Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ez lehet terhesség? Mikor érdemes tesztet csinálni? fórum

Ez lehet terhesség? Mikor érdemes tesztet csinálni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
83. Channa* (válaszként erre: 66. - MTami01)
2023. szept. 17. 09:03

Igen, tudom, hogy nem ugyan az.

De egy ovis már nem nagyon kell emelgetni.

82. Channa* (válaszként erre: 61. - Alnisa)
2023. szept. 17. 09:00

A fiam, mindig magas volt. Sosem felejtem el, hogy elsős korában mosolyogtunk a férjemmel, hogy majd negyedikes korában, ha 180 cm magas lesz, de vicces lesz.

És tényleg 180 cm volt negyedikesen:DDDD

81. Channa* (válaszként erre: 62. - Andi6020)
2023. szept. 17. 08:59
Ja, hát én is max. 8 évesen értem el ezt a súlyt. Iskola kezdésnél, épp csak elértem az elvárt súlyt.
80. Channa* (válaszként erre: 59. - Ágio8405)
2023. szept. 17. 08:58

Persze, hogy nincs sok ilyen súlyos gyerek.

Az enyém azért volt ennyi, mert magas volt már akkor is.

A fiam 165 cm volt, amikor elsős lett. Úgy nézett ki a többiek mellett, mintha 5x bukott volna:DDDDDD

79. MTami01 (válaszként erre: 75. - MTami01)
2023. szept. 17. 08:33

Amikor visszakérdeztem a nőgyógyásztól, hogy "Mit ért fokozott fertőzésveszély alatt", annyit mondott, hogy gondoljam végig, hogy

ad1: Melyik korosztály a legfogékonyabb a fertőzések elkapására;


ad2: Melyik korosztályra jellemző leginkább, hogy egyik nap még csak az orra folydogál, de másnap már lázas és jó esetben otthon marad, rosszabb esetben beviszik a szülők, mert nem tudnak/akarnak mit tenni.


ad3: A dajka egyik feladata a kisgyerekek evőeszközeinek tisztán tartása és több esetben a takarítás is. Ez pedig azzal jár, hogy vegyszerrel érintkezik.


A fertőzésveszély mellett érdemes átgondolni, hogy mik is tartoznak bele még a dajka feladatköreibe.

pl. ki- és beágyazás altatásnál

2023. szept. 16. 20:25

Miután hazaért Ausztriából a férjem, beszéltem vele az új helyzetről.

Nagyon boldog volt.


Beszéltünk a szüleinkkel is.

Ők gratuláltak.

Nagyszüleinkkel csak a jövő hétvégén tudunk személyesen beszélni.


A férjem keresztanyjával beszéltünk.

Ő is dajka valamint óvónő volt kb. 35 évig.

77. MTami01 (válaszként erre: 76. - Globus)
2023. szept. 15. 21:42

Hol és mikor írtam, hogy lediplomáztam?

Tudtommal annyit írtam, hogy elkezdtem az egyetemet.

Érettségizni viszont érettségiztem 2020-ban a COVID vírus kellős közepén.

76. globus (válaszként erre: 66. - MTami01)
2023. szept. 15. 21:28

Nem azt írtad nemrég, hogy diplomád van? A dajka 3 hónapos képzés 8 általánosra épülve.

Nem tartozik a tárgyhoz, csak mivel irod, hogy most jobban fog kelleni a pénz, gondolom, nem szakmádban dolgozol.

75. MTami01 (válaszként erre: 74. - Ágio8405)
2023. szept. 15. 21:15

Jogos a kérdésed!

Az embriót már látta, ill. megállapította, hogy 4, inkább 5 hetes várandós vagyok.

Egyébként ő is óva intett a dajkai munkakör hosszútávú végzésétől.

Ennek oka: fokozott fertőzésveszély

74. Ágio8405 (válaszként erre: 65. - MTami01)
2023. szept. 15. 20:18
Mit látott? Mit mondott?
73. MTami01 (válaszként erre: 58. - Channa*)
2023. szept. 15. 20:05

"Volt, hogy fájt a lába, nem tudott ráállni és ezért ölbe vittem. 15 percig cipeltem, utána egész nap remegett a kezem"


Ezért itt feltenné a kérdést, hogy ugye nem óvodába/iskolába vitted ölbe, hanem orvoshoz, mert az nem természetes, hogyha egy gyereknek annyira fájjon a lába, hogy ne tudjon ráállni.

72. MTami01 (válaszként erre: 70. - Papája)
2023. szept. 15. 20:01

Végig gondolhatnád néha a példáidat.

Egyfelől otthon vélhetően nem tartozol 20-25 idegen gyerekért közvetlen vagy közvetett felelősséggel, ill. nem kell utánuk szaladgálnod.

Persze van olyan eset, hogyha már van gyereked és utána kell otthon szaladj, de akkor is jobban tudsz figyelni rá és magadra is.

71. 69fcad429e (válaszként erre: 68. - Papája)
2023. szept. 15. 19:18

Sok korodbelinek valóságos fixa ideája a kapálás...beleértve azokat is, akik a pesti Kádár-kockák valamelyikében élték le az életüket 🙄


Egyébként miért gondolod azt, hogy akkora buli 7-8 hónapig egy (többnyire minimálbéres) fizetés 60 %-áért otthon ülni? Nem, nincs senkinek ekkora munkaundora, hogy ezt magától bevállalja.

Az én kolléganőim is dolgoztak a 8.hónap végéig, igaz, "csak" irodában de be kellett járniuk. Elvétve akadt olyan aki az 5. hónap környékén - egészségügyi indoklás nélkül - elment kismamatáppénzre (ami a legelső naptól számítva 60% , nincs "türelmi idő").

70. papája (válaszként erre: 69. - MTami01)
2023. szept. 15. 18:45

Ok. bár otthon is eleshetsz. Ez a félelem már beteges.

Az, hogy 27 éve valaki elesett és még most is ez a rossz példa, hát...inkább felejtsd el!

69. MTami01 (válaszként erre: 68. - Papája)
2023. szept. 15. 18:19

"Azért mondták a munkatársaid, hogy fontold meg a táppénz, mert ilyen hozzáállással úgysem mennének veled sokra."

Nagyon nagy tévedésben vagy. Világossá tették ugyanis számomra, hogy nincs semmi baj a hozzáállásommal. Az egyik kolléganő esett olyan szerencsétlenül el 14 hetes terhesen a munkahelyen, hogy vetélés lett belőle (egyébként 24 éves volt akkor, most 51 éves).


"És igen, egyedül döntesz, mert ha az orvos látja, hogy nem akarsz dolgozni, akkor simán kiír."

Nálam ez nem így működik, merthogy akarok dolgozni, ill. tudom, hogy nagyobb szükségünk lesz a pénzre, mint valaha. Viszont igenis féltem a gyereket is.

68. papája (válaszként erre: 65. - MTami01)
2023. szept. 15. 17:57

Azért mondták a munkatársaid, hogy fontold meg a táppénz, mert ilyen hozzáállással úgysem mennének veled sokra.

A mi generációnk 8 hónapos korig dolgozott, ha csak tényleg nem volt veszélyeztetett terhes. Én 2 hónapos terhesen hibrid kukoricát kapáltam napokig és még sorolhatnám.

Anyukádat és a nagyidat is megkérdezheted.

Nem kell annyira félned, a várandósság természetes dolog. Legalább fitt maradsz, egy kis mozgás nem árt meg. Sok sportoló majd végig eddz és egészséges gyermeket szül.


És igen, egyedül döntesz, mert ha az orvos látja, hogy nem akarsz dolgozni, akkor simán kiír.

67. MTami01 (válaszként erre: 59. - Ágio8405)
2023. szept. 15. 16:49
Nem általánosságban értem, viszont az elmúlt 13 hónapban azt tapasztalom, hogy egyre több 20+ kilós gyerek van pl. nagycsoportba és nagyon sok középsős meghaladja a 15 kg-t.
66. MTami01 (válaszként erre: 58. - Channa*)
2023. szept. 15. 16:46

Az óvónő és a dajka nem ugyanaz.

A dajka úgymond az óvónő keze alá dolgozik, ill. segít neki.

Vannak olyan helyzetek, amikor elkerülhetetlen, hogy segíteni kelljen a gyereknek felkelni, mert olyan szerencsétlenül esik el és úgy üti meg magát.

És bizony volt, hogy én is segítettem így fel gyereket.

Sőt, volt már olyan középső csoportos gyerek, akit ölbe kellett bevinni a terembe, mert egyszerűen nem tudott lábra állni és nem hagyhattuk kint a hidegbe a földön fekve.

65. MTami01 (válaszként erre: 55. - Papája)
2023. szept. 15. 16:40

Szögezzünk le valamit végre:

NEM ELSŐDLEGES SZÁNDÉKOM A TÁPPÉNZ.

Ezt jó lenne, hogyha megértenétek végre, mert úgy látom, hogy hiába írtam már többször le, de még mindig ezt sugalljátok.


Az eddig kapott információk a kolléganőktől, ill. ma az óvodavezető asszonytól pedig egyértelműen az volt, hogy javasolják, hogy fontoljam meg a mielőbbi táppénzt.

Erről nem egyedül fogok dönteni.


Egyébként ma voltam nőgyógyásznál is. Ő is megerősítette a terhesség tényét. A UH szerint 4-5 hetes terhes vagyok.

64. MTami01 (válaszként erre: 54. - Alnisa)
2023. szept. 15. 16:32

Te már csak tudod, hogy mi és mikor volt szándékos!

Csak úgy csendesen mondom el neked és mindenkinek, aki olvassa, hogy egyáltalán nem volt szándékos.

63. MTami01 (válaszként erre: 52. - Alnisa)
2023. szept. 15. 16:30

Akkor tisztázni kell valamit.


Az utolsó menstruációm 2023. augusztus 12-én volt.

Akkor a megszokott, megelőző tünetek, vagyis 4 napon át erősödő fejfájás valamint a menstruáció első napját megelőző este enyhe görcs megvolt.

A menstruációm 4 napos volt.

A menstruációs időszakom 29 napos, vagyis a következőnek e hó 10-én kellett volna megjöjjön.

A szokásos fejfájás valamint előző napi görcs elmaradt, viszont szeptember 9-én és 10-én reggel is enyhe szédüléssel ébredtem.

Ez hétfő óta hányingerrel (esetenként hányással) párosult valamint többször érzem magam gyengének, fáradtnak, mint korábban.


A fogamzásgátlót 14 éves koromtól folyamatosan szedem.

Persze 1-1 hét kimarad, mert az szükséges ugyebár.

62. andi6020 (válaszként erre: 58. - Channa*)
2023. szept. 15. 14:56

Az én lányom 16 kiló volt 7.5 évesen. 😆


Mondjuk az nem tudom miért kellene egy akárhány kilós 5-6-7 éveset emelgetni .

61. Alnisa (válaszként erre: 58. - Channa*)
2023. szept. 15. 11:24
Gyerekem 9 évesen ennyi :) Na jó kicsit több, de nem sokkal(27-28), pedig nem vékony. Igaz lány, lehet más a csontozat, izomzat.
2023. szept. 15. 10:11

Egyáltalán, miért kellene egy ovist emelgetni?

Jobban fut és mászik, mint bármelyik dajka.

Más munkahely több fizikai megterheléssel jár, mint a dajkaság.

59. Ágio8405 (válaszként erre: 58. - Channa*)
2023. szept. 15. 09:33

De ezek nem az általános súlyok. Gondolom azt te is tudod. Fiam 4 éves és 16 kg. Mindig pont a közép mezőnyben van magasságban, súlyban, lábméretben. Fi 30-35

Kilót irt, ovisra és úgy mintha ez lenne az általános. Nem hinném hogy sok 30-35 kilós 6-7 éves gyerek van…. 6-7 éves gyereket meg nem is szokás emelgetni már.

58. Channa* (válaszként erre: 46. - Ágio8405)
2023. szept. 15. 08:34

Én megint csak magunkból tudok kiindulni. Az én fiam 26,5 kg volt 5 évesen;) Nehezen, de elbírtam.

Volt, hogy fájt a lába, nem tudott ráállni és ezért ölbe vittem. 15 percig cipeltem, utána egész nap remegett a kezem;)


Most van egy 11 kilós 10 hónaposunk. Nagyon nehéz, főleg, hogy állandóan mocorog:DDDD


Ja, óvónénik már nem igen szokták emelgetni a gyerekeket szerintem.

57. Channa* (válaszként erre: 29. - MTami01)
2023. szept. 15. 08:29

21 évesen lettem terhes és még nem voltam 22 éves, amikor szültem.

Azt hiszem elég fiatal voltam;)

Én irodában dolgoztam, de minden nap kb. 1 órát utaztam reggel és 1 órát hazafelé.

Hetente 2x elmentem suliba is. A szülés előtti héten még simán mentem suliba.


Érdekes az esés. Velem pont megtörtént, hogy úgy ettem, hogy ölemben volt a tálca, és amikor felálltam, elfelejtettem, hogy ott van a puff és átestem rajta. Kezemben tálca, amin pohár, tányér, evőeszköz is volt.


Semmi bajunk nem lett. Igaz, én tudok esni, mert a terhességem előtt judóztam.


Sosem kíméltam magam a terhesség alatt, minden rendben volt mindig.

Lehet, hogy csak szerencse, de a legtöbb nőnek nem okoz gondot dolgozni terhesen sem.


Persze, ha te azt gondolod, hogy te nem bírsz, akkor menj táppénzre.

56. Channa* (válaszként erre: 28. - 69fcad429e)
2023. szept. 15. 08:24
Lehet, de az unokahúgom végig dolgozott.
55. papája (válaszként erre: 54. - Alnisa)
2023. szept. 15. 08:15

Talán azért, mert nem akarhatta a férj, sem a munkahely és kell a mese hogy ő mennyire védekezett, de hát bele esett az 1-2%-ba.

Hurrá, holnaptól táppénz!

Kíváncsi vagyok, 9 hónap múlva is ekkora lesz az öröm, amikor éjjel-nappal talpon kell lenni.

54. Alnisa (válaszként erre: 35. - Libikóka)
2023. szept. 15. 08:00
Úgy, hogy szándékos volt, ennyi. Csak nem értem miért kell ekkora cécót keríteni köré.....
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook