Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fehérje diéta. Csináljuk együtt! :) fórum

Fehérje diéta. Csináljuk együtt! :) (beszélgetős fórum)


1 2
2011. okt. 21. 00:48

Sziasztok!

Jövő hét közepétől szeretnék kipróbálni egy fehérje-diétát, konkrétan ezt: [link]

Kiváncsi lennék, hogy próbálta már valaki? Illetve, hogy szerintetek felcserélhetők a napok, vagy az ételek? Gondolok itt arra, hogy mondjuk pénteken is azt enném vacsira, amit mondjuk szerdán ettem.

2011. aug. 3. 10:08
hy, valaki? :)
40. tundek
2009. okt. 27. 06:48

Sziasztok megnézem ezeket a sütiket feltétlen bár most tuti nem fogok ilyeneket hamikázni.


Igen jó ez az biztos. A legjobb mert mindent lehet enni.

2009. okt. 26. 09:00

Nem, én legalábbis nem kezdtem el. Látod Tündi, ezért jó a kcal számolás :)))

Mindent lehet, korlátokon belül, persze.


Örülök neki, hogy jó a munkahelyed. Ügyes vagy nagyon, én tuti, hogy minden nap teletömném magamat... egy ideig, aztán fizetés emelést kérnék a ruhatár cserémre... :D


Egyébként, a kevés kalóriás isteni sütik léteznek, méghozzá itt, a hoxán. Nézzetek bele Roxa naplójába. Hmmmm, nyami. :)

38. tundek
2009. okt. 24. 07:08
Sziasztok Csajok mi a helyzet veletek? Akkor ezek szerint nem kezdte el senki ezt a diétát. Igen a gyümi tényleg nagyon érdekes dolog de mindegy nem igazán értjük már ezket a miérteket és mitől és hogyanokat. Már tele a hócipőm a diétával és talán tényleg ha az ember eleget mozog akkor ehet odafigyeléssel mindent szinte semmiről nem kell lemondania, mertvan mellette mozgás. Nagyon jó az új melóhely csak nagyon sokat kell menni a 8 óra alatt szinte semmit sem ülök egész nap csak megyek vagy állok, de nem baj. Nem eszem sok sütit de azt sem mondom, hogy egyáltalán nem eszem ilyeneket, hiszen amikor készen vannak akkor nem tudok azoknak a csodás illatoknak ellent állni. Egyébként én is azt monmdom, hogy nem jó hirtelen sokat hanem lassan kell fokozatosan fogyni és az akár tartós is lehet.
2009. okt. 23. 10:01

Hali :)


Sokat gondolkoztam, visszaolvasgattam a naplómat, aztán később egy barátnőmét is és rájöttem, hogyha most ezt elkezdem és hét nap alatt kevesebb leszek 4 kilóval, akkor hülye vagyok.


Nálam ez az állandó probléma, hogy túl nagy hévvel megyek a dolgoknak, mert minél előbb az álomsúlyomat szeretném látni a mérlegen.


DE erre inkább akkor kellene gondolnom, amikor nincs kedvem felállni tornázni, vagy amikor túllépem a felállított szabályaimat. 3 és fél hónap alatt 13 kilót fogytam egészségesen, akkor most nem rontom el ezzel.


Egyenlőre.


Elképzelhető, hogyha legközelebb is olyan sokáig stagnál majd a súlyom, mint amikor ezt a diétát megkaptam, akkor elkezdem.

De most nem.


Annak aki belevág sok sikert és kitartást kívánok hozzá, biztos, hogy eredményes lesz :)))


Puszi,

diil

2009. okt. 19. 07:56

Tündi, ha van egy kis időd írd meg milyen a meló!


Nagyon sokat gondoltam rád a héten :)

2009. okt. 18. 08:47

Azért csak érezd jól magadat... :)


Nekem a most hétvége ilyen alkoholban dús, nem is tudom rá merjek-e állni a mérlegre...

2009. okt. 17. 11:49
Jövőhéten hétvégén mi is lagzizunk, unokatesóm nősül.Remélem én is ügyes leszek, bár ilyen hidegben inni majd kell, hogy melegítsen :)
2009. okt. 16. 17:37

hali csajok :)


ma mértem, még mindig 95 kg, na nem mintha most annyira bánnám... olyan hihetetlen, hogy a lagzit így bírtam :)


a gyümölcs tényleg érdekes.... én ugye kcalt számolok és néha tartok gyüminapokat is..

olyankor kb. 500 kcal az amit megeszek, mert a ch már 140-150 gramm körül van. és mégis ilyenkor fogyok, hát nem érdekes?


jajj, csajok, tornázni kéne... lusta vagyok...

2009. okt. 15. 13:29
Bizony a gyümölcs a cukortartalma miatt szénhidrát, ezért sem értettem soha ezt a 90naposban (pedig régen megcsináltam én is), hogy olyan mintha egymás után két szénhidrát nap lenne. Persze a gyümölcs jobb mint ha kenyérből kajálunk be :D
31. tundek
2009. okt. 15. 10:32

Sziasztok tök jó hogy itt vagytok. Megy a ch mentes diéta legalábbis igyekszem vissza szorítani.


Nagyon sok dolog az amit nem lehet enni majd leírom ki gondolná, hogy semmilyen gyümi nem fér bele.


Na most rohanok, mert délre megyek melózni szép napot nektek.


Jofre örülök, hogy itt vagy Te is majd többet írok hétvégén

2009. okt. 14. 16:58
Ja, még annyi, én is meglestem a dietetikust, meg a wellness honlapját is, bár azt ismertem már, sok sok érdekes dolgot lehet olvasni.
29. Monee1986 (válaszként erre: 27. - 8f52b86abb)
2009. okt. 14. 16:57

Sziasztok!


Mivel nem találtam még munkát, most különösen nehéz pályakezdőnek lenni, így addig is tanulok, hátha ezzel is bővítem a lehetőségeket.

Ez most egy OKJ-s,valutapénztáros és valuta-ügyintéző képzés, ennek volt tegnap az írásbelije, jövőhéten meg a szóbeli,illetve a bankjegyfelismerés, mármint a hamisak-valódiak szétválogatása.


Gratulálok az eddig elért eredményedhez!


Megyek eszek még most vmit, mert utoljára 10 körül ettem, és még inkább most eszek, mert már később vétek lenne :D


Szép estét ebben a didergős időben.

28. 8f52b86abb (válaszként erre: 26. - Jofre)
2009. okt. 14. 16:19
Utána nézek ennek a pasinak, kíváncsivá tettél. Köszi az infot :)
2009. okt. 14. 16:18

Húú, csajok, szépen lemaradtam...

Nagyon nehéz hetem van most a munkahelyemen is, így kicsit bajosan sikerül ide jutom.


Jajj, Tündi, nagyon örülök és szorítok Neked! :)


Mzsu, mi már csináltunk egy hasonlót és nem jött vissza egy deka sem. Talán szervezet kérdése..


Moncsi, miféle vizsgára készülsz?

Majd később mozogsz is, a diéta betartása is nagy szó, drága :)


Képzeljétek, tegnap 3 hónapja volt, hogy elkezdtem a diétát. -12 kg, azaz havi -4kg. Annyira örülök és úgy várom, hogy megcsináljam ezt is ((:


Puszi nektek

26. jofre (válaszként erre: 25. - Tundek)
2009. okt. 14. 11:06

Sziasztok!

Szia Tündi!

Megérkeztem, köszi a meghívást!:)

Dietetikust találsz a wellnesscafe.hu-n. Én a Tihanyi András szívből javaslom. Nem mindig tetszik a válasza, de legalább őszinte a pasi. Írj neki szerintem minél előbb!!! Ja, arra készülj fel, hogy az összes "normálatlan" fogyókúrát alapból elítéli. Majd Ő leírja, hogy miért. Én megvettem a könyvét, abban minden le van írva, amire szüksége lehet egy embernek az egészséges táplálkozáshoz. Sajnos a könyv mellé nem adnak egy dobozban kitartást, meg akaratot, meg egy pofozó kesztyűt, ami jól kupán vág amikor este 10-kor francia drazsét eszek:))) (tegnap volt!)

Egyébként ezt a diétát én is csináltam már, a gyűjtemények egyik tagja. Az aljára oda van írva, hogy "ezzel a diétával 2 hét alatt 9 kg-ot fogsz fogyni" Na ez nekem nem jött össze, de 4-5 kg-ot lehet vele fogyni. Persze ha van miből:) -nekem van- A májtisztító kúra után én is fehérjézni fogok, de nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a fehérjék savasítanak, vagyis túlzásba esni sem jó. Egyébként a barna cukor csak a színében más mint a fehér, ugyanúgy hat:( A többi amit írtál, szerintem is jó, ha már le kell cserélni:( Nálunk a bundás kenyér csak is és kizárólag friss fehér kenyérből készül hétvégén!

A pékségtől ne féljél, amikor harmadszor is tele fogod zabálni magadat sütikkel, tutira úgy megundorodsz tőle, hogy nem fogod kívánni!:)))

Ha mégsem így lesz, kérjél olyan sok fizetést, hogy ne téged alkalmazzanak:))))

25. tundek
2009. okt. 14. 08:09

Sziasztok Csajok


Képzeljétek már másfél kilót fogytam ezzel a ch-s megtakarítással. És nem keveset eszek, nagyon klassz.


Holnap megyek próba munkára tegnap szóltak és nem fogjátok elhinni hová? Hát egy kísértet helyre már nekem az PÉKSÉGBE. Tegnap voltam és olyan illat volt hogy jaj nem is mondom mert folyik a nyálam. És nemcsak az illat hanem maga amik voltak hát lehet hogy 2 mázsa leszek?

24. mzsu1 (válaszként erre: 6. - 8f52b86abb)
2009. okt. 13. 11:41
Egyszer hasonlót csináltam, de az 10 napos volt és -10 kg-ot ígért! Nekem 6 lement, de eszméletlen kínlódás volt betartani, mert ha nem tartod szigorúan, nem tuti a siker! Két kilót simán ledobsz, azért kár ennyit szenvedni!!! Viszont miután én visszaálltam a rendes kajára, a kilók is visszajöttek:-(
23. tundek
2009. okt. 13. 09:23

Szia Moncsi szép napot itt is nagyon ratyi az idő


na jó nem gondoltam én annyira görcsösen követni mindent azért valami plussz kell csak az adott 5-6 félét igyekszem teljesen száműzni

2009. okt. 13. 08:35

Reggelt!

Még gyors benézek, mert még átfutom az anyagot és indulok, ebben a csuda időben:szél,sőőőt orkán és eső eső tegnap óta.


Bár dietetikus nem vagyok, de az elmúlt évben annyi mindent okosodtam ilyenekről, hogy a barátok mikor már kiakadtak azt mondták menjek el annak, persze ez nem így működik :)

Így csak szerény véleményem: lehet a tej jobb lenne, bár tejszín meg tejszínhab között is lehet különbség :) Ehhez kevés vagyok.

Rántott tök: nyammmmi :) de egy a baj, hogy úgy megszívja magát olajjal :( pedig én is szeretem.

21. tundek
2009. okt. 13. 05:27

Jó reggelt Csajok


Olyan jó lenne ha lenne egy dietetikus itt a hoxán aki tudna segíteni dolgokban


pár kérdést az ember feltenne neki.


pl nem tudom, hogy a reggeli kávé tejszínnel az minősül-e egy étkezésnek meg hasonlók?


ehetek-e rántott tököt?


Na Moncsi akkor neked jó bulizást majd.

2009. okt. 13. 00:16

Sziasztok!

Szia Tünde!

Jaj hát nekem mióta hazajöttünk a nyaralásból (és az még szeptemberben volt) inkább az agyam mozog, nem én :)

De ha végzek ezzel a vizsgával, október vége-nov eleje mostmár ráveszem megint magam, főleg, hogy október 24én esküvő,lagzi :) lesz min dolgozni utána :)

Na jó éjt mára!

19. tundek
2009. okt. 12. 20:50

Sziasztok


Moncsi amúgy is nagyon kitartó mozgó állandóan Norbizik valami tornát

18. 8f52b86abb (válaszként erre: 17. - Monee1986)
2009. okt. 12. 19:15

a bécsi diéta jellegűt már mi is lenyomtuk egyszer, elég kemény volt, akkor nem vittem végig 10 napokig csináltam, mert megijedtem, hogy többet hízok majd mint fogyok... és azt hiszem 4 kiló ment le :)


ti akkor nagyon ügyik vagytok :)

mozogtatok is mellette?

17. Monee1986 (válaszként erre: 6. - 8f52b86abb)
2009. okt. 12. 18:58

Ez kb. olyan mint amit bécsi diéta/orvosi diéta néven emlegetnek, csak az két hét, az első hét után megismétled!

Apuval csináltam meg nyáron, ugye ő férfi meg előtte nem is fogyózott, így két hét alatt kb 6-7kg ment le neki.

Nekem pedig talán 3-4.

De a végére már rémes volt, mert mindig én csináltam meg a salikat és már úúúúgy untam vágdosás, keverés... :)

16. tundek
2009. okt. 12. 18:41

Na akkor hajrá csajok


most készül a vacsim tojásrántotta és kőrözött


azt mondta az ismerősöm, hogy rántottából hegyet lehet enni hát azért annyit nem fogok

15. tundek
2009. okt. 12. 18:38

Ha egy fogyókúra során keveset eszel, előbb-utóbb kimerülnek tápanyagtartalékaid, kórosan fáradttá válhatsz, legyengülhet immunrendszered, és ami különösen bosszantó: szervezeted a zsírpárnák helyett az izomtömeget kezdi el lebontani. A megfelelő mennyiségű fehérjebevitellel azonban arra ösztönzöd szervezetedet, hogy onnan próbáljon meg energiát szerezni, ahonnan te is szeretnéd, vagyis maximalizálja a zsírégetést.


A minőségi fehérjében gazdag táplálkozás emellett felgyorsítja a kalóriaégetést, segít regenerálódni szervezetednek, megerősíti immunrendszeredet, és nem utolsósorban sokkal hatékonyabb az éhség leküzdésében, mint például a szénhidrát vagy a cukrok. Persze a fokozott fehérjebevitel kapcsán nem kell rögtön az izmaik közül alig kilátszó body-builderekre gondolnod. A fehérje – mint ahogy a protein szó jelentése is bizonyítja – elsődleges fontosságú a szervezeted számára, azonban ezt sem kell túlzásba vinni.

2009. okt. 12. 18:23

Drága Tündi, akkor ezt is lenyomjuk :)


Nálam a kcal számolás mellett hasonló elvek működnek mint amit írtál is és látjátok, hogy működik.


Tényleg nem nagyon akartam, de Kata és a saját makacsságom miatt is végig fogom ezt nyomni.


Puszi

13. tundek
2009. okt. 12. 17:39
egyébként benne vagyok a fehérje diétában de én addig is eszem a fehérjét és megpróbálom a cht kerülni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook