Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Eutanázia kegyes halál fórum

Eutanázia kegyes halál (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Channa*)
2020. jan. 1. 15:37
Teljes felépülést kívánok a bátyádnak!
21. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2020. jan. 1. 15:35

Pedig jó lenne. Az egészségügy rengeteg pénzt fektet felesleges, mesterséges életbentartásra. Tényleg tékozló koldus.

Innen, ahol élek, egy idős házaspár mindenét eladott, elmentek Svájcba és ott megtörtént, ami itt még lehetetlen.

Részleteket nem tudok, de meghalni mentek el, nem akartak még itt évekig vegetálni.

20. ensiferum999 (válaszként erre: 16. - Bless the child)
2020. jan. 1. 15:30
A nem hívő is meghal méltósággal!
19. Channa* (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 1. 15:27

Most mi is épp egy ilyen "csoda" megtörténte miatt reménykedünk a bátyám felépülésében.

Sok orvos azt mondta, hogy ilyen állapotban kell leélnie az életét, amiből akár 30 év is lehet még hátra.


Azt is mondja sok orvos, hogy az újabb műtét nagy kockázatokkal jár, akár ismét előjöhet a fertőzése, ami amputálással/halállal is végződhet.


Én persze, felkutattam azt az orvost, aki elvégezte az előzetes vizsgálatokat, és úgy gondolja, hogy meg is oldható a probléma.


A kockázatok miatt úgy érzem, hogy egy passzív eutanáziában vagyok aktív résztvevő.

Remélem nem így lesz...

18. Bless the child (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 1. 15:15
Nagyon sokan választják az öngyilkosságot, mert nincs lehetősége választani egy sokkal humánusabb megoldást
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Unom)
2020. jan. 1. 15:15

De nálam, amikor kijelentette az orvos, hogy itt megállt az orvostudomány, akkor mi van? Tehát azt mondta ki, nem lesz változás.

Sosem lehet tudni mikor áll be változás, hány "csoda" történt már? Lemondtak valakiről, és meggyógyult. Nehéz ez a téma nagyon.

16. Bless the child (válaszként erre: 13. - Ensiferum999)
2020. jan. 1. 15:13

A megtért ember tud méltósággal meghalni. 


Te írtad

15. unom (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 1. 15:03
A beteg kérése nem elég hozzá. Ha a beteg kéri, és az orvosok egyetértenek, hogy javulás nem várható.
14. ensiferum999 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 1. 15:01
Ezért írtam hogy nehéz döntés!
13. ensiferum999 (válaszként erre: 10. - Bless the child)
2020. jan. 1. 14:59
Nem méltatlan.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ensiferum999)
2020. jan. 1. 14:59
Nem tudom, hogy jön ide a hívőség. Én nem vagyok egyik vallásnak, gyülekezetnek, szektának sem a tagja. De voltam már olyan beteg, hogy kezet csókltam volna az orvosnak, ha örökre elaltat. Pici gyerekeim voltak. Aztán hónapok után rendbe jöttem, amire gondolni sem mertem volna. Most már én sem vagyok benne olyan biztos, hogy mindenkinek, aki kéri 100% meg kellene adni a lehetőséget. A beteg ember akkor menekülne a szenvedésektől, másképpen látja a helyzetet.
11. ensiferum999 (válaszként erre: 7. - Lávli)
2020. jan. 1. 14:57
Így igaz!
10. Bless the child (válaszként erre: 5. - Ensiferum999)
2020. jan. 1. 14:56
Akkor meg ne nyilatkozz egy oldalúan, mert fogalmad nincs arról, hogy a nem hívővel mi történik halála után. Honnan veszed, hogy ő méltatlan?
9. ensiferum999 (válaszként erre: 2. - Unom)
2020. jan. 1. 14:56
Tudom-a nem hívő is meghal méltósággal
8. unom (válaszként erre: 5. - Ensiferum999)
2020. jan. 1. 14:56
Hinni bármit lehet.
2020. jan. 1. 14:56

Nem kell azon tépelődnünk, hogy megtegyük-e, nincs szörnyű lelki teher, mert nincs legális eutanázia.

Igen, minden embernek joga van a méltó halálra!

Ez azonban nem attól függ, hogy hívő-e vagy sem, és nem attól, hogy ki segíti át.

A méltó haldoklás azt jelenti: test és lélek kényelemben van. Nincs fájdalom, nincs szenvedés, tiszta a ruha, kényelmes az ágy, békés a környezet.

Mondhatom, hogy "csak" ennyi, és mondhatom, hogy ennyi nagy dolog kell a méltósághoz.

2020. jan. 1. 14:55

Eutanázia, halálbüntetés, mind olyan téma, amiről max beszélgetni lehet, mert jelenleg nálunk nincs.

Megfelelő egyébként ellenőrzéssel támogatnám.

5. ensiferum999 (válaszként erre: 3. - Bless the child)
2020. jan. 1. 14:54
Csak a hívők hisznek benne,elmennek!
2020. jan. 1. 14:54
Meg az utolsó mondataid minden bizonnyal teljesen hiteles információk halmaza. Jó sokan visszajöttek és beszámoltak a valósagtartalmukról.
2020. jan. 1. 14:52
Mi van azokkal, akik nem istenhez mennek, hanem csak szimplán meghalnak?
2. unom (válaszként erre: 1. - Ensiferum999)
2020. jan. 1. 14:49

Azt tudod, hogy jelenleg törvényellenes?

Az egyházak álláspontja engem nem érint szerencsére.

Csak megtért ember tud méltósággal meghalni? Gondolom, a kereszténységre gondolsz. Ez nem igaz szerencsére.

2020. jan. 1. 14:45
Az egyik legnehezebb döntés, ami az életünk során bekövetkezhet. Milyen szörnyű lelki teher ez egy hozzátartozónak (ha a beteg egy gyermek, de ha felnőtt, akkor is) meghozni, e döntést. Mennyi vívódás, önmarcangolás, álmatlan éjszakák, mi lenne jó a gyógyíthatatlan betegnek, már több éve a teljes leépülés végső stádiumában, kómában fekszik és nincs esélye a túlélésre. Vagy amikor már Ő könyörög az édesanyjának, mert már feladta, hogy tegye meg. Az orvosok is különböző állásponton vannak ebben a témában, hiszen ők az élet megmentésére esküdtek fel. Volt már rá példa 17 év után tért vissza a beteg a kómából, és szép lassan meggyógyult. Az emberi test és agy egy csoda, produkál furcsaságokat, kiszámíthatatlan. Olvashattuk a médiában, nyugaton, többször is megtörtént az eutanázia, a sajtó egy oldalas cikkben közölte a hírt, Az egyház határozottan nem engedélyezi. Azonban az embernek joga van a méltó halálra! Ha készen vagyunk az Úrhoz menni, akkor igenis kivehetjük az életünket az orvosok kezéből, és odatehetjük Isten kezébe, hogy Ő határozza meg az utolsó óránk idejét. A hívő ember jellemzője a földi élethez való görcsös ragaszkodás helyett reménység az örök életben, ami sokkal jobb a földinél. A megtért ember tud méltósággal meghalni. El tudja engedni a földi életét, és le tudja tenni Isten kezébe a lelkét. . A hívő ember emelt fővel léphet át a kapun az örökkévalóságba, ahová vágyik is.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook