Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Farsang: a hagyományoktól a jelmezvarrásig fórum

Farsang: a hagyományoktól a jelmezvarrásig (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Farsang: a hagyományoktól a jelmezvarrásig

2017. febr. 21. 17:25
Legutóbbi farsangon, amit láttam 30 gyerekből kettőnek volt saját készítésű jelmeze. Ez nem baj, csak szerintem jó lenne, ha a pedagógusok is igyekeznének a gyerekeket arra terelni, hogy maguk alkossanak valami újat, ne csak kiválasszák a boltban.
20. Pluszkó (válaszként erre: 19. - Spinneli)
2017. febr. 21. 17:23
Nem volt szándékomban kivagyiskodni, sajnálom, ha ezt olvastad ki belőle. A célom inkább a hagyományok őrzésére felhívni a figyelmet.
19. spinneli (válaszként erre: 17. - Birgi74)
2017. febr. 20. 08:17

A büszkeséggel semmi baj, sőt én egyetértek vele, a kivagyisággal vna bajom, ha te ezt nem láttad bele akkor ez van, nem egyformán szemléljük a dolgokat.

Ennyi.

2017. febr. 20. 07:59
Bocsi az elgépelésekért :/
2017. febr. 20. 07:59

Nem offolnám szét,de azért megkérdezem,miért baj,ha valakinrk véleménye van és esetleg büszke valamite,amit maga ért el, vagy készít? Az effajta hozzáállás nem ugyanaz a "magyar majdénlenyomom" hozzáállás, amibek a másik olvasata a kivazyiság? ;)

Tök igaz,ha belegondolsz. Pénteken a farsangon én is újra ezt tapasztaltam. Huszonakárhány gyerekből volt 5 pókember, 3 tavasztündér, 4 elza, mind mind boltból. Nekem sem tetszik ez. És ez is otthon kezdődik. Én is magam készítem a jekmezüket és menő vagyok emiatt a sajá szememben 😁 (poén)


Visszatérve: Lehet a gyerekre fogni,hogy ő akarta... de miért? :)

16. spinneli (válaszként erre: 15. - Birgi74)
2017. febr. 19. 20:24

Az utolsó bekezdés legalábbis nem másról szól szerintem.

"2 éjjele ment rá a bagoly jelmezre, de mekkora sztár, hogy maga varrta ellenben másokkal blabla a szokásos magyar kivagyiság.


A cikk többi része telejsne jó volt, én meglettem volna az önfényezés nélkül, hitelesebb lett volna.

15. birgi74 (válaszként erre: 14. - Spinneli)
2017. febr. 19. 20:19

azért írta volna?

akkor elolvasom újra,a másik szemüvegemmel :)

2017. febr. 19. 09:09
Tetszett volna a cikk teljes egészében, ha nem derül kia végére, hogya cikkíró a saját fényezése miatt írta.
2017. febr. 18. 14:53
Tavaly is és idén is egyetlen gyereknek volt anyakezevarrta jelmeze a csoportban...
12. Getti (válaszként erre: 4. - Sanyinak)
2017. febr. 16. 21:41
😄 😄
11. birgi74 (válaszként erre: 10. - Dominós)
2017. febr. 16. 08:41
Tavaly az én gyerekeim is anna és elza voltak, mert 2015 karácsonyra azt kérték és még idén karácsonykor is abban aludtak... szóval ki volt használva rendesen, megérte az árát :) de az idén farsangkor már újból saját ötleteik vannak, és az őzikéhez már tegnap elkészítettem a fejdíszt fülekkel, a polipkarok is készen vannak, csak össze kell erősíteni a 3 pár harisnyát :)
2017. febr. 15. 23:13

Gyártottam már én is sok mindent, és a gyerekek különlegesek voltak benne, mert olyan senkinek sem volt. Még ha azok a házi jelmezek nem is voltak olyan csodásak, mint a boltiak. Általában együtt alkottuk, legalábbis ott szuszogtak a fülembe, míg én készítettem. :)

Egyetlenegyszer volt vett jelmezünk, egy hercegnős, mert azt meglátta, és megszerette.

9. sanyinak (válaszként erre: 8. - Hoxa)
2017. febr. 15. 20:09
Az kell egy igazi "felnőtt" férfinak! :)
8. Hoxa (válaszként erre: 7. - Sanyinak)
2017. febr. 15. 18:55
A mellszőrzet külön dobhatott a jelmezen :D
7. sanyinak (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2017. febr. 15. 18:49
Akkor elárulom, saját ötletem volt, és a tanító néninél is sikerült vele bevágódnunk. :)
6. Hoxa
2017. febr. 15. 18:44
Én öncélúan csinálok saját készítésű jelmezeket, mert egyszerűen imádok keresgélni, aztán megvalósítani. :) Nekem nagyobb öröm, mint a gyerekeknek.
5. Hoxa (válaszként erre: 4. - Sanyinak)
2017. febr. 15. 18:44
Szívtipró :DDD Ez nagyon jóóóó.
2017. febr. 15. 18:42
Fiacskámnak, aki szereti a favicceket, javasoltam a csillagfejű csavarhúzó jelmezt (a fején egy csillag és madzagon húz maga után egy nagy csavart), de aztán inkább szívtiprót csináltunk belőle :). Két szív alakú karton a lába alá, csinos pasis öltözék + festett bajusz, mellkasszőrzet...
2017. febr. 15. 14:01

Egyetértek én is. És én amúgy sajnálnék is ennyi pénzt jelmezre. Aztán következő évben megint. Pénzkidobás, felesleges... és tényleg büszke a kicsi az Édesanyjára, ha Ő varrta a jelmezét! Az én tündérem most a jelmezében alszik :-)


Nálunk ma volt a mondókás farsang. Az egy évesemnek polip jelmezt terveztem a nagyobbnak pedig mutattam képeket a neten, de Ő is polip szeretett volna lenni! Szóval tegnap este 1 óra alatt elkészült a két jelmez. Flízel kitömködtem 3-3 pár harisnyát és egy gumira tűztem biztosítótűvel. Eredetileg varrni szerettem volna, de így jobb volt, mert mivel próbálni nem tudták gondoltam ezt könnyen lehet(ett volna) állítani!

2017. febr. 15. 09:38

Tökéletesen egyetértek.

Én is úgy készítem a jelmezt, az idei évtől már két kívánságot kell teljesíteni. És jó is, hogy olvasom... most jut eszembe, hogy pénteken ovis farsang. Még szerencse, hogy az egyik polip szeretne lenni, amihez mindösszesen 4 pár harisnyanadrág, jó sok vatta és némi anyagmaradék kell csak. A másik lányom pedig őzike...ehhez van egy barna pöttyös nadrágunk, ma elkészítem neki a hajpántra applikált filcfüleket a kis agancsokkal. Remélem, sikerül... :D


Jó az áttekintés a hagyományokról. Szeretem összefüggéseiben látni a dolgokat.

2017. febr. 15. 09:08
Gondoltam, írok egy cikket arról, hogy mekkora dilemma egy szülőnek, már az óvodában is, hogy értéket közvetítsen, avagy behódoljon az aktuális szuperhősöknek. Ehhez előbb érdemes áttekinteni, mi is a farsang, honnét ered, milyen (népi) hagyományai vannak.

Ugrás a teljes írásra: Farsang: a hagyományoktól a jelmezvarrásig

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook