Exek (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. szept. 12. 11:18

Vajon, ha teszem azt, az ex lenne a pasi gyerekének az anyja, akkor is megtiltaná, helytelenítené a kapcsolatot néhány ember? A gyerekkel találkozhatna, csak anyucival nem? Tudom, nem ez a helyzet, de akár lehetne ez is. És ha valaki simán nem tudja az exeket tolerálni, ha netán gyerekes emberrel hozná össze a sors, azt hogyan tudná?

Egyik ember sem tulajdona a másiknak! Mindenki azzal találkozik, akivel akar. Ha el akarja hagyni, úgyis el fogja. Ha pedig nem, akkor vergődhet bárki, úgysem fogja.

46. d68657db8f (válaszként erre: 41. - Mango82)
2011. szept. 12. 11:10

O, igy mar teljesen ertheto... En azt hittem, hogy ebben a szituban azert mindenki valamennyire felelossegteljes. :( Akkor a fo ludas a parod, en ugy elhajtanam azokat az exeket, akik igy megbantjak a mostani paromat, hogy a hata mogott beprobalkoznak. Valahogy ra kellene ebreszteni, hogy elveszithet. Most ugy nez ki a dolog, hogy a parod tudja, hogy a csajszi mast is akar, de o nem, megis talalkozgat vele, mert jol esik a ferfiui buszkesegenek? Ez addig ok, csak ne rajtad atgazolva. Dontse el, hogy mi a fontosabb: az ilyen kis visszajelzesek, vagy Te.

Nalunk kicsit mas a helyzet, szivesen megirom, hatha kiagyalunk vmit. :)

45. mango82 (válaszként erre: 43. - Michelle.r)
2011. szept. 12. 11:07
Elmondja, megmutatja, ha kérem, de ezt a legutóbbit kitörölte, úgyhogy látni nem láttam.
44. Boldogság1 (válaszként erre: 42. - Michelle.r)
2011. szept. 12. 11:00

Én nem így gondolom,de sztem nem is vagyok ezzel egyedül:)

Mindenkinek van múltja ezt tiszteletben kell tartani..

De azért múlt,mert lezártuk!!

43. michelle.r (válaszként erre: 38. - Mango82)
2011. szept. 12. 10:55
Megmutatja neked ezeket a mail-eket és sms-eket, vagy belenézel?
42. michelle.r (válaszként erre: 37. - Boldogság1)
2011. szept. 12. 10:55

Fordítsuk meg a dolgot: ha fontos lenne neki a barátja, akkor soha nem kérne tőle olyat, hogy ne találkozzon azzal, akit valaha szeretett és tiszteletben tartaná a kérését!


Másképpen hangzik?

41. mango82 (válaszként erre: 36. - D68657db8f)
2011. szept. 12. 10:54

Kb 3 évig nyúzták egymást, ami alatt sztem 10-15-ször szakítottak. Kb. mindegyik drámai volt, hirtelen felindulás, duzzogás, sértődés...stb.

Kb 5 éve lett vége, de nem tudom, hogy tényleg lezárta-e. Ő azt mondja igen. Bár azt mondja, hogy nem tudna vele együtt élni. OK, de akarna? Mert az sem elhanyagolható. Nem értem miért kell tartani a vasat a tűzben.

Nálad is hasonló problémák vannak, vagy egészen más? Ha hasonló, akkor megoszthatnád! Bár akkor is nyugodtan, ha más jellegű.

2011. szept. 12. 10:54
Csak remélni merem, hogy emberek nem azért szakítanak, mert valaki a hoxán ezt tanácsolta. :P
2011. szept. 12. 10:52

Én úgy gondolom, hogy ha valami jó volt, azt nem kell megtagadni. Inkább láthatóan, neked is megvallva tartsák a kapcsolatot, mint titokban a hátad mögött.

Adok egy jó tippet. Ha annyira találkozni akar a volt barátnőjével hívd meg hozzátok valami eseményre. Vacsi, party stb. Amit szoktatok tartani a barátoknak is. A barátod érezni fogja, hogy fontos a számodra a barátaival együtt. Az ex meg azt fogja érezni, hogy elég magabiztos vagy a kapcsolatotokat érintően, ha meg mered hívni a saját otthonotokba. Ki tudja, lehet, hogy nem is olyan rossz fej.

Saját tapasztalatomat is megosztom veled. A férjem (akkor még csak a barátom volt) nem felejtette el egyszer sem az ex (első, hatalmas és hét évig tartó szerelem volt) névnapját, szülinapját. Mindig ment az sms. Sőt a majdnem anyóssal, apóssal is megtartotta a jó viszonyt. Mivel voltak közös barátaik rendezvényeken is összefutottunk néha. Elég béketűrő és kevésbé féltékeny típus vagyok. Megtanultam az én exem mellett nyelni, mert sűrűn csalt. Amíg ki nem borult az a bizonyos. Akkor lettem egy kicsit féltékeny, amikor a kiscsaj meghívatta magát, hogy menjünk el hármasban valahová szórakozni. Ezt jeleztem is. Aztán a barátom megnyugtatott, hogy ő csak engem szeret, de a másikat sajnálja, mert nem tud rajta túllépni. Belementem. Jót beszélgettünk.

Nem folytatom ilyen részletesen tovább (ezt is azért írtam, hogy lásd, nálunk is lett volna okom verni a tam-tamot.) A vége az lett, hogy a viszonyuk baráti, bár mióta a lány is férjhez ment és mindkét oldalon család van, kevesebbet találkoznak. A majdnem anyós és após pedig segít nekünk ahol tud, mert beteg kislányunk született, a hölgy pedig fejlesztő pedagógus.

Íme egy jó példa arra, hogy nem mindig kell a zöld szörnyetegnek (féltékenység) igazat adni.

38. mango82 (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2011. szept. 12. 10:51
Az sms-ek és e-mailek tartalmából. Tudják, hogy van párja, de azt nem, hogy ez komoly-e, ami mellett akár belefér ez-az.
37. Boldogság1 (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2011. szept. 12. 10:51

Ha fontos lenne neki a barátnője,akkor nem találkozna exekkel és tiszteletben tartaná a párja kérését!!

Szerinted amit Te tanácsoltál az annyira jó a probléma megoldására??Dugja homokba a fejét??

Hallgasson,mikor ez most neki a legnagyobb fájdalma??

36. d68657db8f (válaszként erre: 27. - Mango82)
2011. szept. 12. 10:49

En az osszefutas alatt az elore megbeszelt kavezast ertettem, ami meg is tortent parszor. Persze igy konnyu megmondani a legigazsagosabb hozzaallast, de ha velem tortenne, akkor lehet, hogy en is ideges lennek. Szerintem minden attol fugg, hogy milyen volt a kapcsolata es hogyan szakitottak. Az en regi dolgaim kihultek, a szakitas nem hirtelen felindulas volt, es mindnek en vetettem veget. Igy nyilvan eszembe sem jutott utana semmi. Viszont vannak mas helyzetek, egyertelmu. Az, hogy vonzodik hozza, az nagyon zavarna. Ha azt mondana, hogy fontos neki, mint ember, az nem. A vonzalom szamomra ffi-no kozott jon letre.

Es meg par tenyezo, mint pl. mikor lett vege, volt-e eleg ideje tullepni rajta stb.

Sajnalom, az a legrosszabb, en is most egy ilyen kapcsolatban elek. :( Egy tuti: valami egetrengeto valtozas kell, mert amugy vege lesz. - ezt magunkra ertettem.

35. mango82 (válaszként erre: 32. - Izabell82)
2011. szept. 12. 10:49

És az is zavaró, hogy tudja, hogy ezek próbálkozások, hogy szabad-e a pálya, és szerinte nekem ezzel nem kéne foglalkoznom, mert egyoldalú.

Nagyon nagy barát az ilyen, aki nem tartja tiszteletben, hogy a másik kapcsolatban van...

2011. szept. 12. 10:46
Én úgy gondolom ha a mostani páromat szeretem és jól érzem magam vele, akkor nincs is szükségem egy ex való találkozgatásra sem, minek csak a bonyodalom van belőle. Ha viszont találkozom valami miatt mg is a volt pasimmal azt elmondom a mostani pasimnak és mivel nem randizni akar a volt palim nem udvarolni, akkor azt mondom h ok, beszélhetünk de én nem egyedül mennék mert szeretnék magamnak eböl bonyodalmat okozni. Ha nem udvarolni akar akkor megérti.
2011. szept. 12. 10:42

"Hogy viszonyuljak az exekhez, akik időről-időre bejelentkeznek a pasimnál, és általában úgy, hogy érezni lehet, hogy csekkolják, hogy szabad-e a pálya!?"


Mango, egészen pontosan miből lehet érezni, hogy csekkolják a szabad pályát?

2011. szept. 12. 10:41

Michelle!!

É amikor lezártam a házasságom, ott le zártam az életem egy szakaszát és kértem hogy csak akkor keressen ha valami nagyon fontos. Mert nem szeretném vele csak felületesen tartani a kapcsolatot. Szerintem 2 ember csak igy tudja elengedni egymást, hogy nem beszélnek napi szinten,nem kávézgatnak együtt és engedik hogy a másik boldog legyen.

31. Kis Cidri (válaszként erre: 11. - Mango82)
2011. szept. 12. 10:41
Az nagy baj, hogy nem tartja tiszteletben a te kérésedet. Nem birtokolni akarod, hanem bántó számodra amit csinál.
30. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Mango82)
2011. szept. 12. 10:39

Igaza van. Ha elég idő eltelik így, majd nem fog már Téged zavarni.

Kérdés, hogy elég idő eltelik-e így...

2011. szept. 12. 10:38
Én már kiadtam volna sz útját velem nem tudna igy játszadozni.
28. michelle.r (válaszként erre: 8. - Mango82)
2011. szept. 12. 10:37

"egy ex az nem barát, "


Ha nem lenne a legjobb barátom, nem is élnék vele. Ha vége a házasságunknak, mert lehet ilyen, akkor vége a barátságnak? Ez így működik? Holnaptól nem leszel a barátom??

27. mango82 (válaszként erre: 18. - D68657db8f)
2011. szept. 12. 10:36

Ha véletlenül összefutunk, és beszélünk pár szót az más, mint, hogy előre eltervezzük, hogy beülünk egy kávéra pl.

És az, hogy azt mondja, hogy vonzódik hozzá? Az sem aggasztana?

A kapcsolatunk elég hektikus. Szeretjük egymást, de sokat vitázunk ilyen és hasonló témákon.

2011. szept. 12. 10:35

Ha nem veszi figyelembe hogy ez téged mennyire bánt és meg visel, hanem még neki áll feljebb hát én elgondolkodnék, hogy akkor hogy is van ez.

A régi csajával csak barátilag találkozgat és semmi más, viszont téged szeret a te pasid, elvileg az ő fontossági sorrendje meg borult szerintem. Én elhajtanám a francba hogy akkor gondolkodjon el magán, hogy ő neki mi is a fontos.

25. michelle.r (válaszként erre: 16. - Mango82)
2011. szept. 12. 10:35
Értem, te ilyen vagy. Ő nem. Nem a tulajdonod, kezeld felnőtt emberként, nem mondd meg neki mit tegyen, mert megmérgezed a közös életet.
24. e705905164 (válaszként erre: 14. - F1e23b97ee)
2011. szept. 12. 10:35
legalábbis az új mellett:D
23. 04e95f637a (válaszként erre: 7. - F1e23b97ee)
2011. szept. 12. 10:34
Tudod erre mondják két pasi létezik!Az ex,meg a next :P
22. 04e95f637a (válaszként erre: 14. - F1e23b97ee)
2011. szept. 12. 10:33
köszi :) betegnek sem tartottam magam,elhiheted!
21. andi6020 (válaszként erre: 4. - Boldogság1)
2011. szept. 12. 10:32

Furcsa nekem, hogy te ennyiből megállapítod, hogy ő nem fontos a párjának.

Jó, hogy nem tanácsolod egyből, hogy szakítsanak.:S

20. Fiatal nő (válaszként erre: 11. - Mango82)
2011. szept. 12. 10:32

"ő szeret engem, de ne akarjam birtokolni, kisajátítani"


És igaza van. Én is utálnám ezt.

Téged is megértelek, hogy nem esik jól, de nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. Az én párom is szokott találkozni a volt párjával, kettesben. De nem zavar. Jó barátok és én is nagyon bírom a nőszemélyt. :)

19. mango82 (válaszként erre: 17. - Izabell82)
2011. szept. 12. 10:31

Én is teljesen így vagyok ezzel. Nekem egy 10 éves kapcsolatom volt előtte. És le tudtam zárni. Volt elég időnk együtt, de vége.

Nagyon bánt, hogy nem érti meg, hogy ez nekem fáj. És sajnos már a szakítás is felmerült, pedig szeretjük egymást. Az tart össze minket.

2011. szept. 12. 10:31
Hogy oszinte legyek, en is tartottam a kapcsolatot 1-2 volt baratommal, de az egvilagon semmit sem akartunk mar egymastol. Osszefutottunk, megbeszeltuk ki hogy boldogul, aztan elkoszontunk. Forditott esetben en sem orulnek, dehat ilyen az ember: magaval mindig engedekenyebb. Viszont eppen ebbol kiindulva kepzeld el, hogy te hogyan ereznel, ha osszefutnal egy exeddel. Ugye, hogy nem lenne semmi benne? Probald meg elhinni, hogy a parod is all hozza. Nagyon sok mulik azon, hogy milyen a kapcsolatotok. Normalis esetben neked nem kellene rosszul erezned magad emiatt (biztos lennel a husegeben) viszont neki meg alapbol kellene lefujni a talalkat a kedvedert (ha latja, hogy teged bant). Szoval a hozzaallasa engem is bantana. Amugy milyen a kapcsolatotok?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook