Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Étkezési zavarral hova, kihez fordulhatnék, ha senki nem segít? fórum

Étkezési zavarral hova, kihez fordulhatnék, ha senki nem segít? (beszélgetős fórum)


1 2
19. globus (válaszként erre: 18. - Bichi)
2022. máj. 18. 11:07
Mankónak szánta, végülis nem kerül semmibe.
18. Bichi (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2022. máj. 18. 11:05
Leírtad a titkot, az erős elhatározás segít, és ez ment volna a filces rajz nélkül is. A körülöttem lévő kövér emberek csak röhögnének a rajzon, semmilyen hatást nem gyakorolna rájuk....
17. globus (válaszként erre: 16. - Globus)
2022. máj. 18. 09:33
Persze megtehetném gyalog. Súlyzóként cipelve az útközben bevásárolt szajrét :DD
16. globus (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2022. máj. 18. 09:31
Nem gyalogolok, hanem biciklizek. Napi rutin 8 km, a munkába járáshoz.
15. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Globus)
2022. máj. 18. 09:09
Én azt mondom, ahogy az évek telnek, és a napi mozgás is egyre kevesebb lesz (a kór és a kor miatt), a napi bevitt kcal-igény is arányosan csökken. Így lehet tartani, megőrizni a súlyt.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Globus)
2022. máj. 18. 09:07
Aha! Értem! És mondd, te most hány ezer lépésnél tartasz?
13. globus (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2022. máj. 18. 08:43

Mozgás is olyan, ha beépúl a napi rutinba, egyre több kell belőle a kívánt hatás eléréséhez. Ha évek óta legyaloglod a nemtudomhány ezer lépést, akkor ez számít napi rutinnak. Mozogj többet ennél is. Nem véletlen, hogy legtöbb sportoló hízik, ha abbahagyja a versenyt.

Kétélű fegyver 🙂

12. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Globus)
2022. máj. 18. 08:37
Azzal én úgy voltam, vagyok, hogy először igyekeztem mielőbb ledolgozni a túlsúlyt, hogy minél előbb jobb állapotba kerüljek lelkileg is, fizikailag is, tehát az alapanyag-cserék mellé bizony beraktam az ilyen-olyan megszorításokat. Csináltam pár hónapig ezt is, azt is, csak kopjanak lefelé a pluszok. Maradt még ugyan valamennyi, de már kb. 3-4 éve csak az van, amit "élethosszig lehet tartani". Mellette figyelni a napi adagokra, és lehetőség szerint a rendszeres napi mozgás se maradjon el.
11. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 07:50

Nem írtad,,hol kéne segíteni.

Nézz utána Márton Ildikó klinikai hipnózis terapeutának.

Gondolom fővárosi vagy.

10. globus (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2022. máj. 18. 07:46
Csak amit élethosszig lehet tartani, sajnos.
9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Globus)
2022. máj. 18. 07:44
Egyetértek veled, de ezt mindenkinek magának kell felmérni, tudni, hogy melyik módszert, hogyan, saját józan belátása szerint fogadja el, kezdi el. Rengeteg fogyózási módszer futkos a net-en, de olyat senki sem fog találni, amelyik kellő önuralom nélkül is hatékony lenne. :))
8. globus (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2022. máj. 18. 07:35

Szerintem a legtöbb diéta, akárminek nevezik, igazából egy cukorbetegeknek való étkezési rend. Esetleg a fogyasztás gyakoriságát másítják meg, hogy újszerűként hasson.

Az bennük zavaró, hogy többé-kevésbé "egészséges" emberekre találták ki. Ha pl. valaki már inzulinos, nem hebrencskedhet, az allergiásoknál sok alapanyag kiesik, akkor még nem szóltunk a nemszeretem faktorról. Én nem tudom befejezni az evést 18 órakor, mert 19 után érek haza munkából. Hogyan igyon 3 liter vizet a gyári szalagmunkás, ha nem mehet wc-re. Tudom, kifogások...tegyünk a zsebünkbe mogyorót. Anyu mondta, hogy a legkövérebb munkatársának mindig volt a zsebében rágcsa.

Na, csak rövid gondolatmenet volt arról, hogy tisztességgel végigcsinálásnak mennyi valós buktatója lehet.

Nekem a zabáljak kevesebbet jön be maradéktalanul. Az is segít, ha eleve nincs itthon olyan, amit szívesen betömnék 🙂

7. Charlize (válaszként erre: 2. - Tuskoledi)
2022. máj. 18. 07:23

Igen, itt bukik meg minden. A külvilág azt hiszi, hogy az ételfüggőnek elég megtanítani, mi az egészséges és szólni, hogy egyen kevesebbet.

Nem, nem elég!

Nekem ajánlgatja az endo dokim azt a rohadt injekciót is, ami vmi legújabb fejlesztés, havonta a fél fizum rámenne, de nem lennék éhes tőle. Nekem nem kell, mert baromság, nem ez a probléma! Ezért sosem fog jól működni egy fogyiszer sem, mert aki túlzabálja magát, a legritkább esetben teszi éhség miatt. Másfajta, lelki segítség kellene, de nincs.

6. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 07:17

Szia!

Én is kerestem már ilyen szakembert. Szerintem addiktológiával foglalkozó valaki kellene, de sajnos mindegyik csak droggal és alkohollal törődik, meg játékszenvedéllyel, étellel nem. Illetve egyet találtam, de az meg majdnem olyan túlsúlyos a fotókon, mint én, tehát nem tudom, mennyire hiteles… 🤣

5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2022. máj. 18. 07:12

De vigyázz! A dr.Dukán a gyümölcsöket abszolut tiltja, így azért hagytam abba nyár végén, hogy még a III. Visszavezető szakaszt is meg tudjam belőle csinálni úgy, hogy a tél beállta előtt megtömjem magamat gyümölcsökkel.

Ha valaki tisztességgel végig csinálja belőle az I-II-III. szakaszt, akkor az addig leadott kilók nem jönnek vissza!!!

Utána már lehet folytatni valami mással.

Valóban célszerű lecserélni a fehér lisztet, fehér kenyeret, fehér rizst, fehér cukrot más egyébre, sokkal hatékonyabb lesz az étkezésed, és persze valamicske mozgást, napi gyaloglást, hasonlót beiktatni.

Kapaszkodj minden szalmaszálba, majd összeadódnak, és egy idő után egész kéve lesz belőle! :))

4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 07:04

Szintén pm. alul, szintén volt +30-om, szintén falási rohamok...


Ami a hűtőnél megállított, amikor kinyitottam az ajtaját:

egy db lapra rárajzoltam egy széle-hossza egy pocakos alakot, és vastag piros filccel áthúztam!! Mellé egy karcsú, vékony, csinos alakot is rajtoltam, és és ahhoz két hatalmas piros pipát!!!

Ezt a rajzot a hűtőn belül, szem magasságba eső polc szélére ragasztottam cellux-szal. Ha kinyitottam az ajtót, rögtön ott virított a képembe!!! Az esetek 80 %-ában max. egy szem paradicsomot, hasonlót vettem ki! :))


Sokféle fogyót kipróbáltam, a dr.Dukán, amivel sikerült az első 7,5-8,0 kg leadnom 2,5 hónap alatt!! Nagyon kemény, de erős volt az elhatározásom!

Te is meg tudod csinálni, csak hidd el, magadról, hogy képes vagy!

3. elbb
2022. máj. 18. 04:49

Kohlné dr Papp Ildikót keresd

Pszichológus-dietetikus, jó szívvel ajánlom.

2022. máj. 18. 04:07
Lehet, hogy dietetikus is elég lenne. Ha egy olyan diétát beállítanátok, ami hosszú távon vállalható, hátha nem törnének rád a falásrohamok (bár nem tudom, a lelki eredetű más tészta). Próbálj figyelni arra, mit eszel egy nap!
2022. máj. 18. 00:40

Sziasztok!


33 éves, túlsúlyos nő vagyok.


Az elmúlt 10 évben 30 kg felesleg lett rajtam. Tekintettel, hogy pm. alulműködésem van IR- el társítva, könnyen erre fogtam mindent. Teltek az évek és egyre azt vettem észre, egyre teltebb vagyok, egyre boldogtalanabb és depressziós.


Orvost váltottam, és az új orvos mondta ki, hogy bár igen, ez egy betegség, de nem kellene , hogy ennyi feleslegem legyen. Az egészségem érdekében fogynom kell.


Nagyon sokszor szépen elindultam az úton, de számtalanszor ugyan oda jutottam, elvéreztem. Bezabáltam, faltam és kezdtem elölről.


Rádöbbentem valamire, jó ideje figyelem magam , mikor történik ilyen és rájöttem, amikor rossz passzban vagyok az étel ad örömöt és falok, mint egy állat. Étkezési zavarom van, ezt be kellett látnom.


Több pszichológust felhívtam, de mindenhol falakba ütköztem, hogy ők ezzel nem foglalkoznak, ajánlani nem tudnak orvost, elvesztem.


Itt állok egy igen komoly problémával szemben, amit egyedül nem tudok megoldani, de egyszerűen nem tudom hova forduljak segítségért.


A háziorvosomnak nem mondtam el, mert olyan állásom van, ahol a mentális egészség kiemelten fontos és nem akarom emiatt a munkám elvesziteni.


Segítsetek! Valaki ismer ilyen pszichológust, aki foglalkozik ezzel, vagy merre , hova induljak a gondommal?


Segítségre van szükségem!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook