Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ez Igazságtalanság?(tanulmány:) fórum

Ez Igazságtalanság?(tanulmány:) (beszélgetős fórum)

24. Hmkati
2011. jún. 8. 07:17

Ilyen az élet4 Amúgy nem írtál, egy fontos dolgot! Milyen a tanár, Szebb a haja, mint a tiéd, Karcsúbb mint te, Lehet, hogy irigyel, s így mutatja ki.

A pofára és szocilális helyzet szerinti osztályzás nem új. Már akkor is így volt, mikor én jártam suliba. Az összes rossz körülmények közt élő gyenge tanuló kellett legyen. 9 évesn genetikát, pszichológiát, jogot, paleontológiát olvastam. Átlagom felüli voltam hivatalosan, iskolai erdményeim szerint nem lehettem jobb közepesnél, hiszen egy szegény, özvegy asszony lánya csak ennyire képes. el volt döntve, így leszoktam a tanulásról. Csak időt tölteni jártam a suliba, meg mert kötelező volt.

Felnőttként meg azért nem tudtam tanulni, mert elvesztettem az állásom, s nem tudtam fizetni sem a bejárást, sem a tanszert. Így alulképzetten pedig nem tudtam elhelyezkedni. S ez őrdőgi karika.

23. evangelika (válaszként erre: 12. - Pumi:))
2011. jún. 7. 12:31

Miért kell a múltról tanulni? Nagyon egyszerű a válasz: hogy megértsük a jelenünket, mi miért történik és akkor a politikába már ne is menjünk bele.


És még sorolhatnám, hogy miben vesszük hasznát a történelemnek mint tantárgynak - ennek persze elengedhetetlen feltétele, hogy az ember jóféle oktatásban részesüljön, akkor talán tudja is használni a szerzett ismereteket.


Egy tanárnak nem szabad személyeskednie/skatulyáznia stb., objektíven kell(ene) osztályoznia függetlenül attól, hogy szereti-e valaki a tárgyát vagy sem. igazságtalan eljárás...

22. klenca (válaszként erre: 1. - Pumi:))
2011. jún. 7. 00:58

Nekem is a töri volt gimiben a rémálmom, pedig a tantárgyat nagyon szerettem és meg is tanultam. Kihívott felelni, s egyes. Folyamatosan. Még ha hibátlan volt, akkor is. Az írásbelikre hármast adott, akkor is ha pofátlanul kimásoltam a tankönyvet a doga közben. Az érettségim hibátlan lett, ott már nem pofátlankodhatott. De azért végigkérdezte a teljes tananyagot a négy évből. Miután elbúcsúztunk megkérdeztem tőle, miért kínzott évekig. Férfi tanár volt. A nevem is hasonló volt egy réfgi szerelméhez, s a kinézetem is. A nő anno dobta. Így állt bosszút a sérelmei miatt...


Azóta is szeretem a történelmet, bár nem szeretek emlékezni azokra a történelem órákra.:(

2011. jún. 6. 23:10
ráadásul egy tanár mindig maga irányítja a felelést...mindig tud olyat kérdezni, amin elhasal a diák és mindig tud olyat is, amivel jobb színben tüntethet fel valakit, mint amennyit tud...a kérdésfeltevésen múlik az egész felelet mibenléte...:) (de egy jó tanár ebből pont le tudja magának szűrni, hogy az adott diák mennyit is tud valójában, még ha a jegyek nem is tükrözik ezt sokszor)
20. martin3 (válaszként erre: 9. - Pumi:))
2011. jún. 6. 23:07

nem nyalni kell, hanem tanulni...ha nem adsz (hagysz) támadási felületet, tehet bármit a tanár. bizonyítsd be, hogy tudod, és ennyi.

Amúgy a tanár általában tisztában van a gyerek tudásával...mondjuk vannak bunkók is, akik direkt szórakoznak, de általánosságban 1 mondat után lehet tudni, ki mennyit tanult, és mennyit tud...

19. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Pumi:))
2011. jún. 6. 21:56
Sajnos nem lehet,mit csinálni...Sokszor a tanárok olyan dolgokat tartanak lényegesnek(értsd:buktató-jellegűnek),hogy csak nézel...
18. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Pumi:))
2011. jún. 6. 21:24
Ismerős a helyzet...nekem matekból,ált. suliban 2,75-re kettes adott,egyik srácnak,meg 2,25-re hármast.Kiakadtam és anyukám bement az igazgatóhoz,ugyanis a legtöbb suliban benne van a házirendben a szabály,hogy honnan kerekítünk felfele és az enyémet bőven felfele kellett volna.Aztán így megkaptam a hármast,de persze a srác is maradt hármas.És az az érdekes,hogy az érettségim 4-es lett és közelebb voltam az ötös határához.Aztán ezt meg is mondtam az ált. sulis tanáromnak.Szóval nézz utána,hogy mi a szabály(bár tuti,hogy hármas jár 2,9-re).Mondjuk ha bunkó a tanár,akkor következő évben jól megszivathat és nem biztos,hogy megérné.
17. Vigyorex6 (válaszként erre: 14. - 36a26f5226)
2011. jún. 6. 19:15

Engem nem is ez csesz fel, hanem, h Róma, görögök, Amerikai Egyesült Államok, Franciaország...

Persze....

Budapest meg ott van ahol Bukarest; nem?

2011. jún. 6. 19:13
Viszont ott az irodalom tanár csinálta, hogy pofára osztályozott...
2011. jún. 6. 19:13

Én jó pár éve levelezőn érettségiztem, és mivel minden órán ott voltam, érettségin a töri tanár azt mondta, mivel minden óráján ott voltam, ezért átenged...


Olyan tételt húztam, hogy meg sem tudtam mukkanni...

14. 36a26f5226 (válaszként erre: 12. - Pumi:))
2011. jún. 6. 19:12
Én ezt, hogy miért kell a múltról tanulni, úgy fogalmaztam meg mindig, hogy miért kell halott emberekről tanulni??
13. trapiti (válaszként erre: 11. - Pumi:))
2011. jún. 6. 19:04

Akkor még egy okkal több, hogy tanulj.

Ha megy az, amit érteni is kell, akkor nem vagy Te buta... akkor pedig nincs más megoldás, tanulni KELL :)

Amúgy én is utáltam a törit, meg a földrajzot, de ha akkor amikor muszáj volt nem tanultam volna ezeket, és kettesei, lettek volna, most nem csinálhatnám azt, amit szeretek és ami érdekel.

12. Pumi:) (válaszként erre: 10. - 36a26f5226)
2011. jún. 6. 19:04
Engem sem nagyon tud meghatni..:D ki mikor mit csinált.. nem értem miért kell a múltról tanulni..:)) De igyekeztem és láthatta rajtam.. de még sem.. és még ilyet mondd hogy 2-es a füzetem és így nincs meg a 3-as és még gúnyos is volt.. legszívesebb hu..
11. Pumi:) (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2011. jún. 6. 19:02
Igen tudom hogy a töri olyan tantárgy amit bekell magolni.. stb nekem inkább a más tantárgyak amik jobbak, és persze ez a 2-es rontja el a bizimet.. De mind1..
2011. jún. 6. 19:01
Történelemből én is mindig csak átbukdácsoltam, soha nem tudtam megtanulni, mert soha nem érdekelt, utáltam a történelmet... És most sem érdekel...
9. Pumi:) (válaszként erre: 4. - Vigyorex6)
2011. jún. 6. 19:00
Nyilván én egy tanárnak sosem fogok nyalni.. mint egyesek... csak akkor is milyen ez már add egy 2-est a füzetemre hogy ne legyek 3-as... ez olyan bosszantó!
2011. jún. 6. 18:59

Szubjektív az "igazság"; ez nem a matematika kérlelhetetlen józansága és logikája.

Jövőre jobb lesz, ha minden tőled telhetőt megteszel érte.

7. trapiti (válaszként erre: 1. - Pumi:))
2011. jún. 6. 18:59
Ne add fel, inkább tanulj többet! Aki javítani akar, annak mindig egy hajszállal többet kell teljesítenie, mint egy hajszállal kevesebbet. Jövőre tanulj annyit, hogy ne legyen szükség a jóindulatára! :) A töri egyébként tényleg csak szorgalom kérdése, túl sok érteni való nincs rajta...
2011. jún. 6. 18:59

nekem oylan ovlt h 3as voltam félévkor, 3,9cel, evvegen 4,0 voltam az evvegi vizsgam (az is volt) 4es lett. és kozolte h nem erzi 4esnek a tudasom 3as.


utolag bele gondolva kar h akkor nem rugtam fel. megkimeltem volna az egesz osztalyt tobb evnyi szenvedestol :D


de utaltam azt a not...

5. Vigyorex6 (válaszként erre: 2. - 36a26f5226)
2011. jún. 6. 18:58
:D De még mennyire. :)
4. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Pumi:))
2011. jún. 6. 18:58

Majd az élet igazol. :)


Amúgy én most járok újra sulizni estin meló mellett. Szeptemberben 41-en indultunk, mára 13-an vagyunk, de aszt hiszem innentől csak 9-en (még tartanak a vizsgák). A lényeg, hogy ebből a kemény pár emberből csak az én nevemet nem jegyezte (??) meg a tanárunk, aki nem mellesleg az osztályfőnökünk :) és már két csoporttársam is megjegyezte, hogy engem valamiért rühell. Akkor nem csak nekem tűnt fel. :) Pedig talán 5 mondatot ha beszéltünk, órákra pedig bejárok, ellenben másokkal. De én csak röhögök! :) Ennél nagyobb öröme az életében sose legyen. :)


Úgyhogy az életnek nagyon sok része nem igazságos, ahogy ez sem. Lehet neked sem elég hosszú a nyelved. :)

3. 9f98008a3b (válaszként erre: 1. - Pumi:))
2011. jún. 6. 18:55

Óóóóóóóóó!

Hát ne foglalkozz vele!

Nekem a töri tanárnő anno akkor sem adott 5-öst, ha a pontszám alapján járt volna, hanem odaírt egy 4/5-öt!

Pfff!

Tanulj jövőre, oszt jobb lesz!

2011. jún. 6. 18:53
Nagyon sok tanár sajnos pofára osztályoz...
2011. jún. 6. 18:50
Nos ma lezártak történelemből, soha nem voltam jó belőle... (nem menteni akarom magam). 2-es voltam belőle félévkor, és javítottam belőle majdnem egy jegyet. 2,9-re álltam beszedte a füzeteket... és kihívott engem. Kérdezte hogy szeretném ha 3-as lennék e... mondtam igen... elkezdi hát nem adja meg nekem szóval a füzetet leosztályozta 2-esre és pedig mindent leírtam ( hiányzott pár mondat.. ) Aki meg 1,75 re állt annak meg adta a 2-est... nem értem.. Nem akarok semmit csinálni... mert hát ugye én vagyok a h*lye diák..:( de még is rosszul esik pedig mindig tanultam..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook