Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Éveken át szőkitett, megritkult gyenge haj orvossága? fórum

Éveken át szőkitett, megritkult gyenge haj orvossága? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. nov. 1. 12:10
Furcsa, hogy senki nem írta eddig, a hagyományos hajnövesztő- és szépítőszerek: a ricinusolaj, tojáspakolás, almaecetes öblítés. Ezek közül a ricinusolajnak kifejezetten hajerősítő -dúsító hatása van, szerintem erről vannak információk a neten, de nekem ez a saját tapasztalatom is. És egyetértek azzal, hogy táplálékkiegészítők: vitaminok, ásványianyag komplexek nagy dózisban.
31. 31bc25d879 (válaszként erre: 27. - Gigi_ke)
2016. okt. 29. 17:41
Jól van, örülök, minden jót neked:)
2016. okt. 29. 16:36
Nem olvastam vissza, bocsi.
29. gigi_ke (válaszként erre: 28. - 8a65af67ce)
2016. okt. 29. 14:51
már levágattam :)
2016. okt. 28. 23:49
Vágasd le, kezdj új életet + vitamin.
27. gigi_ke (válaszként erre: 25. - 31bc25d879)
2016. okt. 28. 22:53

Köszönöm kedves vagy de nálam azért nem ilyen jellegű a dolog. Szerencsére.

Tudod most mar nem hullik.

Reggel nincs haj a parnamon egy se. Tudod nekem a hajjal együtt hullott ki mert a tincsenkent felrogzitett haj kitepte a ragasztásnál.

Tehát nekem nem folyamatosan hüllők hanem akkor hullott ki.

Saját hajam is volt mar derékig erő csak szeretem sokszor megvaltoztatni a külsőmet szokebol fekete, rövid bol hosszú.

Ezért rakattam fel nyáron imádtam.

Sajnos szerintem

Rosszul tettek fel

Túl kicsi tincshez ragasztottak a hajat es nem bírta a saját haj a pot hajat.

Nyomatom a cuccokat minden oké lesz pár hónap múlva nyárra meg tutira 😉

26. gribedli*** (válaszként erre: 23. - Gigi_ke)
2016. okt. 28. 11:16

Mondtam én, hogy a hajhosszabbítás jobban ludas. Nem véletlen, hogy a hajunk akkorára tud megnőni, amekkorára. Ha nem tud akkorára nőni magától, mint szeretnéd, az azért van, mert a te hajhagymáid akkorát bírnak el, a haj ciklusa még ha csak minimális ideig aktív a hajhagyma növekedése, az is 2 év (a maximum növekedési ciklus 6 év, gondolhatod!), vagyis képes megnőni a tarkótól számítva 24-25 centire is, akkor is, ha nem a legjobb a genetikád.


Szóval minek erőltetni ezt a műhaj dolgot? Bármilyen haj az, nehezebb mint a tied és húzza. És nem igaz, hogy gyorsabban nő, az nem gyorsabb növekedés, hanem a haj rugalmassága engedi, hogy kinyúljon, akár a hosszának 40%át is hozhatja ez a nyúlás, ez nem növés, a rugalmatlanabb hajszál nem bírja eddig, de valamennyit az is nyúlik. Egyszóval illúzió, hogy jobban nőtt.


El tudom képzelni, hogy egyes betegségek esetén szükség van hosszabbításra, és ott mérlegel az ember, hogy ha nem is tesz jót, egy kicsit kompenzálja az ideiglenes hullást és addig is ki tud lépni az utcára. De miután meggyógyulnak, ajánlott levetetni.

2016. okt. 28. 04:59

Leírom neked a fejtető áztatást, mert nem tudok aludni;) mert érzem rajtad, hogy el vagy keseredve és mert teljesen áttudom érezni a problémád. Én sokszor kaptam sírógörcsöt mikor reggelente megszámoltam a kihullott hajam és már 150- nél tartottam és még több mint a fele ott volt. A lefolyó tele volt, a kád tele volt, a karomon, vállamon, az arcomon éreztem a kihullott hajszálaimat, lapátszámra söprögette a férjem, a párnámon, a lepedőn... kétségbe voltam esve.


1.) számold a hajad, ha nem is minden nap (mert be fogsz hülyülni)de tudd, hol tartasz. Azt mondja a szakirodalom, hogy napi 100 még elfogadható, hát szerintem nem! Meglásd hónapok elteltével egyre kevesebbet fogsz találni és örülni fogsz. Én a mosógéptetejére fésülködöm reggelente a mai napig. Hát 10-20 szálnál nincs több hála'Istennek.


2. csalán, körömvirág, kamilla, rozmaring ezeket leforrázod, hagyod kihűlni, jól kinyomkodod és hajmosás után beleteszed egy pici lavórba, akkorába, hogy a fejed beleférjen és belehajolsz és nyomod bele a fejtetődet és közben masszírozod a fejbőröd. Nem nagyon, csak érzéssel. Meddig? Amíg tudsz fölé görnyedni és ameddig ki nem hűl. (Itt mondanám el, hogy a varga és vischi cseppeket se dörzsöld eszelősen mert plusz hajakat fogsz veszíteni kezdetben ez tuti).

Ezt a főzetet megcsinálhatod már előző este is hadd ázzanak jól ki a hatóanyagok és mielőtt áztatod megmelegíted. Mindent lehet kapni gyógynövény boltokban, csak minőséget vegyél, nekem abban az időszakban az anyukám direkt "termesztette" a kertben.


4. Én 3-4 féle hajvitamint szedtem egyszerre legalább fél évig + A és E vitamint + ez a főzet. Ezektől a gyógynövényektől kicsit más lett a hajam színe, sokan kérdezték befestettem-e. Szép lett. A főzetet több mint egy évig csináltam heti 2 x. (lehet, hogy megint ráállok, kezdek őszülni, hátha befogja). Festeni nem, esetleg évente 3x-4-x ha olyan alkalom van, de az sem festék csak henna color krém hajszínező gyógynövényes ami nem lenő hanem lekopik és az eredeti hajszínemmel megegyező pl. csokoládébarna.

Szedhetsz még plusz C és D vitamint is, úgyis itt az ősz, jön a tél, az immunrendszeredet egy kicsit meglöki.


Nálam ez az epizód 6-7 éve volt. Helyrejött. Visszadúsult. De én azóta csak minőségi gyógysamponokat, kúra szerűen évente 2 x tavasszal és ősszel visi dercos, varga, dr immun cseppek.


Hát kb. ennyi. Ha van kérdésed írj, szívesen válaszolok. És nyugi. Tudom könnyen mondom, de én mondhatom...végig csináltam.


Ja és persze vizes fejjel ne rohangálj ne szárítsd forróval, ne húzogasd, hajvasalás meg ilyen plusz mechanikai és extrém hőhatásnak, szaroknak ne tedd ki.


Szia és majd írd meg hol tartasz:)


Ha még valamit elfelejtettem és eszembe jut megírom.

2016. okt. 28. 04:15

Kicsit keveslem a 3 hónapot is és a revalidot is. Minden nap nem használnám a dercost, de te tudod. Én másképp csinálnám, a gyógynövényes fejtető áztatást nem hagynám ki, a revalid mellé legalább még egy hajvitamint beiktatnék, de majd meglátod lesz-e és mikor minőségi és mennyiségi javulás.


Én azt nem értem, hogy te mit nem értesz? Éveken át gyilkoltad a hajad, most csömörlött meg és fáradtak el a hajhagymáid. Semmit nem lehet ész nélkül és a végletekig. Nem volt természetes és élettani a hajhosszabbítás és a 3 hetente festés sem, de ezt te is tudod.


Örülj ha helyretudod hozni és becsüld meg, hogy szép hajad lesz.


Egyébként húszon éves koromban én is festettem rubin vörös voltam évekig + dauer + szárítás, gázos, tűzforró hajsütővassal formázás (charli fazon) akkor az volt a divat, tehát tudom miről beszélek.


Sok türelmet és kitartást, rendbe fog jönni ha megadod a kellő tiszteletet és odafigyelést a hajadnak. Talán nyárra lesz néminemű javulás. Ne várj hamarabb szemmel -és kézzelfogható eredményt, hisz a hajad sem 3 hónap alatt hullott ki és ment tönkre.

2016. okt. 27. 22:44

Régen húzta es fajt a pothajtol a hajam.

Most egyáltalán nem.

Ugyan olyan hosszú volt az is mint ez a haj.

Régen varrva volt.

Most keratinos.

Nem értem.

Pedig rendben volt. Rendes haj rendes szalon.

Es mondom nem fajt meg kellemetlen se volt hónapokig volt fent.

Nagyon remelem rendbe jön a hajam.

Szerintetek a leírt kúra milyen eredménnyel jár majd?

2016. okt. 27. 22:10

Régen is volt pedig es úgy megnőtt alatta h el se hittem.

Most meg kihullott.

Nem értem miert

2016. okt. 27. 22:06

Rövid lett a hajam.

Voltam borgyogyasznal a hajhodszabbitastol hullott ki a hajam.

Le lett vágva nem tusi de rövid.

Nem fogom festeni.

Revalid reggel es este

Délben Béres szépség vitamin

Minden este dercos aminexil

Haj mosás napján reggel Varga hajcsepp.

Hétvégente riconus parkolás.

Ez a program.

3 hónapig.

SOHA TÖBBET HAJHOSSZABBITAS

20. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Gigi_ke)
2016. okt. 27. 10:32

Jó, persze, a pihentetés és jó vágás, ápolás, vitaminok fontosak, de csak azért írtam, hogy ha legközelebb nosztalgiázol, a hajhosszabbítást ne vállald be többször, a hajfestésnél meg arra vigyázz, hogy olyan fajta festés legyen, ami nem éri a fejbőrt csak a végeket.


Mondjuk én soha nem világosítottam volna a helyedben 2 árnyalatnál világosabbra hosszútávon, nemcsak azért, mert igénybe veszi a hajat, hanem mert nem is természetes, hiszen ha fekete az eredeti hajad, akkor ez tükröződik a bőrödön, szemeden, szemöldöködön, még a szemfehérjéd is pigmentáltabb, a szemed alatti karikák pigmentáltabbak, mint egy olyan valakinek, akineka természetes alapszíne akár egy sötétszőke vagy hamvas szőke.


Nem érdemes eltávolodni nagyon az eredeti színünktől mert az összkép öregít. Viszont mindenkinek jól áll még az a 2 árnyalat világosítás, mert ennyi még harmonizál a többivel (szem, bőr)

19. gigi_ke (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2016. okt. 27. 09:30

Hajhosszabbitás a fejtetőt ne érinti ugye csak oldalt és hátul de nekem mindenhol olyan.

A szőke meg hát lehet hogy ártalmatlan de a hajtö és a fejbőr is ezáltal 3 hetente akár milyen ammonia mentes is vegyszerezve volt...

sokat volt csesztetve a hajam, állandóan variáltam vele.


Nem baj most szépen megvettem a vichy dercos aminexil ampulláit 50e ft volt, meg vettem varga hajcseppet is és sampont meg revalid kapszulát.


Jövő nyárra ragyogó hajam lesz remélem :( saját szinekben pompázó:)

18. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Gigi_ke)
2016. okt. 27. 09:22

Szerintem nem a hajfestéstől ritkult meg a hajad, inkább a hajhosszabbításra tippelek mert az sokaknál előfordul, hogy hosszabbítás után tök ritka hajuk lesz, a hosszabbított haj nehéz és húzza a hajhagymákat. Az afro hajak után még rosszabb is lehet.


Ami a hajfestéket illeti, a szőke festék a legártatlanabb, a fekete hajfestéket használóknak jobban hullik mert a fekete színhez olyan komponensek kellenek, amelyek károsabbak. Sőt, ha ráadásul olyan szőkét választasz, ami ammóniamentes, illetve a tövekre/fejbőrre nem jut, hanem ombre vagy melír, akkor pláne nem kell attól tartani, hogy hullik meg ritkul ettől.


Nem is okolnám a hajfestést, anyósom több mi t 50 éve festeti és nagyon sok haja van. Ráadásul 50 évvel ezelőtt még azt se tudták, hogy melyik festékek károsak.

17. 31bc25d879 (válaszként erre: 3. - Gigi_ke)
2016. okt. 26. 14:14

Igen, jó. Ez az első lépés. DE! Vágass is belőle, nem kell tüsire, de legyen rövid. Attól is észhez térnek a hajhagymák ha nem kell a hosszú haj súlyát cipelniük. Már az is egy terápia.


Revalid, forcapil, dm-es hajerősítő, hairclinic, visi dercos, varga cseppek, varga sampon, dr immun hajsampon, plantur. Tehát csak és kizárólag gyógynövényes minőségi sampon és hajszesz!! Gyógyszertári, drogériás. Semmi gagyi! Ne sajnáld rá a pénzt. Nem lesz olcsó, de muszáj rendbe tenni a fejed:) Fiatal vagy, nem lehetsz kopaszon a nagy világban.

Nekem kb. 6-7 évvel ezelőtt közel 100. ezer ft-ban és 6-8 hónap kellett, hogy lássak pozitív változást, mondjuk és hyperthyreozisos voltam, és ahogy meggyógyultam visszadúsult a hajam, de azóta is használom ezeket.

Külsőleg: hajmosás után csalán, körömvirág, kamilla, rozmaring főzetbe való fejtető áztatás. Ezt talán 6 évvel ezelőtt leírtam többször a hajhullásos fórumban, ha gondolod keress rá.

A haj tablettákat legalább fél évig és szedhetsz 2-3 félét is egyszerre. Nagyon jó a perui kovaföld por is.

Szárítás kíméletesen inkább csavard ha frizurát akarsz.

Sok sikert és türelmet! Meg lesz az eredménye de nem 2 hét alatt. Vegyszereket felejtsd el egy darabig (szerintem sokáig) ha nem akarsz idő előtt megkopaszodni. Kb. ennyi.

2016. okt. 26. 13:18

én arra gondoltsm, hogy be kellene festeni olyanra mint a sajátom és nem nyulni hozzá 1-2 évig had nőjön.

Vettem varga hajcseppet, revalidot, és vitchy desoc aminexil sp94-et. Varga hajcseppet este, a vitchy-t hajmosás után a revalidot meg napi 3at szedek majd 3 hónapig. Remélem adok egy olyan lökést a hajnak , hogy télen szépen beindul és tavaszra lesznek uj hajacskáim. Lehet ujra megnövesztem szép hosszura és még fodrászhoz se kell mennem 3 hetente :)

15. gigi_ke (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2016. okt. 26. 13:15
köszönöm
14. gigi_ke (válaszként erre: 6. - 408020f45e)
2016. okt. 26. 13:15
nem száraz és nem is töredezett a hajam, elég jo szalonba járok szalonkezelések 10 e fölött vannak, tehát nem törik és nincs leégve a hajam, egészséges csak kevés:(
13. gigi_ke (válaszként erre: 8. - Syria)
2016. okt. 26. 13:14
megérte vagy sem szerettem, és szeretem is, és szeretném is tovább ha nem kellene 3 hetente festetni.
2016. okt. 26. 13:13

30 éves vagyok, inoa ammónia mentes festékkel volt festve mindig csak az a baj hogy 3 hetente 6 éven át ugyanis a saját hajam fekete.

Vékony és gyenge lett. Régen ha nem száritottam beis klasszul állt, most meg ha nincs belőve nem áll sehogy, semmi sulya mert olyan vékony. Nincs a szálakban semmi "anyag".

11. zizi68
2016. okt. 25. 15:11
Kérdés, hogy hány éves vagy. Nem is biztos, hogy a szőkítés ártott neki, lehet a hormonok...
10. 4975ebdc2f (válaszként erre: 5. - Gigi_ke)
2016. okt. 25. 13:00
Beszeld még a fodraszoddal. Ő jobban ért ehhez.De tényleg kímélő festéket, vagy egyáltalán ne használj festéket.Ha nem akarsz sokat vágatni akkor többször keveset vagasd. Étrend kiegészítő mindenképp jót fog tenni. [link]
2016. okt. 25. 12:30

Mindenképp vágass, és bármilyen szert lekezdesz használni, mindenképp vegyél szerves cink tablettát és azt szedd mellé.

Én más okból kifolyólag szedem, de a hajra is nagyon jó hatással van.

Nekem sokat csökkent a nagy mértékű hajhullásom, nagyon gyorsan nő a hajam, és nagyon sok új hajam nő, mondjuk nekem nem lenne szükséges, de ez van :)

Én 2-3 hónap után kezdtem tapasztalni ezt, pedig mondom, nem amiatt szedem. Fontos, hogy szerves legyen. (Cink-citrát)

Én a Natúrtanya termékeit szoktam venni, nagyon jók.

8. syria (válaszként erre: 2. - Gigi_ke)
2016. okt. 25. 11:08

Adj időt a hajadnak, hogy magához térjen! Kerülj mindenféle vegyszert, használj természetes anyagokat!


(Megérte a 6 év szőkeség ezt az árat?)

7. bc681dac13 (válaszként erre: 5. - Gigi_ke)
2016. okt. 25. 10:53
Igazából mindegy mennyit vágatsz, mert majd az lesz újra egészséges, ami eztán nő. Ha meg is ritkult, annak jó pár év kell, hogy javuljon. A festésnél meg számíts rá, hogy 2-3 alkalom tutira kell.
6. 408020f45e (válaszként erre: 5. - Gigi_ke)
2016. okt. 25. 10:40
Szerintem nézz szét drogériában, milyen hajerősító hajpakolások vannak festett, száraz és töredezett hajra. Ha a hajad eredetileg nagyon sötét vagy már őszül, akkor érdemes egy ammónia mentes festékkel befestetned. A végeit minden képpen le kell vágni, ez akár 6-7 cm is lehet. vannak külön, festett hajra való samponok, balzsamok is. Ez a pakolásossal együtt kb 3000.-, de megéri befektetni. Ezen kívül érdemes vitaminokkal is feltankolni magad, mert nem biztos, hogy csak a festés a hibás. Szóval belülről is segíteni kell. :)
2016. okt. 25. 09:26

Nem tul hosszu most sem a hajam, vállig ér.

Nem szeretném tüsire vágatni.

Ha 10 cm-t levágatok akkor kb bob frizurám lenne. Annyi vágás már elég neki?

4. 4975ebdc2f (válaszként erre: 2. - Gigi_ke)
2016. okt. 25. 08:57
Samponos olló. Vagasd le, szedj valami haj erősítő vitamint.E gy két évet hagyj neki a regenerációra.
2016. okt. 25. 08:55

Amire én gondoltam:

visszafesteni a saját szinemhez közelire, majd nem festeni egyáltalán, Varga hajcsepp kúra + revalid kapszula.

Ez jó igy?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook