Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felkar plasztika fórum

Felkar plasztika (beszélgetős fórum)


15. Night Angel (válaszként erre: 14. - Kukucsínó)
2010. júl. 1. 15:09

Tavaly a súlyom olyan 135kg volt, most 83-85 kiló között mozgok és mind ehhez 163cm magas vagyok.

Nem kértem orvosi segítséget amikor diétázni kezdtem, mindent önerőből értem el idáig.

Viszont a karom nagyon frusztrál és szeretném egyszer ha elérem és tartom az álomsúlyom megcsináltatni.

Sajnos horribilis összegekről hallottam ez idáig.

Hogy kell egy ilyen folyamatot elindítani?

Milyen orvos "felügyeli" ezt az egy évet?

Válaszaidat előre is köszönöm!

2010. jún. 30. 07:46
Van akinek támogatja ,egyelőre,min.20 BMI-t kell fogyni,pl.45 fölöttiről ,kb.120-130 kiló induló súly,és ezt orvos által bizonyítottan minimum 1 évig kell tartani.Én úgy tudom.De!!!!Nem szívnak zsírt,így nagyon kevés az eredmény.Normálisan csak maszek helyeken csinálják meg.
2010. jún. 6. 20:57

Sziasztok,

arról esetleg van valami hír, hogy a tb támogatná ezt a beavatkozást?

12. Winnifred (válaszként erre: 11. - Kukucsínó)
2010. jún. 2. 11:04

Szia! Ugyan, nagyon szívesen :) nekem is jól jöttek volna hasonló tippek a műtét előtt.


Én nem vezettem volna a 2. héten sem, de az már szerintem egyénfüggő, hogy kinek mennyire lesz érzékeny a seb. Ha viszont lesz hosszanti vágásod is, akkor szerintem nem fogsz tudni vezetni, mert akkor méginkább kell vigyázni, nehogy egy mozdulat miatt szétszakadjon a seb! Nem akarok beleszólni, de én mindenképp megbeszélném az orvossal, hogy lesz-e hosszanti vágás is. Az szerintem nagyobb megterhelés, érzékenyebb és a gyógyulás is nehezebb. Nekem csak félkör alakú van, az orvos azt mondta, hogy csak ritkán csinál hosszanti vágást is. Csak akkor, ha tényleg rengeteg a bőrfelesleg és máshogy nem lehet megoldani. Mert a hosszanti vágás jobban látszani is fog, míg a félkör alakú kisebb és rejtettebb helyen is van, és állítólag szebben is gyógyul.


3,5 hetes vagyok, még ezen a héten hordom a kötést, aztán beszélek az orvossal, és ha azt mondja, akkor még tovább is hordom. De amúgy ez csak fásli, maga a seb már 2 hete nincs leragasztva, mert nagyon szépen gyógyult. Így minden este látom a sebet, de tényleg szépen gyógyul, már kezd bőr színe lenni. A fáslival kötözöm csak be, hogy védjem, de amúgy szabadon van. Varratszedés szerencsére nem volt, mert felszívódó cérnával varrták. Írtam pár napja privit, amiben megírtam, hogy hol volt a műtét. Nem ment át?

2010. jún. 2. 08:33
MÉG EGYSZER,NAGYON NAGYON KÖSZI,HOGY ENNYI JÓ TANÁCSOT ADSZ!!!A 2. héten val.színű,tudok már vezetni?Nekem azt mondta az orvos val.lyen mellény-félét szerez be,amit fel kell húznom.A vágást is kérdezte,azt mondtam rábízom.Nekem is altatásben lesz ,2-3 napos kórházi bennlétről hallottam.Most úgy 3 hetes lehetsz,meddig kell hordanod a kötés-félét?Láttad már a sebet?Fájt a varratszedés?
10. Winnifred (válaszként erre: 9. - Kukucsínó)
2010. máj. 31. 12:15

Hát, szerintem sajna nem fogsz tudni vezetni :( úgy emlékszem, a műtét leírásában, amit kaptam, benne is volt, hogy a műtét után közvetlenül nem szabad vezetni. Nagyon be leszel kötözve és nehéz lesz a mozgás az első héten, tehát kormányzás meg sebességváltás szerintem nem menne, meg a seb is érzékeny, hirtelen mozdulatokat nem ajánlatos tenni. A másik meg, nekem altatásban volt a műtét, nem tudom, Neked hogy lesz? Helyi érzéstelenítésben? Mindenesetre én az altatás után még 2 napig elég fáradékony voltam, olyan állapotban semmiképp nem vezettem volna.

A műtét kb. 2 órás lehetett, de az igazat megvallva elfelejtettem pontosan megkérdezni :)

Magán helyen voltam, priviben megírom a helyet és az orvosomat is (akivel nagyon meg vagyok elégedve :)


Megkérdezhetem, Neked hosszanti vágást is ejtenek majd, vagy csak a félkör alakút a kar belső felén?

2010. máj. 31. 10:56

Jajj de aranyos vagy, hogy válaszoltál!! Még jó, hogy mondtad a gombos inget:) Amúgy szerinted a műtét után tudok majd vezetni? Elég nag szükség lenne rá.Ha nem titok,állami vagy magán helyen voltál?Nagyon ügyi vagy,hogy csak ennyi gyógyszert kellett enned,én nyavalygósabb vagyok.Mennyi ideig tartott a műtét

?

8. Winnifred (válaszként erre: 7. - Kukucsínó)
2010. máj. 31. 09:38

Szia!

Köszi, jól vagyok! Gratulálok a 40 kiló fogyáshoz, szép teljesítmény.

1 éjszakát töltöttem bent a klinikán, másnap délelőtt mehettem haza. A műtét után közvetlenül adtak fájdalomcsillapítót, anélkül fájt volna eléggé. Otthonra is kaptam, de csak az első nap vettem be 2 szemet, utána már nem volt szükség rá. A szorítót 4-6 hétig kell hordani, ezt szerintem az orvosod megmondja majd pontosan. Nekem 4 hétig kell hordanom.

Nem tudom, gondoltál-e már erre, de szerezz be bő ujjú, elöl gombos vagy cipzáras felsőrészeket, mert egy ideig csak olyanokba tudsz majd belebújni. Kérdezz amúgy nyugodtan még :)

2010. máj. 27. 14:31
Szia Winnifred.Remélem,jól vagy!!Ha minden igaz,10 nap múlva nekem is lesz karplasztikám,40 kilót fogytam.Mennyire fáj,hány nap voltál bennt ill. hány napig kell a szorítót hordani?
2010. ápr. 21. 17:30

Sziasztok!

Karplasztika előtt állok és nagyon jó lenne tapasztalatokat olvasni olyanoktól, akik már átestek rajta. Én 20 kilót fogytam, és nagyon megnyúlt a bőr a karomon, ezért lesz rá szükség. Írjatok, köszi :)

2010. márc. 13. 10:01
Mi a véleményetek a győri Dr. Jakabos Péterről illetve dr. Horváth Péterről akik az égészplastikán dolgoznak? Milyen a munkájuk? Volt e nála v. ki? Tapasztalatok?
4. 6b94deaef4 (válaszként erre: 3. - F928b3b1ac)
2009. jún. 10. 06:33
gratulálok az elért eredményhez!!
3. f928b3b1ac (válaszként erre: 2. - Megryan)
2009. márc. 6. 21:58

Szia Megryan!

Sajnos nagyon komoly pajzsmirigy alul működésem volt, meg zabáltam is, nem tagadom, így felhíztam 140 kilóra. A karom akkor is nagyon lógott, de még pénzért sem akarták megcsinálni. Most 87 kg vagyok, és katasztrófálisan lóg a karom.

A hasammal SEMMI problémám nem volt. A műtét utáni két-három órában úgy éreztem, mintha megégettem volna a hasam, aztán semmi. Szerencsére a hasfalamat nem kellett vágni, a bőr meg nagyon gyorsan gyógyult. Ne riasszon el, mert még a pántos tanga is eltakarja, és ez különben is egy hősi jel rajtam!;)

2. megryan (válaszként erre: 1. - F928b3b1ac)
2009. márc. 6. 20:42

Szia!

Néztem a hasplaszti képeidet, gyönyörű lett...

Én is gondoltam rá, csak elriaszt hogy ekkora vágás, gondolom az első 2 hétebn csillagokat láttál...

Mennyi fogyi után maradt így a karod?

2009. márc. 6. 20:36

Sziasztok!


Március 30-án lesz felkar plasztikai műtétem.


Ha valakinek csináltak már ilyet, kérem, meséljen nekem a műtétről (főleg ha helyi érzéstelenítésben történt), a sebről és a tapasztalatokról!


A Szt. Imrében Kelemen Doki fogja csinálni, a neten sajnos nem nagyon találtam képeket.


Köszi előre is! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook