Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eü. szakközépiskolai végzettséggel, általános ápolónő általános assziszetens C fizetési kategóriába jól van besorolva? fórum

Eü. szakközépiskolai végzettséggel, általános ápolónő általános assziszetens C fizetési kategóriába jól van besorolva? (tudásbázis kérdés)

2010. jún. 4. 12:51
Annak idején terjedt az nálunk is a kórházban, hogy, aki nem végzi el az e-kategóriát az vissza lesz minősítve segédápolónak. Azt viszont nem tudom, hogy ez tényleg így lett-e?
2010. jún. 4. 10:52
Szia! A törvényen nem igazán lehet kiigazodni. Legalábbis én nem nagyon tudok. Ügyvédet kérdeztem és szerinte D-be kellene lennem. Én mint előzőleg írtam eü szakközépbe végeztem 20 éve. Ami annyit jelent, hogy általános ápoló és általános asszisztens képesítésem van, valamint érettségim is és akkoriban csecsemőgondozóként is dolgozhattam bölcsöbe ezzel a sulival. Jelenleg szakrendelőben dolgozom asszisztensként, de mivel ilyen irányú szakosító nem indult ezer éve, így szakosítóm nincs. Elvégeztem volna már ha indulna.
2010. jún. 4. 10:41

1. Szia! Közalkalmazottak jogállásáról szóló törvényben mi van erről?

2. Ma úgy lehet valaki ápolónő, hogy elvégez valahol egy gimit, vagy szakközepet, tehát van érettségije és utána 3 év nappalin elvégez egy ápoló-HID képzést E kategória, akkor lesz ápoló, vagy 4 évet tanul fősulin és szintén ápoló lesz csak diplomával (ez volt régen a diplomás ápoló szak, de ma már a BSC rendszerben ez ápolás és betegellátás alapszak és itt kell az ápoló szakirányt választani.

Még valami van egy olyan végzettség, hogy ápolási asszisztens, ez nem "rendes" ápolót jelent ez nem egyenlő az asszisztensi végzettséggel. Ez az ápolónő asszisztensét jelenti, azaz segédápoló. ez 2 év. Nálunk sokat megtévesztettek, aztán mikor végzett, meglepődött, hogy csak ágyazhat, etethet, mosdathat.

Ja és van egyetemi okleveles ápoló szak is. Ez ápoló fősuli után 1,5 év.

2010. jún. 4. 08:41

Sziasztok.

Kicsit tanácstalan vagyok mert ebbe a kórházba úgy nézem mindenki így van besorolva. Ha meg máshol kérdezem pl. szoc otthonba) ott D-be lennék besorolva.

Értitek ti ezt?

11. monika0104 (válaszként erre: 10. - Moncsi720404)
2010. ápr. 29. 12:01
Szia most úgy tudom hogy úgy van leérettségizel aztán utána is lehet menni általános asszisztens szakra.Csak azért kérdeztem , azt hittem te is hasonlóan végezted , mint most van, köszönöm válaszod.
10. moncsi720404 (válaszként erre: 9. - Monika0104)
2010. ápr. 29. 11:46
Szia! Egészségügyi Szakközépiskolában végeztem annó 20 éve. Ma már talán nincs is ilyen suli, legalábbis ahova én jártam az már megszűnt. Ez a suli akkoriban érettségit is adott egyből.
9. monika0104 (válaszként erre: 8. - Moncsi720404)
2010. ápr. 29. 10:51
Szia nekem egy teljesen más kérdésem lenne hozzád, általános asszisztens ehhez végeztél valamilyen sulit tanfolyamot vagy hogy volt ez, mert én erre szeretnék menni 2 év múlva mikor leteszem az értettségit.
8. moncsi720404 (válaszként erre: 7. - Milcsimother)
2010. ápr. 29. 09:44

Köszi.

Már léptem. Jogvédelemhez írtam levelet, most már csak a választ várom. 5 napon belül kell válaszolniuk.

7. milcsimother (válaszként erre: 6. - Moncsi720404)
2010. ápr. 28. 13:59

Szia!

Szerintem menj tovább ez ügyben.

Nekem HID ápolói végzettségem van és E-s vagyok.

2010. ápr. 28. 11:12

Senki?

Tanácsot is szeretnék kérni, hogy szerintetek továbbmenjek ezügyben valamerre?

2010. ápr. 26. 10:51
Én 13 éve jöttem vissza dolgozni Gyes-ről. Azóta C be vagyok. Most véletlen tudtam meg, hogy a volt osztálytársam ugyanezzel a végzettséggel ugyanilyen munkakörben D-be volt besorolva. Szóltam az ápolási igazgatónak de szó szerint elhajtott.
2010. ápr. 26. 09:47
Én is D- be voltam, de elvégeztem a szoc. asszisztensit,és E.-be soroltak.
2010. ápr. 26. 08:51
És milyen beosztásban dolgozol. Én asszisztens vagyok egy szakrendelőben.
2010. ápr. 26. 08:42
Szerintem D.Én legalábbis abban vagyok.
2010. ápr. 26. 08:40
Eü. szakközépiskolai végzettséggel, általános ápolónő általános assziszetens C fizetési kategóriába jól van besorolva?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook