Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ez depresszió? fórum

Ez depresszió? (beszélgetős fórum)

2010. nov. 5. 11:31
Méz, gyümölcs és zöld saláta, napozás/séta a még jó időben; illatos fürdő, délelőtt 1-2 falat csokoládé, kiadós húsleves sok-sok zöldséggel. Mostantól meg már ajánlott napi 1 szem multivitamint szedni.
24. Kira88
2010. nov. 5. 11:17

Nem akarlak megbánti,de az nem lehet,hogy kicsit elkapkodtad a családalapítást?23 éves vagy és már van két gyereked. Nem lehet,hogy előbb élni kellett volna kicsit?

Ezt azért gondolom mert én 22 vagyok és el sem tudom képzelni még a házasságot se,nemhogy babát. Szerintem a korunkbelieknek még más dolgokra kell(ene) koncentrálnia.

23. 8259e66c40 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. okt. 3. 11:51
Nagyon édesek a gyerekeid!Valószínű ez kimerültség!Szedd össze magad!Vitamin!Nállam is hasonló a helyzet csak nekem 3 gyerkőc van:)Kitartás!Ne hagyd el magad!
2010. okt. 2. 16:45
Nem egyszerü ez az egész,de amikor a kisfiamra nézek majd kicsordúl a szivem a gyönyörűségtől és az valamennyire kárpótol. :)
21. Bri* (válaszként erre: 20. - 94786a70d9)
2010. okt. 2. 13:46
Én is tartok tőle, hogy lesz. Így sem jut időm mindenre (mindenre???), szóval arra sem, amire kellene. Pihenni szinte semmi. Eleinte csak güzültem állandóan, mostanában lopok magamnak 1-1-órát, nem érdekel, ha nincs minden kész. Muszáj!
20. 94786a70d9 (válaszként erre: 15. - Bri*)
2010. okt. 2. 09:51
Na,ha vissza megyek dolgozni,szerintem még jobban ki leszek idegileg. Az még egy plusz műszak. Annyiban jó, hogy a lányok bölcsiben lesznek, ott gondoskodnak róluk (úgy ahogy, bár jó hírű bölcsit választok), este csak a vacsit kell intézni. Jó szervezés és akkor minden oké, bár ettől egy perccel több időm se lesz magamra.Jó a férfiaknak, nekik max 20%-ban változtatja meg az életét a gyerek.
19. 94786a70d9 (válaszként erre: 17. - A14deb9047)
2010. okt. 2. 09:46
Ezt azért nehéz kivitelezni,mert pl. nálunk változó az alvás hossza. Vannak időszakok,amikor csak 2x fél órát alszanak és van olyan, hogy 2x 2 órát. Mire elaludnák,addigra felkelnek. Még az a szerencsém, hogy egyszerre alszanak.
18. Bri* (válaszként erre: 16. - 240309c047)
2010. okt. 2. 09:04
Nekem is 11 év van a két gyerkőc között. Gondold el mindezt két kicsi gyerekkel! :)
2010. okt. 1. 20:00
Akkor csak egy megoldás van: amikor alszik a kicsi, te is alszol; egy gyors tus és irány a pihenés. Már csak az a kérdés, hogy mennyit és hányszor alszik. Ezt a megoldást választottam, de mást nem tehettem, mert egyedül voltam már.
16. 240309c047 (válaszként erre: 15. - Bri*)
2010. okt. 1. 17:55
Nagyon igaz! De emelett most még nem is bíznám rá senkire. :)))
15. Bri* (válaszként erre: 14. - 240309c047)
2010. okt. 1. 17:23

Tényleg ez az életed legszebb időszaka és visszatekintve majd rá is jössz. Sőt! Majd, ha eljön az idő, hogy menned kell dolgozni, visszagondolva azt mondod majd, hogy de hülye voltam, hogy nem tudtam másképp látni a dolgokat, mert "elcsesztem" ezt a csodás időt! Én most ezt élem meg.

Egyébként lehet, hogy a barátnők vagy bárki szívesen vigyázna a gyerkőcökre, csak nekünk anyáknak van lelkiismeret-furdalásunk, ha segítséget kérünk azért, hogy magunkra szánhassunk egy kis időt.

14. 240309c047 (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2010. okt. 1. 16:18
Ez mind nagyon jól hangzik,és igazad is van, de nálunk például még a hajmosást is bekell programozni mert annyira nincs időm magamra. Még 1-2 órára is képtelenség elmenni otthonról,nemhogy 1-2 napra. Megpróbáltam a tavasszal kondi terembe járni heti 3-szor. 2 hónapig bírtam. Mire leszerveztem,hogy eltudjak menni a gyerekre vigyázzon valaki, és még én is bírjak elmenni, már attól lefáradtam. képtelenség volt heti 3 alkalommal odarángatni valakit,egész héten ebből áltam ki,hogy szervezkedtem. A másik,hogy sokszor nem is bírtam,mert amikor jött a foga a kicsinek aludtam vagy 2 órát,amugyis minden éjjel 66-szor felkelek,ha más nem betakarni a kicsit,és még menjek el súlyokat emelgetni vagy futni. ÁÁÁ képtelenség. Amikor a kicsi lefeküdt aludni délben alig vártam,hogy leüljek egy kicsit,vagy ledöljek egy fél órát,mert dolog van. Szóval nem is csoda,hogy befordul az ember. A barátnők meg hiába jönnek el, 2 szót nem tudunk beszélni a gyerek miatt.
2010. okt. 1. 16:10

Kezet foghatunk!!! Nálunk ugyanez. 1 éves a kicsi 12 a nagy.

Totál kivagyok, de tudom,hogy csak az agyammal van gond. Mert egyébként ez lehetne életem legszebb időszaka. Voltam dokinál is emiatt és mondta,hogy depresszió. Adott beutalót a pszihiátriára de nem megyek. Megpróbálom tudatosan legyőzni ezt az érzést,bár egyre nehezebb lesz most hiszen jön a tél. Mégjobban beleszünk zárva itthon. A férjemnek meg 2 munkahelye van. Én javaslom hogy beszélgess,akár a hoxán akár egy barátnővel, az sokat segít,hiszen nekünk ez a legnagyobb problémánk,hogy ingerszegény környezetben élünk, nincs kihez szólni ugymond. Ne hagyd el magad ,próbálj kimenni a szabadba. Kérdezhetek valamit??? A szex működik nálatok,mert nálunk az sem volt....miattam.

12. Bri* (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. okt. 1. 15:49

Megértelek, én is keresztülmentem már ezen. Nem akarlak elkeseríteni, de télen még rosszabb lesz. Egyébként a jelenséget GYES-neurózisnak hívják.

Ha majd dolgozni fog, meg lótni-futni a gyerekek után, de vissza fogod sírni ezt az időszakot (bármilyen furcsának is tűnik most ez)! :)

11. 480b578442 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. okt. 1. 15:36

Ne ijedj meg szerintem ezt mindenki érzi.

(per.pill. mostanában én is sőt én még tovább is mentem.Azt mondtam a páromnak ha kicsit nem változtatnak itt hagyom őket és lemegyek legalább pár napra anyukámhoz)

Gondolom most a betegség nagy mértékben rájátszik.

Ilyenkor duplán kívánjuk a törődést, odafigyelést.

Beszélj a pároddal, nagyszülőkkel legalább hétvégére vállalják el a gyerekeket, h töltődj kicsit.

2010. okt. 1. 15:01
Inkább csak kimerültség. Ajánlatos lenne 1-2 napig egyedül lenni. Fodrász, kozmetikus, elmenni uszodába, szaunába, sétálni, finomakat enni, nagy adag gyümölcs-zöldségsalátát fogyasztani, egy kis édesség, finom bort és ásványvízet inni, és persze nagyokat aludni egy jó illatos fürdő után. Ha egy jó filmre vágynál, még az is jót tenne. A 24 órás mókuskerékből ajánlatos néha-néha kizökkenni.
9. ebf2510f25 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. okt. 1. 13:06
Nem hiszem, hogy ez depresszió lenne. Csak egy kicsit megcsömörlöttél. Bizony nehéz, ha nincs az embernek segítsége. A párod nem áll melletted? Igazából ő tudna a legtöbbet segíteni, mint lelkileg, mint fizikailag.
2010. okt. 1. 13:06
ezen nem segít semmi tabletta, csak ha van egy kis időd magadra vagy a háztartásra
2010. okt. 1. 13:05
Szerintem ezen tényleg csak az segíthetne, ha 1-2 napra vigyázna a gyerekekre pl.a nagyi. Addig tudnál magaddal foglalkozni és takarítani (nem időre, hanem ahogy neked jól esik) Sajnos ismerős a szitu, ezzel én is így vagyok. Pár óra is felüdülést jelent ha vigyáznak a kisfiamra, pedig akkor sem magammal foglalkozom általában, hanem örülök, hogy nyugodtan ki tudok takarítani úgy, hogy nem zavar meg semmi és senki a folyamatban :)))
6. *Mévi84* (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. okt. 1. 13:00

Szia!

Igyál magnézium pezsgő tablettát,vagy szedjél magneB6-ot!A magnézium nagyon jó erre a problémára,feszültség oldó!

De az sem ártana, ha szednél valamilyen multivitamint.

5. martini64 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. okt. 1. 13:00
Szerintem most csak beteg vagy, de ha meggyógyultál, és továbbra is fáradtnak, ingerültnek és üresnek érzed magad, akkor szerintem igen, ez depresszió.
4. Burkuska (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. okt. 1. 12:53
Kimerült vagy.Valahogy oldjátok meg,hogy egyedül légy pár napot és aludj.
3. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. okt. 1. 12:46
Nem valószínű..inkább egy vérképet nézess.
2. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. okt. 1. 12:35

Ez így még nem biztos hogy depresszió. Valószínű

leg kimerültél. Tényleg kéne valami lehetőség hogy 2-3 napig gyerekek és kötelességek nélkül pihenj.

2010. okt. 1. 12:33

Sziasztok!

Itthon vagyok két gyerekkel, és állandóan fáradtnak érzem magam, és bevallom, semmi kedvem játszani a gyerekekkel... olyan egyedül érzem magam, meg üresnek. Mintha minden szürke lenne...hiányzik az otthon melege, ami elvileg az én feladatom lenne, de túl ingerült vagyok, egész nap nem csinálnék semmit...beteg is lettem most nagyon meggöthösödtem ettől a hülye vírustól... az sem tett jót. Olyan jó lenne, ha vki elvinné a gyerekeket ha csak pár napra is...de mind2 mama túl messze van, semmi segítségem nincs, párom...na ő meg túlsokat dolgozik...senki nem veszi le a vállamról a terhet....egy pillanatra sem. Pedig olyan jó lenne kipihenni magam, vagy egyszer azt csinálni, amit én szeretnék... képzeljétek, van, hogy abba elfáradok hogy egyszerűen csak állok, vagy játszok a kicsikkel. Már elegem van. Nincs szín az életemben, ja, és a lakás is már úszik, mivel ágynak döntött ez a fos vírus

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook