Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fájdalmas csomó a mellemben fórum

Fájdalmas csomó a mellemben (beszélgetős fórum)


2023. febr. 28. 23:36
Köszönöm, igen. :)
2023. febr. 28. 23:30
Ez azért viszonylag jobb hír. Jobbulást!
2023. febr. 28. 22:15
Jóindulatú daganatom van. További vizsgálatok várnak rám és megfigyelés.
13. Channa* (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 24. 08:54

Én nem gondolom, hogy az abbahagyás volt itt a gond, hanem inkább arra gondolok, hogy ha sokáig megerőlteted vagy egyoldalúan terheled bármely testrészeidet és emiatt krónikus gyulladás vagy bármi kialakul, akkor annak sok idő kell, hogy rendbe jöjjön, azaz nem elég 1-2 hét.


És van olyan is, ami soha nem fog meggyógyulni, hiába hagyod abba, mert esetleg már olyan szinten sérült, hogy már nem lehet meggyógyítani.


Mondom az én esetemet: a jobb vállamat sokszor begyullad, ami attól van, hogy rengeteget egerezek, amitől ínhüvely gyulladásom lenne, de én amikor érzem a fájdalmat a csuklóm/kézfejem környékén, próbálom mentesíteni a terhelés alól, máshogy tartom a kezem, így nem lesz ínhüvely gyulladásom, ellenben, begyullad a vállam, ami a sok gyulladástól meszes lett. A meszesedést viszont nem lehet meggyógyítani.

Pont múlt évben történt, hogy kb. márciusban mozdítani sem tudtam a kezem, ez tartott 4-5 napig, majd enyhült, de bizonyos mozdulatokra még hónapokon át nagy fájdalmaim lettek. Az orvos azt mondta, hogy letapadtak az izmok, tornáztassam, idő kell, hogy meggyógyuljon. És igaza volt, mert kb. karácsonyra múlt el teljesen.


Hány éves vagy? Hirtelen kezdett el fájni? "csak" mozdulatra fáj? Hőemelkedésed szokott lenni? A csomó milyen? Végig tapogattad a melleidet és a hónaljad? Érzel mást is? Nem fogytál esetleg mostanság indokolatlanul?


Persze, ezek mit sem számítanak, mert hiába tudjuk ezeket, akkor sem tudunk semmit mondani.


A barátnőm mellrákos, már vége van minden kezelésének, de pl. neki tapintásra se vette észre a csomókat, mert olyan helyen voltak és nagy a melle, hogy csak a képalkotó vizsgálatokon látszott. És igen, nem volt fájdalma sosem.


Icuska írta, hogy amikor fáj, már nagy a baj. Sajnos ismertem valakit, aki így volt.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Channa*)
2023. febr. 23. 22:38

Köszönöm!

Nagyon megterhelő munka után(sokszor zsibbadt a kezem, nem tudtam fájdalom nélkül felemelni ) a szellemi munka, óriási változás. De eddig nem gondoltam arra, hogy ha hirtelen véget vetek a terhelésnek, akkor abból is lehet fájdalom, tűnet , csak máshol , erre ti hívtátok fel a figyelmem.

Minden esetre kiderítjük mi ez, csak ilyenkor olyan lassan telnek a napok.

11. Channa* (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 22:26

Ja, értem!

Nem gondolom, hogy felelőtlen vagy!

Csak azt gondolom, hogy az ilyeneket mielőbb ki kell vizsgáltatni.

Tudod, ha komolyabb baj van, akkor mielőbb kezelni kell!


Ha a munka okozza, akkor nem biztos, hogy elegendő még az idő arra, hogy rendbe jöjjön!


drukkolok, hogy minden rendben legyen!🍀

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. febr. 23. 22:15

28. uh- ra megyek. Nem Magyarországon élek, itt nem vizsgál meg csak speciális orvos. Nem kell felelőtlennek gondolni, rendszeresen járok szűrésre! Itt a rendelőben levették a nőgyógyászati kenetet, ennyi. A nővér adta az időpontot UH ra, ő nem vizsgál mellett. A körzeti sem vizsgál mellet! 🤷🏻‍♀️

A csomót az elmúlt hetekben éreztem! Előtte a fizikai munka miatt , arra gondoltam, hogy az órákig tartó gyors monoton munka hazavágta a vállam, de pár hete lecseréltem a munkát, erre csomót érzek a mellemben. Lehet ennek a hozadéka.

9. Channa* (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 21:57

Ugye voltál már orvosnál?

Amikor nekem fájdalmas csomó volt a hónaljamban, akkor a háziorvosom is megvizsgált, elküldött vérvételre, sebészetre és onkológiára.


A sebészettel kezdtem, aki csinált UH-t, megnyomkodta, stb.


Nekem kiderült, hogy valamilyen kozmetikum vagy mosó-öblítőszer miatti allergiám volt. Bekente bekötötte és másnap vissza kellett mennem ellenőrzésre, és már addigra csökkent a mérete és a fájdalom is.


Téged vizsgált már orvos? Hogyan?


A másik: tudom, hogy nem olcsó a magán vizsgálat, de ebben az esetben én mindenképp elmentem volna UH-ra és nem kivárnám a nem tudom, hogy mennyi időt. Magánba már aznap is mehetsz. 28 ezer.


Bocsánat, de mit csináltál az elmúlt 3 hónapban? Hogy nem volt SOS ezt megnézetni?


Persze, azt is tudom, hogy manapság az orvosok sem foglalkoznak vele, hogy mi a bajunk és még akkor is ki kell várni a vizsgálatokat, ha egyértelmű, pl. a mellrák. A barátnőmmel ez volt, azaz nem mehetett előbb vizsgálatokra, hanem neki is ki kellett várni a több hetet vagy elment maszek vizsgálatra...


Én nagyon bízok benne, hogy semmi komoly bajod nincs, "csak" valami ciszta vagy eltömődött zsírmirigy.

Minden jót!

2023. febr. 23. 21:35
Még 5 nap, remélem igazatok van. Persze tudom, hogy nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, de már 3 hónapja ott van. Kisugárzik a vállamra, lapockámra. :/
2023. febr. 23. 14:44

Nekem is előfordult már megeröltető munka után, hogy fájdalmat éreztem a mellemben. Amikor odanyúltam nagyon megijedtem a csomó érzetétől. Azonnal időpontot kértem kivizsgálásra. Viszont mire eljött a napja elmúlt a fájdalom és a csomó is.


Nem szabad megijedni és mindjárt a legrosszabbra gondolni!

6. Icuska538 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 07:54
Vagy amikor fáj... Már nagy a baj....
5. timycat (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 22. 22:04

Nekem egyszer egy költözés során húzódott meg a karom, vállam, oldalam, vagy valamim. Iszonyat fájt és csomó is lett oldalt a mellemnél. Mint valami izomcsomó. Hetek teltek el mire eltűnt a csomó és megszűnt a fájdalom.


Ne gonolj mindjárt szörnyűségre! Minden rendben lesz!

4. c7e2a207e8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 22. 15:12
Nekem se fájt, azt sem tudtam, hogy van. A kétévente esedékes szűrővizsgálat során szűrtek ki. Nem úsztam meg a műtétet.
2023. febr. 22. 14:56

Köszönöm!

Nem ütöttem meg.

Eleinte az órákig tartó monoton ,fizikailag terhelő munkára gyanakodtam, de már lecseréltem ezt a munkát és ugyan úgy megmaradt az állandó fájdalom. Folyamatosan érzem.

2023. febr. 22. 14:12
Azon kívül még sok minden lehet. Lehet, hogy szimplán csak megütötted. :) Minden esetre, sok szerencsét!
2023. febr. 22. 13:25

28.-án lesz az ultrahang, vágom a centit.😢

A rák nem fáj, de sosincs egyforma tűnet..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook