Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ez mennyire beteges féltékenység? fórum

Ez mennyire beteges féltékenység? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 6. 18:24
Ha valaki tudja magáról, hogy féltékeny típus, akkor kérdezze meg magában, hogy szeretné-e a párjával, társával továbbra is fenntartani a kapcsolatot, fontos-e számára a kiegyensúlyozott párkapcsolat. Ha igen a válasz, akkor a féltékeny ember tudja magát visszatartani, ne fürkéssze a másik tekintetét, ne érdekelje annyira, hogy miért jött sms-e a társának…egyszer, s mind ne kergesse az okot a féltékenységre. Ha folyamatosan féltékeny, akkor előbb-utóbb valóban lesz rá oka, mert egyszerűen ő maga fogja előidézni, bevonzani ezt a helyzetet...
2010. júl. 6. 15:14

Minden valoszinuseg szerint nincs ertelme a kapcsolatodnak ha ugy hatarozol :)

Viszont mas emberek maskeppen gondolkodnak,elnek stb.... attol erdekes,valtozatos az emberi elet hogy ,hala Istennek kulönbözö szemelyisegek vagyunk !

Egyebkent a forumkerdes pszichologus/pszichiater asztalara valo mert valojaban ök tudnak valaszt adni a tulzasba vitt emberi megnyilvanulasokrol !

9. tündér74 (válaszként erre: 8. - 274c9996b8)
2010. júl. 6. 14:54
Szerintem meg egyáltalán nem normális, ha valakit állandóan ellenőrizgetnek, hogy hol jár, mit csinál, kivel beszél, stb. Alapvető dolog egy kapcsolatban, hogy megbízok a másikban, különben nincs értelme az egésznek.
8. 274c9996b8 (válaszként erre: 7. - Vikucka)
2010. júl. 6. 14:44

Ez elegge normalis amikor szeretik egymast :)

Es hat a nök is szeretik tudni mit csinal,hol jar stb a parjuk :)

2010. júl. 6. 14:39

Ismerek olyan pasit, aki mindig elszámoltatja (elszámoltatta ) a nőjét. A csaj gyárban dolgozott. Minden 10 perces szünetben fel kellett hívnia, ha nem hívta, akkor kiborult a bili.

Egy másik pasi is folyamatosan hívogatja a csaját, amikor lányokkal van akkoris. HOl jársz, mit csinálsz merre vagy...gáz

6. 1e98c8d130 (válaszként erre: 5. - 274c9996b8)
2010. júl. 6. 14:34
Nincs ilyen problémám.:) A kérdésem a 4. hozzászólásban van.
5. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - 1e98c8d130)
2010. júl. 6. 14:32
Fordulj pszichologushoz/pszichiaterhez ez az ö asztaluk es mindenröl pontossan felfognak vilagositani , szerintem.
2010. júl. 6. 14:25

Olvastam, hogy a paranoia egyik formája is lehet a túlzott féltékenység. Érdekelnének a konkrétabb tünetek, mint amit a neten lehet olvasni, személyes érintettség.

Egy barátom naplóját olvasva jutott eszembe erről témát indítani, hátha létrejöhetne olyan közösség, aki ilyenben szenved, illetve ebben szenvedő társa, rokona van.


Első konkrét kérdésem hozzátok, hogy az említett naplóban leírt tünetek erre utalhatnak?

Itt a link: [link]

A bejegyzések, amiben egy férfi fura viselkedése kerül szóba, akinek lehetséges, hogy ilyen betegsége van:

335. Duma, duma és élet..

336. Összefüggéstelen magány..

337. Lehetőségek..

347. A tökéletes feleség prototípusa!


Mi a véleményetek?

2010. júl. 6. 14:21
Én elég féltékeny vagyok,persze csak azóta amióta adtak rá okot,de remélem nem tartozom az "utolsó esethez"
2. correct (válaszként erre: 1. - 1e98c8d130)
2010. júl. 6. 14:21
Én voltam, na de NEM ENNYIRE! Ez a villanyfelkapcsolós, stb., nagyon durva...ez csak szeretethiány, simán kezelhető állandóssággal és érzelmi stabilitással.
2010. júl. 6. 14:18

Betegség neve: Paranoid -téveszmés- zavar, Paranoid pszichózis


A téveszmék tartalma szerint a paranoid zavarnak különböző megjelenési formáit különítjük el:

-Üldöztetéses (perzekutoros) típus

-Erotomániás típus (szerelmi téboly)

-Szomatikus (testi tünetekkel jellemzett) típus

-Perlekedési téboly

-Nagyzásos (grandiózus paranoia)

-Féltékenységi paranoia


Engem ez utóbbi érdekelne. A leírása alapján:


"Féltékenységi paranoia:

A beteg téveszméje, hogy szexuális partnere megcsalja. Ez férfiak esetében gyakrabban fordul elő, sokszor alkoholizmus talaján fejlődik ki. Partnerét gyakran vallatja, idejével elszámoltatja, korlátozza, ellenőrzi, nyomoz utána, vádaskodhat, félremagyarázhat egyszerű cselekedeteket (pl. a villanyt azért kapcsolta fel társa, hogy jelt adjon "szeretőjének", stb.). Súlyos esetben a vélt hűtlenség miatt gyakran tettlegességig, súlyos agresszióig is mehet."


Van akinek konkrétan volt dolga féltékenységi paranoiában szenvedővel vagy éppen ő maga az?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook