Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ma voltam ultrahangos mellvizsgálaton és nagyon megijedtem, mivel mindkét mellemben talált csomót fórum

Ma voltam ultrahangos mellvizsgálaton és nagyon megijedtem, mivel mindkét mellemben talált csomót (beszélgetős fórum)


22. 7cf30dda83 (válaszként erre: 2. - Anadi)
2015. ápr. 21. 16:03
Nekem is van csomo a mellemben,mammografian nezettem,mintat nem vettek,en ellenorizgetem magamnak,de 3 eves es nincs semmi elvaltozas.Felirtak egy gelt amit verzes elott 2 hettel kell hasznalni,verzesig!Rengeteg nonek van,es egyre tobb fiatal lanynak.
21. tavaszilány (válaszként erre: 20. - Anadi)
2015. ápr. 20. 14:52

Én a helyedben elmennék másik orvoshoz vagy mammográfiára, hogy megnyugodjak.


Egyébként valószínűleg nincs baj, mivel a rosszindulatú tumorokra nem jellemző, hogy egyszerre bukkannak fel mindkét mellben :)

20. anadi (válaszként erre: 18. - Pieta4)
2015. ápr. 20. 11:19
Köszi a választ. :-) Akkor reménykedek hogy nincs nagy baj.
19. anadi
2015. ápr. 20. 11:16
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását, és hogy megosztották tapasztalataikat. Talán egy kicsit meg is nyugodtam. Megpróbálok pozitívan hozzáállni és nem idegeskedni.
18. pieta4 (válaszként erre: 12. - Anadi)
2015. ápr. 20. 11:15

Műtétnél altatnak.

Nekem is sok csomóm van.Műtöttek is ki belőlem, de nem rosszindulatúság miatt, hanem mert hirtelen megnőtt.


Az se mindegy milyen az ultrahangos készülék!


Nekem fibroadenómáim vannak. Azokra az jellemző, hogy 2 cm körül megállnak, s csak ott vannak. Ilyen a mell szerkezetem.

Ha nagyon ideges vagy, akkor menj el máshoz vagy korábban ultrahangra. Tudom, milyen ez az idegállapot.

De hidd el, ha gyanús lenne, mintavétel is lett volna!

17. maya80 (válaszként erre: 15. - Kangaroo Island)
2015. ápr. 20. 11:07
A biopszia valóban nem kellemes...
16. Kangaroo Island (válaszként erre: 12. - Anadi)
2015. ápr. 20. 11:06
persze hogy altatnak :-D
2015. ápr. 20. 11:06

nekem is van, mindkettőbe, vettek biopsziát, jóindulatú, nem csinálnak vele semmit, még úgy 7-8 éve műtöttek egyel, az nem kicsi volt, hanem 3 centis átmérőjű...elvileg mind jóindulatú volt, gyakorlatilag fogalmam nincs, de most újabban tej csöpög belőle pedig évek óta nem szoptatok és mikor szoptattam se tudtam sokáig...most már nem fogom elkezdeni szoptatni :D

doki majd megmondja hogy mi legyen, csak nekem pl. tök idegesítő állandóan biopsziára járni, mert nem kellemes...

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Anadi)
2015. ápr. 20. 11:05
Természetesen altatnak.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Anadi)
2015. ápr. 20. 11:05

Nyugodj meg, sok nőnek van ilyen-olyan okból csomó, ami teljesen jóindulatú.

Hogy végképp megnyugodj, ha anyagilag megtudod tenni, keress egy onkológus nőgyógyászt, akitől tanácsot kérhets, biztos, ami biztos alapon,

12. anadi (válaszként erre: 10. - Pieta4)
2015. ápr. 20. 11:02
Egy kicsit talán megnyugtattál. De akkoris félek. Olyan 19mm átméröjü, ha jól emlékszek. MOndta hogy elég nagy. A mütétnél altatnak ilyen esetben?
11. maya80
2015. ápr. 20. 11:01

Szia! Nekem is van csomó az egyik mellemben, voltam mammográfián, majd csináltak 2 biopsziát is helyi érzéstelenítéssel. Úgy néz ki, hogy nem rosszindulatú, így nekem is figyelik, és 3 hónap múlva újra vizsgálta.

10 éve úgyszintén volt egy csomó az egyik mellemben. Az egy ciszta volt, ami kb. másfél-két év alatt felszívódott. Közben rendszeresen jártam orvoshoz, és ellenőrizték.

Nem aggódtam akkor sem és most sem, merrt, ha rosszindulatú is, a mellrák ma már nem egy halálos betegség, könnyen gyógyítható.

A mostani csomóra azt mondta az orvos, hogy kiveszi mindenképp, akár jó, akár rosszindulatú. Engem csak egy dolog zavar ezzel kapcsolatba, hogy ki fogja ellátni a 3 gyerkőcöt, mert a nagyszülők nem segítenek, a férjem pedig nem túl önálló, sajnos.

10. pieta4 (válaszként erre: 1. - Anadi)
2015. ápr. 20. 10:57

Nem mindegy, hogy milyen típusú ez a csomó.

Ha valószínűsíthető, hogy milyen jellegű és jóindulatú, akkor nem vesznek mintát belőle. Ha gyanús, akkor van mintavétel.


A jóindulatúakat csak figyelni kell. Ha hirtelen megnő vagy 2-3 cm, akkor a jóindulatú csomót is kiműtik.


Szóval annyira nem kell megijedni, ha nagy baj lenne, akkor nem várnának hónapokat.

Mekkora csomókról van szó?

2015. ápr. 20. 10:43
A kapott leletet leadtam a nöi orvosomnak és ö is mondta hogy 3 hónap múlva menjek vissza. Annyit mondott csak az orvosnö a mellvizsgálaton, hogy nem néz ki rosszindulatúnak. De ez egyáltalán nem nyugtatott meg. Nemtudom mit csináljak.
2015. ápr. 20. 10:36

Nekem is találtak márciusban,és azonnal vettek is mintát belőle. Biztosan neked is egy begyulladt tejmirigy, nem kell megijedni. Én is 3 hónap múlva mennék vissza kontrollra, de úgy hogy mondom már vettek mintát. Ha nem vettek akkor biztos nincs nagy baj, csak erre gondolj. Ha nem vagy nyugodt akkor a kapott lelettel keress fel egy másik orvost.

Remélem minden rendben lesz.

2015. ápr. 20. 10:34

És mi az a csomó? Mert lehet több minden is.

Én úgy gondolom,és úgy tudom abból minden esetben mintát vesznek.Mire várnak még 3 hónapig???

Szerintem keress egy másik orvost,és ne pánikolj egyenlőre.

6. 6b006fc769 (válaszként erre: 2. - Anadi)
2015. ápr. 20. 10:16

A formája alapján ennél többet is szoktak mondani. pl. azt, hogy ciszta.

Nekem 1998-ban volt a bal mellemben egy elég nagy csomó, valahogy pikk-pakk marha nagy lett, mire észrevettem galambtojásnyi volt. Nekem ciszta volt, kiszedték, azóta semmi bajom nincs. (kopp-kopp-kopp)

5. Tavirózsa :) (válaszként erre: 2. - Anadi)
2015. ápr. 20. 10:14
Hát én biztos, hogy nem várnék 3 hónapot! :S
4. tamtamano (válaszként erre: 1. - Anadi)
2015. ápr. 20. 10:11
Nem vettek belőle mintát?
2015. ápr. 20. 10:10
És mit mondtak?
2015. ápr. 20. 10:08
Még mindig sokkos állapotban vagyok és nagyon félek. A következö vizsgálat csak 3 hónap múlva lesz, azzal, hogy ha a csomó mérete megnö, mütéti úton fogják eltávolítani. Találkozott már valaki ilyennel? Nagyon félek. :-(
2015. ápr. 20. 10:06
Sziasztok. Ma voltam ultrahangos mellvizsgálaton és az nagyon megijedtem, mivel mindkét mellemben talált csomót.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook