Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ez lehet terhesség? Mikor érdemes tesztet csinálni? fórum

Ez lehet terhesség? Mikor érdemes tesztet csinálni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
23. MTami01 (válaszként erre: 22. - Titkoskert)
2023. szept. 14. 17:22

Félreérthető voltam!

Általánosságban beszélgettünk velük az elmúlt napokban tapasztaltakról, ill. a terhesség tüneteiről és a saját tapasztalataikról.

Azért azt tudni kell, hogy a felmondás sem olyan egyszerű dolog egyik fél részéről sem. Ráadásul állami óvodáról beszélünk.

22. Titkoskert (válaszként erre: 20. - MTami01)
2023. szept. 14. 16:46

A munkahelyen párhetes terhességet nem szoktak általában bejelenteni, főleg, ha nem is teszteltél még, mert úgy tudom megszűnt a kismamákat védő felmondási mentesség, könnyen az utcán találhatod magad.

Az más, ha már valaki elvetélt, fennáll a kockázata, hogy a munka veszélyezteti a magzatot.

21. MTami01 (válaszként erre: 2. - Papája)
2023. szept. 14. 16:38

Munkaviszonyom 2022. augusztus 16-án kezdődött a jelenlegi munkahelyemen.

Azt megelőzően a férjem nagybátyjának az éttermében voltam kisegítő felszolgáló 2019. július 1 és 2022. augusztus 15 között.

Közben még jártam suliba is (utolsó éves gimisként, majd egyetemistaként), de hétvégén vagy alkalmanként hétköznap délutánonként is dolgoztam.

Teljes munkaidőben, mert iskolaszöveteken keresztül senkit nem fogad.

20. MTami01 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2023. szept. 14. 16:33

Ma a kolléganőkkel ma beszélgettem.

Ők - saját tapasztalataik alapján - azt mondták, hogy amennyiben terhes vagyok, akkor minél előbb menjek el betegállományba.

19. MTami01 (válaszként erre: 12. - Titkoskert)
2023. szept. 14. 16:28

Ezek szerint rendesen félreérthető voltam.

A szünetekben sem mindig veszek be esemény utánit. Ahogy már írtam, hogy legutóbb márciusban, előtte pedig októberben vettem be.

Általában azért megpróbálunk arra figyelni, hogy a szünetekben a nemi aktusokat kerülni.

Ez közös döntés volt.

Ez annak ellenére igaz, hogy tudjuk, hogy van valamennyi védettségem a gyógyszerszedések közötti szünetben is.

18. MTami01 (válaszként erre: 10. - Alnisa)
2023. szept. 14. 16:19

A kolléganőkkel beszélgettem ma.

Ők annyit mondtak, hogyha terhes vagyok, akkor nem ajánlatos hosszútávon dolgoznom, mert azért bizony sokszor kell/kellhet emelgetni a gyerekeket, hogyha elesnek vagy bármi más probléma miatt.

17. MTami01 (válaszként erre: 9. - Alnisa)
2023. szept. 14. 16:18

Antibiotikumot legutóbb 2020 végén, 2021 elején szedtem, amikor COVID miatt felírtak nekem.

Reggelente rendszeres, napközben is többször hányingerem van. Reggelente szédülök. Sokszor a leglehetetlenebb időpontokban (pl. ebédeltetésnél, uzsonnáztatásnál) jön rám a fáradság.

16. MTami01 (válaszként erre: 8. - Alnisa)
2023. szept. 14. 16:14
Az esemény utánit a nőgyógyász írta fel. Tavaly vettem be egy turnust ősszel, ill. idén tavasszal egyszer, vagyis nem rendszeresen.
15. globus (válaszként erre: 3. - MTami01)
2023. szept. 14. 11:13
Fogamzásgátló szedésénél a szünetek alatt is védett vagy, ez így működik. Esemény utáni azoknak való, akik amúgy nem védekeznek, de baleset történt, amúgy hatalmas hormon-lórúgás. Esetek többségében mindenkinél bezavar... ennyiféle hormont ne keverjetek össze.
14. andi6020 (válaszként erre: 3. - MTami01)
2023. szept. 14. 11:06
Esemény utáni minek? És ki írta fel?
13. Channa* (válaszként erre: 7. - MTami01)
2023. szept. 14. 09:50
Az unokahúgom bölcsiben gondozónő. Végig dolgozta a terhességét. Nem tudom, hogy a két munkakör között van e különbség.
12. Titkoskert (válaszként erre: 3. - MTami01)
2023. szept. 14. 09:33

Ez most komoly?

Házasok vagytok, a férjed védekezik, te fogamzásgátlót szedsz, és a szünetekben meg eseményutánit?

Nincs neked nőgyógyászod, aki elmondta volna, hogyan működik a tablettád?

Barátnő esetleg?

azért ezt tudod, hogy beteges ennyire óvatosnak lenni, szó szerint is az, teljesen összezavarod a hormon háztartásod.

Honnét veszel annyi eseményutáni tablettát? Használatiját elolvastad már valaha?

2023. szept. 14. 08:13
Jól megkavarhattad a hormonrendszeredet ha még eseményutánit is szedsz tök feleslegesen. Attól is simán kimaradhat.
10. Alnisa (válaszként erre: 7. - MTami01)
2023. szept. 14. 07:57

Dolgozhatsz végig, nem vegyszerekkel dolgozol, hogy nem lehetne!

Nem erős fizikai munkád van!

De nem vagy terhes.

9. Alnisa (válaszként erre: 6. - MTami01)
2023. szept. 14. 07:56
Akkor sem vagy terhes. Gyógyszer mellett szinte 0% az esély. Akkor lehetsz terhes ha pl antibiotikumot szedtél vagy hánytál, vagy hasmenésed volt.
8. Alnisa (válaszként erre: 3. - MTami01)
2023. szept. 14. 07:55

Az egy hetes szünetben is véd a tabletta, teljesen felesleges esemény utánit bevenned. Csak terheled vele a szervezeted.

Ha fogamzásgátlót szedsz és nem volt baki a szedésben, akkor NEM VAGY TERHES! Az néha előfordul, hogy nem jön megy gyógyszer mellett. Nekem is volt pár ilyen alkalom, csinálj egy tesztet és kész. Már rég kimutatja a babát, ha van, de nincs.

7. MTami01 (válaszként erre: 4. - 69fcad429e)
2023. szept. 14. 07:51

Tudom!

Nem tudom, hogy dajkaként ajánlott-e 3-4 hónapos terhességig dolgozni vagy azonnal táppénz.

6. MTami01 (válaszként erre: 5. - Papája)
2023. szept. 14. 07:50

4 napja csúszik a menstruációm, ami évek óta napra pontos.

Reggelente hányinger gyötör, napközben fáradtabb vagyok a szokásosnál, ill. gyakran szédülök.

Ez nagyjából 5-6 napja van így.

5. papája (válaszként erre: 3. - MTami01)
2023. szept. 14. 07:44

Így már érthető. Nem vagy terhes !

A fogamzásgátló hatása az 1 hetes szünetben is működik.

Szerintem csinálj tesztet, legalább megnyugszol.

Kívánom a legjobbakat, azt, aminek örülnétek !

4. 69fcad429e (válaszként erre: 2. - Papája)
2023. szept. 14. 07:42
Én se értem az összefüggést de vannak olyan munkakörök, ahol ajánlott az "azonnali" táppénz . Egyébként anyagilag nem éri meg 7-8 hónapig a fizetés 60% -át kapni.
3. MTami01 (válaszként erre: 2. - Papája)
2023. szept. 14. 07:35

Azért érdekes, hogy a férjem hol van, mert jobb lenne együtt megcsinálni a tesztet.

Tavaly ősztől dolgozok dajkaként.

Egyébként még nem volt tervben a kicsi. Mindketten védekeztünk. Amikor az 1 hetes szünetet tartottam a fogamzásgátló szedésénél, akkor esemény utánit vettem be vagy nem volt együttlét.

2. papája (válaszként erre: 1. - MTami01)
2023. szept. 14. 07:06

Miért lényeges, hogy a férjed hol van. Peteérés nem csak középidőben történik.


Másik "lényeges" info, a munkahelyed. Csak nem akarsz azonnal táppénzre menni ?


Tesztet meg akkor csinálsz, amikor akarsz, el tudod dönteni - gondolom.

2023. szept. 14. 06:14

22 éves vagyok. Stabil 29 napos menstruációs ciklusom van. E hónap 10-én kellett volna megjöjjön. 4 napja csúszik.

Kicsit fáradékonyabb vagyok a szokásosnál. Pár napja reggeli hányinger gyötör.


(Férjem szeptember 3-16 között munkahelyi kiküldetésen van Ausztriában)


Mikor érdemes tesztet csináltatni? Terhes lehetek?


Egyébként a helyi óvodában vagyok dajka.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook