Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit kell tenni a szőrtüszőgyulladásból fejlődőtt nagy, fájdalmas, gyulladt bőralatti csomóval? fórum

Mit kell tenni a szőrtüszőgyulladásból fejlődőtt nagy, fájdalmas, gyulladt bőralatti csomóval? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 4. 20:23
Uh...szegény:( Szerintem kezdj egy fél paradicsommal, utána keress fel egy dokit. Ha nem muszáj vágni, akkor inkább ne is akard, hogy vágjanak.
2010. márc. 4. 15:20
Kozmetikus, aki szakszerűen ki tudja tisztítani a mélyebb részről is. Mert ha nem tisztul ki teljesen, akkor újra termelődik az egész. Aztán marad a heg.
2009. ápr. 9. 17:05

nekem nagyon úgy hangzik, h ez kellés. Sajnos rajtam is volt már. Ha sebészhez mész (szerintem az a legegyszerűbb) ő fel fogja vágni, ami rettenetesen fáj. Nekem 4 napig kellett utána visszamennem, h kitisztítsa. Azóta nem jött vissza, de azért érzem, h feltelítődik, ami közel sem annyira fájdalmas, mint volt. Fel kell puhítani a bőrt és nyomni kell. (Az is elég, ha a gyulladt rész mellett nyomod) Tudom, h nagyon fáj, de akkor ki fog fakadni és megkönnyebbűlsz. Akár ki is bökheted egy steril tűvel, ha bírod, de inkább hagyd ezt a dokikra.

A paradicsom is jó ötlet, vagy aloe vera.A lényeg, dunsztold

15. svarc
2009. márc. 29. 22:11
EZ NEM BŐRGYÓGYÁSZ -SEBÉSZ ! PERSZE MAGADDAL KISÉRLETEZHETSZ - AZTÁN CSAK A SEBÉSZ LESZ A VÉGE
2008. okt. 30. 08:20
Nekem nagyon régen volt egyszer ilyen jellegű gondom, és a félbevágott paradicsomot rákötöttem, egy éjszakát így hagytam, majd másnap reggel levettem róla, és kifakadt. Nem fájt, és utána nagyon szépen begyógyult.
13. Elviracska (válaszként erre: 6. - Algea)
2007. máj. 9. 12:58

Probáltad lámpázni bio lámpával?

Volt hasonló gondom nekem is ,és teljesen felszivodott rendszeres lámpázás után.

12. algea
2007. máj. 8. 15:37
Köszönöm a segítséget! Felhívtam közben a rendelőt, elvileg a sebészeten látnak el ilyen és ehhez hasonló gennyes tályogokat (bocs), beutaló nem kell, érkezési sorrend:)
2007. máj. 8. 14:52
lehet, hogy hülyeséget írok most, de egy megbízható kozmetikus is sokat segíthet, ha nem akarsz egyből orvoshoz (bőrgyógyász) menni
2007. máj. 8. 14:51
Szerintem beutaló nem árt, és ebben az esetben az sem kérdés, hogy hová kell fordulni. A háziorvos az illetékes területre fog beutalni. De ez csak egy tipp, lehet, hogy mástól jobb tanácsot kapsz:)
2007. máj. 8. 14:48
Ja, azt nem írtam, hoyg ez tényleg nagy, tehát ránézésre a vörös gyulladás kb. 5 centi átmérőjű, amit a fájdalomtól ki tudok tapintani a bőr alatt, az mejdnem egy ugyanekkora gömb.... na, ahogy leírtam, már érzem, hoyg ezt itthon nem fogom tudni elmulasztani....
8. algea (válaszként erre: 2. - 9778ca1817)
2007. máj. 8. 14:47
Bőrgyógyász vagy sebész? igen régóta nem voltam orvosnál, hál'Istennek, ezekhez kell háziorvosi beutaló? Gondolom, feltárják, mert ez magától nem hiszem, hogy visszahúzódik, annál nagyobb. Pár nap alatt durrant be:(
2007. máj. 8. 14:45
ichtiolos párakötéssel érlelni kell
2007. máj. 8. 14:45
Gondolom, ha nem múlik, orvos lesz belőle. De mennyit várjak a dologgal, hogy ne menjek "feleslegesen" az orvoshoz? Most olyan állapotban van, (szeméremdombon) hogy érintés nélkül is fáj, a tefaolajos - meleg vizes borogatásra nem reagál egyelőre...
2007. máj. 8. 14:45

Meg kell szűntetni az okot: életlen borotva, szotyi tökmag stb., a csomó meg elmúlik 1-2 nap alatt.

Ha komolyabb, csatlakozom az előttem szólóhoz.

2007. máj. 8. 14:44
Rossz vége is lehet...
2007. máj. 8. 14:44
szerintem is orvoshoz kellene fordulni
2007. máj. 8. 14:44
pl el kell menni bőrgyógyászhoz
2007. máj. 8. 14:43
Mit kell tenni a szőrtüszőgyulladásból fejlődőtt nagy, fájdalmas, gyulladt bőralatti csomóval?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook