Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fél évestől 1 évesig- értelmileg fórum

Fél évestől 1 évesig- értelmileg (beszélgetős fórum)


21. andi6020 (válaszként erre: 20. - 805069bee1)
2009. dec. 9. 18:03
Ugye-ugye! Az élet szép, neki is, neked is, és ez egy csodálatos korszak. Ennél már csak az lesz szebb, ha elkezd beszélni. :-))
20. 805069bee1 (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2009. dec. 9. 14:06
Na,ez a szemszög azért jobban tetszik már :) Köszönöm,igazad van.
19. andi6020 (válaszként erre: 18. - 805069bee1)
2009. dec. 9. 14:03
Szerintem ne parázd túl a dolgot. Az, hogy a te mondókáid nem érdekli? Na és? Nem fekszik bambán az ágyában, hanem csinálja ami neki tetszik! Az egész világ a lábainál hever, minden felfedezésre vár. Kit érdeleknek a mondókák, amikor annyi újdonság, érdekesség van még!!! Ne aggódj, élvezd ki ennek a kornak minden percét!!!!!!
18. 805069bee1 (válaszként erre: 17. - Misz)
2009. dec. 9. 08:57

Köszönöm,mint mondtam,van védőnőm,tehát a tankönyvi példákkal tisztában vagyok. Én arra lettem volna kíváncsi,hogy hasonló korú anyukák mit tapasztaltak,de itt mindenki csak a tananyagot mondja fel..

Arról nem is beszélve,hogy az én gyerekem rám se bagózik. Mondóka,ének,bármi,fordul meg és mászik tovább,hajmeresztő helyei egyikére. A hátának meg nem sok kedvem van beszélni...

17. misz
2009. dec. 8. 20:18
Van olyan könyv, hogy Az első 12 hónap. abban egy csomó minden benne van. De azt hiszem a Pampers.hu-n is írnak életkori jellemzőket, ha regisztrálsz. Ahogy belépsz, máris megjelenik.
16. 805069bee1 (válaszként erre: 14. - Ee50b7c391)
2009. dec. 8. 15:05
Én sem azt mondtam,hogy baj vana kábelnyalogatással,hanem,hogy talán ennél több bizonyítéktól sem sértődnék meg,hogy rendben fejlődik értelmileg is...
2009. dec. 8. 15:05

sziasztok!


a lánykám hamarabb beszélt mint járt, 11 hósan indult el azóta se állt még meg :) 11 hó elött tisztán mondta apa, autó, mama

minden gyerek más és más!,

nálunk mászókorszakban kimaradt az h mindent a szájába vegyen.....most sajnos potolja :(

most 2éves és 3hós, mondokázik, érthetően beszél, kérdez....

nekünk folyamatosan azt mondják előrébb van a koránál


ha védőnő/doktornő azt mondta rendben van akkor rendben van, nem szabad összehasonlítani

tudok olyanról is aki 9!!!! hósan folyékonyan beszélt viszont mozgásilag el volt maradva, szeptemberben kezdte az elsőt... :) kiegyensulyozott okos kislány

2009. dec. 8. 14:43

Az én lányom 9 hónaposan már az udvaron szaladgált és kergette tavasszal a gyikokat,juliusban született és ez áprilisban volt, de sima ügy volt nálunk az asztal lábának nyalogatása. Fém dohányzóasztal,fém lábakkal és a gyerek feküdt mellette és nyalta órákig. Pedig 17 hó, szobatiszta, beszél és mondom nagyon korán járt.

Ughogya a kábelnyalogatás sztem okés,csak nehogy mergázza.

ja nálunk volt wc kefével fogmosás is :)

13. pemete
2009. dec. 8. 14:20
Az ilyen mitutd típusú emberekkel nem kell foglalkozni! Az embere amúgy is túl okosak, úgyhogy ne törődj velük:)
12. Heni86 (válaszként erre: 10. - 805069bee1)
2009. dec. 8. 14:03

Hát persze csak addig érdekes amíg tilos! :)

Tényleg nem kellene szerintem ezen idegeskedned. Meg van a magához való esze látod! Csak valószínüleg őt nem izgatját még ezek a dolgok de ha sokat játszol vele és tanítod egykettőre menni fog minden. :)

Öreg nénis sztoriaim nekem is vannak... Pfff... Mert az ő unokája így meg úgy... Én csak mondom, hogy persze, viszlát! :)))

11. 805069bee1 (válaszként erre: 7. - Serry)
2009. dec. 8. 13:58
Köszönöm,Serry,nagyon érdekes. Most lehetne úgy is,hogy értsem is?
10. 805069bee1 (válaszként erre: 9. - Heni86)
2009. dec. 8. 13:55

Az édes az volt,hogy mivel tönkretette,vettünk másikat,és oddadtuk neki a régit..gondolod,onnantól érdekelte?

Abban van igazság,hogy a hiszti is egyfajta kommunikáció :D

Lehet,tényleg nem kellene paráznom,csak körülöttem mindenki ugyanolyan okos,mint én,barátnőm egy sincs,anyum már semmire sem emlékszik a babákkal kapcsolatban,anyósom még annyira sem...

És tényleg rossz valahol azt olvasni,hogy mások már mennyi mindent tudnak...

tegnap is a boltban,öreg néne megdicsérte a kicsit,hogy milyen szép,és megkérdezte,-:Mit tud?

Mielőtt válaszolhattam volna,mert elborult az agyam,mivel nem új mobiltelefont vettem,hogy "tudjon" dolgokat,megkérdezte- Ül már? -mondtam neki:-Még nem.

erre lesajnáló pillantással közölte:-Háát,attól még szép...

Így legyen valaki magabiztos első babás anyukaként...

9. Heni86 (válaszként erre: 8. - 805069bee1)
2009. dec. 8. 13:43

Óóó az nálunk is van nyugi! :)

Egy billentyűzet is tört már meg hasonlók de ne hagyd magad! Ami nem neki való azzal nem játszhat slussz. Nálunk is van ám hiszti meg sértődés. Erre van esze látod!!! Szóval tuti semmi baj csak zsivány. :)

Sokat kukucsolj vele mindenféle helyzetben, ültesd az öledbe és úgy tapsizzatok, hogy közrefogod a kezéd és ha valakitől búcsúztok akkor finoman tedd a keze alá a kezedet és segíts neki pápázni. Tuti szép lassan megtanulja ha elég kitartó vagy!

2009. dec. 8. 13:38

Köszi,pemete,a felsorolást.

Lássuk,akkor mink van ebből:állunk,lépegetünk,ha seggretottyanunk,úgy maradunk kicsit.ba-ba,mam-mam megvan.A tükörképén nagyokat nevet. De a hol a baba jellegű kérdések teljesen hidegen hagyják,se taps,se integetés.


Heni,foglalkozom vele,amennyit csak tudok,de a kommunikáció abszolut hiányát érzem,és ez rémít meg. Az össz jelzés,amit konkrétan kapok,az az iszonyat hisztiroham,ha elveszem tőle,ami épp a keze ügyében van,és nem neki való. Már így is tönkretett egy billentyűzetet meg egy egeret..De akkor olyan földhözvágódós hisztit tud produkálni,hogy ihaj.

2009. dec. 8. 13:34

0-2 éves korig tart a szenzomotoros periódus. Lényege: a világgal való ismerkedés, a tapasztalatok elrendezése, a problémamegoldás egyaránt szenzomotoros sémában mennek végbe, a szenzomotoros sémába integrálódnak. A 2. év után a gyerek elszakad a fizikai tevékenységektől, és belsővé vált cselekvéseket végez, amelyeket „előműveleteknek” nevezhetünk. Az érzékszervi-mozgásos szakasz akkor végződik, amikor a gyerek képes szimbolikusan megjeleníteni azt, amit ismer; így nem kötődik többé ahhoz, amit csinál. Képes reprezentálni egy eseményt az elméjében, és belsőleg gondolkodni róla.

Illetve nézd meg a babaszobán ott le van írva ekkora baba miket tud érzékel és hogyan.

2009. dec. 8. 13:29

Szia!Szerintem is teljesen ok a kábelnyalogatás,sőt minden,ami a keze ügyébe kerül az lesz a sorsa.Nekem 9 hónapos lesz a kisfiam 18.-án és,mint a tűz.Már ő is áll,mászik(nem akármilyen tempóban:))ahol feláll pl ágy ott végig is megy.

Beszéd ügyileg nálunk a te-te a sláger és a fütyülés.Valamint van egy papagájunk és kérdezem tőle,hogy hol van Palkó,ő már néz is felfele.

Szerintem ne aggódj!

2009. dec. 8. 13:28

Szia!

Ne aggódj ilyesmin egész biztosan semmi baj sincs! :)

Összehasonlítani gyerekeket pedig nagyon nehéz mert mindegyikük más egyéniség, más-más érdeklődési körű stb. Az én kisfiam most 9 hós és már több mint egy hónapja pápázik, tapsol, tánci-táncizik, már mondja, hogy nem és rázza a fejét, pacsit ad ilyesmi... De ezt rengeteg türelemmel és foglalkozással értem el nála.

2009. dec. 8. 13:27

A nyolcadik hónap


A babának egyre növekszik a kíváncsisága és felfedezni vágyik mindent! Minden nagyon érdekes számára, de ne feledd, hogy nem tudja, hogy amit csinál, azzal fájdalmat, vagy nagyobb bajt is okozhat magának (vagy másnak)! Nagyon vigyázz rá!


Étkezés:

Minden gyerek más - van, amelyik azt akarja, hogy kanállal etesd, míg más babák maguk csinálnának mindent. Valószínűleg csak az az étel fog kelleni neki, ami a te tányérodon van. Legjobb, ha beletörődsz, és nem idegeskedsz a maszat miatt. Vigyázz, hogy minden ételt elég apróra darabolj fel neki!


Alvás:

Nappal általában kétszer alszik, de lehet, hogy néha már elég csak egy alvás is. Az esti fekvés idejét már mindig azonos időpontban kéne megszervezni. Az este legyen nyugodt, csendes, olvassatok, énekeljetek, legyen egy kialakult rutin.



Növekedés és fejlődés:

Hüvelyk- és mutatóujja közé tud venni kisebb tárgyakat.


Megül hosszabb ideig támasz nélkül. Talán fel is tud ülni fekvésből, segítség nélkül. Némely baba már ebben a korban felhúzza magát állásba, de hamarosan segítségért kiált, a leüléshez.


Rámutathat a tárgyra, amit szeretne.


Talán most már kevésbé fél az új arcoktól, hangoktól, ha eddig félénk is volt.



Tanulás játék közben:

Egyik kedvenc játszóhely a konyha lesz! Vagy szerelj fel idejekorán egy rácsot a konyhaajtóra, hogy ne mehessen be, vagy legyen egy olyan szekrény - amiben műanyag edényeket tartasz - , ahol ő játszhat, és a többire tegyél ajtónyitás-gátlót.

Ismételgessétek együtt a hangokat, amiket mond! Tapsoljatok mondókákhoz, énekeljetek és táncoljatok!

Integessetek, ha búcsúzkodtok!


Szociális fejlődés:

Utánozza az ember száj- és arcmimikáját.

Ellöki a tárgyat, ami nem érdekli.

Hangjával hívja fel magára a figyelmet.

Mosolyog, nevet a tükörképére (vagy a szüleiére).


Érzékek / mozgáskoordináció fejlődése:

Hüvelyk- és mutatóujja közé tud venni kisebb tárgyakat.

Tapsolhat, integethet.

Szeretne mindent megkóstolni a te tányérodról, de fintorogva köpheti ki az ételt.

Hang irányába fordítja a fejét.

Szemével követi a tárgyat, amire mutatsz.

"mama", "baba" hangokat adhat ki, véletlenül, anélkül, hogy tudná a szó jelentését.

Megállhat kapaszkodva rövidebb ideig.

Négykézláb mehet előre, vagy hátra.

Megtarthatja kezében a cumisüveget, poharat, vagy az ételt.

Kukucskálósat játszik, ha a fejére ruhát, rongyot húz! - vedd észre és menj bele a játékba!



Biztonság:

Vigyázz, mikor ajtókat nyitsz-csuksz, bármikor hirtelen a hátad mögött terem a baba, és az ujja bent lehet a résben!

Zárd el az apróságokat, porcelán- és üvegtárgyakat!

Zárd be mindig a zárható szekrényeket, a nem zárhatóakra szerelj biztonsági nyitás-gátlót!

Kezdd el tanítani neki a "FORRÓ" szót!

2009. dec. 8. 13:26

Szia!

A kisfiam 13 hónapos beeszélni még nem beszél,csak a maga nyelvén: bau=kutya, ba=kell,meg ilyenek. Pá-pá-t integetni kb. 10hónaposan kezdte,de egy ideig szüneteltette,most megint csinálja.

2009. dec. 8. 13:26
Dehogynem, a kábelnyalogatás ebben a korban tökéletes! Nem minden gyerek fejlődik egyformán, ha jó a mozgásfejlődése, akkor minden rendben van vele:) Ne aggódj feleslegesen!
2009. dec. 8. 13:22

Rengeteg fórumot találtam mozgásfejlődésről (jajj,az enyém már mászik,áll,diplomás) és hozzátáplálásról (házi kontra üveges) ,de egyet sem az értelmi fejlődésről. gondolok itt arra,hogy a naplókat olvasgatva,ma belefutottam egy olyanba,hogy a hölgy gyönyörű 10 hónapos kifia már pá-pá-t integet,és vannak saját szavai. Végignéztem 8 hónapos kilányomon,és rájöttem,hogy semmi ilyesmit nem tapasztaltam még nála. Kezdő anyuka vagyok,kérlek,írjatok,nálatok mi a helyzet?

Rendszeresen havonta jön hozzám a védőnő,akiben nagyon megbízom,ő értelmesnek könyvelte el a kicsit,mert érdeklődő és kíváncsi,de nem vagyok teljesen biztos benne,hogy a kábelnyalogatás teljesen és megnyugtatóan jelezné ezt....


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook