Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Félelem a viharoktól fórum

Félelem a viharoktól (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. márc. 24. 16:45

Nagyon elült ez a fórum, pedig a téma folyamatosan fennáll, most már sajnos, ezzel az időjárásváltozással.

Én a szélvihartól félek, de nagyon. No és az a villámcsapás amit valamelyik nap mutatott a tv valahol Somogyakárhol? Iszonyat lehetett.

2009. szept. 4. 22:21

Sziasztok!

Milyen idő van felétek? Nálunk kb. 1 órája kezdődött a szélvihar, de annyira fújt, azt hittem, kidönti a fákat. Úgy tűnik, mostanra kicsit csillapodott. A gyerekek is nagyon féltek, alig tudtam megvígasztalni őket. Még szerencse, hogy a férjem is itthon van.

2009. aug. 21. 22:36

Nem alaptalanok a félelmeitek,de csak akkor kell megijedni ha ilyesmit láttok:

[link]

2009. aug. 21. 11:53
En nemfelek a villamlastol es a dorgestol, de a szelvihartol nagyon.Tortent egyszer hogy eso alig esett, de a szelvihar a hazunk tetejerol a csarepeket ledobalta. Azota allandoan azt figyelem hogy amikor fuj potyog e a cserep, es ilyenkor nagyon idegesse valok.Kellemetlen erzes.
59. Amee
2009. aug. 19. 16:59
en is nagyon felek a viharoktol. Leginkabb a szelektol. Egyszer volt olyan, hogy villamlott, dorgott es fujt. Nagy vihar volt. A noverem bement a szobaba, es mire kilepett a nappaliba, es onnan a teraszra, a szel ugy bevagta az szobaajtot mogotte, hogy az uveges resze darabokra tort. Az volt a szerencseje, hogy a teraszra lepett ki, kulonben a szilankok raestek volna. Egyszer pedig egy ugyan ilyen nagy ereju viharban, zavart, hogy hatalmasakat dorgott, es az egyik dorges utan elkezdte hulyesegbol kiabalni az idojarasnak, hogy "na meg jobba.. na eg erosebben... nem halljuk elegge.." es aztan valaszul akkorat dorgot, hogy nyakamat behuzva inkabb elcsondesedtem. Annyira feltem a viharoktol, hogy orultem, mikor apu kihivott magahoz Dublinba. Irorszagban meg egyetlen egy nagy vihar, nagy szel es villamlas ne volt 10 honap alatt. De amit hallok, milyen viharok tombolnak M.O.-n, orulok, hogy itt ilyen mindig nyugodt ido van. Nyugodtabb vagyok en is.
2009. júl. 19. 21:50

Na mi újság? Mindenki szerencsésen túlvészelte a tegnapi viharokat? Én egyedül maradtam itthon, a gyermekem elment az apjával, és hiába ígérték, hogy jönnek kora délután, természetesen pont a vihar végére érkeztek meg. Hát mit ne mondjak nagyon féltem. Fel le járkáltam a lakásba, mikor jöttek a fekete felhők és erősödött a szél.

Szerencsére azért csak a széle kapott el minket, itt nálunk nem igazán volt nagy, ennél sokkal nagyobbak is voltak már, és kb. 5 percig tartott. De hallottam, hogy a szomszédos kerületekben dőltek ki fák, törtek be ablakok. Itt mi szerencsésebbek voltunk.

57. 3aeb86a367 (válaszként erre: 56. - Sziszko69)
2009. júl. 17. 12:48
Igen ezt én is hallottam fél füllel, én is már most előre szorongok. Nagyon félek a viharoktól, pláne ha egyedül vagyok itthon:(
2009. júl. 16. 21:29

Sziasztok !


Most hallottam az időjárásból pár szót a TV-ben. Azt mondta az egyik időjós, hogy szombatra nagyon nagy viharokat várnak. Szó szerint ezt mondta: a legkeményebbek közül valót.

Nagyon jó. Már most ideges lettem.

55. Sziszko69 (válaszként erre: 54. - Csicsi25)
2009. jún. 23. 20:31

Nagyon igaz amit írtál az állatokról. Képzeld nekem ez soha nem jutott eszembe, és a legutóbbi viharnál amikor bemondták, hogy a gólyákat agyonütötte az a nagy jég, teljesen kétségbeestem. Akkor jutott csak el az agyamig, hogy tényleg, annyira be vagyunk tojva itt a széltől meg mindentől, és ilyenekre nem is gondoltam. Amikor meghallottam szégyelltem is magam. Én is imádom az állatokat!!!

De azért továbbra is nagyon félek.

2009. jún. 22. 11:26

Sziasztok!


Én nem nézek időjárás-jelentést, de még híreket sem. Tudom, ez afféle struccpolitika, de sokkal nyugodtabb vagyok azóta.


A széltől azért félek, mert kidöntheti a fákat, a jégeső betörheti az ablakokat. Talán tényleg nem lesz bajom, ha bent vagyok, de én sosem gondolok csak magamra. Amilyen hülye vagyok, én végiggondolom a rokonságot is. Na jó, az túlzás, anyukám és a mamám szokott eszembe jutni, hogy velük vajon mi lehet. Aztán természetesen a gyerekeimet is féltem nagyon.


És ki fogtok nevetni: a gólyákért is aggódom.

Annyira ki vannak szolgáltatva az időjárásnak! Ülnek a fészekben a villanyoszlopon és nem tudnak elbújni sehová. Főleg a kicsik. Tavaly a neten olvastam, hogy egy-egy viharban a fiókák kieshetnek a fészekből és meghalhatnak. Erre mondta az egyik ismerősöm, hogy természetes szelekció. Na, köszönöm szépen! Én ülök a jó meleg szobában, az állatok meg ki vannak téve az időjárásnak.


Tudom, hogy hülye vagyok, nem tehetek róla, de imádom az állatokat és halálra tudom aggódni magam értük.


Szóval mindent összevetve: a vihart, a szelet nem nekem találták ki!

2009. jún. 21. 21:40

Na szuper. Most néztem az időjárás előrejelzést, azt hiszem keddre és szerdára intenzív, hevesebb zivatarokat is jeleznek.

Kezdhetünk megint félni. Csak ne hergelném fel magam már előre ezen.

Annyiszor megfogadtam, hogy nem fogom, de minden nap első dolgom, hogy nézzem az aznapi és a heti időjárás előrejelzéseket.

2009. jún. 21. 10:29
Én és nagyon félek a viharoktól, mivel egyszer rettenetes volt ő amikor a szomszéd mellék-épületéről a bádogtető a mi udvarunkra zuhant, s a kertben több fát is kicsavart a szél.
51. 1841b3b309 (válaszként erre: 50. - Csicsi25)
2009. jún. 20. 23:25

Érdekes, a szél hangjától félsz? De miért? Ne félj tőlle,főleg,ha otthon vagy nem lehet semmi bajod,mindig gondolj erre.Az hogy a kémény ledől,meg ilyesmi kicsi a százalék ,hogy pont a mi házunk jár úgy,vagy a másé. Valahogy próbálj ne a negatívra gondolni.

Én erdő mellett lakom /Égervölgy/ ,na itt aztán van hangja a szélnek,az a sok fa csak úgy susog,de még sose féltem.

50. Csicsi25 (válaszként erre: 49. - 1841b3b309)
2009. jún. 20. 23:10

Szerencsés ember!

Számomra felfoghatatlan, hogy hogy nem fél valaki a vihartól! Gyerekkoromban én sem féltem - akkoriban nem voltak ilyen viharok (vagy csak én nem tudok róluk?)

Persze, én sem a villámlástól és a dörgéstől félek, inkább a vele járó szélvihartól és jégtől. Amikor fúj a szél, az egérlyukba is bebújnék, hogy ne halljam.

Nem bírom hallani-látni, amikor a tv-ben mutatják a károkat, olyankor nagyon meg tudok ijedni.

2009. jún. 20. 22:59

Sziasztok!

Most olvasom,hogy milyen sokan vannak akik félnek a vihartól,ezt én nem is gondoltam volna,hogy ez ilyen félelmet hoz ki emberekből.

Biztos bolondnak gondoltok,de én meg szeretem,ha villámlik,ha dörög,már messziről figyelem a felhőket ,hogy jön-e a vihar és imádom hallgatni,ha dörög,és bosszankodom,ha kihagy minket. De komolyan!

Persze nem a jégesős vihart szeretem ami kárral jár,hanem a normál vihart.

Most a legutóbbi vihart,ami diónyijéggel jött ,egy buszmegállóba kellett átélnem az orkánszéllel egyetembe-de azon kívül,hogy fáztam és eláztam más bajom nem volt.

48. Sziszko69 (válaszként erre: 45. - Reni7878)
2009. jún. 20. 22:13

Hurrá! Végre! Végre egy olyan mondat, ami az én számból is elhangzik néha, és ilyenkor mindenki röhög körülöttem. Mindig kérdezik, mitől félek? Ha zárt helyen vagyok nem lehet baj. A válaszom mindig az: és ha összedől a ház?(4 szintes téglaházban lakom) Betörik az ablak? Kidől a fal? stb. stb. Persze jót röhögnek rajtam. De tényleg ilyesmi félelmek vannak bennem. Tegnap este felébredtem, és olyan szél volt nálunk, hogy iszonyú volt hallani. Alig bírtam visszaaludni. És hát amiket láttam a TV-ben a multheti viharokról. Őrületes. És most a neten megnéztem, egész héten zápor, zivatarokat mondanak. Őrület.

De remélem nagyobb viharok nem lesznek. Egy időre szerintem elég volt belőlük.

2009. jún. 9. 13:07

Örülök, hogy ilyen sokan írtatok!

Szerintem a vihartól való félelemből nem lehet kigyógyulni és azt hiszem, a félelmünk nem is alaptalan. A viharok 30 éve még nem voltak ilyen erősek, gyerekkoromban nem voltak ilyenek. És az a legrosszabb, hogy erről mi, emberek tehetünk. Több helyről hallottam, hogy az éghajlatváltozás miatt lett ilyen az időjárás és tartok tőle, hogy ez csak rosszabb lesz.

Ezzel nem megijeszteni akartalak benneteket, bocsi.

2009. jún. 7. 22:30

Sziasztok!!


Nos hát én is majd össze tojom magam a vihartól..mi külterületen lakunk és a mi házunk szinte az egyetlen a környéken...volt hogy befeketetett az ég, jött az orkán erejű szél és én bevágtam a gyerekeket a kocsiba és szabályosan elmenekültem a vihar elöl....de úgy képzeljétek hogy 100szor veszélyesebb helyzetbe sodortam magunk mintha otthon meghúzom magam...amikor hazajöttünk, láncfűrésszel kellett az utcába a kicsavart fákat elvagdosni az útból....


engem nagyon be tud paráztatni meg felhergel az időjárásjelentés..már reggel gyomorgörcsöm lesz tőle én is mániákusan néztem a neten hogy éppen hol kezdődik viharjelenség....Na idén ezeket BEFEJEZTEM!!....eldöntöttem nem fog engem semmiféle vihar kikergetni az otthonomból....nem nézek se időjárást se semmit...és nem is féltem még eddig....jó persze még ezidáig nem is volt komoly vihar kopp kopp...úgy vagyok vele ha az van megírva hogy rámdöljön a ház vagy belémvágjon a villám hiába félek meg menekülök előle....legfeljebb a nagy menekülésbe csak belesodrom magam a veszélybe..

2009. jún. 7. 22:07
Még új vagyok!Ki lehet gyógyulni a vihar pánikból?Mi lesz,ha összedöl a házunk?
2009. jún. 7. 21:53
Én is nagyon félek. Itt a 2.on, legfelül még ijesztőbb.
2009. jún. 7. 21:50
Nagyon félek a villámlástól, mert már a szomszéd szobába egyszer becsapott a villám, kiégett a vezeték.
2009. jún. 7. 00:02

én félek.

azelőtt futni akartam a villámlásban, most meg majd össze tojom magam.

pedig lehet hogy néha jót tenne nekem:-)

2009. máj. 28. 23:22

Á, látom feledésbe merült ez a fórum! Ez azt jelenti, hogy senki sem fél már a viharoktól??? Pedig azóta is volt néhány. Néhány napja akkora széllel jött itt Pécsett, hogy sorban törtek le a faágak :(

1-2 nappal később pedig éjjel felébredtem. Nem tudtam hogy miért, de nagyon rossz érzésem volt. Csend volt, de néhány perc múlva őrülten el kezdett fújni a szél és megjött a vihar.

Veletek mi van? Ha erre jártok, írjatok!

2009. márc. 8. 20:56

Sziasztok !


Sikerült megnyugodnom, egészen az esti időjárásjelentésig. Azt hallottam, hogy holnap este megint feltámad a szél, és egész héten ilyen össze-vissza szelek lesznek, kisebb-nagyobb, és más-más irányból. Nem vészmadár akarok lenni, csak ezt hallottam. Remélem ezek már nem lesznek ekkorák, mint tegnap volt.

2009. márc. 8. 20:32

Remélem, ma mindannyian nyugodtabban fogunk aludni, elállt a szél (nálunk legalábbis úgy tűnik).


Szerintetek mit lehet tenni, hogy ne halljam a szelet? Gondolkodtam már a füldugón :) De füldugóval aludni??? El nem tudnám képzelni. Meg lehet, hogy a gyerekeket sem hallanám, ha szólnának. Próbáltam befogni a fülem és a takaró alá bújni. Akkor meg majd megfulladtam a melegtől. (Tisztára mint egy kisgyerek!)


Annyira irigylem azokat, akiket nem zavar semmi zaj, nyugodtan tudnak aludni!

2009. márc. 8. 19:47

sziasztok.

Tegnap én irtam,hogy átköltözünk egy másik albiba, és itt nem félek..

Hát éjszaka csak felriadtam..úgy fújt Veszprémben, tökre féltem, még ablakon se mertem kinézni..jó sokára tudtam csak visszaaludni :(

37. Csicsi25 (válaszként erre: 36. - Sziszko69)
2009. márc. 8. 13:21
Hát, én fél 12-kor feküdtem le, de hiába voltam őrületesen fáradt, nagyon zavart a szél, csak nagyon nehezen aludtam el. Aztán többször fel is ébredtem. Pocsék éjszakám volt :(
2009. márc. 8. 09:15

Hurrá! Végigaludtam az éjszakát. Egyszer ébredtem csak fel, természetesen kinéztem az ablakon. Akkor pont nem fújt annyira. Gyorsan visszabújtam a takaró alá, és azzal nyugtattam magam, hogy már nincs is szél, nem is mozognak a fák. Sikerült visszaaludnom. Most reggel első dolgom volt, hogy kinéztem. Érdekes, jobban fújt, mint tegnap, és éjjel, de most nem féltem annyira. Tényleg igaz, hogy nappal nem olyan félelmetes.

Remélem ti is tudtatok aludni.

2009. márc. 7. 23:26

Látom, senki sem fél annyira a vihartól, hogy itt lenne. Hát, akkor én is elköszönök, bár nem tudom, milyen alvás lesz - lehet, hogy semmilyen.

Jóéjt!

34. Csicsi25 (válaszként erre: 33. - Sziszko69)
2009. márc. 7. 22:14
Jóéjt neked, remélem, Te legalább tudsz majd aludni. Én meg sem merek próbálkozni a lefekvéssel. Időnként olyan széllökések vannak... Az talán nem is baj, ha nappal fúj, de legalább éjjel hagyna minket aludni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook