Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ez felháborító!! fórum

Ez felháborító!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
155. c33bd8536b (válaszként erre: 154. - Pirosalma)
2010. febr. 10. 19:03

Milyen érdemi választ írhatnék, mégis? Én leírtam, hogy mi módon hat a sóbányák/barlangok levegője, te azt válaszoltad, ezt nem tartod valószínűnek.

Mit lehet erre írni mást, minthogy ha nem hiszed, nézz utána magad.


Kezdjük elölről:

"Sószemcsék nem hinném, hogy vannak a levegőben."

A sóbarlangok levegőjében állandóan mikronméretű sószemcsék áramlanak.


"Olyan pedig nincs, hogy több a negatív töltés a légtérben, mint a pozitív"

Az aeroionok vagy negatív, vagy pozitív töltésű molekula komplexumok. Kimagaslóan magas a negatív ionok koncentrációja folyók vagy tengerek partján, vízesések mellett és zivatarok után.


"Szerintem ha van a sóbarlangnak igazoltan hatása"

Van! Már 150-200 évvel ezelött felfigyeltek arra, hogy a sóbányákban dolgozó munkásoknál nem alakult ki az akkor nagyon elterjedt tüdőbaj.


"akkor talán valami más lehet, mint amit írsz, bár azt sem lehet kizárni, csak én nem tartom valószínűnek."

Erre újra csak azt írhatom, ha nem hiszed el nekem, amit a hatásmechanizmusról írtam, nézz utána temagad.


Így elég érdemi már?:)

154. Pirosalma (válaszként erre: 153. - C33bd8536b)
2010. febr. 10. 15:09
Nézd, én nem azt vitattam, hat-e vagy sem; hanem azt, hogy ahogyan szerinted hat, úgy hathat-e. Ennek fényében írhatnál érdemi választ is a hozzászólásomra.
153. c33bd8536b (válaszként erre: 152. - Pirosalma)
2010. febr. 10. 14:31
Esetleg először nézz utána, és azután cáfold amit írtam.
152. Pirosalma (válaszként erre: 150. - C33bd8536b)
2010. febr. 10. 13:15

Sószemcsék nem hinném, hogy vannak a levegőben. Ha nagyon kicsire porítanád a sót, akkor egy ideig keringenének a levegőben, mint a porszemek, de elég gyorsan ülepednének. De ha csak kint hagyod a sót, nem történik ilyen.


Olyan pedig nincs, hogy több a negatív töltés a légtérben, mint a pozitív (ill. annyira minimális lehet csak, hogy foglalkozni sem érdemes vele).


Szerintem ha van a sóbarlangnak igazoltan hatása (nem tudom, nem néztem utána), akkor talán valami más lehet, mint amit írsz, bár azt sem lehet kizárni, csak én nem tartom valószínűnek.

151. troja73
2010. febr. 10. 10:30

kedves titanilla14!

köszönöm az információt, amúgy én is gondoltam, hogy nem csak egy dolognak köszönhető a gyógyulás.

engedelmeddel nem szeretnék vitába szállni veled, annál is inkább, mivel nem sok értelme lenne az egésznek.

szia, szép napot!

150. c33bd8536b (válaszként erre: 149. - Troja73)
2010. febr. 10. 09:09

Ion koncentráció? Talán negatív ion koncentráció, ami egyike a sok hatótényezőnek, úgymint a magas páratartalom, a légszennyezés hiánya, magas széndioxid-tartalom, stb.


A hatásmechanizmus a lehető legegyszerűbb:


Ha a sót belélegzed az apró szemcsék eljutnak a szintén belélegzett káros mikroorganizmusokig és rájuk tapadnak. A sószemcsék dehidratálják, rongálják a fehérjeszerkezetüket, így elpusztítják ezeket.


Mivel a sóbányák, barlangok légterében nemcsak a negatív ionkoncentráció magas, hanem a kálcium-koncentráció is, ezek a részecskék, belélegezve, feloldják a lerakódásokat a légutakban, amelyek azután köhögéssel távoznak.


A negativ ion koncentrációnak abban van szerepe, hogy a sószemcsék relatív szárazak maradjanak, és eljuthassanak a tüdő légútjaiba, ne tapadjanak le a felső légutak nyálkahártyáján.

Örülök, hogy segíthettem.

149. troja73 (válaszként erre: 148. - C33bd8536b)
2010. febr. 10. 07:39

kedves titanilla14!

a barlangban megnövekedett ion koncentráció segítségével.

pár mondatban leírhatnád,hogy tudomásod szerint mi a hatásmechanizmus.

szia

148. c33bd8536b (válaszként erre: 144. - Troja73)
2010. febr. 8. 23:57

A konyhasó is ásványi só!

Már megbocsáss, de a só hogyan semlegesíti a savat? A sóbarlangok nem azért vannak jótékony hatással a légúti betegségekre, mert semlegesítik a savat, egészen más a mechanizmus.

147. 2104cc91e8 (válaszként erre: 145. - Troja73)
2010. febr. 8. 19:11
Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen!!
2010. febr. 8. 19:04
Szerintem elég kamu a Himalája-só. Úgy néz ki, NaCl-on kívül nincs sok (tömegre) egyéb benne. A reklámszöveg meg nagyon gyenge.
145. troja73 (válaszként erre: 141. - 2104cc91e8)
2010. febr. 8. 18:54

szia!

sajnos tudom mi a helyzet evvel az átállás dologgal, mivel a családon belül is ahhoz hasonló a szituáció, mint amit leírtál! hiába vagyok itt pozitív példaként, egyszerűen nem vesznek erről tudomást!:(((( ezekkel a mérgekkel az a baj, hogy nem csak testileg tesznek bennünk beteggé, hanem a szellemet is pusztítják! csökkentik az akaraterőt, azt a dolgot,ami a változtatáshoz kell!

lentebb írtam egy két dolgot,amit esetleg megpróbálhattok, de csak óvatosan! azt vettem észre, hogy erős méregtelenítők, így figyelni kell a mennyiségre!

s végül egy idézet:

"... és felnőssz majd, halvány lesz fent a szivárvány, a szép színek eltünnek, fekete-fehérek lesznek ..."

én ismét gyönyörű színesben szeretném látni azt a szivárványt, s szerintem ezt a táplálkozás megváltoztatásával fogom elérni!

tudom, hogy jó úton járok, újra megjelentek a színek, tisztul a kép!!!

kívánok nektek is sok-sok erőt, kitartást!!!!

szia!

144. troja73
2010. febr. 8. 18:20

a Himalája só mint ahogy a nevében is benn van egy ásványi só!! azért hat, mert semlegesíti a savat. a sóbarlangok is ezért hatásosak a különböző légúti betegségekre! hogy őszinte legyek van még egy-két dolog amit kiegészítőként szedek. ezekről azért nem írtam, mert most kezdtem kb. 1 hónapja. nincs igazán tapasztalatom. arról meg nem szeretnék írni, ami csak "kipróbálási stádiumban" van. tehát: esténként tibeti kefirgombát fogyasztok, napközben pedig egy mixet :víz, zöld levelek, v.milyen gyümölccsel turmixolom,s beleteszek egy kis virágport.

az ajurvéda-ról már hallottam, de igazán nem ismerem. én egy másik táplálkozási formára szeretnék átállni ez pedig a nyers evés. már rajt vagyok az ügyön :)), ételem kb. 60-70% nyers. lassan kell a változásnak bekövetkeznie, mert a szervezetnek alkalmazkodnia kell ehhez!

mint már korábban írtam engem ez mentett meg!!(mármint a savtalanítás) biztos vagyok abban, hogy ha nem változtatok akkor a napi betevőm fele v.milyen orvosság lenne!

2010. febr. 8. 05:13

Találtam valamit, talán ide kapcsolódik..

" HIMALÁJA INDUS SÓ - MÉREGTELENÍTÉS! 3 nap böjt, vagy 30 perc "

a keresőbe írtam : himalája indussó.

142. Ncilány (válaszként erre: 141. - 2104cc91e8)
2010. febr. 8. 04:29
40 év rossz szokásai se egyszerűek...
141. 2104cc91e8 (válaszként erre: 137. - Troja73)
2010. febr. 7. 23:46

Nem, nem kedvetlenítettél el, sőt örülök a segítségnek, csak Nekem már sokkal nehezebb, hogy átültessem a gyakorlatba, mert Én már idős ember vagyok és ezt még darab ideig kell rágni amíg eljutok odáig, hogy a zöldséget rágjam (és persze a Férjemmel is rágassam☺)

Azt már gyakoroljuk, hogy húst-krumplit vagy húst-tésztát nem eszünk egyszerre (vagy igen ritkán!!)

Kenyeret-péksüteményt az idén nem ettünk, de nem mondom, hogy tésztafélét nem eszünk!

Tehát, tudom (elméletben!), hogy van mit faragni a rossz szokásokon, de amit 60 évig rögzített az ember azt nem lehet 6 nap alatt megváltoztatni!

(legalábbis nem egyszerű, azt sem mondom, hogy lehetetlen!)

Szóval, az a baj, hogy úgy érzem szélmalomharc, lemegy 3-4 kiló és feleannyi idő alatt visszajön:(

Na nem panaszkodom, tudom, hogy rajtam múlik!

Jó éjt és szép reggelt kívánok Neked:)

2010. febr. 7. 21:34

Persze 1 műtét előtt 1 nappal megitattak velem keserűsós vizet, és beöntést is kaptam másnap hajnalban.

Egyébként saját életritmusom szerint akarom csináni, meg persze amiket olvasok, és feltétel nélkül el tudok fogadni... Ajuverdást ismered??

139. troja73 (válaszként erre: 138. - Ncilány)
2010. febr. 7. 11:49
amúgy Te már csináltál méregtelenítést? esetleg v.milyen hasonló megpróbáltatást:) végig küzdöttél már?
2010. febr. 6. 21:06
Általában írtam.
137. troja73 (válaszként erre: 136. - 2104cc91e8)
2010. febr. 6. 20:07

szia!

egy picit úgy érzem, mintha elkedvetlenedtél volna, esetleg mást vártál volna az egésztől!:) amúgy persze nem csak zöldséget és gyümölcsöt lehet enni, ill. lúgosító ételeket, hanem mértékkel ugyan ( kb. 20%-ban) mehet a savasító is. keresgélj a neten, próbáld megszerezni ezt a könyvet. ha kitartasz, akkor meglesz az eredménye. fontos hogy birtokában légy a tudásnak, különben egy gyógyulási krízis miatt feladhatod az egészet, azt gondolván hogy nem javult a helyzet!!

136. 2104cc91e8 (válaszként erre: 135. - Troja73)
2010. febr. 6. 19:22

Én köszönöm, hogy megosztottad velem, hogy a titok a nyers zöldség-gyümölcs és a sok víz-ben keresendő:)

Köszönöm, Neked is jó estét:)

135. troja73
2010. febr. 6. 18:57

ja és még v.mi (most, hogy megint gép elé kerültem)

nehogy azt higgyétek, "hogy osztani akarom az észt"(:)), egyszerűen arról van szó, hogy szeretnék segíteni azoknak akik v.milyen problémával küzdenek. van remény a gyógyulásra, csak egy kicsit oda kell figyelni arra, hogy mit eszünk! én sajnos jó pár évig keresgéltem a megoldást, de hála istennek meglett. működik ha hiszünk benne, hanem!

szép estét!

134. troja73 (válaszként erre: 133. - Ncilány)
2010. febr. 6. 16:05

kedves Ncilány!


engedelmeddel tudom, hogy a TISZTÍTÓKÚRA nem újdonság. én nem is azt írtam, hogy ez egy tisztítókúra, hanem hogy savtalanítás.ami hasonló ugyan, de nem ugyanaz.amíg egy ilyen tisztítókúra pár hetes, esetleg hónapos, addig ez a savtalanítás, ill. az eszerint történő táplálkozás egész életedben el kell hogy kísérjen! ha esetleg a könyv címéből jutottál erre a megállapításra akkor ajánlom Neked is,hogy olvasd el. (legegyszerűbb a könyvtár). olyan dolgokról ír pl. (ha már Nők vagytok), hogy miért bűzös sok esetben a magzatvíz, s a csontritkulás miért gyakoribb Nálatok 50 év után!

egy tisztítókúrával pl. nem tudom,hogy el lehet-e távolítani a fogkövet a fogról? szerintem nem. nekem már nincs pedig régen voltam vele doktor bácsinál! ja fogorvosnál nem voltam már kb. 6 éve, csak a fogszabályzásom miatt. az elkészült röntgen után a doktornő meglepődve jegyezte meg, hogy mennyi tömött fogam van.mióta beállt a szervezetem ill. javult a sav-bázis egyensúly nincs fogromlás!az izomláz felejtős. egy nagy megterhelés után, mindig azt szokták mondani, "mert te biztos nem tetted magad oda rendesen"! pedig hát csak annyi,hogy van tartalék a "rendszerben" a tejsav semlegesítéséhez! sőt ha nagyon fel akarnám borzolni a kedélyeket(:)) akkor azt kell mondja, hogy igazándiból a legjobb táplálkozási forma a "nyers evés".

ez a "pisilős dolog" sajna érthető, de azért a műszak után bepótolható az a vízmennyiség!

2010. febr. 6. 14:04
Ja és kólát nem iszom...
2010. febr. 6. 14:03

Tisztító kúra nem új, sok 10 évvel ezelőtt is csinálták bizonyos időnként.

A folyadék az is igaz, keveset fogyasztunk, ne kelljen pisilni.. Megfigyeltem ha többet ittam, mintha jobban ment a meló is, annak ellenére hogy sokszor kellett pisilni.

De egy varrodába ( ha még van ), nem ihatsz sokat, sokat kell mászkálnod.. Ezt bármelyik szalagos melóhelyen NEM SZERETIK!!

Régebben kiszedte a gyerek a kertbe a földből a répát, megmosta és ette. ( imádom a nyers zsenge cukorborsót, cukkinit is ettem már nyersen ) Valami van a dologban, ez akkoriban így volt természetes, nyers zöldség.

131. troja73
2010. febr. 6. 13:36

hát itt vagyok!:)

szóval az a helyzet, hogy szerintem ez az elsavasodás "dolog" (sajnos) teljesen működik! vannak azonban csoportok, cégek, emberek, akiknek az az érdekük, hogy ez ne nagyon terjedjen. ezt megakadályozni azonban csak úgy lehet, ha bagatellizáljuk, nevetségessé tesszük az egészet!!! egyszer pl. az egyik adón a tv-ben így vezették fel a dolgot :" itt az új DIVAT a savtalanítás". az a helyzet,hogy ez nem egy divat, hanem a MEGOLDÁS!!!!!!! régebben azt hittem,hogy amit az orvosok v.mit mondanak az úgy is van! na evvel nem azt akarom mondani,hogy az orvosok a galádok ebben a történetben! szerintem, mint mindent itt a földön,(ezt is) a pénz irányítja!

na de egy picit elkalandoztam!

szóval:a dolog terjedelme miatt engedd meg, hogy csak egy-két (talán) érdekes részt írjak le, de ígérem,hogy a lényeg benn lesz!

a lúgosítást leginkább a nyers ételek fogyasztásával lehet elérni. zöldségek- gyümölcsök. azt ajánlom, hogy üsd be a keresőbe, LÚGOSÍTÓ ÉLELMISZEREK LISTÁJA. rengeteg oldalt fogsz evvel kapcsolatban találni.

amikor elkezdtem nagyon nehéz volt a megszokott életmódomon változtatni,de MUSZÁJ volt! az első időszakban csak a salak oldás részét valósítottam meg, melynek köszönhetően eléggé megviselt a dolog. most, hogy belegondolok mennyi mindenről kellene írnom rá jöttem hogy a legjobb, ha egy könyvet ajánlok. a címe: Peter Jentschura: Teljes

megtisztulás. nagyon sok dolgot fogsz ott olvasni, melyből rá fogsz jönni, hogy ez a megoldás. vedd ki a könyvtárból, de ha megveszed talán szerencsésebb, mert többszöri átolvasás után is találsz majd benne olyat, amin korábban átsiklottál.

a lényeget azért leírom: eszük a savképző, főtt "élelmiszereket", melyek ellen a szervezet folyamatosan védekezik, hatástalanít. megpróbálja kiüríteni a nem megfelelő dolgokat. egy bizonyos mennyiséget még sikerül a tüdőn, vesén, májon, bőrön, bélrendszeren stb, keresztül kiválasztani, de azután kénytelen más eszközöket is bevetni a harcba. hogy miért nem sikerül? azért mert pl. túlzottan kevés folyadékot viszünk be, ha iszunk akkor is kóla, kávé stb. a nők meg aztán végképp az "állandóan pisilnem kell" dolog miatt! van pl. egy un. vese gát, ezért egy bizonyos töménységnél nem lehet savasabb a vizelet ez kb 4 a Ph skálán. 0-7 között savas, 7 semleges ,7-14 között lúgos. a héttől távolodva nő a koncentráció. a maradék semlegesítéshez lúgos anyagokat von el onnan ahol a legkisebb kárt okozza. leparkolja a szervezetbe oda ahol nem okoz nagyon kárt.nekem pl. férfi létemre NARANCSBŐRÖM volt a hasi szakasz két oldalán. az elraktározott mérgeket savakat fel kell oldani, majd kivezetni. a hogyant is leírhatom, de szerencsésebb, ha a könyvben megnézed. tehát a sorrend : SALAKOLDÁS- SEMLEGESÍTÉS-KIVEZETÉS !ezt zöldségekkel-gyümölcsökkel szépen el lehet érni, de lehet kapni különböző teákat, készítményeket erre.

ez az egész savtalanítás nem fog egyszerű lenni azt mondhatom! nagy elszántság, kitartás kell hozzá.30-40-50 évig károsítottuk a szervezetünket, ne várjuk hát hogy 1 hét alatt meggyógyulunk!!!

bocs, de most rohanom kell. ha v.mi fontos eszembe jut még folytatom.

ja ezt nézd meg: [link] (angol,de a képek önmagukért beszélnek, amúgy a dolog egy "picit" messzebbre vezet, de ha már ezt megteszed, nagyon sokat tettél a szervezetedért!)

130. 2104cc91e8 (válaszként erre: 129. - Troja73)
2010. febr. 3. 14:14
Köszönöm szépen, kedves vagy!
129. troja73
2010. febr. 2. 21:43

szia!

természetesen nem titok:)!!! ha nem haragszol most csak annyit tudok írni, hogy zöldség, gyümölcs. most értem haza edzésről (nem egyfajta nagyképűség, csak hogy lássátok ezek után is fellehet gyógyulni. akinek mond v.mit, hogy KYOKUSHIN KARATE az tudja,hogy elégé igénybe van véve a szervezet). ígérem, hogy folytatni fogom, de holnap reggel fél háromkor kelek, s szombatig nem leszek net közelben.tehát szombaton. ha esetleg más kérdés is van szívesen válaszolok(ha tudok :)) )

szia

128. 2104cc91e8 (válaszként erre: 127. - Troja73)
2010. febr. 2. 19:45
Ha nem nagy titok, meg lehet tudni (Tőled), hogy melyek azok a "természetes" anyagok amelyekkel le lehet küzdeni a savasodást??
127. troja73
2010. febr. 2. 09:42

sziasztok!

mielőtt még bárki azt gondolhatná, hogy biztos v.mi nyomós okom:) fűződik ehhez a dologhoz kijelentem, hogy semmilyen termék, módszer, idea ELADÁSÁBAN NEM VAGYOK ÉRDEKELT!

tehát: úgy kb 15 éve (talán 22-23 éves koromban) kezdtek előjönni a problémáim. először csak ízület, aztán a belső szervek stb. rendszeres látogatója voltam az orvosi rendelőknek. reumatológia, belgyógyászat, aztán a végén már a pszichiátria is ( jött a depresszió) a derekam pl. olyan szinten kikészült, hogy reggelente egy percig tartott kiszálnom az ágyból. volt úgy, hogy az autóba csak úgy tudtam beszálni,ha a tetőben kapaszkodtam!! emésztésem kész volt. ha egy csendesebb helyen többen tartózkodtunk volt néhány kellemetlen pillanatom az állandó puffadás, bélmozgás okozta "zajok" miatt :(. a haverjaim csak múmiának neveztek, mert állandóan be voltam fáslizva itt-ott. szóval volt bajom elég:(! az orvosok felírták a kis gyógyszerüket volt hogy használ, volt, hogy nem!ez ment úgy kb, 1,5-2 évig! az ember ha elér egy bizonyos szintet akkor már mindegy honnan jön a segítség, csak jöjjön!!!! eljártam természetgyógyászokhoz stb..

Aztán láttam egy műsort a tv-ben, melyben az elsavasodásról mondtak pár mondatot. gondoltam nekem már teljesen mindegy, egy próbát megér!! utánajártam ennek a dolognak (akkoriban még nem volt annyi anyag erről), s nekiálltam. nem mondom nehéz volt egy jó darabig, de aztán megszoktam. az eredmények önmagukért beszélnek! szinte teljesen rendbe jöttem:)))!!! még egyszer megismétlem: nem kellenek ehhez drága készítmények, táplálék kiegészítők stb.. akkoriban még Dr. xy. sehol nem volt (mármint a köztudatban) A természet mindent a rendelkezésünkre bocsájt!

Lehet ezen jókat mosolyogni, de ne felejtsük el: volt úgy mikor a TUDÓSOK azt hitték, hogy lapos a Föld! Ha nem oly rég mentél volna egy kört egy forgalmasabb helyen a mobiloddal miközben telefonálsz, mentőt hínak, v. MOSOLYOGNAK!!

szép napot!

126. TSydy (válaszként erre: 125. - Pirosalma)
2010. febr. 1. 21:43
:DDDD
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook