyan tudnám kielégíteni egy kis újszülött igényeit is, ugyanakkor fontosnak tartom, hogy ne legyen túl nagy korkülönbség, max. 3-3,5 év lehetőleg. sokak szerint már ez sem kevés, de bevallom, ha éppen most lenne a fiam mellett még egy kisbabám is, kitépném a hajamat:)


bennem leginkább ez elhatározás érlelődik még a nagy készülődésre: diéta (IR problémák miatt), mozgás, bizonyos étrendkiegészítők, amik fiamnál is beváltak, segítettek. Fontosnak tartom én is, hogy magamat egyenesbe hozzam, lelkileg és testileg is renováljam magam a szülés és hosszú szoptatás (és legalább ennyire a két éves itthonlét, bezártság) után.


Fontos szerintem, hogy a házasság is csúcsformába kerüljön, ha van min javítani, akkor itt az idő.


Szerintem a terhességre való készülődés az egyik legjobb dolog a világon, nem egyenlő a görcsös akarással, és szerintem inkább áldásos, mint káros dolog. Ezzel tudom, hogy sokan nem értenek egyet:)

2015. ápr. 29. 13:18

Szia Zelka!

Ha gondolod, csatlakozz a 2015-2016-ban kisbabát szeretnénk klubhoz, ott pont ilyenekről beszélgetünk:)

2. manó2000 (válaszként erre: 1. - Zelka31)
2015. ápr. 29. 12:54

Hát az ideg acélozása sztem nem nagyon lehetséges. Ha könnyen kihozhatnak a sodrodból, akkor nap mint nap tudatosan kell nyugodtnak maradni. :) Én így próbálok a napi dolgokon túl lenni 3 kicsivel.


A szülésre pedig nagyon nem kell felkészülni, mert én hiába készültem, írtam szülési tervet is :) (szülésznő javaslatára) és köze nem volt a valódi szülésemhez. A légzési technikát jó ha tudja az ember. Meg azt, hogy ezek hasznos fájások, figyelni a doki utasításait. Ennél többet nem tehetsz.

Utána pedig azonnal szoptatni kell.

2015. ápr. 29. 12:12

Sziasztok!


Tapasztalatcsere induljon a várandósságra való felkészülésről. :)

Kisfiam nem sokára 2 éves lesz.

Idén még biztosan nem, de lehet hogy egy év múlva próbálkoznánk a kistestvérrel.


1. Meg kellene acéloznom az idegeimet (értsd jól :) ) mert két gyerek az nem egy gyerek


2. Normál testsúly tartományba szeretnék kerülni, hogy ezúttal lehetőleg a vizesedést és a magas vérnyomást kihagyjam a várandósság során


3. A szülésre is szeretnék készülni, mert a fiamnál a lesz ahogy lesz hozzáállást követtem, nem olvasgattam utána, abszolút hurrá optimista voltam, és bizony felkészületlen, aminek meg is lett a böjtje...


Biztosan eszembe jut még egy csomó dolog.


Meséljetek Ti, hogyan készültetek? Vagy hogyan szeretnétek készülni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook